Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Pietrus

Idézet: Atomant - 2010.01.10. 11:15:26
Csipog is szépen, mondom akárhogy figyel ha most iszok egy italt és egyből megyek az epiknek csak nem tud lecsapni hiszen még csak vagy 4,5 perc múlva számít rám. Így is történik ital megisz, egyből katt az epikre (nem volt 3 mp), Üzenet: Nem támadhatod az epiket mert 15% alatt vagy Mondom mivaaaan? Most ittam italt És láss csodát Beginner megint lecsapott…


Ezt rosszul hitted. Aki ügyesen csinálja, az már a kiszámolt kijövés előtt több perccel leszűkíti a portyalistát, lehetőleg úgy, hogy csak Te ess bele. És már több perccel előtte folyamatosan frissíti a listát.
Dátum: 2010.01.09. 19:36:23
Melyik nem kutyafajta?
Kaukázusi***
Sziámi***
Belga***
Magyar***
Mi ez a csillagozás? És különben olyan kutyafajta nincs, hogy magyar. Legfeljebb magyar vizsla lehet.

Mit tesznek a fánk tésztába?
vegeta
vajkrém
origánó
élesztö
Élesztő hosszú ő. a harmadik lehetőség oregánó akart lenni?

Mire jó a végzetúrban a palota?
Növeli a támadásodat.
Kevesebb LE-ért vásárolhatsz a lélekufárnál.
Semmire sem jó.
Növeli a védekezésedet.
Játékbeli kérdés + tagadás.
Dátum: 2010.01.09. 17:49:59
Idézet: Tomesz89 - 2010.01.09. 17:37:46
"OSKO09" szolgáltatás nincsen"a 0690642042-ről
Segítsetek akkor most mi van?


Az csak "OSKO9" lenne, nulla nélkül.
Dátum: 2010.01.09. 13:14:11
Ok, ez egy korrekt válasz volt.

Idézet: Miklós - 2010.01.09. 12:59:17
Amit írtam a szaki működésével kapcsolatban, azt nem olvastad el figyelmesen. Az EH-ra nem jön rá semmilyen további bónusz a kreativ affinitáson kivül.
Így teljesen rendben van a szakértelem. Ez valóban elkerülte a figyelmemet, nem olvastam át mind a 30 valahány oldalt.
Dátum: 2010.01.09. 00:09:38
Idézet: Birka - 2010.01.08. 21:23:54
Több kört futottunk már a kérdésben. Ha csata arány van, akkor az erős kari még jobban erősödik, mert ő le bírja vernia jó csata arányúakat, a gyenge továbbra is csak a szar csata arányt tudja leverni.


Én így gondoltam:
szaki szint*támadott karakter szintje*0,2*(győztes vesztett/nyert portyái)*(vesztes nyert/vesztett portyái)

Szerintem így akinek jó a csataaránya, annak nem éri meg ütni a rossz csata arányúakat. Mindig erre törekedtek, hogy mindenkit ösztönözni kéne a saját súlycsoportjának támadására. Így akinek rossz a csataaránya, az könnyebben találhat olyant, akinek csak kicsivel jobb, ezzel több Le-t kapna, mint aki nagyon erős. Lehet, hogy van benne valami buktató, ha valaki lát valamit szóljon.

A lefelé ütést nem lehet igazándiból bántani, mert vannak szintek, ahol egyszerűen nincs játékos
Ez a felsőbb szinteken van, ahol van kh.

és a gyengébb karakterek csak alacsonyabb szinteken találhatnak maguknak célpontot.
Aki nem tök utolsó a szintjén, az találhat a szintjén is, és feljebb is. Legalábbis a középmezőnyben biztosan, a topok dolgába nem látok bele.

A tö szö stb összegek mind megbuktak, mert az arányuk nem hoz igazándiból jelentős szorzót, olyan mintha bent se lenne.
Én is gondoltam rá, de elég gyorsan el is vetettem, mert teljesen más eloszlású lehet a Tö és az Szö is.

Ahogy Cato csinálta: Egyébként javaslom, hogy a Vf-esek is használhassák az energiahasznosítást.
Dátum: 2010.01.08. 21:16:37
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 20:40:54
Felhívom a figyelmet, hogy a szakértelem leprogramozásra került, a mai napon megcsináltuk a tesztelést, hétfőn reggel felpatcheljük, tehát ha bárki még érvelni akar a témában, akkor nagyon gyorsan, nagyon nyomós érveket kell felhoznia ahhoz, hogy változtassunk még (és érvelés alatt nem az össze-vissza pontozgatást értem, hanem a racionális, matematikai és logikai alapú indoklást).


Logikai eszmefuttatás: Azt mondtad régebben, hogy a pp-t nem erőforrásnak, hanem korlátozásnak szántátok. Ehhez képest nem rég ezt írtad:

, vagyis a képlet szint*szakértelem*0,2. (Ez mellesleg a vadászat alap LE-nek felel meg, randomok, spektrális és sajtolás nélkül).
Erre ugye még rájön a kre aff, a tárgybónuszok, és az állat felszerelések?

Sajtolással együtt a vadászat kb az alapLE 3*-osát hozza.
3/2=1.5, szóval ha valaki 50% tárgybónuszt összeszed, akkor ugyanott van a portyázással, mint vadászattal. (4 db lélekszívó mancs és egy vámpírfókusz az már 45%).

Azaz majdnem egy vadászatnyi LE-t fog adni sajtolással együtt, sokkal kevesebb TP-ért.

