Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Pietrus

Dátum: 2010.03.07. 15:58:18
Az lehet, de gondolj bele, hogy mikor elérsz az ismételhetőkhöz, onnan már tudod rotálni a portyásakat (+ a térkapust, és az állatszintlépőst). Ezzel elég sok Le-hez, és kristályponthoz jutsz.
Dátum: 2010.03.07. 12:34:42
Nos, nekem nagyon tetszik az új kinézet, szerintem fényévekkel szebb, mint az előző. Nagyon igényes, szépen kidolgozott, és aprólékos, látszik, hogy sok munkaóra van benne, csak gratulálni tudok a készítőknek. Mostmár hozzá is szoktam, és nekem abszolút nem bántja a szemem, nem úgy, mint néhány világos honlap. Az apróbb gyerekbetegségeket is "kinőtte", egyetlen problémát nálam az okozza, hogy firefox alatt irgalmatlanul beszaggat, pedig letiltottam a reklámokat, és a füstölgést is (ami egyébként nagyon szép, és ötletes). Most felraktam egy Opera 10.5-öt, ezzel viszont nagyon jól fut.
Dátum: 2010.03.06. 18:36:50
Idézet: Kersai - 2010.03.06. 17:35:51
Könyvet olvasni a mai tücc-tücc,disco,marcsi korosztály tutira nem fog.(mondjuk ez az értelmi szinvonalukon meg is látszik)


Ez azért elég durva általánosítás! És kikérem magamnak mások nevében is! Én is "mai fiatal" vagyok a magam 18 évével, és pl még sohasem drogoztam (nem is fogok). És ismerek sok olyan embert a korosztályomból, akinek már most is nagyon rendben van az értelmi színvonala, és biztos vagyok benne, hogy fogja vinni valamire.
Na, de hogy ne térjek el teljesen a témától: A magam részéről sajnos nem olvasok annyit, amennyit szerenék/kéne. Ennek legfőbb oka az időhiány, de ha mégis ráérek, akkor én is szeretek olvasni. Kedvenceim közé tartoznak pl a Rejtő könyvek.
A könykiadáshoz nem tudok érdemben hozzászólni, de azt én is tapasztalom, hogy az emberek sokan inkább megkeresik neten, vagy megnézik filmen az adott művet, vagy megveszik használt könyvként nevetséges áron. Múltkor például kellett kötelezőnek Madách-tól Az ember tragédiája, amit megtaláltam egy használt könyvesnél 200 Ft-ért. Annyiért hülye lettem volna otthagyni. És egyébként jó állapotú volt, csak kicsit sárgásak voltak a lapok, de ennek van egy külön feelingje, amit nem adhat vissza a netről letöltött olvasmány.
Szerintem azért küldték vissza, mert sportágra kérdeztél, a válaszokban pedig nem azt adtál meg. Javítani kéne a focistát labdarúgásra, az úszót úszásra, stb.
Dátum: 2010.03.05. 14:49:05
A gyorsítás csak a szaki lehetséges maximumát növeli meg, de 57.-es felett is ugyanúgy kell fejleszteni.
Dátum: 2010.03.03. 18:52:51
Az eddig is világított, ha volt csp-d.
Dátum: 2010.03.02. 16:20:42
Hol lehet tárolni a világ legkisebb modelvasútjánk mozdonyát?
egy cipősdobozba
egy szappantartóba
bombondobozba
dióhéjba
Úristen. Rossz raghasználat, jó lenne javítani, mert így borzalmas.

