Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Typhoon

Oldal: 1234
Dátum: 2009.03.31. 09:42:59
Ki nyerte a 2004-es HKK Nemzeti Bajnokságát?
Panyik Zoltán
Baross Ferenc
Csernus Dávid
Ádám Norbert

Anyád ?

Ki az a gyökér aki átenged ilyen kérdéseket ?
Dátum: 2009.03.30. 19:46:36
Idézet: Craslorg - 2009.03.30. 19:38:58
Amíg a kérdés benn van, minek beszélni róla? Ha elutasítják, beírhatod a "Nem fogadták el a kérdésem, miért" topicba, ami ugye az általad is említett jogos, túl spec értékelés lesz. Ha meg ennyire tudod, hogy visszadobják, vagy direkt ilyet teszel fel, miért nem elégszel meg az 50 % LE-vel? Van rá egy gomb kvízkérdés feltevése helyett.


Mert azután, hogy 8 egymásutáni kérdésből 5 a Feszty-körkép hollétéről érdeklődött, innentől kezdve ez a kvíz komolytalan és e miatt mókázni támadt kedvem, és már meguntam folyton azt a gombot nyomkodni.

Továbbá szeretném felhívni a figyelmet, hogy milyen nehézségű kérdések kellenek egy komoly kvízbe.

Tudom szélmalom harc lesz.
Tudom hülye vagyok.
Tűrd el.
Dátum: 2009.03.30. 19:37:03
Idézet: Craslorg - 2009.03.30. 19:35:30
Akkor ezt ezek szerint nem tetted fel, csak mert ez az a topic.


De feltettem! Azért írtam ide, mert nem találtam neki konkrét topicot és ez állt a témához a legközelebb.
Dátum: 2009.03.30. 18:58:23
A legújabb művem! Tuti el lesz dobva, de tekintetbe véve mennyire nem ér semmit a mellett a napi 30-35.000LE mellett 1 kérdés így vállalom, hogy el lesz dobva.
Eléggé hardcore, de már unom, a mennyi 1+1 típusú kérdéseket úgyhogy itt az ideje mókázni egy kicsit.

A 100m-es női síkfutás junior világcsúcsát Marlies Göhr futotta 1977-ben. De melyik városban? (És most nyomhatod, hogy túl speciális!)?

Jéna
Drezda
Berlin
München
Én még egyet is értek veled, de gyanítom mi leszünk kevesebben.
Szerintem azért dobták el, mert politikai felhangú, és ezt sok helyen nem nézik jó szemmel.


Idézet: Bagolyesz - 2009.03.10. 21:26:39
Rendkívul fel vagyok háborodva! Ma ezt kaptam: Ma, 21:08 Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.

Valakik mero szórakozásból a rossz választ nyomják! Nem megy nekik a játék és ezt így bosszulják meg! Eddig problémám nem volt a kvízekkel, de hirtelenjében már a másodikat utasítják el. Ezzel eljutottam a 6. rossz kérdésig.

Hogy hívják a magyargyűlölő szlovák politikust, aki tankokkal le akarta rohanni Budapestet?

Ján Slota
Spejbl Hurvinek
Jeden Kokot
Milan Rúfus

Ebben mi a hiba?!! Ki az a alulinformált ember, aki erre ne tudná a választ?!!!
34 kvízkérdést feltettem helyesen. Nehogymárt valami gyengeelmu miatt megfosszanak a kvízkérdésfeladástól! Ha ez megtorténik, akkor keservesen csalódni fogok a játékban és valószínuleg abba is hagyom...
Kérem szépen a játék készítoit, hogy mérlegeljék eme helyzetet. Valami reformra van itt szukség.. surgosen, mielott elveszik az ember kedve mindentol. Koszonom
Nincsen ebben a kvíz dologban valami baromi nagy bug ?

Ezt a kérdést tettem fel:
"
Melyik Körös nem létezik?

Fekete-Körös
Vörös-Körös*
Kettős-Körös
Hármas-Körös"

Visszajött az Események alatt ez van:
"A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette."

Viszont a kvíz topicban meg ez:
"
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

A kérdést visszakaptam ezzel nincs is baj, írok majd egy újat. De azért felteszem a kérdést, ez biztos, hogy jól van így ?

