Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2010.06.02. 12:09:06
Beleszerettél ebbe a tárgycserébe.

Szerintem meg variáljuk mégtovább.

Egy nagy után jöhet egy kicsi.
Aztán ha újra kicsit kérnek, növekszik a megjelenési ideje.
És minél több visszahívott jön egymás után, annál nagyobb időközzel jöjjenek.

Más.
Miklós!
Valahogyan nem lehetne licitidőt visszakapni?
Ez a 20 óra nagyon kevés.
Legalább 24-re nem lehetne valamivel visszatornázni?
Dátum: 2010.06.01. 18:10:51
Addig szerintem Hamupipőkemód válogass.
Leginkább a szavaid válogasd meg.
Dátum: 2010.06.01. 15:59:33
Idézet: Ariel - 2010.06.01. 15:49:53
Kincseskamra:
Az 1 nagy 1 kicsi epik alternatívája lehetne, ha a visszahívható epik egyszerűen csak időhöz lenne kötve. Pl 4 nap. Így ahol bármi okból nem tudnak már nagy epiket ütni, ott 4 naponta legalább a kicsit tudnák ütni. Valamint a régi tárgyakat sem kellene becserélni, mint Jerikó javaslatában.


Ez a megoldás nekem is tetszik.
Dátum: 2010.06.01. 15:54:15
Nem az icipici szövikkel van a gond, mivel ők eleve sincsenek sokan, valószínűleg nem fognak szanaszét rohangálni sem szintben, sem epik ügyben.
Egyelőre. Később, ahogy meg nőnek, dehogynem.
A TOPszövik már valamennyire érintettek ebben.
A másodvonalbeli szövik, mint mi, szintén érintettek benne, úgy, hogy nálunk a szövitagság túlnyomó része VF-ezik, a nagyok is, tehát nem rohangálnak fel, és ütik fel az egekbe az epiket.
5-69-ig fedjük le a szinteket.
És máris vannak olyan tagjaink, akik beépültek, (nem köréépítgetéssel) és tárgyuk is van, csak épp nem tudják viselni.
Ha pedig nem tartottunk volna deréknagy epikverési szüneteket, hogy ne morzsolódjanak le az ütőképesek, akkor feljebb vertük volna az epiket, és még több olyan tag lenne, akinek van tárgya, de nincs tárgya, mert nem tudja használni.
Nem fog beváltani egy 35-ös lábú egy ajándékba kapott 45-ös cipőt 50-esre, hámercsak.
Nem fog beadni egy 35-ös tárgyszintű tag egy 45-ös tárgyat, hogy előjöjjön egy 55-ös tárgyszintű lény, akit pontúgy nem fog tudni ütni, mint a mostanit, de az cserébe ad neki egy az eddiginél is nagyobb tárgyat, amit még több ideig nem viselhet.

Nincs meg a megfelelő szintű cserealap a kisebbeknél.

Ha nem a szöviepik kezdésénél van a tag a szöviben, amikor a kisebb tárgyak esnek, (és nincs a szöviben, a legtöbb esetben a mostani kisebb szintű karik még pajzán gondolatok voltak, amikor a másodmezőnyös szövik elkezdték ütni az epiket) már sem tud olyan szintű tárgyat szerezni, amit saját szintjén viselhet, tehát cserélgethet.
A régebbiek azokat a szinteket rég kiütötték.

A vegyes tagszintű szövik problémája a visszahívhatóság, ezért kértük.
Spec. én ezért.

Másképp már nem tudom elmagyarázni...
Dátum: 2010.06.01. 07:43:54
Fura dolgokat olvastál ki abból, amit írtam... lehet akaratlanul kódolt üzenetet is küldtem?

Sem erősről, sem gyengéről nem beszéltem.

Nálam ugyanis a szint nem egyenlő az erővel.