Ebből logikusan következik, hogy a portyázásból vadászat lesz, és az erősebbek szanaszét fogják ütni a körülöttük lévő gyengébb karikat, mert biztosan sok Le-t és jó LE/TP arányt kapnak. Ergó a pp erőforrás lesz, tehát a saját régebbi véleményednek mondasz ellent.

Én a magamrészéről nem vagyok játéktervező, sem programozó (nem is akarok egyik sem lenni), de én a konstanst lejjebb vinném, és valami módon belevenném a karakterek erősségét. Mielőtt lefújolnának, a V3-hoz hasonlóra gondoltam volna, a győztes/vesztes portya arányra, mert azt nem igazán lehet manipulálni, főleg az erős, sok nyert portyás kariknál. És a lefelé való ütésnél drasztikusan csökkenteném a szaki hatásfokát.

De ez csak egy Vf-es játékos véleménye.
Dátum: 2010.01.07. 17:11:18
Ott van a kalandok menüben:

A gyógy- és varázsitalok használatánál a lehető legalacsonyabb szintűt használod, és azt, amelyik [Lista] kerül. [Gomb: Megváltoztatom.]

A listánál ott van:
- csak lélekenergiába
- csak őskőbe
- lélekenergiába vagy őskőbe kerül.

Egyébként pedig minimum karakterszint-49-es szintűnek kell lennie a lötyinek.
Dátum: 2010.01.06. 18:52:30
Idézet: Birka - 2010.01.06. 18:38:56
Vannak feltételei ez van.


Felsorolnék még pár szakértelmet, aminek vannak feltételei: ... őőő.... hááátt..... Valamiért nem tudok egyet sem mondani.
Dátum: 2010.01.04. 15:37:16
MI A BOSZORKÁNYGYŰRŰ?
SÁMÁNOK SZERTARTÁSI KELLÉKE
KARSZTKÉPZŐDMÉNY
RITKA, MAGASHEGYVIDÉKI VIRÁG
GOMBÁK KÖR ALAKBA NŐTT CSOPORTJA
Asszem rákönyökölt a shiftre.
Dátum: 2010.01.03. 15:17:40
Idézet: Sznoopy - 2010.01.03. 12:32:23
sziasztok,

eladtam egy epikus tárgyamat 10 dukátért, aztán megnéztem a listát és már a többire csak 9 dukátot ír, ez miért van? Eddig nem így volt emlékezetem szerint

Sznoopy
Ez azért van, mert sokan alapítottak "epikverő" szövetségeket, kiszedtek pár tucat tárgyat, amit 10 dukátért eladtak az ah-ban. Enélkül is inflálódik a dukát értéke, ezt a hatást akarták kicsit visszafogni, és csak az első 10 eladott tárgy után kapsz 10 dukátot, utána csökken.
Dátum: 2010.01.03. 13:01:16
-Igen, egyénileg használhatod
-Eladhatod a lélekkufárnál Le-ért, vagy az aukciós házban aranydukátért
-Nem lehet átadni semmilyen módon más karakternek. (Elkerülendő a visszaéléseket)
-Még valami: Ha magasabb a szerencséd, akkor gyakrabban esnek gyűrűk, és nyakláncok.
Dátum: 2010.01.01. 17:14:35
Ehhez kell olyan térkapus cucc, vagy fókuszkristály, ami ad kábítást, vagy bénítást (ugyanaz a kettő). Utána portyázni kell, és majd kiírja egy találat után "Fegyvered kábít (-10 támadás)".
Dátum: 2009.12.31. 13:26:27
Ki írta "A köszivű ember fiai" című regényt?
Petőfi Sándor
Jókay Mór
Szabó Magda
Gárdonyi Géza
Kőszívű, mindenhol hosszú magánhangzóval, Jókai y nélkül.
Dátum: 2009.12.31. 12:25:53
Idézet: Dangerous05 - 2009.12.30. 21:58:52
Vajon mi kellhet ahhoz, hogy a VU bannerét kirakják myvip-re v iwiw-re???
Az biztos, hogy nagyon nagyot lendítene a létszámon. (napi több százezres látogatottság)


3 dolog: Pénz, pénz, és még több pénz.
Dátum: 2009.12.30. 08:52:53
Alapból csak egyet vihetsz. Ha lesz akadémiátok (4.-es szintű), akkor megkapod a hordázás szakértelmet 38-as tanulásnál. Ezzel a szívóssághoz hasonlóan több állatot vihetsz. (10-nél +1, 30-nál +2, 60-nál +3 állat)
Dátum: 2009.12.29. 16:25:43
Ezt úgy kell érteni, hogy az utolsó entitásod, ha epikus ellenfél lett volna, akkor a 40-es kincsekből dobott volna tárgyat.
Dátum: 2009.12.27. 14:15:34
http://vegzetur.wikidot.com/skill14

Nézz körül itt. Egyébként a személyes véleményem az, hogy ha ráturbozol, akkor 10+10-essel már szépen lehet termelni.
Dátum: 2009.12.27. 13:48:57
x. szinthez X*100 darab kiégett/sima őskő.

1. szint 100
2. szint 200
3. szint 300...

(Ilyenkor érdemes elgondolkodni a lopás szakértelem növelésén és turbózásán)
Dátum: 2009.12.27. 12:51:43
Kiégett és rendes őskőből tudod építeni. Annyi a funkciója, hogy minden alkalommal, amikor szintet lépsz, ad annyi kiégett őskövet, ahányas szintű az energiakristályosító.
Dátum: 2009.12.27. 11:20:15
Ha a kaland melletti piros X fölé viszed az egeret, akkor alul kiír egy linket, amiben ott a kaland száma. Az alapján van sorba rendezve.

(http://vilag2.vegzetur.hu/index.php?m=kalandok&tev=eldobas&kaland=253)