Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.04.23. 15:50:25
Ez egy tévedés.
A gyémántnak kezdetben sincs előnye, már hátránnyal indul, talán egyedül a smaragddal szemben nem.
Míg a többieknek ott van a legalább 1, addig nekik az sincs ott.
Hogy kitartó csapkodással, és portyázással óránként el tudja érni, hogy egy idő után már nagy biztonsággal nyerje a portyáit, és hozza a bónuszát, ebben egyetértek.
A legalsóbb szintek fölött, úgy 20-ig meg is van rá az esélye, hogy ha továbbra is maximálisan és optimálisan kihasználja a lehetőségeit, akkor lépést tud tartani a többiekkel túlfejlesztéssel, sőt előnyre tehet szert.
Csak aztán a többiek százalékértéke nő, az ő lehetősége meg egyre csökken, arra a fokra, ahol már a portya max TP pumpának, vagy küldetéskényszernek felel meg, amitől szépen nő szintben, és egyre gyengébb, nem győz túlkompenzálni a dráguló tulajdonságok miatt.Tudom, vannak nagy fogások fenn is. kérdés hányból hány nem 0 LÉ-s, x TP-s.

A V3 szabályait csak homályosan ismerem, de el tudom képzelni mit játszik ott egy gyémánt.
Gyak. semmit.
Dátum: 2009.04.23. 13:21:22
Ha ez az értelmetlen hordabónusz miatt került be ezzel a maga kis 500-as őskő költségével, akkor üzletpolitikából jeles, játékpolitikából és kiegyensúlyozásból elégtelen.
Dátum: 2009.04.22. 17:46:16
Nem tudom...mivel képlet nincs, csak egy nagyon durva példát tudok írni.
Rubin, támadás 120 (+ 5 %) 126
Zafír, védelem 120 (- 5 % sebződés) 126
Smaragd IQ 120 (+ 5 %) 126
Gyémánt 120=120, vagy 126 az viszont +18 a TÖ-re.
Ez persze feljebb egyre több.
Tudom, ez ennél sokkal összetettebb, ne kövezz meg pls, csak szemléltetek.
Tehát jó-jó, hogy beleszámítana a gyémánt bónusza, csak nem ártana megnyerni sem azt a portyát hozzá.
A valós képletekkel csak Miklós tud számolni, ő ezt majd biztosan meg is teszi, és ha ez lenne a nyerő verza, biztosan úgy fogja bekalibrálni a TÖ-t, hogy jó legyen.

Amúgy az ötleted tényleg nagyon jó.
Dátum: 2009.04.22. 17:02:47
Mortimer, köszönöm szépen, de szerintem nem az a megoldás, hogy a gyémánt vándoroljon ki.
Egyébként szívesen kipróbálnám, csak úgy, mindenféle váltogtás nélkül, de főleg szövit nem váltanék, kifejezetten szeretem a mostani szövim.
Dátum: 2009.04.22. 16:49:24
Na most ezt lefordítom, ha nem jól, bocsi, így jött át, lehet rosszul.
Hát a gyémánt tényleg, dehát így jártak, a másik háromnak jó lenne ez a rendszer.
Nem Truebloodból és Arielből áll a két horda.
Ha már egyenlítődést akarunk, akkor akarjuk már azt mindenkinek, ha lehet, és ne megen valakik kizárásával, vagy figyelembevétele nélkül.
Hát nem tudom mennyiben stratégia az, hogy + 5 %, meg + 5 %, meg - 5 %, meg egy nagy nulla.
Ezt 100-120-as tulajdonságoknál. Minimum persze, ez csak nő felfelé.

A hordabónusz alakítás valóban bőven ráférne már a játékra, de szerintem ez esélytelen.
Dátum: 2009.04.22. 16:42:24
Arra viszont nem lehet egy vég nélkülre tervezett játék négy résztvevője közül az egyiket bazírozni, hogy neked az elején nincs bónuszod, de ha nagyon sokat foglalkozol a játékkal, kiemelkedhetsz, majd aztán 30-35-ös szinten pedig megszűnik a bónuszod, ahogy a portya el LÉ-telenedik.
Vagyis lehet ilyet, csak akkor ezt ki kell írni a regisztrációnál, hogy biz ha feljebb is játszani szeretnél, és nem gumicsont lenni, akkor ehhez hordát kell majd váltanod.
Szerintem.

Egyébként sok gyémánt úgy indult már el felfelé, hogy nah, ez behozhatatlan.
De egy elfogyó bónusz egy megmaradó, fejlődő bónuszt nem kompenzál ki örökké, a megszerzett előny elfogy. Ha nem előbb, utóbb.
Dátum: 2009.04.22. 16:22:16
Hát szerintem bőven érinti.
És épp azért kellene figyelembe venni, mert ha egy csoportba vágod be a harci bónuszok nélküli gyémántot a nem gyémánttal, még annyi esélye sem lesz portyát nyerni, mint most. A gyémánt túlnövelt tulajdonságokkal lehet ugyanolyan erős, mint egy harcibónuszos hordás. Vagyis magasabb TÖ-vel.
Dátum: 2009.04.22. 16:00:52
Otoaak, ez nagyon jó ötletnek tűnik, de azért egyvalamit ne hgyjunk ki belőle.

A hordabónuszokat.

