Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.05.28. 17:02:16

Most szerinted mi volt túlzás?
Dátum: 2009.05.28. 16:56:40
Mert öt háborúja lehet egyszerre.
Dátum: 2009.05.28. 16:40:10
Várjátok meg szerintem, míg Miklós kiértékeli az NPC-t, könnyen lehet, hogy módosítani kell rajtuk, amit előre nem lehetett látni. Mert azé az tényleg vicces, ha nekirohan minden szövetségnek, ahol egy-két üthető szintű végzeturat lel, a TOP35 TÖ-jével.
Dátum: 2009.05.28. 14:26:40
Értem.
Tehát érvényesült a bónusz, ha:
Nem végzett ki a támadód.
Nem vitted túlzásba a kivégzésed fejlesztését.
De ez rendben van, mert úgyse tudtuk.

Azért köszönöm a választ.
Dátum: 2009.05.28. 14:11:53
Szerintem ugyanazt mondjuk kétféle nézőpontból.
Te úgy, hogy de igenis volt, én meg úgy, hogy nem volt.
Most a kivégzésről van szó, ne a nem kivégzőst hozzuk példának.
Ha ez csak a kreatív beplafonozása óta van így, akkor ezzel np, de ha szeptember óta, az érdekes.
Dátum: 2009.05.28. 13:45:38
Magyarul eddig nem volt hordabónusz, se védben, ha kivégeztek, se támadásban, egyforma max 50 %-al indult mindenki?
A konstanst Miklós írta, onnan lestem.
Dátum: 2009.05.28. 13:38:57
De viccet félre, komolyan érdekelne, hogy ez eddig hogyan működött.

Tehát volt egy konstans érték, ami teszemfel 15000 LE volt, mint szerezhető maximum, egy akárhanyas szinten.
Adott volt két karakter, egy gyémánt, és egy nem gyémánt, egyforma jómagas kivégzéssel.
Mindketten nyertek és mindketten elhozták a 15000 LÉ-t, csak az egyik a kivégzés miatt hozta azt el, míg a másik a hordabónuszából, és a maradék részt a kivégzésből, vagy teljesen rosszul értek valamit?
Dátum: 2009.05.28. 13:16:17
Hát nullás LÉ portyánál biztos hogy működött, ezt magam tapasztaltam, többszázszorra is nulla jött ki.

Edit:
Caveman, attól, hogy nem tudtuk hogyan, még azé működött, nem?
Éshát amióta felértünk a 15 %-os partizánszekcióba, kivégzés az akadt bőven.

Editke kettő:
Jóvan, egészséges vagy, behúzhatod.
Dátum: 2009.05.28. 13:09:19
Egy idióta kérdés:
Akkor eddig tulképp mire volt a gyémántnak bónusza?
Dátum: 2009.05.27. 17:30:53
Igen, nagy dolog.
Ha minden francot beidomítunk, akkor nem csak a nagyok fognak unatkozni, hanem a kicsik is.
Ha az lesz az összes eltérés, hogy na mostan 120 LÉ-t hozhatok egy portyából, vagy 132-t, mer az a maximum, akkor tökéletes sok kicsi egyforma szürke ócó kínai fog szédelegni, a kiugrás, a jó játékkel kiemelkedés leghalványabb esélye nélkül.
Hát mindig csak kicsit korlátozunk.
Hát ez se jelent semmit, az se jelent sokat, ne ríjjál már, túlélitek, tessék alkalmazkodni...
Ami ráadásul folyamatosan egyirányú, és azok mondják meg a változások mértékét, akiknek nyomokban van halvány emlékük milyen a kisebb, és közepes szinteken, vagy alapból fogalmuk nincs, közepesen is ők voltak a nagyok.
Korlátozgassatok csak, aztán majd mi meg alkalmazkodunk, csak az a fránya gondolat ne jönne egyre gyakrabban, hogy minek?
Dátum: 2009.05.24. 14:28:43
Nagyon jó ötlet, egyetértek.
Megtoldanám azzal, hogy legyen látható a szövetségi tagok állapota, pihen, láthatatlan, katakomba és stb.
Ez jó ötlet, mondjuk lehetne ez a limit a szint + 2-nek megfelelő felszerelések összára, így azt hiszem sem a küldetések nem sérülnének, sem a vásárlások. Aki mégfeljebbről vásárol, az meg valószínűleg nem az egész készletet óhajta megvenni egyszerre.

