Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Prisma

Dátum: 2009.09.25. 11:50:43
Sun13, ha tényleg elolvastad a hozzászólásokat, akkor nem tudok másra gondolni, mint hogy bizonyára nem érted, amit olvasol.

Költségről csak te beszélsz, meg a hasonlóan nehéz felfogásúak. Valaki kitalálta, hogy meg kellene oldani egy nem létező problémát, a leveretést. Nem azt, hogy legyen valami költsége az egyéni epikusnak. Hanem a leveretést. A megbeszélést persze akadályozták winnie, és hasonló retardáltak ostoba hozzászólásai, ez azonban nem ok arra, hogy rossz megoldás szülessen.

Ha pedig az a cél, hogy bizonyos karaktereket megszopassanak, akkor nem kell itt kamuzni a leveretés nem létező problémájával. Miklós azonban nem írt eddig ilyet. Ha pedig te személy szerint nem tudod elviselni, hogy valakinek ne legyen rossz, akkor neked sem muszáj ködösíteni, mondd ki nyugodtan: azt akarod, hogy márpedig valakik számára igenis legyen költsége, annak ellenére, hogy Miklós soha nem írt olyat, hogy szeretné, ha lenne.

Egyébként nem kifejezetten a 100k miatt verem magamat, hanem csak nem bírom az irracionalitást. Miért nem lehet jó megoldást adni valamire, ha lehet? Csak azért, hogy a rosszindulatú embereknek meglegyen az elégtétele?

Byzon, hidd el, hogy nem érdekel, hogy valaki unja a hozzászólásaimat. Legfeljebb lepontozza, na és? Úgyis az volt az ultimate érv eddig - hovatovább az egyetlen -, hogy ne epikusozzak ha nem tetszik. Nos, ha valakinek pedig nem tetszenek a hozzászólásaim, hát ne olvassa.

Az pedig óriási tévedés, hogy mindenki elfogadta. Beletörődtek, az igaz. Sokan vannak, akik azért nem írnak ide, mert a winnie-féle idióták miatt úgyis elvész a zajban az értelmes hozzászólás. Én még nem írtam olyan sokat a fórumra, és momentán éppen szórakoztat. Majd ha megunom, akkor nem fogok írni, és akkor örülhettek.
Dátum: 2009.09.25. 10:00:07
Erre nagyon egyszerű a válasz: 100 000 LE-vel "egyszerűbb" az általam javasolt megoldás. Ennyibe kerülne nekem ezt a teljesen felesleges szakértelmet felhúzni. És nemcsak nekem, hanem sokaknak (én alig ismerek olyat, aki ne tartaná ezt feleslegesnek). Vagy ez nem számít?

Tehát szerinted az nem elég jó megoldás - egy egyébként nem is létező - problémára, ami nem okoz sem kárt, sem előnyt senkinek? Csak az elfogadható, ha valaki megszívja?
Dátum: 2009.09.25. 09:27:27
Elolvastad, amit írtam?

Csak egyéni epikusnál számolná 20-nak. Azt mondd meg, hogy milyen előnye származna ebből annak, aki nem leveretni akarja magát? Semmi, mert nem leveretni akarja magát, és pláne nem akar CSP-t bukni, tehát igyekszik majd elkerülni az olyan szituációt, amikor ez az automata gyógyítás bekattan. Aki pedig leveretni akarja magát, annak pedig kifejezetten rossz lesz, mert emiatt ugyanúgy nem tudja megtenni, mintha kifejlesztené a sebgyógyítást. Nem pont az a cél, hogy aki nem leveretésre akarja használni, annak semleges legyen, aki pedig leveretésre akarná használni, annak pedig hátrányos?
Dátum: 2009.09.25. 09:09:53
Igazad van, soha nincsen olyan megoldás, amivel mindenki elégedett.
Törekedni azért lehet a legjobb megoldásra, és nem érdemes csak azért nem foglalkozni vele, mert úgyis lesz olyan, akinek nem tetszik.

