Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2009.10.22. 07:23:01
Egyáltalán nem biztos, hogy Miklós nem menne bele a fix LE-be portya után. Hiszen egyszer már kínzókamrát is csinált, ami termeli a LE-t. Egy használható ötlettel kell elé állni, és meggyőzni végre, hogy nincs LE a portyában.
Dátum: 2009.10.22. 00:03:49
Mi volt ebben a durva? Az, hogy ezután nem 0 LE-t nyernél egy portyában, hanem hordától függetlenül kapnál +4k-t a kamrába?
Dátum: 2009.10.22. 00:01:49
Az alacsonyabb szintűek védelme már így is túlságosan elszállt... 6-7000 LE-ből is 0 a jutalom, ha nagy a szintkülönbség, és ez igenis durva védelem. Nem véletlen, hogy Galmuszk is befékezett...
Gyakorlatilag semmit sem lehet nyerni portyában, ha azt is hozzávesszük, hogy milyen szintkülönbségek vannak. Valamint a szintkülönbség nem tükrözi a karakter erejét.


Még akkora LE szívással is ami nekem van, jóvel több LE-t nyerek egy azonos szintű KH legyőzéséből, mint amit egy 8 szinttel gyengébből kiverek. Ha pedig játékos karaktereket nézünk, az ilyen nagy szintkülönbségekről kár is szót ejteni, mert 8 szintet lefelé max olyanokat lehet ütni akiknek büntetője van, vagy nagy ritkán 1-2 egyéb ellenfelet.


Nem mondtam, hogy a mostani rendszer jó. Ezért írtam pár olyan javaslatot, ami nem csökkenti ugyan a LE szívás mértékét, de sokkal kockázatosabbá teszi azt mindenki számára.
Amit te javasolsz, az gyakorlatilag töredékére csökkenti a mostani mennyiséget ami egyébként sem sok, ezzel megszüntetve az utolsó LE szerzési lehetőséget is.
Dátum: 2009.10.21. 23:40:28
Darah, a gyémánt horda bónuszának firtatásába nem akarok belemenni, mert ahogy látom ez az érzékeny pontod. Legyen elég annyi, hogy próbáld ki a zafír bónuszt egy másik világon, és máris rá fogsz jönni, hogy nem is olyan szar a gyémánt...
Dátum: 2009.10.21. 23:35:16
Ha a LE szívásra is hat a az alacsonyabb szintű büntetés, akkor gyakorlatilag megszűnik a LE szerzés lehetősége. Én pl csak lefelé tudok támadni. LE-t rabolni a nagy szintkülönbség miatt nem tudok, ezután már szívni sem tudnék, mehet a kukába a portyázás, vagy állhatok neki vf-et fejleszteni.

Azzal amit javasoltam nem csökken a rabolható LE mennyisége, de igen komoly mennyiségű LE-t kell a karakternek magánál hordania, hogy tudjon rabolni. Akik bevállalják a kockázatot, azok sokat bukhatnak, akik pedig nem, azok kevesebbet fognak rabolni. Nem az lesz a trend, hogy 8 szinttel lefelé ütnek a játékosok, mert túl sok LE-t kell maguknál tartani és keveset lehet nyerni vele.

A LE szívás pedig nem egy kiskapu, mindenki számára elérhető, az entitások megjelenése óta pedig még könnyebb összehozni.
Dátum: 2009.10.21. 23:17:30
Jerikó, mint gyémánt hordás Kócos javaslatára mondta, hogy túl nagy előnyt jelent a gyémánt bónusz. Nehogy már ezért is én legyek a felelős.
Dátum: 2009.10.21. 23:06:41
Mortimer, engem valóban nem üt senki 8 szinttel feljebbről, hanem 1-el lejjebbről. Így már 15%-on elver, meg sem kell várnia míg 55%-ra gyógyulok.
Ha azt hiszed, hogy nekem mindegy, hogy 15-20k-val kell rohangálnom, hogy LE-t szívjak, vagy nullával, akkor nagyon el vagy tévedve.

A korlát amit írtam egyáltalán nem bonyolult, aki lélekszívásra adja a fejét, az úgyis észre fogja venni a korlátait, még akkor is, ha nem ismeri a képletet.

Egyszerűen azt nem értem, miért akarod a LE-t még jobban kivonni a portyából, ahelyett, hogy olyasmin törnéd az agyad, amivel minden szinten lenne LE a portyában. Ott is, ahol nincs KH...
Dátum: 2009.10.21. 23:06:29
Darah, ha észrevetted volna, nem én mondtam, hogy túl nagy előnyt adna a gyémánt bónusz. Csak egy alternatívát adtam arra amivel kikerülhető.
Dátum: 2009.10.21. 22:35:22
Ha elfogadjuk, hogy egy karakter csak a nála levő LE 30%-át szívhassa el lélekszívással, hozzácsaphatjuk azt is, hogy ha lefelé támad, akkor ez az érték szintenként 2%-al csökken. Tehát ha 8 szintet ül lefelé, akkor már csak 14% ez az érték.

Így a LE szívás sem lesz kigolyózva, viszont aki nagyon lefelé támad, az kevesebbet szív el, ha nem tart elég LE-t magánál. Ha peig sok LE-vel támad, akkor azt kockáztatja, hogy akár a célpontja, akár valaki más elveri és sokat bukik rajta.