Szerk.:
Melyik állítás NEM igaz a gyémántra?
A szén egy módosulata
Mesterségesen nem állítható elő*
Nagy nyomáson képződik
Egyike a legkeményebb természetben előforduló ásványoknak
Mindegyik állítás igaz rá. A helyes válasznak a mesterségesen nem állítható elő volt jelölve, de ez tévedés. Magas nyomáson és hómérsékleten tudnak előállítani mesterséges gyémántokat. Több helyen is utána lehet nézni, én pl a múltkor láttam egy ismeretterjesztő csatornán egy nagyon jó dokumentumfilmet erről.
Dátum: 2010.02.26. 23:58:30
Akkor lövésem sincs, elvileg rendesen működnie kéne. Baraty kivette a listából azokat a szakikat, amiket nincs értelme növelni (pl.: csapdakészítés).
Dátum: 2010.02.26. 16:37:59
Idézet: Gricsi987 - 2010.02.26. 16:35:03
egyszerre több állatot is lehet gyakorlatoztatni a kennelben ????
Igen, amennyit csak akarsz.
Dátum: 2010.02.26. 16:12:17
Úgy egyszerűbb lenne kideríteni, ha tudnál írni konkrét számokat. (mennyiről mennyire növelte meg, stb.)
Dátum: 2010.02.21. 17:53:55
Fullos epikus szaki, tedd a turbót valamelyik kritikusra, szerezz epikverős gyűrűt és fókuszokat, és a jó tárgyak is sokat segítenek.
Igen, de a wiki ha úgy vesszük nem hivatalos forrás. Azt játékosok szerkesztik, hogy megosszák egymással az információkat. Egy kezdő játékos szerintem nem feltétlenül találja meg a wikit, és azon belül konkrétan ezt az adatot.
Egyébként a játékból elég nehéz olyant kérdezni, ami még nem szerepelt, de olyan, ami benne van a játékleírásban, és mindenki tudhatja.
Dátum: 2010.02.21. 14:04:34
Hol lakik Sportacus?
Aprajafalván
A toa bolygón
Lazy Town-ban
Szezám utcában
Ez nagyon nem az általános műveltség része.
Azért utasították el, mert aki még nem ért el odáig, az nem fogja tudni. Képzeld el, hogy ezt megkapja egy 5. szintű.
Dátum: 2010.02.20. 23:14:12
Legyőztem a 30. entitásomat, kiválasztottam egy nyakláncot, de érdekes módon azt a nyakláncaim között legalulra rakta, pedig a 15. után választott tárgyamat a többi epikus tárgy közé, a felsorolás elejére rakta. Más is tapasztalt ilyesmit? Nem hiba, csak picit zavaró.
Azért utasították el, mert aki 4.-esnél alacsonyabb szintű, az nem tudhatja a választ. Általában a szakértelmes, és olyan kérdéseket, amik csak bizonyos szint felett megjelenő dolgokról szólnak, elutasítják.
Dátum: 2010.02.17. 19:07:46
Legközelebb az ilyent a kvíz 5. topicba írd légyszíves.

Idézet a Gesta Hungarorum-ból:
S minthogy Hunor és Mogor első szülöttek valának, atyjoktól megválva kölön sátrakba szállnak vala. Történt pedig, hogy a mint egyszer vadászni kimentek, a pusztán egy szarvas ünőre bukkanának, mellyet, a mint előttök futott, a Meotis ingoványaiba kergetének. S midőn az ott szemök elől tökéletesen eltűnt, sokáig keresék, de semmi módon nem találhatták. Végre is az említett ingoványokat bejárván, azon földet baromtartásra alkalmasnak szemlélték


Ez is egy változat, én a turulos változatot még nem hallottam. (Természetesen tudom, mi a turul, és hogy a magyar mondakörben milyen szerepet tölt be.)
Dátum: 2010.02.16. 09:09:09
Idézet: Drakoma - 2010.02.16. 09:07:36
nagyon sürgős esetben kérj azonnali segítséget az ügyfélszolgálatunktól, az alábbi gombra kattintva (csak munkaidőben, 9-17 óráig).


Az élő segítség azonban nem működik !


Oda van írva, hogy munkaidőben...
Dátum: 2010.02.16. 08:33:06
Sms-t küldeni lehet, de a szolgáltató rendszerével valami probléma van, ezért nem biztos, hogy automatikusan megkapod. A kézi beíráshoz pedig kell valaki, de hétvégén nem dolgoznak, és nem biztos, hogy olvassák az e-maileket.
Dátum: 2010.02.16. 08:29:42
Ez nem így van.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,244.320#hsz339