Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Calowyn

Oldal: 1
Én már nem írok kérdéseket és nem is értékelek, mert (bár ugyan erről nem kaptam megerősítést) túl szigorúan bíráltam.
Nos felmerül a kérdés bennem, de lehet másokban is:
Ha engem kizárnak a szigorú bírálatokért akkor ki bírál? Az aki minden kérdést jóváhagy?

Most olvastam egy kérdést a Világ 3.:

Ki volt az utolsó mohikán, J. F. Cooper regényében?

Uncas
Csingacsguk
Hosszúpuska
Magua

A kérdés feltevője szerint Uncas.
Nos emberek, olvassa el mindenki a regényt, nagyon ajánlom mindenkinek. Ha megtette akkor a végén van egy monológ, Csingacsguk halotti beszéde, amit fiáért (Uncasért) mond és ebben az utolsó mondatban, idézem:
"Népem eltávozott a Sós-tó partjairól és a delavárok dombjai közül. Egyedül vagyok...én az utolsó mohikán."

Na erről ennyit. De még van jó pár kérdés ami hasonlóan rossz válasszal van ellátva.
Sztm az lenne a legjobb megoldás hogy összeülne 1-2 ember és végignézné az összes kérdést újra és ezentúl csak ez a pár ember foglalkozna a kvízellenőrzésekkel. Vagy úgy ahogy van beszüntetni ezt az egész kvízes témát.

Megjegyzem nem sok értelme van, mert a kvízolimpián de bárhol a játékban ha van gyengepont a csalók kihasználják.
Dátum: 2009.11.20. 14:11:02
Ha érdekel valakit akkor a karakterem a V2n Joyo és van egy könyvem aminek az a címe "Miért beteg a világ?" Ha kell valakinek elküldöm szívesen emailben.
Dátum: 2009.11.20. 14:07:44
Ja és még valami H1N1 vagy A B influenza. Mind influenza. Csak más törzs.
Az oltóanyagban is a törzsek fehérjeláncát cserélték ki. Vagyis elméletileg biztonságos.
De hangsúlyozom ELMÉLETILEG.

Ha halálos betegség lesz azt meg fogod érezni, mert mire észbe kapsz már kaparnak. Védőoltás ide vagy oda.
Mivel, mint mondtam, nem az influenzába halsz bele, hanem a járulékos betegségbe amit egy egyébként legyengült szervezet nem tud leküzdeni. Ha a vírus ölne akkor kb. ott járnánk mint az ebola.
Dátum: 2009.11.20. 14:00:24
Üdv!
Nos a hsz-em után írta reagokat elolvastam.

Kezdjük az elején:
Mivel óvom a környezetem?: Először is azzal hogy a magam "egészségét megőrzöm".
Amúgy mivel egészségügyben dolgozom nekem kötelező ismernem és használnom is a "védőeszközöket" és megőriznem az egészségem és megőrizni az egészséget vagy legalább is a romlását lassítani.
Amúgy egyes előttem szólóktól levennék egykét labort és tenyésztést, hát meglepő eredmények születnének. Jöhet az a rizsa szöveg hogy én kúraszerűen használok csak gyógyszert hogy ne szokjon hozzá a szervezetem vagy a kórokozó ami ellen szedem. Azok az emberek akik ugyan ezt teszik tévhitbe ringatják magukat hogy ők maguk a f..za gyerekek. Pfff röhögnöm kell. Annyi ilyen bájgúnárral találkoztam már a munkám során hogy megszámolni sem tudom és mind azt kérdezte: "Én miért hát én ezt meg ezt csinálom meg óvom magam!"
Ja csak egy dolgot elfelejtünk ami a nyugati orvoslásban nincs a keletiben pedig van.
Holisztikus szemlélet vagyis nemcsak a tünet, a test, a fizikum az ami beteg lehet hanem a lélek a környezet is. Ha gyógyítani akarok akkor tegyem azt teljes körűen. NA ez az amit nem tudunk ma megtenni mert a POLITIKA rányomja a bélyeget a mindennapjainkra. És emiatt betegszik meg valaki, mert bármit tesz az egészsége érdekében előbb utóbb úgy is meg fog betegedni.

2. Hogy jön ide a politika? Hát úgy hogy nem egy két embertől hallottam a környezetemben be KELL oltatnia magát, mert kapott egy enyhe ráhatást hogy ha nem akkor szankciókra számíthat.
És még valami a vezetők miért vártak eddig? Nekik kellett volna az elsőknek lenniük akik beoltatják magukat. Jaaaaa, hogy a 2 millió vakcinából addig alig fogyott! De most már fooogy!