Lehet hülyeség, amit írok és fent, vagy az extrém kereskedelemmel rendelkezőknek ez kevés, de csak egy ötlet.

Edit:
Tévedtem. a 100K-s küldi így még sokáig nem lenne megcsinálható pl.
Jól írja Viszok, a kreatív még csak esély a jó portyára és nem készpénz, viszont mivel felfelé üt vele, a TP az garantált, olykor megint csak 0 LÉ-ért, bőven jöhet fel 15 % fölé olyan is, aki már a holnapi napot is elvadászta. Az induló tőkét is meg kell szereznie hozzá, aki ehhez kezd, elvégre csak akkor nyerhet sokat, ha nála is sok van. És mivel már őt is nagy szintről érik el, sanszos, hogy ha a tegnapi nyeremény maradékával álldogál, őt is lerabolják fentről, mire felébred.
Lan leírta a napi programját, és az úgy indult, hogy vadászat.

Lemaradni egyszerű, a visszafogott a vadászat TP-jét kurtítja, a portyáét meg nem.

Így is minden játékra figyelő igyekszik azt elkerülni, hogy beérjen a nagy szövik kimaxolt épületvédelmű ütőtávjába, főleg ha ő maga még nem rendelkezik ilyesmivel.
Idézet: Kocos - 2009.05.24. 02:26:52

Mi ezert nem tudjuk megerteni egymast. Mert te csak abban gondolkodsz, hogy mindenki a sajat kis szemetdombjat vedi, engem meg a legkevesbe sem ez erdkel, hanem az, hogy elkeruljem az olyan folyamatokat, amik hosszu tavon artanak a jateknak, esetleg beboritjak azt. Tudom, hogy ezt is teljesen hiaba irom le. Es sajnalom.

Minden egyes szavadbol sut az a vagy, hogy bizonyitsd, a masik fel epitonek szant javaslata miert szolgalhat csakis egy celt, a kiotloje boldogulasat. Ervelesed kozben minden olyan mondatomat, ami ellentmond az altalad feltetelezett motivacionak, figyelmen kivul hagyod. Most komolyan, van igy ertelme vitazni?

Kerlek, ha lehetseges, probald meg ertelmezni, hogy mi is lehet a celom. Cserebe en megigerem, hogy midnen erommel azon leszek, hogy kifejtsem erthetoen.


Igazából onnan indultam anno, hogy hát biztosan a nagyok tudják jobban, elvégre nekik van nagyobb játéktapasztalatuk, és egészen biztos, hogy nem akarják olyanra rábeszélni a vezetést, ami nekik jó, a többeiknek meg nem, és persze nekem sem akarnak olyat javasolni, amiből nekem csak károm származhat, nekik meg csak hasznuk.
Csak jónéhány ténykedésetek után kezdett az a kényelmetlen érzésem lenni, mintha egy másik játékot játszanánk, de még mindig megnyugtattam magam azzal, hogy ejnye, buta vagy te ehhez fiam, ők biztosan jobban tudják.
A koronát a műre a váltson hordát a gyémánt című magánszámod tette fel nálam pl. a te építő jellegű javaslataid megítélésére.
Nem kell hogy újra elkezdd bizonygatni, hogy de úgy van, fölösleges.
Vannak olyan nagyszintűek, akik ezt a naiv (hülye?) bizalmat még nem vesztették el nálam, és vannak, akik igen.
Node ez nem az én torokfájásomról kell szóljon.
Térjünk vissza a témához.
A paranoia nem az, hogy egy megtörtént szakileértékelést igazságtalannak tartok, a paranoia ott kezdődik, hogy ha nem tiltjátok be, akkor törölnek! És vigyázzá Miklós, prémesek!!
No ez igen, ez már paranoia.
Kérdezd meg Lan-t, paranoiának érzi-e, amit írtam?

Szövegértelmezéssel eddig még nem volt gondom, nálad külön élvezem az értelmezd amit írok féle kiszólásokat is, de kérlek most az egyszer te értelmezd amit írok:
Nem vagytok képben a portyával.
Nem kicsit nem, hanem nagyon nem.
Mivel nyilvánvaló, hogy a játékvezetés viszont szinte csakis rátok hallgat, inkább felelőtlennek érzem a szorzásosztásotokat egy olyan témában, amibe nem is láttok bele.
Mindenbe ti láttatok bele elsőként, furcsa lehet, megértem, de már több helyen írtam, a valódi játék lejjebb zajlik, a tietek az extrém játékkörnyezet.