És rossz szokásomhoz híven véleményezem is az értékelőket:
Aki ezt a kérdést túl speciálisnak ítélte az süllyedjen el a pöcegödörben.
Valóban baromi speciális az a réteg aki járt általános iskolába.
Idézet: Kaoszfatty - 2009.02.27. 22:11:02
Mennyi a legnagyobb közös osztója 210-nek és 102-nek?

2
3
6
35

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

általános iskola 7. osztály...


Talán azért kapott rossz értékelést, mert a matek nem tartozik a kvíz kategóriába. Gondolj csak bele: láttál már olyan kvíz játékot a tv-ben ahol akár 1 matek kérdés is lett volna, mert én nem.

Azzal együtt ezt én elfogadtam volna, mert ez értelmes kérdés, de sokan úgy vannak vele, hogy meglátnak egy adott típusú kérdést és reflexből eldobják. Gyanítom én is ezért kaptam spec-et az 5-6 hozzászólással ezelőtt taglalt témában.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.27. 21:41:39
Szerintem elég pontosan szabályozza:
Az írás tagolásában fontos szerep jut a szóköznek is. Szóközt hagyunk a szavak, valamint az írás¬jel¬lel lezárt mondatok és tagmondatok között, a zárójelek és az idézőjelek közé foglalt közlési egységek előtt és után, a gondolatjel előtt és után stb. Nincs viszont szóköz a pont, a kérdőjel, a felkiáltójel, a vessző, a kettőspont, a pontosvessző előtt, továbbá a kötőjel és a nagykötőjel két oldalán; a kezdő zárójel és idézőjel hozzátapad az utána következő, a berekesztő zárójel és idézőjel pedig az előtte álló szóhoz stb. (Hogy mikor kell szóközöket hagyni, annak részletkérdéseit gépírási szabványok és tipográfiai előírások tartalmazzák.)

De tényleg apróság, mert ha amiatt kapsz vissza kérdést, három mozdulat, míg javítod, és felteszed újra.
Viszont ezt a kérdést sajnálom, és nem értem mitől speciális.


Na ezt nem találtam meg. Ezek szerint ennyit ér az adobe keresője.

Na legalább már ezt is tudom. Köszi a felvilágosítást.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.27. 20:51:14
Speciális értékeléssel kaptad vissza?
Tőlem csak helyesíráshibát kapott a szóközös kérdőjel miatt.


Végre egyetértünk az első részében!

Amúgy a múltkor már volt róla szó, hogy lehet-e kérdőjel előtt szóköz és e miatt utána néztem és a helyesírási szabályzat nem szabályozza, és én minden kérdésem szóközössel írtam eddig. De tök mindegy, mert nem ezen vérzett el.
"Ki volt az a legendás finn sportoló aki nem autó hanem motorversenyzésben lett világbajnok ?

Mika Hakkinen
Keke Rosberg
Jarno Saarinen *
Kimi Raikkonen"

Szeretném megtudni, hogy ebben mi a túl speciális ?
Nem noname piti bunkókat írtam, mind világbajnok.

Ki is lenne az a speciális réteg ?
Akinek van szeme és füle, és tv-t néz és rádiót hallgat ?

Jó/rossz kérdéseim aránya: 21/2.
Dátum: 2009.02.19. 22:26:14
Ha valaki nem ismeri a Halloween eredetét az miért tesz fel kérdést róla ? Kérem törölni, mert értelmetlen a kérdés !

Melyik országban találták ki a Halloweent?

Usa *
Németország
Anglia
Magyarország
Dátum: 2009.02.18. 18:29:59
Kérem a kérdést törölni, mert az SMDB a jó megoldás holott pl: a Metallica biztos, hogy nem rock együttes hanem metál.

Melyik nem rock együttes?
Metallica
Tankcsapda
SMDB *
Linkin Park
Idézet: csati777 - 2009.01.30. 10:57:42
Látod, pont erről beszéltem. Nekem az a videojáték a szép, amin több tucat festő dolgozik olajjal és pasztellel, neked az, ha a renderelt 3D objectek minél jobban hasonlítanak a valósághoz. Én meg pont azért játszom, hogy egy pár órán át NE legyek a valóságban!



