Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Pietrus

Dátum: 2011.08.28. 21:13:06
Leggyorsabb körre elrontottam a tippet. Majd bogarázd át holnap, frissen.
Dátum: 2011.08.28. 20:01:42
Mintha kevesebb pontot kaptam volna. Most 255-ön vagyok, 237 volt, vagyis 18-at kaptam.
- Vettelt és Webbert az első 3-ba tippeltem, ott is végeztek, de nem a tippelt helyezésen. 2*4 pont
- Edzéselsőt eltaláltam: 4 pont
- Legtöbb pontot szerző csapatot szintén eltaláltam: 8 pont
- Emellett azt írtad, hogy a 3. körig 5-en jöttek ki, ezt is eltaláltam. 1,1-es szorzó

Összesen (2*4+4+8)*1,1 = 22
Jól látom a helyzetet, vagy elszámoltam magam?
Dátum: 2011.08.28. 13:42:33
Módosítanám a 3. helyezettet Alonsoról Webberre.
Dátum: 2011.08.26. 14:06:13
Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
Futam végeredménye:
1. Hamilton
2. Vettel
3. Alonso
Leggyorsabb kör: Hamilton
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red-bull

Fun tipp (+10%-ért): 5
Mennyi autó jár a boxutcában a 3. körrel bezárólag. (Boxutcából való rajt nem, de büntetések, javítások, kerékcserék, stb. számít.)
Dátum: 2011.08.05. 10:40:03
Annyira nem vagyok tapasztalt a témában, mint az előttem lévő, de megpróbálom leírni a tapasztalataimat. Megfigyeléseim szerint egy épület akkor jelenik meg a listán, ha az előfeltételei közül legalább az egyiket felépítettétek 1. szintre vagy az építhető lett. (Ebben nem vagyok teljesen biztos) Magyarán a gyógyító szentély előfeltétele a bűvös kunyhó 5. szintje. Amíg nincs legalább 1.-es kunyhó / nem építhetitek a kunyhót, a szentély sem fog megjelenni. Hasonlóan a háború csarnoka akkor fog megjelenni, mikor az akadémiát építhetitek / már 1.-es.

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, ha valaki biztos benne, javítson ki nyugodtan.
Idézet: Prisma - 2011.08.04. 16:32:15
- Adott dologra nem LE-t, és TP-t kap a karakter, hanem LE/TP bónuszt. Pl. lehetne olyan esemény, ahol az eseményben tanúsított aktivitás után LE bónuszt kapna a karakter az X elkövetkező TP-re, és így megnövekedne a LE/TP arány. Ez ráadásul egy huszárvágással azonnal megoldaná azt is, hogy abszolút mindenkinek megérje eseményben részt venni, az erősségtől függetlenül.
Ez egy kifejezetten jó ötlet, mert taktikától és szintlépési sebességtől függetlenül mindenkinek használható lenne. Nem lenne olyan probléma, hogy a vadászónak nem ér semmit a portyás bónusz, és fordítva. Ezt fel kéne terjeszteni Miklóséknak is, kíváncsi lennék, mit szólnának hozzá.

Ui.: Nem szavaztam és nem is játszom V5-ön, de erre akartam válaszolni.
Dátum: 2011.07.28. 12:46:56
Kicsit korán megteszem a tippjeimet.

Magyar Nagydíj, Hungaroring
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Hamilton
3. Alonso
Leggyorsabb kör: Alonso
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red-Bull