A pókoknak megvan a maguk természetes ellenfele, egy másik pók, amiből sokkal több van, mint azt hiszitek, és ahogy emelkednek a szinthatárok, pont úgy, ahogy Mortimer írta, a pókot is leverik, ha nem figyel oda.
Ez a folyamat elejétől benne van a játékban a kreatívval együtt, és nagyon jól van benne, életben marad miatta az izgalom, ha vadászok, vigyázzak magamra, ha portyázok vajh mit sikerül találnom?

Nem kell bebutítani semmit a portyában már, így is meg lett téve, túl sokszor, és túl értelmetlenül, holott az a játék egyetlen része, ami állandóan életben tudná tartani a feszültséget, a versengést, az új taktikákat, és azok kivédését, és nem az, hogy húmekkorátbírtamvadászni, odanézz, kétszázzal többet, mint tegnap.
Kocos, azt kéne megérteni, hogy nem lehet benneteket beérni, csakis akkor, ha az egyetlen uniformizálatlan LÉszerzési lehetőséget kihasználja az illető. Pluszhoz, és igensok pluszhoz kell jusson, hogy ez megtörténhessen.
Erre beuniformizálnátok azt is, és aztán lehetne hiányolni megint a játék izgalmát.
Vegyétek fel inkább a kesztyűt, és lássuk azt a híres TOP találékonyságot, vegyétek el önerőből a falatot a pókok szájától, már segítettek benne eleget, hogy hogyan lehet megtenni.
Ez az igazi kihívás.
Szerintem.
Nem is tudom hogy kik írták minden létező helyre, hogy nekik új épületek kellenek, új kihívások kellenek, mert ha nem, akkor unatkozni fognak és törölnek.

Milyen legjobb vadászokról beszélsz?
Akiknek legmagasabb a szintje, azok nem jobbak...ugyanolyan jók, mint akik 15 szinttel alattuk fullosra húzott LÉszerző szakikkal hozzák a szintjükön nekik megengedett mennyiségű LÉ-t.
Ebben semmi játéktechnika, vagy hasonló nincs. Szint adja, nem érdem. Fel lehet rohangálni szintben bárkinek, ha kedve szottyan rá, kérdés elég kuka-e hozzá, hogy ezt megtegye.

Miért baj, hogy talál egy olyan stratégiát, amivel beérhet benneteket?
Mert a többieket már beérte, minket biz már az eleje lehagyott, felértek a ti közvetlen közeletekbe.

Ellenetek senkinek nem sikerül védekezni. Hat-hét-nyolc szintről. Ezt nekünk meg kell szokni ugye.

Miért nem kell megakadályozni azt, hogy ti folyamatosan romboljátok mindenki más játékát, eddig pusztán azokét, akiket elértetek szintben, immár amikor veszélyben érzitek azt a bizonyos képzelt trónotokat, mostmár azokat is, akik majd valaha potenciális, és jogos trónkövetelők lesznek, sokkal jogosabbak, mint azok, akik pusztán a szintjükre támaszkodva, és abba kapaszkodva most viselik?

Mennek felfelé a pókok, ez már csak ilyen. És nem lenne fair, hogy akkor szabályozzuk már be őket, amikor csak ti maradtatok ki az áldásból, nem gondolod?

Szerintem egyáltalán nem kell beszabályozni ezt a dolgot, a betett korlátot meg ki kell venni.
Figyelni kell a logokat, ezek szerint az eddiginél sokkal jobban, hogy az egymás tápolása mókát ne lehessen többé eljátszani, de a normálisan játszó pókokat hagyjuk már békén kéremszépen, ha lehet.

A kreatív a játék legelejétől benne van a játékban, még ahhoz a kevés megmaradt részhez tartozik, ami valóban átgondoltan került bele.
Dehogynem sikerült.
Nektek.
Vigyáztok is erre az előnyre foggal-körömmel.

A demoralizáló erőfölény nem csak a pókok sajátja, hanem a tietek is.
Épületből, tornyocskákból, újabbnál újabb kikövetelt dolgokból.

A vadászLÉ szintfüggősége és behatároltsága miatt erőben beérni a TOP-ot csakis portyával lehetséges.
Vagyis lenne az, ha nem az lenne rögtön a reakció, hogy ez demoralizál, tessék lebutítani.

Rajtatok kívül mindenki más a pókokkal együtt játszik hónapok óta.