És ne keverjük bele a történelmet abba hogy a törzseket a védőoltás menthette volna meg. NEM!
Az mentette volna meg őket hogy soha az életben nem találkoztak volna emberekkel akik jópofizni mentek oda.
Csak van egy kis baj az "emberrel" aki "civilizáltnak" mondja magát: Minden ami nem elfogadható vagy nem értelmezhető a civilizált ember számára azt megpróbálja a saját képére formálni. Ha pedig ezt nem tudja megtenni, akkor elpusztítja, pusztán önös érdekből és az előttem hozzászólok is ezt teszik csak ki csendben, ki hangosan. De teszek bele. Ez az én véleményem és ehhez ragaszkodom.

Kedves TigrisÚr addig amíg nem mutatkoznak az első tünetek addig te is fertőzhetsz (ezt hívják lappangási időnek), attól hogy te nem tudod hogy beteg vagy. TE mivel óvod a környezeted ez idő alatt? Hmmm?
Amúgy nem sz@rok a többi ember immunrendszerére és nem a népet uszítom. Mert uszítani csak azt lehet akiben van rejtett indok. Ahogy Pletykálni is arról lehet ha van valami alapja.
És nem az oltás ellen vagyok! Én ösztönzök mindenkit hogy oltassa be magát! Az ellen ami ellen be kell hogy oltassuk magunkat. De ezt ne a média a politika nyomására tegyük meg.

Amúgy a csalántea nagyon jó ötlet, de hárs, menta, citromfű, kamilla stb. nagyon sok olyan tea van ami fertőtlenítő, immunerősítő.

Ezúton megjegyzem, ha Tihor Miklósnak van ilyen jellegű gondolata szívesen besegíthetek egy egészség topicot létrehozni.

Ui: Az influenza elleni védekezés romlása abból ered hogy a szervezet D-vitamin termelése csökken. D-vitamin pedig akkor termelődik a szervezetben amikor van napfény. Jaaa hogy az őszi és a téli il. kora tavaszi időszakban kevesebb napsütés van? Bocs. napot nem tudok adni csak tanácsot. Ha megfogadod megfogadod ha nem, nem.
Dátum: 2009.11.19. 03:39:35
Én nem oltatom be magam!
Miért?
Mert:
1. Ha valaki egészséges immunrendszere akkor 6 hét alatt le tudja gyűrni az influenza vírust.
Ez az idő akkor is akár szedsz rá gyógyszert akár nem.

2. Belehalni nem a H1N1be, hanem az esetleg már meglévő más betegségbe, vagy a vírus által okozott szövődménybe fogsz: (érdekességként)

ALSÓ LÉGÚTI FERTŐZÉSEK
Meghatározás:
Az alsó légutak (légcső, főhörgők, hörgők, hörgőcskék) gyulladása.
A kórokozók általában belégzés útján jutnak be az alsóbb légutakba, ahol megtelepedve szaporodni kezdenek, s gyulladásos folyamatot indítanak be. Első lépésben ún. gyulladásos izzadmány képződik, amely a továbbiakban kedvező táptalaj a baktériumok szaporodásának, illetve a gyulladás tovaterjedésének. Az érintett területen a léghólyagocskák légtartalma csökken, előrehaladott esetben teljes méretüket gyulladásos, gennyes váladék tölti ki. A betegség kiterjedése változatos lehet, érinthet egy teljes tüdőlebenyt, egy tüdőrészt, vagy egy hörgőt és az annak környezetében elhelyezkedő léghólyagokat.

Osztályozása:
- légcsőhurut (tracheitis, traheitisz)
- hörghurut (bronchitis, bronhitisz)
- tüdőgyulladás (pneumonia)

Fajtái:

•vírusos (leggyakrabban influenza-, parainfluenza-, RS-, CM-, adenovírus)
•bakteriális
◦tipusos
(leggyakrabban a Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, ritkábban a Staphylococcus nevű baktérium okozza)
◦atipusos
(Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae, ritkábban Legionella okozza)
◦specifikus
(tbc, tuberkulózis, tüdőgümőkór) (a Mycobacterium tuberculosis baktérium okozza)
•gomba okozta (főleg immunológiailag károsodott betegekben)
•parazita okozta (főleg immunológiailag károsodott betegekben)
Diagnózisa:
- kórelőzmény
- fizikális vizsgálat
- laboratóriumi, bakteriológiai vizsgálatok
- röntgenvizsgálat
Tünetei:
- hőemelkedés, láz, hidegrázás
- köhögés
- súlyosabb esetben szapora, felületes, nehezített légzés, nyögdécselés, orrszárnyi légzés, mellkasi behúzódás
- sápadtság, elkékülés
- hányinger, hányás (a felköhögött váladék a gyomor-bélrendszert ingerli)