Fun tipp (+10%-ért): 5
Hány csapatnál lesz az időmérőhöz képest helycsere a csapaton belül a futam végeredményénél? (Hivatalos végeredmény számít, azaz a kiesések is rangsorolásra kerülnek!)
Dátum: 2011.07.27. 21:47:12
Ha "kikapcsolnánk" őket, akkor nem hogy LE-t nem hoznánk, még küldetést sem tudnánk csinálni. Így is állandóan felvetődik, hogy terjesszük ki a kh-t, amibe Miklós valamilyen szinten bele is ment. Bizonyos szint alatt, ahol van bőven aktív célpont, ott lehetne akár pozitív hatása is az ötletednek. Magasabb szinten kevesebb emberen tudnánk küldizni, még többet ütnénk a kevés aktívat, akik megunnák.
Dátum: 2011.07.25. 17:37:27
Még néhány gondolat a pc-s javaslatodhoz.
Azt azért el kell ismerned, hogy az "orrba-szájba" építgetés több erőfeszítést igényel, mint aktiválni a pc-t.
Értem én a szándékot, hogy biztosítsuk több lehetőséget a kisebb szövetségeknek a HT-hez jutáshoz, de szerintem nem ez lenne a módja. Megnéztem a V2-es helyzetet (lévén ott játszom). Jelenleg azok a szövetségek, akik birtokolják a ht, nagyjából minden fontosat már felépítették. A többi szövetségnek, akiknek még magas a ht-jük, van vissza még néhány fontos épületük. Szerintem a ht-s szövetségek összefognának, hogy aki az "alattuk" lévő legmagasabb ht-t birtokolja, arra dobálnák a csapásokat. Na mindegy, nem akarok többet írni a témában, de abban egyetértünk, hogy a pc jelenlegi formájában nem kéne erőltetni ezt a küldetést.

Elolvastam Lanmaffia doksiját, alapvetően tetszenek a leírt dolgok. Néhány apóság és célszám módosításával szerintem mehetne, esetleg 1-2 küldetést kéne újragondolni. A jutalmazás viszont határozottan tetszik. Az is kapna valamit, aki nem lépte meg a 2 szintet, de sokkal jobban megéri, ha lép 2 szintet. Ha nem is valósul meg, Miklóséknak is érdemes átolvasni, mert vannak benne jó ötletek
Dátum: 2011.07.25. 14:54:52
Lenne néhány kérdésem az ötleteddel kapcsolatban. Nem leszólni, vagy támadni szeretnélek, csak kíváncsi vagyok:
1.: A háborúk jelenleg nem túl nyereségesek. (Ha azok lennének, mindenki háborúzna állandóan). Emellé szeretnéd, ha bevezetnék ezt az „építő háborús” dolgot. Ezzel, hogy felépítjük, aztán a másik szövetség lebontja, nem hogy nyereséges lenne, hanem egyenesen veszteséges. Szerinted ki használná?
2.:
- A PC épületromboló alkalmazásának kibővítése a HT-re igencsak megborzolná a jelenlegi szakadékerősítő állapotokat. :-P
És igencsak megborzolná jónéhány ember a kedélyállapotát is. Magasabb szinteken simán van 10 millió egy szint HT. Ha csak egy szintet rombolna a pc, már az is igen durva lenne. Mikor egy háború 1 milla alatt hoz, és egy mostani pc csapás max. 100 ezer LE-nyi kárt okoz. Szerinted nem lenne egy picit más a nagyságrend?
3.: „Ne lássuk, hogy kitől jött” A toplista eleje már kimaxolta, vagy kimaxolná a pc-t, így menne keresztbe-kasul a szivatás. Az egész szerintem hasonlítana egy netes fórumra. Senki nem ismer senkit, csak fikázzák egymást, mivel nem kell felvállalniuk mellé az arcukat is. Szerinted ez szinesítené a játékot, vagy csak idegesítené az embereket?
4.: Szerinted az, hogy egy szövetség szivat minket (esetleg még nem is tudjuk, hogy melyik) menyiben módosítaná az én taktikámat? Mennyiben térnék el a „berögzült” taktikámtól azért, mert valaki(k) névtelenül küldtek mínusz többszázezer LE-s ajándékot a szövetségemnek?
Dátum: 2011.07.25. 12:27:45
Ja értem, azért rakjuk be, hogy utána kivehessük. Végülis biztosan logikus. El is megyek az utca végére, hogy visszajöhessek.
Dátum: 2011.07.25. 12:15:41
Azért veszik/vesszük komolyan, mert lehet látni, hogy mi lesz, ha bekerül ez a küldetés. Nyílván a nagyobb szövetségek fognak először küldetésezni. Ők egyértelműen a kristályokat, és a olyan kis szövetségeket fogják lövöldözni, akiknek még nincs pc-jük. És mikor a kisebb klán kap egy csapást a semmiből, akkor nem azt fogják mondani, hogy "Te Józsi nézd má' milyen szép színesítő eleme a játéknak, annyira örülök, hogy ilyennel is találkozhattam" Ehelyett valószínűleg felháborodnak, elkezdenek levelezni, és abbahagyhatják a játékot. Őszintén kell ez a küldetés?
Dátum: 2011.07.24. 16:09:29
Izgalmas futam volt, nem is lesz sok pontom A végén Alonso behozása Webber részéről hatalmas húzás volt. Azért látszik, hogy akármit is üzengetnek egymásnak, azért a tisztelet és a sportszerűség fontosabb.
Dátum: 2011.07.24. 11:40:46
El tudok képzelni egy magyarázatot. Akik az elején ennyire nem szakértelmet fejlesztenek, azok valószínüleg össze-vissza nyomkodnak mindenre. Emiatt sok szakértelmük 1-2-es, ami neked 0-s, mert tudod, hogy nem kell neked. (Természetesen akinek nem inge... ) Engem is zavar egy picit, hogy +1000 szö előnyöm van és megvernek úgy, hogy minden kört Ő nyer. Megnézem, hogy mikben vert meg, és megnyugszom. Tudom, hogy azok a szakértelmek nekem vagy feleslegesek, vagy én turbózva használom, emiatt kisebb.
Dátum: 2011.07.23. 15:31:27
Aha, így már érthető. Gyakorlatilag egy fék lett bevezetve, ami emellett ösztönöz az esszencia használatra is, nem csak a gyűjtögetésre. Azért jó ezt tudni, bár egy darabig még nem fog érinteni. Köszi a magyarázatot.
Dátum: 2011.07.23. 15:19:23
Köszi, ez a része már világos. Még az nem tiszta, hogy ez a "Megnöveli 5-tel a lehetséges megaesszenciák számát" mit jelent? Ha ezt sikerül összeraknom, akkor kapásból 5 megaeszenciát kapok?
Dátum: 2011.07.23. 13:38:04
Olvasgatom az eszenciás wiki oldalt, és találtam valamit, amit nem egészen értek.