A kisebbnek nincs mit bedobjon, ha most kap tárgyat a sima epikből, azt sem tudja még használni, hova dobja be?
Egy ugyanakkoráért, vagy egy mégnagyobbért?
De a nagy sem hülye, főleg hogy nem epikfarmszöviben, hanem az otthon kiszedett epikcuccát azért dobja be, - ahelyett, hogy saját magának dukátra váltaná, már ha nem kell neki az a cucc, bár akkor ezt már kb. meg is tette - hogy a kisebbnek legyen tárgya, bedobni ugyanis csak ő tud, mert neki van mit.

Menjen más szövibe a kisebb.
Pár helyen már megírtam a véleményem arról, hogy játéktechnikailag arra kényszerítsék a kicsiket, hogy elhagyják a szövetségüket, ahol szeretnek lenni, mert jó a társaság, jó a szövetség.
Csakhogy ez nem az az eset.
Innestől nem a gonosz Miklós nem engedi, hogy a kisebbnek szintjének megfelelő tárgya legyen, küldizni, epikütni tudjon a szövetségében, hanem maguk a nagyobb szövetségi tagok.
Akkor pedig a játékos el fog gondolkodni azon, hogy ha ilyen smucigok velem, nem látják be, hogy nekem is kell, és hogy én is szeretnék ilyet játszani, biztos, hogy jó helyen vagyok én itt?
Mert azzal, ha nem adnak neki lehetőséget, hatalmasan bedől a "de jó szövetség ez, jól érzem magam itt" elv.
Akinél nem, ő persze még mindig maradhat abban a szöviben, és figyelheti ahogy a nagyok lecserélgetik frissre a cuccaikat.
Dátum: 2010.05.31. 16:30:34
Mert kisebb tagoknak nincs egyetlen cucca sem, de ha van is, valószínű veszítenek azzal, ha erősebbre cserélik, ugye?
Ne legyenek illúzióid, a Miklós féle rendszerben - mivel korlátozva van a visszahívható epikusok száma, valamint továbbra sincs szétválasztva a kisebb és nagyobb epikusok ütése/licitálása a kisebb karakterek versenyhelyzetben lesznek az erősekkel. Vajon melyiküknek lesz ez jobb?

De kíváncsian olvasnám véleményedet arról is, hogy mennyi epikust tud visszahívni egy olyan kis szövetség, aki a jelenlegi epikusát sem tudja leütni.

A Miklós által felvázolt rendszer egyértelműen azoknak a nagy szövetségeknek kedvez, akik 1-2 naponta ütnek epikust - ők most két epikus között kapnak még egy kincset (és nem a kis epikusokat fogják visszahívni, hanem az erősebbeket, amelyek erősebb kincseket adnak, a probléma meg ugyanúgy megmarad, hogy a gyengébb tagok kimaradnak az epikus ütésből).


Úgy, ahogy tetszik mondani. semmiféle cuccuk nincs.
Legfeljebb olyan, amibe még bele sem nőttek, nemhogy kinőtték volna azt.
De ha még neadjisten van is nekik valami, azt ők már egyszer lelicitálták, megszerezték, és akkor szerinted kockáztassák egy erősebb... micsodáért is?
Majd ami random kiesik?
Vagy egy szinttel nagyobb mindegymire?

Szerinted a kisebb szintű hülye is?

Azok a szövik, akik már sem tudják ütni az epikjüket, azok bajban vannak.
És a saját mohóságuk miatt, feltételezve azt, hogy nem pestisjárvány, vagy törléslavina epikütőtlenítette el őket.

Szépen megvárják, míg ismét ütni tudják, hozzácombosodnak.
Addig a kicsiknek sincs, valóban, node senki másnak sincs a szöviben, és most éppúgy állnak, mint akkor állnának.

Ha egy-két naponta üti az a nagy szövetség, akkor biz ők is be fognak állni, ez is borítékolható.
Ha máshol nem, ahol az Azúr is beállt, és csodálta a lényt.
És nem lesz nekik sem kicsi, sem nagy.
Node majd húznak másik szövit, ők már azt is megtehetik.

A cserélgetéssel pont oda nem juttatsz, ahova a fejlesztésért ríttunk itt hónapokig.
Akiknek alapból nincs.
És nem is lesz, mert nekik csere sincs, és majd Jézuscsókolásra nőnek bele abba, amit most kaphatnának.