Nem lehetne, hogy hozzászokjatok?
Mortimer, ez piszokrossz mentség.
Míg a 37-eseket azzal vígasztalgatták a 43-asok, hogy nyomjad fő az egészséged, tessék alkalmazkodni, az tökjó lesz teneked, akkor tessék már alkalmazkodni a nagyoknak is a kisebb szintű, de kivégzőshöz.
Nem csak azt kell elvárni, hogy a kicsi a kisebb keretéből fejlesszen hozzá a 2000-as csapásokhoz, akkor a nagy figyeljen oda a 15 %-ára. Vegyen egészséges cuccot, számítsa ki mennyit tud vadászni 15 % alatt, és költse el addigra, mire fölé ér.

Meszy engem is megtalált párszor, vitte fél LÉ-m. Hát valahogy egyáltalán nem sajnáltam tőle annyira, mint azt, amikor nulla LÉ-ért bombáztak hullára engem, félhullára meg az állatomat.
Erősebb?
Erősebb.
És nem nagyobb.
Most lett volna alkalom, tessék alkalmazkodni.
Nem lenn, fenn.
Ehelyett messze nem ez történt.
Winnie, ebből már elég volt.
Ezt már megetettétek velünk nagyon sokszor, többet nem kérünk belőle.

Itt egyszerűen nem lehet csakazértis megmutatni semmit, mert mihelyt megmutatod, és ez keresztbe tesz az atombunkerben üldögélő "feletteseknek" abban a pillanatban jön a felhördülés, hogy na ezt se csinálhatod, azt se csinálhatod, ez sem ér, meg az sem ér.
És mindig elérik, amit akarnak, be is lesz tiltva, lebutítva, elcsökevényesítve, rommátéve.

Lan nem egy újítást használt ki a játékban, hanem egy elejétől jelenlévő szakértelmet, amit nagyjaink a fene nagy optimalizálásban nem éreztek eléggé érdemreméltónak, avagy tekintve, hogy nekik sosem volt akkora üthető közönségük, nekik tényleg nem érte meg.

Viszont nicsak, lejjebb már megérte. Lett ismét egy pont, ahol megfoghatóvá vált volna a nagyobb karik előnye, jó játékkal, kemény fegyelemmel, odafigyeléssel.

Mihelyt ez konkrétan a legnagyobbakat (neeeem, nem karakter) kezdte fenyegetni, azonnal jött vírustól kezdve 40-es szinten 400 LÉ-s max rabolható, és hasonló sziporkák...honan? Naná, hogy fentről.
Attól, hogy ők nem éltek vele, éltek mással, optimalizáltak LÉszerzést, épületeket, meg amit épp kedvük diktált.

Felzárkózásról lehet papolni, de mihelyt egy kisebb kari ütvefúróval ezt megkezdi, az sikítozós, és azonnaltörölök reakciókat vált ki, és nem azt, hogy ez már igen pajti, üdv a nagyok között, akkor miről beszélünk?

Feledkezzetenek már meg magukról a nagyok, és vegyék észre, hogy nem csak róluk szól ez a játék. Ha pedig sikerül nekik mindig elérni, hogy akinek mögöttük kibukkan a feje, az le is legyen bunkózva, akkor lehet majd nézegetni a drágalátos TOPhelyezéseket, ha magukban fognak ottan malmozni.
Biztosan én vagyok értetlen, de az egész mizériát nem értem.

Csuhi és a játszótársa nem tisztességesen szerzett előnyt, bár még ez is megkérdőjelezhető, kivéve a multizás részét, valaki találóan beírta, ami nem tilos, az elméletileg szabad.

Nade Lan senkihez nem lépkedett be, keményen megdolgozott a szakijaival azért, hogy most élvezze annak a munkának a gyümölcsét.
Hányszor hallottam már a nagyszintűektől ezt az érvet, mi megdolgoztunk érte, ez nekünk jár, csináljátok utánunk!
Erre jön Lan, csinál valamit abszolut szabályosan, megdolgozik érte, és nem az van, hogy csináljátok utána, hanem az, hogy azonnal vegyétek el tőle, mert így erősebb lesz, mint a nagyok.
És az nem lehet, vagy mi?
Akik kicsiként már nagy szövikben nőnek fel, csak azért nem lehetnek majd erősebbek azoknál, akik a játék elején nem nőhettek nagy szöviben, mert a nagyok ezt nem fogják neki megengedni?
Nem, nem védekeznek ellene, elvetetik az előnyét, semmissé tetetik több hónapi munkáját, belefektetett LÉ-jét?