14.) Ha elhasználsz egy (nem különleges) esszenciát, van rá esély, hogy kapsz egy különleges esszenciát.

Különleges esszenciák: transzplantáció (+5), felejtés (+40), lélekenergia sajtolás (+5), ultraspecializáció (+3), spektrális manipuláció (+5?)
Ultra-esszencia: katalizált esszencia (Megnöveli 5-tel a lehetséges megaesszenciák számát)


Tehát ha jól értem az eszenciáknál van egy 6. csoport, amit csak úgy kaphatok, ha megvan a 14. mega és a többiből használok.
Az aláhúzott rész az, ami zavarba ejt, és nem értem. Valaki el tudná magyarázni?
Dátum: 2011.07.23. 11:42:43
Idézet: Angel1721 - 2011.07.23. 11:25:31
Szintenként növekszik az ára, tehát minél később veszem fel, annál többet spórolok.


Nem egészen, mert ha lecsökkented, akkor a következő 5 szinten is küzdhetsz ellene. Tehát mindenképpen az utolsó X szintnyi fertőzést spórolod meg, függetlenül attól, hogy mikor veszed fel. Én is így voltam zarknodnál.
Dátum: 2011.07.23. 11:40:16
Német Nagydíj, Nürburgring
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Alonso
3. Webber
Leggyorsabb kör: Alonso
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red-Bull

Fun tipp (+10%-ért): 95
Hány perc lesz a győztes teljes futamideje (a megtett egész perceket számítva)?
Dátum: 2011.07.22. 13:36:36
Alacsonyabb szintűek mint ti? Minél lejebb ütsz, annál nagyobb a védettségi %. Szintenként 5%-kal növekszik. Tehát 3 szinttel alattad lévőre már 30% kell.

Ui.: Hiába másolod be több helyre, nem fogsz előbb választ kapni.