Ez értelmetlen.

Ha olvastad az alapjavaslatom, abban választani kellett volna kategóriát, vagyis nem összevissza üthetett volna mindenki mindent.

Miklós szintkorlátot sem akar bele tenni, szöviügy felkiáltással.

Ha a nagyok a szöviben nem engedik a kicsiket visszahívni, akkor biz onnan menjen a kisebb olyan helyre, ahol ezt engedik neki.
Immár megteheti, nem kell fapados szövikbe lemenni szintjének megfelelő cuccért.

De ez a te verziód ez semmi más, csak cuccfrissítés már epiktárggyal rendelkezők részére..

Olyan meg a földön nincs, hogy az egyik majd felajánlja a cuccát, hogy üthessenek ki a másiknak.
Ez már nem a szövetségi összetartást firtatja, hanem a hülyeség határát feszegeti.
Dátum: 2010.05.30. 11:01:06
Jerikó, téged simán nem érdekelnek a kisebbek és az ő tárgyaik a szövetségben, te simán megoldanád a nagyok tárgyfrissítgetéseit.

El ne vigyük már ezt a fejlesztést ebbe az elcseszett irányba, ha már ennyit vártunk rá.

Kinek lenne táp?

A nagyoknak, akik csereberélhetik nagyobbra a cuccukat.

A kicsi meg megint nem jut semmihez, jaaa, de már ütheti a semmiért, mert neki nincs cseréje.

Ez kész.
Dátum: 2010.05.29. 21:03:52
Normálisan működő visszahívásoknál egyáltalán nem generálódik több tárgy, hanem épp egy olyan szintzónába kerülnek ismét tárgyak, ahol kevesebb van jelenleg, mivel kisebb szintűek csatlakoztak nagy(obb) szintűek által elindított szövikhez, akik előrébb járnak már az epikkel, mint azt a kicsik tárgyviselete megengedi.

Az epikfarm szöviknél, ha ezt megcsinálják, és ezt azért megcsinálják, ahhoz nem lett olyan drága a 30-as szintjével, persze valószínűleg másképp koncentrálódnak a tárgyak, erre lett volna jó bele üthetőségi-licitálhatósági szintkorlát.
Dátum: 2010.05.29. 20:45:01
Nade... ki dobjon be epik tárgyat?
Az, akinek már van, vagyis a nagyobb?

Mert akinek visszahívnak, a kisebb, neki pont nincs, azért kell visszahívás.

És egyáltalán nem látom a random esés, és a lassabb haladás mellett miért kellene még ilyen áldozatot is kérni...

Ennek gyak. tényleg semmi értelme.
Dátum: 2010.05.29. 09:57:50
Igazad vagyon tenéked, én kavarodtam el itt a sok épület között, sorry.

Edit:
De ettől függetlenül... ha már úgy is négy napot kellene várni az epikre, nem lehetne visszaszerezni egy kicsit a licitidőből?
Dátum: 2010.05.29. 09:49:13
Idézet: Birka - 2010.05.29. 08:38:56
Miklós, éppen ezen okból kifolyólag, vagy az előfeltételből kéne kivenni a térkaput, vagy választható kéne legyen, hogy impelt lényt kér-e valaki a térkapuból, vagy normált!


Itten ni!
Dátum: 2010.05.29. 09:41:27
Nem a négynapos kényszerre reagáltam, hanem a nincs választása a szövinek, hogy akar-e egyáltalán visszahívózni gondolatodra.

Amelyik szövinek igénye volt a napi epikütésre, eddig is üthette, fel lehetett húzni a kamrát maxra.

Hogy beállt vele egy idő után, mint a gerely, ez borítékolható volt, ezért a másodvonalbeli szöviknél közel nem volt maxos a kamra, mert tökéletesen felesleges volt kimaxolni, több idő maradt eldönteni ki vigye ami jött, és mié'?