A gyémánt kivételével a többi hordáé nem látszik, egy azonos TÖ-jű gyémánt, és más hordás játékos nem azonos súlycsoport, még ha a TÖ megoszlásuk a tulajdonságok között ugyanaz is esetleg.
Főleg magasabb szinteken (épp ott, ahol már nagyon előjön a szintleütés) ez nem keveset számít.
Ezt is figyelembe kellene venni, de az alapötlet nagyszerű.
Dátum: 2009.04.21. 22:47:32
Gratulálok annak, aki adta, és gratulálok annak, aki állta.
Hajrá TGY, csak így tovább!
Dátum: 2009.04.21. 20:48:44
Kár ezért a... hm... most majdnem beírtam egy rasszistát.
Veszteni is lehet emelt fővel, ahol nem csorbul egyik fél tekintélye, és tisztessége sem.
De ez a minden oka, mindenki szemét, csalás, stb. ez nem válik becsületére annak, aki csinálja.
Akinek inge, gombolkozzon be.

*Sóhajt egyet, mivel már rekedtre kiabálta magát, aztán odarecsegi Shaktornak:
- Mindjá jövök, hozok pár üveg minotauruszkönnyet.
*Meglengeti fehér-fekete csíkos sálját még, és aztán el italmérés iránt, amit egy szemfüles lélekkufár a közelben ütött fel egy sátorban.
Dátum: 2009.04.20. 14:23:04
*Futva érkezik a csatatér szélére, végre meglát egy ismerőst:
- Á, Shaktor, mi az eredmény? Hogy áll a meccs?
Pár másodpercig érdeklődve figyeli a szotyihéjjat, mint beszédgátlót eltűntető harcost, de nincs türelme kivárni a választ, beüvölt a harcmezőre:
-Hajráááá TGY!
Aztán visszafordul beszélgetőtársához:
- Adsz egy kis szotyit?
Dátum: 2009.04.20. 05:41:38
Sőt, tulajdonképp az egészséget is alaposan fel kéne tuszkolni, hogy ha betölt valaki egy "gyógyitalnyit" a tárlóból, ne villanjon be azonnal a rókák kapásjelzőjén, ha jobban belegondolok.

Nincs benne, mert azt nem tudjuk szabályozni, hogy mikor lenne rá szükségünk.
Nagyszerű, ha délelőtt visszagyógyulok azonnal egy rakatot, és üthetnek lefele megint, és mire jövök délután, még a térkaput tántán megcsinálom, és aztán annyi.
Dátum: 2009.04.20. 05:36:04
Viktor, bocsi, de ez már kezd arra hasonlítani, hogy megdöglött az én lovam is, mostmá kötelezőleg dögöljön meg mindenkié.
Remélem tévedek.

Nem aji ÉP-k lennének eltárolva, hanem Simon ötlete szerint a sebgyógyítós sebzések egy résza, tehát ahhoz, hogy valakinek legyen valami a tárolójában, ahhoz ki kéne állnia a pofonzáporba, és jól fel kéne nyomnia a sebgyógyítást is.
Mitől féloldalas fejlődés ez?
Dátum: 2009.04.20. 05:25:54
Szintközeli tagtól én még az életben nem kaptam olyan iszonynagy taslit, mint hatról.
De hogy tényleg megmaradjon káposzta-nyúl-róka, nem véleményeznétek Seligen, Balor és Simon ötleteit is, ami kissé visszaadná a kisebbek önrendelkezési jogát a saját ÉP-jükkel, viszont nem kényszerítené éhezésre a nagyokat, amennyiben elég szemfülesek?
Mindegyik remek szerintem, amennyiben azt a játékos tudja irányítani, mint pl a gyógyitalnál nagyjából, hogy mennyi kerüljön a "tárolóból" betöltésre.

Mindkét félnek mondom, a hatszintmondjonle csoportnak, és a kedves megegészségesedésünkre csoportnak is.
Dátum: 2009.04.19. 22:20:31
Pszt...cuccal együtt, ha egészségesbe öltözök, nekem is van 69. Ez konkrétan a nem egészségesemhez viszonyítva + 11 egészség, ami pontosan 380-al jelent több ÉP-t.
Dátum: 2009.04.19. 22:15:05
Csak nem te is majd akarod?
Ezt lássa meg Mortimer.
Dátum: 2009.04.19. 22:08:08
Értem.
Tehát te fogjuk rá boldogulsz a 80-al, nekem legyen 75.
Oké.
Dátum: 2009.04.19. 21:43:12
Kétlem, volt már nagyobb szövivel háborúnk, nem voltak ilyen sebzések, ha nem volt hozzájuk szint is.
De ha neadj egy azonos, ill közel azonos szintű nagyobbat sebezne is azépületbónusza miatt, akkor tényleg azt mondom, hogy ha megnyerte, had vigye. Többet épített, jobbak a körülményei, nagyobb szöviben van, megérdemli.
Szintjén nem a gyengébbek közé tartozik a karakterem, még ha nem is a legjobb, úgy, ahogy meg tudja védeni magát, persze szintén szintjén.
Viszont nem válaszoltál a kérdésemre.
Dátum: 2009.04.19. 21:31:10
Hát nekem az előbb 75-ös alapegészséget javasoltak, mint minimum elvárás 38-on.
Te meg ugye ötvenes vagy.
Akkor melyik extrém?
Dátum: 2009.04.19. 21:25:43
Talán mert bárhányszor elmondjuk, hogy ez önmagában nem megoldás, és ezt már nagyobbak is belátják, mindig ide lyukadunk ki?
Minél kisebb vagy a nagy szintes tartományban, annál extrémebb egészséggel maradhatsz életben, amihez előbb jó alaposan gyengülj le, és ütheted az öt szinttel kisebbeket te is.
Vagy öngyógyíts, ami még hamarabb visszavisz a porondra, ha akarod épp, ha nem, vagy vár a 8. akadémia.
Viszont ezt már én is unom, valóban.
Úgyhogy... egészség.