Ez jó volt!
Idézet: csati777 - 2009.01.30. 09:05:47
A WoW szerintem gyönyörű-(pedig nem is játszom vele)!


Erre mondaná dr. House, hogy "szerintem meg ronda a nyakkendőd"!
Attól, mert sok embernek nem tetszik attól még sok ember szerint igenis szép.
De ha tartunk egy közvélemény kutatást akkor kiderül az, hogy a WOW-osok többsége szerint szép a nem WOW-ozok többsége szerint meg ronda.
Viszont ha olyan közvélemény kutatást tartunk, hogy hány WOW-os szerint ronda és hány nem WOW-os szerint szép akkor nagyon meglepődnél az eredményen. Ugyanis én sokkal több WOW-ostól hallom, hogy ronda mint nem WOW-ostól.

Arról nem is beszélve, hogy aki megvesz egy drága videókártyát az talán elvárhatja, hogy ne "Lolka és Bolka" ugráljon a képernyőn.

De ha igazán gyönyörű grafikát akarsz látni akkor Colin McRae Dirt !
Idézet: Shiako - 2009.01.26. 08:41:09
Idézet: Typhoon - 2009.01.25. 23:37:43
Viszont amiről nem írtál és nagyon más se szokott írni róla az a story. Na ez az a dolog ami a WOW-nak nincs.


Eddig ezt próbáltam leírni. Akkor rosszul. :respect:




Jól írtad le, de én kifejtettem egy kicsit más szemszögből is.
Már meg se haragudj Miklós (és más se), de aki azt mondja, hogy "a WoW grafikája egyszerűen lélegzetelállító" az vagy a WOW-al nem játszott soha vagy az összes többi számítógépes játékkal. Merthogy a WOW-nak pont a grafikája volt mindig is a gyengéje, pont azért nem írták nagyon hardcore-ra, hogy akinek gyengébb gépe van az is tudjon játszani vele.
A kritika is folyton a grafikáját húzza le, bár tény, hogy a két kiegészítővel javult a dolog.

Viszont amiről nem írtál és nagyon más se szokott írni róla az a story. Na ez az a dolog ami a WOW-nak nincs. És most, hogy a második kiegészítő is megjelent már a kritikusok is le merték írni ezt, bár lehet, hogy erősen közrejátszott a LotrO megjelenése. Tán abba mind egyetértünk, hogy a LotrO storyja verhetetlen. És azt kell, hogy mondjam, hogy a hozzám hasonló öreg játékosok akik már a 80-as évek közepén is a számítógép előtt növesztettük a zöld hályogot (a TF-el is 94 óta játszom) minket már nem igazán hat meg a WOW-féle hentelés. Én kipróbáltam a WOW-ot de nem fogott meg. Még annyira se, hogy az ingyenes próbajáték idejét kitöltsem. Egyszerűen unalmas volt, hogy abból áll a játék, hogy menj előre mint a tank. Ráadásul egy elég erős gépen játszottam és a grafikája kifejezetten ronda volt pláne a 2008-as játékfelhozatal függvényében.

A LotrO viszont azonnal megfogott. Annak ellenére, hogy az is úgy kezdődik, hogy ölj 10-et ebből 20-at abból 30-at meg amabból. A helyszínek, a szereplők, a történet grandiózusak. Arról nem is beszélve, hogy mennyi minden elérhető azonnal a játék kezdetén. Plusz megvan az a lehetőség, hogy bejárhatod Közép-földét, ami lélegzetelállítóan gyönyörű; és nem hiszem, hogy sokan vannak köztünk olyanok akik a Gyűrűk ura olvasása közben nem fantáziáltak azon, hogy milyen is lehetne bejárni a főhősökkel együtt a helyszíneket.

Nem véletlen szokták egyre többen azt mondani a LotrO-ra, hogy a legnagyobb olyan MMO aminek story-ja is van.
Idézet: Kocos - 2009.01.18. 17:39:51
Idézet: Typhoon - 2009.01.18. 10:56:14


Ez a topik arrol szol, hogy miert lett rosszra ertekelve a kerdesed. Erre a valaszt megkaptad, az egyszemelyes kereszteshadjaratodat innentol nem itt kene folytatni.