Szövődményei:
- mellhártyagyulladás
- tüdőtályog

Kezelése:

•tüneti
◦bő folyadékfogyasztás
◦ágynyugalom
◦nyákoldó
◦szükség esetén lázcsillapító
◦porlasztóval történő inhalációs kezelés (fiziológiás sóoldat, nyákoldó)
•antibiotikum (bakteriális fertőzés esetén)
•gombaellenes szerek (gombás fertőzés esetén)
•parazitaellenes kezelés (parazita okozta fertőzés esetén)

3. Az oltóanyag 1 fehérjeláncot tartalmaz ami megegyezik a vírusnak a fehérjeláncéval.
Ezt fel kell ismerni az immunrendszernek, ami miatt az immunrendszer megteszi a szükséges lépéseket. Ellenanyagtermelés, LÁZ (mert az is egy immunválasz), GYULLADÁS (mert az is immunválasz), GENNY (mert az is immunválasz), stb.
Hogy azt a fehérjeláncot miként állítják ellő az tök mind1.

4. Ez az egész itt fújom ott fújom fel a dolgot, meg nem más mint politikai játék.
És a legtöbb h.lye meg be is veszi. Ha mindenki a saját dolgával törődne nem lenne semmi gond.
Le lett gyártva x mennyiségű oltóanyag. Először nem kellett a kutyának se.
DE! Elhintetük, h meghalt ez meg ez H1N1ben Ukrajnában meg itthon, meg a szlovák meg az ukrán jön át ide hozzánk oltóanyagért!
MIIII? Ember gondolkodj hol vették azt a nyüves oltóanyagot? A határ közelében? A f.....t, bent az ország belsejében és nem tömegesen ahogy azt mondják.
Meg inkább gyógyszerért jönnek át ide, mert itt van ott meg nincs. (Ezt ukránok és szlovákok is mondták nekem.)

5. Nem rossz helyen hozzá nem értő emberek tesznek kijelentéseket és MINDIG van egy két emberke akinek foggalma nincs hogy mi van? hogy van? de bármi hülyeséget hall azt megy és elmondja mindenkinek.

6. Egészségügyi tanácsok:
1. Napi 3x 1/2 citrom vagy 3x 1000mg C-vitamin (nem okoz vesekővet akárki akár mit mond, veseköved akkor lesz ha nem iszol elég folyadékot vagy nem választ ki megfelelően a veséd)

2. Rendszeresen szellőztess a lakásban, és szellőztesd a tüdődet is JÓ, NAGY,légvételekkel FRISS, HŰVÖS LEVEGŐBEN. (nem a hűvös vagy hideg levegőtől leszel beteg abban nincs kórokozó, mert a hideg csírátlanít ezt Pasteur bebizonyította)

3. Ígyál meg naponta étkezés közben 1 pohár száraz, vörösbort)

4. Zsírt, fehérjét, szénhidrátot megfelelő mennyiségben fogyassz. Ezalatt azt értem ne diétázz, ne fogyókúrázz, de figyelj oda mit eszel, ne zabálj. (ha mondjuk csülköt akarsz enni ehetsz azt is, de teljes kiörlésű gabonával készült körettel és savanyúsággal, mert a savanyúságban C-vitamin van, a teljeskiörlésű gabonától meg hamarabb ürülnek a belek és nem lesz túlzott teltség érzett mindezek mellett a gázok is könnyebbek lesznek).

5. Rendszeres étkezés (Ne az Act..ia legyen az első, mert az is csak rendszeres étkezés mellett ér valamit, az is csak duma amit a reklám mond)

6. Hallgass zenét, olyat amilyet szeretsz mellé pedig egyél csokit( mindkettő kellő minőségben endorfint termel)

7. Rendszeres kiegyensúlyozott párkapcsolat (1 jó csóktól annyi endorfin szabadul fel mint 1 tábla csoki, 1 jó sze. pedig jobb nyugtató mint a Valium és jobb vérnyomás és pulzus rendező mint bármilyen más szintetikus gyógyszer)

Röviden ennyi.