Azt azért viszonylag objektíven meg lehet állapítani, hogy egy adott megoldással kit ér hátrány, és kit nem. Az előbb írtam egy másik ötletet, ami tulajdonképpen ugyanaz, mint a jelenleg tervezett, csak nem kell kötelezően kifejleszteni a sebgyógyítást. Senki nem szenved hátrányt miatta, senki nem szerez jogosulatlan előnyt.

Miért ne lehetne megvitatni, hogy jobb-e, mint a jelenlegi tervezet? Ha nem jobb, akkor el kell vetni, ha meg jobb, akkor nyilván érdemes áttérni rá. De az nem jó érv, hogy úgyis lesznek elégedetlenek, az pedig pláne nem, hogy a jelenlegi megoldás által kirótt büntetéssel együtt is megéri majd epikusozni.
Dátum: 2009.09.25. 08:48:42
De hogy én is a konstruktivitás talaján maradjak, íme még egy javaslat:

Ha már sokaknak ennyire tetszik a sebgyógyítás, akkor legyen az, hogy kizárólag az egyéni epikusnál mindenkinek legalább 20-as sebgyógyítást számít a gép, akkor is ha nincsen akkora. Előnye senkinek nem származik ebből, mert aki nem leveretni akarja magát, annál ilyen visszagyógyítás nem lesz (főleg, ha CSP vesztés is van), aki pedig leveretné magát, annak pedig kifejezetten hátrányos is, és ugye pont ez a cél.
Dátum: 2009.09.25. 08:42:03
Miklós, eddig két érdemi ellenvetés érkezett, pont az volt az egyik, amit te írsz most, ezt korábban Ariel már írta. Erre viszont válaszoltam, néhány hozzászólással ezelőtt. Ahhoz még hozzá lehet tenni, hogy semmibe nem kerül feltételéül szabni a támadásnak, hogy egy minimum ÉP fölött lehessen csak támadni. Természetesen, mint minden javaslatot, ezt is lehet javítani, finomítani, vagy akár teljesen mást kitalálni.

Úgy érzem azonban, hogy már senki nem az eredeti felvetéssel foglalkozik, hanem egyrészt - ahogy Rafkós is írta - azzal, hogy kinek van igaza, másrészt azzal, hogy "megéri-e" az egyéni epikus ezért az árért. Könyörgök, hogy jön ez ide? Ha holnap kitalálják, hogy a február 29-én született emberek fizessenek a levegőért, amit beszívnak napi 100 forintot, akkor az megéri nekik? Természetesen meg, mert napi 100 forint nem nagy ár azért, hogy életben maradjanak, de gondolom könnyű belátni, hogy ez nem érv amellett, hogy ilyen itézkedésre sor kerüljön. Igazából az a baj, hogy most már senki egyetlen neuronkisülésnyi agyi energiát sem fordít arra, hogy az eredeti probléma úgy legyen megoldva, hogy senkinek ne legyen rossz, hanem szajkózzák ezt a hülyeséget, hogy nem kerül sokba.

Miklós, sajnos úgy érzem, hogy neked sem célod mindenki megelégedésére megoldani ezt. Persze mondhatod azt is, hogy márpedig a jól fejlesztett karakternek ez nem lesz ingyen, hogy csökkenjen a különbség a karakterek között, de akkor meg nincs szükség arra, hogy a leveretésre legyen fogva, hogy miért is kell nekem 100k-t kidobni az ablakon. Pláne, hogy ez az egész leveretés probléma is tévedés, ahogy Rafkós, és Darah is rávilágított.
Dátum: 2009.09.25. 08:24:50
Ha nem vagy hajlandó elolvasni az eddigi hozzászólásokat, vagy nem tudod értelmezni őket, akkor nem muszáj ám hozzászólni.

De leírom neked is, századszor is, hogy nincsen olyan felvetés, hogy mennyibe kerüljön. Nem ezen folyik a vita, meg azon, hogy megéri-e annyiért vagy nem. Ezt ti találtátok ki. Azt kell megoldani, hogy ne leveretésre használják. Azt pedig nem csak úgy lehet, hogy valakinek rossz legyen.
Dátum: 2009.09.24. 22:55:54
Köszönöm az érdemi hozzászólásokat.

