Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Fubujoci

Dátum: 2011.09.26. 20:35:49
Egy dolgot tanácsolnék ami szerintem jó alap lenne. Ugye bár azt akarjátok, hogy ne ugyan az a bajnok nyerjen mint eddig. Erre egyszerű a megoldás. 4 dolgot kell tenni:
1. Az épület bónuszok ne számítsanak.
2. állatokat nem lehet vinni.
3. nincs varázslat.
4. Aki nyert a hónapban kéket ne indulhasson.


De szerintem az rossz ötlet, hogy csak az egyik számít vagy a másik. Rendes portyánál számítson mind a kettő, mert megdolgozott érte. De Bajnokin ugyan úgy: minden tul. összegből mínusz bajnoki*3. Nekem van 9 bajnokim és most 5 hónapja nem nyertem V2-ön, mert jók az ellenfelek és már túl sok mínuszt kapok.
Dátum: 2011.09.23. 13:24:23
Zarknod medál kaptunk
Dátum: 2011.09.23. 13:06:26
Arra lennék kiváncsi, hogy még nem vettem föl a tul. összeget, de mielőtt fel venném kapnák egy tul. csökkentő gyűrűt holnap és várok addig változik az átvehető összeg?
Dátum: 2011.09.21. 13:25:43
Én egyetértek abban, hogy egy bizonyos sárkány legyőzés után kiessen mindenkinek az összes relik. Vagy a végén kapják meg. Én nekem 220-ból ki jött az összes, azóta amikor kedvem van ölöm, de még nem értem el a 300-at. Szerintem én kevésbé érdemeltem ki, mint pl Pocsolya, ezért szerintem sokan örülnének ha a befejezéskor pl: 350-400 sárkány után oda adnák azokat a reliket ami még hiányzott nekik.
Igen így értetem. Azért hoztam fel Bill mert talán őt ismerik a legjobban az emberek és talán azért is érdemes volt megemlíteni ezt is, ahogy mondtad is, mert minden össze függ mint egy ördögi kör. Az meg, hogy ezek közül ki segít meg ki nem az más kérdés, mert ahányan vagyunk a világban annyi félék vagyunk. 2004-ben egy közgazdász megmondta, hogy válság lesz világban. minap nézem a tévét és ugyan az a prof. volt és mondta, hogy lesz még egy nagyobb mit ez 2008-as. Remélem nem lesz igaza. 2004-ben azt is megmondta, hogy Magyarországon nagy baj lesz, mert előbb később nem lesz pénz segélyre és a nyugdíjra. Választani kell, hogy melyiket fizetik mert mind a két dologra nem fogja futni. Hát és igaza lehet nem hiába tolják a nyugdíjkorhatárt följebb és nem hiába fogják a nettó fizetésből számolni a nyugdíjat, ami eddig bruttóból volt.

Szerintem a görögök nem azt fogják csinálni amit a befizetők (pl. Németország) mondanak "p.csán" rúgják és kész. Múltkor mondta Merkel, hogy már nem szeretnének annyit fizetni mint eddig. Az a baj Görögországgal, hogy az Eu pénzeket "hüle"-ségekre költötték. Mint itt. Szökőkutak, iskolák, hivatalok utcák felújítására "jó létre". Csak egy példa Szlovákjában Tornalja városnál 7 telephelyen 17 sor 100 méter hosszú 5 m magas napkollektorokat csináltak a város látja el meleg vizel.. De följebb az alacsony Tátrában is rengeteget csináltak (még ott röhögtünk az Édesapámmal, hogy olyan dobra tették ahol a magasabb árnyékolja. Hát ennyi. Sajnos itt is rossz helyre tették a pénzt 1990 óta. Emlékeztek több milliós kilátóra ami nem volt több egy 20 cm is betonnál. Vagy példát vesznek mi is és a Görögök is a Napfény sütötte Szlovákjától vagy az IMF olyan szigorításokat vezet be, hogy nem lesz nyugdíj, nem lesz éjszakás pótlék, nem lesz béren kívüli juttatások... Talán a 4 évente esedékes autó csere megmarad a parlamenti képviselők részére. Meg a több 100 milliós Tűzijáték, a több 100 millióba kerülő népszámlálás, a több 100 millióba kerülő kérdőívek kiküldése a népszámára, több 100 millióba kerülő tanácsadók....