Calowyn

Ui: Egészségügyben dolgozom és abból a fajtából aki még hivatástudatból dolgozik. Semmilyen politikai érdek és pénz nem hajt.
Hálául elég 1 jó szó: Köszönöm!
Azóta biztos 9re beköltöztek.
A fran.ba
oké
indok elfogadva
Bocs Lanmandragoran, azt elfelejtettem bejelölni. 20 lakott a 3000 Bahama szigetekből
A fentebb taglalt témához annyit:
Ha valaki megnyer egy "forradalmat" államújító, ha elbukja lázadó.
Nézőpont kérdése a történelmnek az értékelése, mert mindig ott a nagy kérdés:
"Mi lett volna ha?"
Pl.: Mi lett volna ha a III. Birodalomnak és nem csak az USAnak van atombombája?
Nos.... nem itt beszélgetnénk az tuti.
De 1 a lényeg Halott Angyalnak igaza van abban hogy maga a 12 pont felolvasása nem bűncselekmény, mert azt később más tv csatornákon is felolvasták (és Magyarországon szólásszabadság van) minden büntetés nélkül, de az már más hogy ezt nem csak a Hír TV-n olvasták be, így mivel több válasz is lehetséges, a kérdés hibás.

Ui: A vélemény olyan mint az a "bizonyos lyuk". Mindenkinek van, de senkit sem érdekel.
A karibi Bahama sziget 3000 szigetből áll. De hány lakott?

20
150
217
288

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Szeretném tisztelettel megkérdezni mi ebben a hiba?
A karibi Bahama sziget 3000 szigetből áll. De hány lakott?

20
150
217
288

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Mi a rossz ezen a kérdésen?
Dátum: 2009.05.23. 03:57:57
NA jó kissé berágtam.
Elegem van hogy amikor én írok kérdést, akkor mindegyikre az jön vissza hogy már szerepel az adatbázisban pedig még hírét sem láttam, de mások se. Se a világ 2 se a 3on. Vagy az hogy túl speciális kérdés. Egy ismert ital összetevői túl speciális, de az hogy milyen színűek az Elenios lapok az nem. Hát ki vagy mi a f.sz az az Elenios?
És én rendszeresen olvasok ilyen speciális vagy hibás kérdéseket azokat bezzeg elfogadják.
Még egy pl.
Ki/k nem Zeusz gyermeke/i?
Herkules
Grogók
Prometheusz
Meg valami ikerpár, de már nem emlékszem rájuk mert olyan ideges vagyok.

A jó válasz a kérdés feltevője szerint Gorgók.
Ja igaza van de Prometheus sem az banyek, mert az meg egy Titán volt, vagyis Zeusz nagybátyja.
Ez nem szúrja a fejlesztők szemét?

Ui: Történelem könyveben is utána néztem, már ha valakit érdekel.
És nem azért ba..a a csőröm mert 10% olyan nagy dolog, csak idegesít hogy ilyen hibás kérdéseket elfogadnak, az enyémeket amiken több napig átírok átfogalmazok azokat meg nem.
Dátum: 2009.05.23. 00:01:04
NA jó kissé berágtam.
Elegem van hogy amikor én írok kérdést, akkor mindegyikre az jön vissza hogy már szerepel az adatbázisban pedig még hírét sem láttam, de mások se. Se a világ 2 se a 3on. Vagy az hogy túl speciális kérdés. Egy ismert ital összetevői túl speciális, de az hogy milyen színűek az Elenios lapok az nem. Hát ki vagy mi a f.sz az az Elenios?
És én rendszeresen olvasok ilyen speciális vagy hibás kérdéseket azokat bezzeg elfogadják.
Még egy pl.
Ki/k nem Zeusz gyermeke/i?
Herkules
Grogók
Prometheusz
Meg valami ikerpár, de már nem emlékszem rájuk mert olyan ideges vagyok.

A jó válasz a kérdés feltevője szerint Gorgók.
Ja igaza van de Prometheus sem az banyek, mert az meg egy Titán volt, vagyis Zeusz nagybátyja.
Ez nem szúrja a fejlesztők szemét?

