Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2011.07.21. 21:43:48
A probléma nem csak V5-ön jelentkezhet, ott azonban annyival feltűnőbb, hogy nincs VF, így aki csak küldizik, komolyabb előnyre tehet szert.
A 0 TP-ért küldizés egyébként szintfüggő. Mivel a fejlesztési költségek jóval gyorsabban nőnek, mint a küldiért járó LE, így a karakterek egy idő után nem tudnak semmit fejleszteni a küldivel szerzett LE-ből. Tehát vagy kénytelenek vadászni mellé, vagy újabb portyás küldit csinálni, ahol a csatákat már nem veszíthetik el. Így a 0 TP-ért járó LE problémája magasabb szinten önmagától megoldódik.
Dátum: 2011.07.21. 21:29:10
Miklós, frissíteni kéne a nyitó hsz-t. Még mindig a háborúzásról megy a vita, holott már beleegyeztél, hogy ne kerüljön a küldik közé.
Dátum: 2011.07.21. 18:26:00
Gratula! Megszületett a lehető legegyszerűbb, és tökéletes megoldás!
Dátum: 2011.07.21. 17:56:13
Miklós, a küldikért járó plusz TP felvet egy problémát pár karakternél. Az élboly és a követők között folyamatosan nő a távolság szintben. Az AF megjelenésével lefelejtettem a szingulárist, kifejlesztettem az alapos tanulást, de a távolság még mindig nő. Ha még a küldetésekért is TP-t fogok kapni, még gyorsabban nő majd a különbség, így kénytelen leszek kevesebbet vadászni, vagy csökkenteni a küldetések mennyiségén.
A többiek szintbeli lemaradása hozzám képest éppúgy megszabja, hogy mennyit vadászhatok, küldizhetek, mint ahogy Birka javaslata szabta volna meg, hogy mennyi küldit kellene teljesíteni egy szinten belül.

Alapvetően nem a TP-vel van bajom, sosem a LE/TP arányra hajtottam. A gondom az, hogy a plusz TP-vel még tovább szűkül a játékterem, ami már most is igencsak szűkös...
Dátum: 2011.07.20. 17:43:49
Teljesen jó, mikor kerül be?
Dátum: 2011.07.19. 18:34:56
Valóban nem reális. Később Egyetlen csatában fogsz ennyi ép-t veszteni, és a LE is alig fogja meghaladni az 1k-t...
Nem rossz ötlet, viszont kérdés, hogy ez hogyan befolyásolná az ősköves tárgyak árát...
Dátum: 2011.07.15. 15:21:48
Itt most pont nem a legenda a lényeg. De nem tudom, mennyire örülnél, ha elméletileg ugyan a szintednél 12-al nagyobb térgyakat is megvehetnél, ám gyakorlatilag mégsem teheted, simán csak azért, mert nem léteznek. Vagy épp a saját szintednél 10-el kisebb gyógyitalokat kellene használnod, mert 24 szint óta nem raktak be újat?
Dátum: 2011.07.15. 14:56:11
Legalább lenne benne egy szövegdoboz, hogy megírhassam a sajátomat
Dátum: 2011.07.15. 14:36:16
Idézet: Miklós - 2011.07.15. 13:53:05
A következő esemény Landragór jellegű lesz, várhatóan 4 hét múlva.


Remélhetőleg még előtte rendberakjátok azokat a hiányosságokat, amik egyre nagyobb mértéket öltenek...

Hiányzó gyógyitalok, állatfelszerelés, fókuszkristályok, csizmák, fegyver, pajzs, stb. Miért kell folyamatosan könyörögni azért, hogy az a szerencsétlen, aki elöl jár, ugyan úgy hozzájuthasson a tárgyakhoz, mint az aki később ér oda?


U.i.: Ha már itt tartunk, a legendával is kezdhetnétek végre valamit, mert lassan egy éve nincs új fejezet.
Dátum: 2011.07.15. 14:33:37
Idézet: Miklós - 2011.07.15. 13:53:05
A következő esemény Landragór jellegű lesz, várhatóan 4 hét múlva.


Remélhetőleg még előtte rendberakjátok azokat a hiányosságokat, amik egyre nagyobb mértéket öltenek...

Hiányzó gyógyitalok, állatfelszerelés, fókuszkristályok, csizmák, fegyver, pajzs, stb. Miért kell folyamatosan könyörögni azért, hogy az a szerencsétlen, aki elöl jár, ugyan úgy hozzájuthasson a tárgyakhoz, mint az aki később ér oda?