Na akkor beidézem amit nemrég írtam.
"Ebbe az egészbe az a szomorú, hogy én békésen játszottam tegnap este senkit nem piszkáltam, nem okítottam ki. Egy teljesen jó kérdésembe többen belekötöttek és most én vagyok közellenségként kezelve, mert nem hagyom szó nélkül ha a számba s*z*a*r*n*a*k.

És ez az ami titeket minősít és nem engem.
"

Itt nem én folytatok keresztes hadjáratot hanem Te.
Van 2-3 ember köztük Te vagy az egyik aki elküld mindenkit "melegebb éghajlatra" aki nem fér bele a világnézetedbe.

Én pontosan az ilyen brusztolások miatt nem fórumozok szinte semmit, mert én csak a nyugodt játékot szeretném folytatni.
Azt hittem pár órája lezártuk a témát, erre Te megint előhozod.

Inkább gondolkodj el azon, hogy én mindenkivel jóba vagyok, még veletek is, csak Ti 3-an 4-en ugattok le mindenkit. És most nem tetszik, hogy emberedre akadtál, aki nem esik hasra a bölcsességed elött.

Na még egyszer:

Én csak békésen akarok játszani, és ha bárki beleköt abba, hogy nem annyi kérdőjelet teszek amennyit kell akkor azt piszkálásnak veszem és azt nem hagyom szó nélkül.


(Amúgy ha nem vetted volna észre Miklósnak ez a vezérelve, hogy a karakterek és játékosok minél nagyobbat brusztoljanak egymással addig se haladnak előre, ergo nem kell annyit programozni, ergo ugyanaz a dolog több pénzt hoz. Ezt még több mint 10 éve a Kondorban el is ismerte, persze szigorúan 4 szem közt, mi meg beszopjuk a hülyeségét és egymással acsarkodunk.)
Idézet: Liadas - 2009.01.18. 12:35:05
Na és elárulod vagy meglepetés?


Természetesen meglepi !
Idézet: Liadas - 2009.01.18. 12:19:17
Egyébként a "Mi az emu?" kérdés nagyon jó, biztos sokat gondolkoztál rajta.


Röhögni fogsz nem! A következő kb. 20 kérdés már megvan a fejemben.
Idézet: winnie - 2009.01.18. 10:36:33
Idézet: Typhoon - 2009.01.17. 22:55:54
"Mi az emu ????????????????????????

Speciális csákány
Egy állat
A világűr
Egy fegyverfajta

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak."

Ezt a kérdést tettem fel. Mi benne a helyesírási hiba ? Mert szerintem nincs benne! Ha a sok kérdőjel az akkor azt Miklóssal kell megbeszélni, mivel a kérdés minimum 15 karakter hosszú kellett, hogy legyen és ki kellett töltenem valamivel, hogy a gép elfogadja.
Ez nem az első eset, hogy kissé dedósnak érzem a társaságot !


ez pedig valóban a nap poénja ha túl sok a 15, akkor kérdőjelekkel töltjük ki és az a dedós, aki visszadobja:)


Basszus hát Neked tényleg nincs rendben az értékítéleted.
Igen dedós aki visszadobja.
Miért ?
Mert én beleszaladtam egy általam nem ismert problémába amit a lehető leggyorsabb és legegyszerübb módon próbáltam orvosolni, és a helyett, hogy a kérdést értékelték volna az illetők (ami egyébként jó volt), a helyett a kérdés milyenségébe kötött bele.
Ezt nem tudom nem dedósnak nevezni. És aki ezt nem fogja fel azzal tényleg van valami gond.

De jobb lenne ha elolvasnád azt is amit Byzonnak reagáltam.


Ebbe az egészbe az a szomorú, hogy én békésen játszottam tegnap este senkit nem piszkáltam, nem okítottam ki. Egy teljesen jó kérdésembe többen belekötöttek és most én vagyok közellenségként kezelve, mert nem hagyom szó nélkül ha a számba s*z*a*r*n*a*k.

És ez az ami titeket minősít és nem engem.
Oldal: 1234