Erre egyszerű példa: Alsószuha és Dövény települések helyzete.
Alsószuha polgármestere tisztelet díjért dolgozik (80 ft plusz a juttatások benzin, öltöny. Ez a másodállás után jön). Alsószuhán pár évvel ezelőtt le aszfaltozták az utcákat, Net házat csináltak a gyerekeknek, minden évben van falunap előadókkal, tűzijáték ..,a hivatal felújítva, a kultúrház, óvoda felújítva. Foci csapat van a falúban. Az utcák, temetők, terek szépek és rendezettek. 5 éve polgármester. 500-600 fős település

Dövény: polgármester főállásban 300 ezer plusz a juttatások. Az út csinálásra már nagymamám se emlékszik (70-as évek). Hivatal felújítva. szennyvízhálózat megcsinálva (az más kérdés, hogy 400 fős településen a házak negyede kútból hordják a vizet és nekik is kell fizetni szennyvíz díjat). Falunap van, de a helyiek lépnek föl és tűzijáték sincs. A fű le van kaszálva az utcákon és ennyi... polgármester 11 éve dolgozik a településen. Vásárolni a falubusszal megy, de sofőr is kell neki, mert vezetni sem tud. Minden választáskor körbe megy a faluban pálinkás és édességes szatyrokkal.

Zádorban az is mellettük van 500 fős. 20 milliós tartozás. 2 millióért függönyt vett a volt polgármester és nincs sehol. 10 plazma tévét, amiből csak kettő van és ...Mostani polgármester jött rá és feljelentette az előző polgármestereket.
Úgy látom, hogy vagy te nem olvastad el figyelmesen vagy én írtam rosszul, amit írtam. Én nem azt állítottam, hogy a Bill bankokban tartja pénzét (főleg nem az Otp-ben), és nem azt, hogy Bankok hitelesekből szerzik a pénzük nagy részét. Hanem azt állítottam, hogy egyeseknek annyi pénze van, hogy már nincs mögötte érték vagy amit értéknek hisznek nem annyit ér, mint amennyit valójában. Az csak egy példa volt, hogy mennyi pénze van egyeseknek és mennyi ember életet tudja egy ember befolyásolni. De ezek szerint rossz volt a példa.
Két baj van a szerintem a mai világban. Egyik Kína a másik olyan milliárdosok akiknek dollárban van Jenben vagy svájci frankban van.

1. Kina azért próbléma mert elárasztják a termékeikkel az Eu és már az Usa-nál is látszik. Ameddig nem itt fogjuk megtermelni magunknak amit amúgy is megtudnánk addig nem is lesz jó a gazdaságunk. Tételezzük fel, hogy Újra magyar cukorrépából lenne a cukrunk nem Brazil nádból. Valószínű, hogy a magyar gazdák is jól járnának vele és ezért az állam is. Meg, hogy ha nem importálnánk még be a kész cukrot szlovákjából és több lenne a cukoriparunk (ami jelenleg csak a Karcag külföldi tulajdonba van) akkor többen dolgoznának és több lenne az államnak az adó. De rengeteg olyan dolgokat bezártak ahol a munkaerő nem tudott máshová elmenni dolgozni ezért kevesebb lett a pénzünk és ezért kevesebb a bevétel is. A munkanélkülieket meg elküldik utcát seperni, meg füvet vágni amiből nincs bevétel tehát kidobott pénz. Például külföldön a falusiak össze fognak és vesznek egy boltot bent a városba és a faluban előállított termékeket ott adják el és egy prospektus adnak hozzá ahol fényképen látod, hogy kinek segítettél a megélhetésén. A termékeket meg nem adják túl drágán csak, hogy 0 szaldósra ki jöjjön az egész. Kínai ezért vette meg a Borsodchemet, mert az Eu-ban ez a cég az egyetlen ami még ezzel foglalkozik. Tehát megvette a vetélytársat és, hogy mi lesz vele... Csak az a furcsa, hogy amikor a Kínai miniszter elnök itt járt utána Viktorunk rögtön mondta, hogy megszüntetné a bérkiegészítéseket (éjszakás- délutános- pótlék) és a szakszervezetek "megnyirbálná". Vajon kinek a nyomására?

2. a milliárdosok. Velük csak az a baj, hogy már sokaknak annyi pénze van, hogy több mint egy országnak. Ezzel az a baj, hogy már csak számítógépen létezik a pénz és már semmi fedezettje nincs. Ezzel az a probléma, hogy ha Például Bill Gates berakná az OtP-be a pénzét kamatoztatni és ez egész ország hiteleseiből tudná kifizetni a kamatját. vagyis mi fizetjük Bill-nek a kamatját. Mi dolgozunk megérte. Tehát összességében mi dolgozunk neki az egész ország.