Így azonos szinten 1000 LE szívásához 3333 LE-t kell a karakternek magánál tartania, de ha 8 szintet üt lefelé, akkor már több mint 7000 LE-t kell a portyába magával vinnie, ha 1000 LE-t akar nyerni. Ez már épp elég kockázatot jelent. Akár a célpontja is elverheti randommal, de méginkább a többi portyázó játékos.
Dátum: 2009.10.21. 20:56:06
A 4k akkor jön össze, ha van azonos szinten elég célpontod. Meg lehetne úgy is csinálni, hogy a kínzókamra adja ezt a LE mennyiséget pluszban. Így nincs gyémánt bónusz és csak 15 portyáért számolná. Azoknak is kompenzálást jelentene, akiknek nincs KH célpontjuk.
Dátum: 2009.10.21. 19:56:58
Pl egy új szakival [karakter szint]*[szakértelem szint] LE-t lehetne rabolni a karaktertől akkor is ha nincs nála LE. A szakértelem maximális szintje 50 lenne. Így 80-ik szinten minimum 4k LE-t érne egy győztes portya (ha van is ennyi a támadónál). Viszont lefelé ütve minden szintkülönbséggel 500 LE-t csökkenne a biztos LE nyeremény.

Igaz, hogy ez is LE-t "termel" de nem olyan mennyiségben mint a kreatív affinitás, a visszaéléseket ugyan úgy le lehet ellenőrizni mint a kreatív affinitásnál, cserébe viszont kerülne LE a portyába, érdemes lenne azonos szintűeket ütni.
Dátum: 2009.10.21. 19:30:12
Mortimer, az, hogy valaki azonos szintű az égvilágon semmit nem jelent. Több száz tulajdonságpont eltérés van egyszinten belül. Galmuszk ugyna úgy belém üti a 6 kritikus ütését mint egy 8 szinttel gyengébb karakterbe.
A késöbbiekben sem fog megnőni a 6-8 szinttel lefelé támadások száma, mert egyszerűen nem fognak odáig felgyógyulni a karakterek. Attól hogy megtriplázzuk mondjuk a LE szívás mennyiségét, ugyan úgy nem lesz célpont mint eddig. Azt fogod ütni akit látsz, nem pedig a 8 szinttel gyengébbek között keresgélsz.

Endyrnek igaza van, könnyen összeszedhető 40% LE szívás, de ettől a célpontok száma nem fog megnőni.
A megoldást én abban látom, hogy LE-t vigyünk valahogy a portyába, nem pedig abban, hogy azt a minimálisat is elvigyük ami most van benne.
Dátum: 2009.10.21. 19:05:46
Ha szintben 0 a rablás, akkor 0 lesz LE szívással is...
Dátum: 2009.10.21. 19:01:37
8 szinttel lefelé ütve a rabolt LE mennyisége már igen nagy eséllyel 0. LE szívással ugyan lehet rabolni tőle 1000-1500 LE-t, ami semmivel sem tápabb, mint azonos szinten nyerni, LE-t rabolni és szívni is.
Nem azért ütök én sem ennyit lefelé, mert ez a táp, hanem mert ilyen élpontjaim vannak. Az sem megoldás, hogy olyan védelmet adunk az alacsonyabb szintűeknek, hogy sem rabolni nem lehet már tőlük, sem LE-t szívni, miközben csak ilyen ellenfeleim vannak. Gyakorlatilag lehúzhatom a budin a teljes portyarendszert, mert nem tudok LE-t nyerni.

A LE szívás táp, de mindenki számára elérhető. Az entitások óta méginkább. Mindenki megszerezheti ezeket a tárgyakat.

Azt mondod, hogy ne a pókokat vegyük alapul, akkor viszont ne is engem, vagy Galmuszkot. Vegyük alapul azt, akinek van egy LE szívó tárgya, és egy fókuszkristálya...
Dátum: 2009.10.21. 18:46:09
A szint gyakorlatilag már semmit nem jelent. Egy pók 5 szinttel felfelé is simán elver mindenkit. A lefelé támadás már épp eléggé büntetve van azzal hogy minimális mennyiségű LE-t lehet rabolni. Ha tartasz magadnál 5-6 ezer LE-t abból sem viszek semmit, mert annyival alacsonyabb a szinted. Komolytalan mennyiségű az a LE amit így naponta veszthet az ember, és ha akarja meg is tudja védeni. Akár projekcióval, akár azzal, hogy elkölti a LE-t.
Dátum: 2009.10.21. 15:44:03
Egyetértek azzal, hogy csak akkor lehessen LE-t szívni, ha van a karakternél, esetleg annak is csak egy bizonyos százalékát pl 30%. Tehát senki nem fog tőled 500 LE-t elszívni, ha nincs nála legalább 1500 LE a projekciós védelmen felül. Így ki lehetne kerülni a veszteséggel járó nyertes csatákat.
Dátum: 2009.10.20. 14:30:10
Idézet Miklóstól a vakító fény topikból:
"A sebző varázslatok akkor is sebeznek valamennyit, ha az ellenfél félreugrik. Ilyen esetben a normál sebzés 25-50%-kát szenvedi el az áldozat."
Dátum: 2009.10.17. 11:43:45
A LE szívás ellen most is több féle igen hatékony védelem létezik.
Dátum: 2009.10.16. 11:19:02
Párbajkesztyű - Napi egy alkalommal párbajozni hívhatsz egy végzeturat. A csata az aréna szabályai szerint történik.
Így olyan karakterek is összemérhetik erejüket, akik egyébként sosem találkoznának egymással.
Dátum: 2009.10.15. 23:48:21
Ha lesz a büntető ellen tárgy, akkor amellett, hogy hordani kell, egyéb büntiket kéne adjon a tárgy. Pl -50% LE rablás.