Ez mostmár nem így van, mi spec készülvén az új épületekre már kimaxoltuk.

Ha lett volna olyan alternatíva, hogy nem kimaxolni kell a továbbépíthetőséghez, hanem egy titkos bejáratként jelent volna meg a kincseskamrán, tuti azt csináljuk meg.

De még most sem lenne baj, ha a licitidőt valahogy vissza lehetne szerezni.
Dátum: 2010.05.29. 09:08:35
Birka, benne van Miklós leírásában, a visszahívás szavazás csak indítható, és csak míg az előző kincs licitje tart.
Ha nem indítják el, akkor gondolom a következő nagyepik jön be.
Dátum: 2010.05.29. 07:13:40
Talán azért nem tetszett, mert a tóken megsokszorozta volna a játékba bekerülő epik tárgyak számát, ezzel degradálta volna az értéküket.

Vagy talán azért, mert ezzel gyak az entitás erőfeszítéseket tette volna teljesen feleslegessé, épp a Krausos, vagy a szürke lélekrabló ügyében pl.

Az egyik kiüti a szöviepikból is azt a szintet, ha odakerül, állatot, löttyöt, időt nem kímélve, de mivel valószínűleg az entitásával is hamarabb ér arra a szintre, mint a tókennel érne, (tekintve a 4 napokat) onnan is kicsapkodja, ha véletlen nem esik annyi, mint kellene a szöviepikben, és hogy nem esik annyi, az valószínű.

A másik pedig hozzá sem tud szagolni, hullik az ölébe, mihelyt belenő?
Ez mitől közösségi élmény?

Az entitás épp azért lett, hogy a létkérdés tárgyakat meg lehessen szerezni.
Ha áldozol érte, aránylag hamar.

Vagy hol oldja meg a tóken a sebzős küldiket pl?
A saját "szerezz tárgyat a kincseskamrából" küldijükhöz képtelenek sokan akár egy icipicit is tevőlegesen hozzájárulni.

Egyébként meg olyat senkitől nem olvastam, hogy márpedig tóken aztán ne legyen, de simán összeegyeztethető lenne a visszahívással is.

A visszahívottal elég nehéz mostmár bármilyen tárgy mellett elsétálni, mivel nincs bekorlátozva, ha jól értem, hogy pl a Krausos szintű lényekből hányszor lehet visszahívni.

Had legyen meg már mindenkinek az az élmény, hogy igen, ezért a cuccért én gyaklásztam a lényt, és nem kiütötte valaki más nekem.
Dátum: 2010.05.28. 16:35:30
Jerikó, a gyógyszentély esete elég speckó.
Nem lehet, hogy nem nem tudtuk-tudták feljebb húzni, hanem nem akartuk feljebb húzni, mert elég idétlen működési elve van?
Dátum: 2010.05.28. 16:20:40
Csatlakozom valakihez... (Birkához?) karácsony van.

A kincseskamra 30 fölötti része tényleg kicsit értelmetlen, de összességében nekem tetszik, és a többi új épület is, a finomhangolást a matekosok meg már úgy nézem bőszen csinálják.

Mostmár csak hamar-hamar.
Dátum: 2010.05.27. 21:28:39
A HCS működését hogyan befolyásolja majd a gyűrű?

Diablo, ilyenek ezek az öszvérek.
Dátum: 2010.05.27. 21:21:31
Megint rossz helyre címzel, pók sem vagyok, sőt, bajnokaspiráns sem, és még hergelhető sem.
Dátum: 2010.05.27. 21:15:06
Hát mivel én ilyet nem mondtam, rossz helyen kéred számon a választ.
Dátum: 2010.05.27. 20:59:17
Én csak egyszerűen azt az okot nem látom, amiért ennek a gyűrűnek az EH-seknél relikként kell működnie.

Edit:
Ha tisztességesen, a tömés ellen használják, akkor nem kell levenni.
Ha leveszi, és tömni próbálják, még mindig van EH, ami csökkenti a kárt.
De ha leveszi, miért kap fele TP-t, ezt abszolut nem értem.