3. Ház probléma. Feleségem ingatlanközvetítőnél dolgozik. A legtöbb házat holland, belga, angol veszi meg ITT BORSODBAN. jó hely . Ezzel az a baj, hogy egyszerűen "kiűznek" minket az országból. Mert miért? Mert Magyarország alatt van a világon a 3. legnagyobb édes víz készlet. Hogy ez miért fontos? A világ édes víz készlete folyamatosan csökken. (szennyezés, globális felmelegedés, sós víz...) a lakosság meg nő. Ezért a 3 évezredben a vízért fog menni a harc és aki-é a föld azé a hatalom. Mi meg szépen kivándorlunk külföldre ahol senkik leszünk. Mert ott is csak egy alkalmazott leszel távol a családodtól és ott se viszed többre egy háznál és egy autónál.

Csak mindenki gondolkozón el, hogy miért költözünk el. Nem a Kárpát-medence tulajdonságaiért, hanem az emberi hibákért. Amiért mi vagyunk a felelősek. Mi nézzük, hogy mit csinálnak az országgal. Itt nincs se hurikánok, se tájfunok, se nagy földrengések, szélvédett helyen vagyunk. Nem "hülék" voltak a régi magyarok amikor ezt a helyet választották.

Csak annyi a baj, hogy a mai társadalomnak a túl nyomó része "hüle" vagy tanulatlan és túl hiszékeny. Mit kellene csinálni?
Dátum: 2011.09.03. 11:16:34
emlékeztek a régi langadórnál el lehetett adni a reliket lélekgyémántért. Azért lettek berakva a csizmák.
Dátum: 2011.09.03. 10:36:51
Féléves bölcsesség kötet

Én 40. szinten mit kezdjek vele? félév alatt biztos nem ugrok 20 szintet.
Dátum: 2011.08.24. 12:18:29
Térkapus gyűrűidért, nyakláncaidért 2011.03.12-ig kétszeres árat kapsz az aukciós házban (más bérlettel nem adódik össze)

akkor már ez lejárt. 2012 kellene írni. vagy nem?

ez most találta az egyik tagunk.
Dátum: 2011.08.05. 20:06:48
Írjál nekem V1-en, V2, V3-on. Dark Knuth vagyok a Halál Angyalai szövetség egyik vezetője. Szívesen látunk bárkit.
Dátum: 2011.07.14. 23:05:16
Én V2-ön elkötöttem 100 csp és 100 pp kihívásra 2 térkép össze-vissza. Marietta, az elbűvölőnél vagyok, de folyamosan figyelem a térkép különbségeket mindig ugyan annyi kb. Se föl se le. Vagy még mindenki nyomja most is? Vagy valami más van.
Dátum: 2011.07.14. 14:00:19
Miklós és jutalmazás is lehetne új mert sokunknak már sok relikviája lesz. Nézd meg légy szíves
Re: Térkép esemény (újratöltve)
225. hozzászólás - 2011.06.08. 18:22:52

hozzászólásomat akkor sok mindenkinek tetszett volt 9,57 a pontszáma is. Utána még igazítottunk rajta, de szerintem nem rossz ötlet lenne.
Dátum: 2011.07.14. 13:06:03
A Saját csapatának a tagjaihoz viszonyítva kellene jutalmazni a plusz karikat.
Dátum: 2011.07.14. 13:01:22
Igen a kicsik hátrányba lennének. De mit szólnátok ha szinthez igazítanánk, annyi kell amennyi a szinted vagy minimum 10 maximum 100 és kész. Ha belegondoltok 30. színtől lehet kihívásozni ami 0 Tp. és magasabb szinten már a szakik is segítenek. És nem egy hónapig tartana hanem rövidebb ideig.
Dátum: 2011.07.14. 12:47:10
- Díjak sávos, exponenciális teljesítménynek megfelelő növelése: 40: +1-es, 100: +2-es, 200: +3-as

ezt még most is bevezethetnék.
Dátum: 2011.07.14. 12:40:19
Hát így kellett volna csinálni.
Dátum: 2011.07.14. 12:29:34
Annyit nyújt mint az eunuch a háremhölgynek.
Dátum: 2011.07.14. 12:08:15
végül is egy építés szaki jobb mint +30 kereskedelem. Szerintem megállok ezen a szinten én is Bajnokozni minden hónapban.
Dátum: 2011.07.14. 11:57:16
Nem azzal van a problémánk, hogy játszottunk-e eddig vagy nem. Az, hogy voltak olyan építő karik vagy csak egyszerűen más horda karik, akiket feláldoztak és megemelték maguknak a térképet, míg mások most szenvednek. És ráadásul, hogy most megemelték a létszámot így most nehezebb térképet találni. És ők azokkal nem fognak csinálni már semmit.