U.i.: Ha már itt tartunk, a legendával is kezdhetnétek végre valamit, mert lassan egy éve nincs új fejezet.
Dátum: 2011.07.15. 10:35:51
A talált térképdarabok az uccsó napon:

1. Marietta 299
2. Ericath 278
3. Katherin 273
4. Agnesh 152

és ez is lett a végleges sorrend.
Dátum: 2011.07.15. 10:32:41
Én is azt kaptam, pedig platina járna

Mod.: a tárgyak között mégiscsak platina szerepel.
Dátum: 2011.07.15. 10:08:13
Akkor már első helyen volt. Megvannak az induló adatok.
Dátum: 2011.07.15. 10:04:04
A váltás utolsó perceiben tényleg nagy ugrálások voltak a pontokat illetően.
Nézzük mi volt a sorrend V1-en:
1. Marietta
2. Ericath
3. Agnesh
4. Katherin

Az utolsó 24 órában levadászott térképek száma:

1. Marietta
2. Ericath
3. Katherin
4. Agnesh

A végső sorrend pedig:

1. Marietta
2. Ericath
3. Katherin
4. Agnesh

Tehát a tegnapi felbolydulás ellenére a végső eredményt megkapjuk az utolsó 24 óra eredményéből.
Ezek szerint V1-en nem okozott különösebb igazságtalanságot az átállás mostani rendszere, a többi világról sajna nincs infóm.
Dátum: 2011.07.15. 08:44:03
Másfél óra múlva kiderül, hogy az átugrálások miatti, tegnap 10 órakor kialakult helyzet mennyiben tér el az utolsó napon szerzett térképdarabkák által meghatározott sorrendtől. V1-en jelenleg mindössze egy helyen lenne sorrendcsere, és ott is csak minimális különbséggel.
Dátum: 2011.07.15. 07:56:14
Ha őskőből vette a gyógyitalt és manaitalt hogy legyen ép-je a portyákhoz, az még 60 őskő...
Aurri, az én taktikám nem borulna, sőt... Én most is elköltök minden erőforrást, így a vadászat erősítéséből is profitálok. Ha pedig a vadászós küldik könnyebbé válnak, akkor majd azokat is beépítem a mostani stratégiámba, és még több küldit fogok teljesíteni.

A reform valóban nem a kezdőknek szól, de a játékosnak időben tudomást kell szereznie az ismétlődő küldik fontosságáról. Akinek van tudomása a küldizésről, az 60-ik szintre akár 1000 küldit is megoldhat, míg a játákosok jórésze még azt sem tudja, mi is az az ismételhető küldetés. Ha pedig még könnyebbé válik a küldizés, akkor még nagyobb lesz a szakadék közöttük. Ezzel szemben a spektrális manipuláció hasznossága mindenki számára hamar kiderül, egyszerűen a játékból.
Az világos, hogy erősíteni kell a vadászatot, és ha Miklós tényleg meg is csinálja a spektrális kibővítését, akkor jó úton járunk. Lehet, hogy a +20 szaki nem lesz elég, de akkor is inkább ez bővüljön még tovább, minthogy még könnyebbé váljanak az ismétlődő küldik.

Egyszerűen azért, mert jobban átlátható mindenki számára. Jóval könnyebb felismerni a spektrális jelentőségét, egy kezdő játékosnak, mint kideríteni azt, hogy léteznek ismétlődő küldik, mennyi jutalmat kapnak értük, és milyen nagy jelentősége van.

Ha egy ismétlődő küldi ad 10 vadászatnyi jutalmat naponta, akkor simán csak meg kell növelni a spektrális maximumát, hogy 20%-al több LE jöjjön vadászatból. Ez a kezdő játékosnak pont annyit segít, mint annak, akinek megsúgják, hogy mekkora táp az ismétlődő küldik hatása. Ellenben a könnyített küldizéssel, amit a kezdő észre sem vesz, de akinek megsúgták, az rendesen be tud tápolni belőle már most is.

Ha pedig nem szimplán a vadászat erősítése (bármilyen formában), hanem mindenképp a vadászathoz kapcsolódó ismétlődő külditések könnyítése a cél, akkor át kellene gondolni azt is, hogy minden játékoshoz időben eljusson a felvilágosítás az ismétlődő küldetésekről a játékon belül.
Nem vagyok biztos benne, hogy jó az, ha még több küldi teljesíthető naponta. Így minél később ismeri fel valaki az ismételhető küldik kulcsfontosságát, annál jobban megszívja. Ennek átlátása pedig nem olyan egyszerű mint a VF-é. A játékos információt sem kap az ismételhető küldikről egészen addig amíg odáig el nem ér. Nem tud mivel kalkulálni, mert sem a mechanizmusát nem ismeri, sem azt, hogy milyen jutalom jár érte.

Már a mostani teljesíthető küldimennyiség is túl nagy szerepet játszik. A reform előtt napi 3, max 4 küldi volt teljesíthető átlagban. Júniusban már 228 küldetést teljesítettem, úgy, hogy a 15 kalandos és 15 kisebb lényes küldivel nem is foglalkozom. Noha a reform megalkotásakor próbálták nem növelni a napi teljesíthető küldik számát...