Ariel, ez igaz, de sebgyógyítással is ugyanígy fennáll ez a lehetőség, csak CSP-be kerül. CSP vesztést persze arra is be lehet vezetni, ha valaki 16% alá kerülne. Szerintem egyébként aki konzekvensen meg tudja előzni az epikust varázslattal, az megérdemli, hogy könnyen leverje. Ha pedig nem ennyire jó (márpedig nagyobb epikusokkal szemben nem reális ez a fölény), akkor úgyis elbukja a támadások egy részében a kezdeményezést, és akkor sebződik. Mivel pedig alacsony épével támadt, ezért ő nem is sebez az epikuson, mert egyből elájul. Összességében ez inkább lassítaná az epikus legyőzését. Ezen felül többen írták, hogy csak akkor számítson a csata, ha megnyeri a támadó. Ebben az esetben fel sem merül ez a probléma.

Endyr, szerintem nem gond, hogy aki nem tudja 100-15% ÉP között leverni, annak ne sikerüljön. Ha csak ezen a néhány százalékon múlik a győzelem, akkor pár napi karakterfejlesztéssel úgyis sikerülni fog. Persze az is megoldható, hogy csak akkor bukja a csatát, ha el is ájulna, ha nem mentené meg a határ, de ennek szerintem nincsen nagy jelentősége.
Dátum: 2009.09.24. 21:57:55
Úgy látom egyértelműsíteni kell. Tehát, amikor azt kérdezem, hogy miért nem jó az, hogy az egyéni epikus egyszerűen nem tud 16% alá leütni, akkor nem hülyeségeket kell rá írni, hanem racionális érvet.

Valóban nem reális, hogy egy szörny nem tud 16% alá ütni, de szerintem a valóságban varázslat sincsen, és persze szörnyek sem. Szóval maradjunk a játéknál. Miért nem jó, hogy az egyéni epikus egyszerűen nem tud 16% alá ütni?
Dátum: 2009.09.24. 21:34:50
Miklós, szerencsésebb, ha mindenki eldöntheti, hogy szeretne-e sebgyógyítást vagy nem. Hiába hasznos szerinted, ha sokak szerint meg nem az. Szerintem pl. a játék egyik leghaszontalanabb szakértelme.

Tényleg kezd komikussá válni, hogy egy nem létező probléma megoldásán rugóznak ennyien, és a végén ráadásul a megoldás is szar lesz. Ismét megkérdezem, mert még mindig nem válaszolt senki:

Miért nem jó az, hogy az egyéni epikus egyszerűen nem tud 16% alá leütni?
Dátum: 2009.09.24. 21:03:14
Igaz, Rafkós is írta már, hogy fel van fújva ez a probléma. De az, hogy egy imaginárius problémára olyan megoldás szülessen, ami ráadásul sokakat megszopat, az kimeríti a dupla nulla fogalmát.
Dátum: 2009.09.24. 20:34:50
Nem, nem mindenkinek kerül a torta 200 LE-be.

A sebgyógyítást ugyanis az állat gyógyítására fejlesztették, mások ugyanerre pedig vastag bőrt fejlesztettek. Eddig ugye valóban azonos a költség ugyanarra a funkcióra. Az egyéni epikusnál viszont kiderül, hogy hopp, akinek az egyik út volt szimpatikus, az jól jár, mert ingyen kapja az új funkciót, a másik utat preferáló pedig megszopja, neki 200k-ba kerül.

De nem ez a lényeg, mert mint sokszor írtam nincsen olyan felvetés, hogy milyen szakértelem legyen a feltétel. Olyan felvetés van, hogy hogyan lehet megoldani, hogy ne leveretésre használják. Erre pedig már írtam megoldást, ami sokkal jobb, és nem okoz senkinek sem kárt.
Dátum: 2009.09.24. 19:58:06
Nem azon folyik a vita, hogy mi legyen a feltétel, mert NINCS ILYEN FELVETÉS, értsd már meg! Azt kell megoldani, hogy ne leveretésre használják az epikust. Arra pedig a sebgyógyítás mint feltétel egyszerűen szar megoldás. Van SOKKAL JOBB MEGOLDÁS! Ami semmilyen feltételt nem támasztana.
Dátum: 2009.09.24. 17:55:44
Hihetetlen, hogy itt mindenki writeonly üzemmódban van. Na még egyszer, mert az eredeti problémát mindenki elfelejtette már:

Az eredeti probléma nem az volt, hogy ki kell nevezni valami feltételt az egyéni epikushoz, hanem az, hogy meg kell akadályozni, hogy leveretésre használják. Márpedig ezt nem csak úgy lehet, hogy egy használhatatlan szakértelmet kinevezünk feltételként. Ami ugyan szintén megoldás, de sokaknak kifejezetten káros. Van azonban olyan megoldás is az eredeti problémára, ami nem fáj senkinek. Pl. amit javasoltam, hogy csak 16%-ig tudjon leütni az egyéni epikus. Fel nem foghatom, hogy miért nem jobb az a megoldás, ami senkinek nem rossz?
Dátum: 2009.09.24. 17:44:58
Senki nem mondta, hogy bele fog rokkanni, olyan sokba kerül. Arról van szó, hogy igazságtalan. Te mit szóltál volna hozzá, hogy a szülinapi tortáért csak neked levontak volna 200 LE-t, míg a többiek ingyen kapják? Azt nem mondhatod, hogy 200 LE-ért nem éri meg. Ugyanakkor ettől még meglehetősen igazságtalan lenne, nemde?
Dátum: 2009.09.24. 17:27:53
Természetesen tudom, hogy Miklós dönt ezekben a dolgokban. Azt nem értem, hogy miért nem jó olyan megoldás, ami senkinek nem okoz kárt. Azóta sem tudott senki egyetlen ellenérvet sem írni a 16%-os megoldással szemben, ami pedig senkinek nem fájna. A jelenlegi tervezettel szemben pedig van elég ellenérv.
Dátum: 2009.09.24. 17:03:55
Nem, nem, nem. Ha sebgyógyítás a feltétel, akkor nem ez az ára, hanem ez az ára azok számára, akik nem Miklósnak tetszően fejlesztették a karakterüket. Óriási különbség.

Még mindig nem válaszolt senki arra, hogy mi a baj azzal a megoldással, ami nem fáj senkinek? Vagy muszáj, hogy valakinek rossz legyen?
Dátum: 2009.09.24. 16:30:30
Ez értelmetlen felvetés. A probléma megoldására nem csak ez a két alternatíva van. Vagy te csak olyan megoldást tartasz elfogadhatónak, ami valakinek káros?
Dátum: 2009.09.24. 15:24:34
Helyezzük racionális alapokra ezt a dolgot.

A probléma:
Az egyéni epikust leveretésre lehetne használni.

1. megoldás
- Kötelezővé válik a 20-as sebgyógyítás.
- Akit ájultra ver az egyéni epikus, CSP-t veszt (és a sebgyógyítás visszagyógyítja).
Előny: megoldódik a probléma
Hátrány: aki sebgyógyítás helyett mást fejlesztett, az megszívja, és feleslegesen kell kifejlesztenie egy értelmetlen szakértelmet. Ezen kívül pedig aki figyelmetlen, az CSP-t is veszít epikusozás közben.

2. megoldás
- Az egyéni epikus csak 16%-ig tud leütni, és ilyenkor a csata vesztettnek nyilvánul.
Előny: megoldódik a probléma
Hátrány: nincs.

Könyörgök, valaki írjon már érveket, hogy ennek fényében miért jobb az első megoldás? Csak azért, hogy a játékosok egy részének üröm vegyüljön az örömébe? Ha az eredeti problámát akarnánk megoldani, akkor fel sem merülne az 1. megoldás tényleges bevezetése.
Dátum: 2009.09.24. 15:02:51
Már hogyne lehetne megoldani úgy, hogy mindenkinek jó legyen? Pl. úgy, hogy csak 16%-ig üt le az egyéni epikus. Akkor nem kell büntetés, mégsem lehet leveretésre használni. Kezd az az érzésem lenni, hogy sokan nem is akarják, hogy úgy legyen megoldva, hogy mindenki elégedett legyen.