Ui: Történelem könyveben is utána néztem, már ha valakit érdekel.
És nem azért ba..a a csőröm mert 10% olyan nagy dolog, csak idegesít hogy ilyen hibás kérdéseket elfogadnak, az enyémeket amiken több napig átírok átfogalmazok azokat meg nem.
Dátum: 2009.04.21. 07:22:06
Üdv!

hibás kérdés miatt írnék
A TBC melyik szervünk betegsége?

vese
máj
tüdő
szív

A TBC jóformán bármelyik szervünk betegsége lehet. De leginkább tüdőt támadja meg. Bár manapság egyre elterjedtebb a vese tbc is, illetve a gümőkornak is elterjedőben van egy válfaja az MRTBC ami a jelenlegi kutatások szerint az eddigi tbc gyógyszerekre kis mértékben vagy egyáltalán nem reagál.

Calowyn

Ui: bocsi hogy ilyeneket írok de amikor szakmabeli kérdéssel talizok és valami hülyeséget írnak akkor azt muszáj vagyok korrigálni.
Dátum: 2009.03.23. 17:03:02
Milyen koporsóba temették Attilát, a hunok fejedelmét?

- fa koporsóba
- 1-es koporsóba
- 3-as koporsóba, arany, ezüst, réz
- elégették

A kérdés feltevői és elfogadói szerint: 3-as koporsóba, arany, ezüst, réz.
Legjobb tudomásom szerint is 3-as koporsóba temették, de nem réz volt a harmadik koporsó alapanyaga, hanem, vas. Javítani vagy törölni kellene.
Dátum: 2009.02.24. 12:20:28
2 Hibás kérdés jeleznék amelyet kérnék elbírálni:
Az első:
Milyen Nobel-díj nem létezik?
Irodalmi
Kémiai
Közgazdasági
Fizikai

A kérdés feltevője és azok szerint akik jóváhagyták a kérdést közgazdasági. De a felsorolt válaszokban mindben osztanak Nobel díjat. Maximum a kérdés úgy hangzana helyesen, hogy melyik Nobel díjat alapították később.
Mert 1968-ban a Svéd bank alapításának 300. évfodulóján csatlakozott a Közgazdasági Nobel díj a többihez.

A második:
Karácsonykor melyik gyertyát gyújtjuk meg az adventi koszorún?
1
2
3
4

Karácsonykor már vagy mindet vagy egyiket sem. Mert az adventi koszorrút a karácsonyt megelőző 4 vasárnap gyújtjuk meg ezt szimbolizálja a 4 gyertya amelyből eredetileg 3 lilának 1nek pedig rózsaszínnek kell lennie, de manapság már ezt az ünnepet is eltorzították.
1 vasárnap 1 lila gyertya, a második 2 lila gyertya, a harmadik 3 lila gyertya és a negyediken a 3 lila és 1 rózsaszín gyertya van meggyújtva.

Cal

Ui: Mielőtt itt is belém kötnének hogy a közgazdasági Nobel-díj csak Nobel-emlékdíj, csak annyit mondanék még, hogy attól hogy oda van írva hogy emlék attól még Nobel díjnak számít. Legalább is a mai jogállás szerint.
Dátum: 2009.02.24. 12:05:26
Nobel díjnak Nobel díj. Sztm.
De Oslóban csak a Békedíjat adják át, Stockholmban az összes többit.
Ez pedig azért van, mert amikor a Nobel díjat alapították Svédország és Norvégia közös királyság volt és a Béke jeléül egy díj ott maradt.
Dátum: 2009.02.23. 13:42:51
Hibás kérdés van a játékban, amelyet kérném a játék vezetőségétől, hogy javítsa ki vagy törölje.

Milyen Nobel-díj nem létezik?
Irodalmi
Kémiai
Közgazdasági
Fizikai

A kérdés feltevője és azok szerint akik jóváhagyták a kérdést közgazdasági. De a felsorolt válaszokban mindben osztanak Nobel díjat. Maximum a kérdés úgy hangzana helyesen, hogy melyik Nobel díjat alapították később.
Mert 1968-ban a Svéd bank alapításának 300. évfodulóján csatlakozott a Közgazdasági Nobel díj a többihez.

Cal
Dátum: 2009.01.09. 19:22:19
Hibás kvízkérdés
Melyik szomszédos országnak a leghosszabb a Magyar határszakasza?

Szlovákia
Románia
Ukrajna
Ausztia

A kérdés feltevője szerint Románia.
A helyes válasz szlovákia 678 km, mert a román 453.
Üdvözletem!

Kinek tudnék jelezni, a kvíz kérédsekre adható válaszok hibásságával kapcsolatban?
Olyan kvíz kérdések amiket már elfogadtak.

Üdv

Calowyn
Oldal: 1