Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Seligen

Dátum: 2010.11.13. 13:54:45
Hány farka van 1 lónak ,2 kutyának, 3 malacnak és 2 csirkének összesen?
2
8
6
4

Melyiknek nincs?
A kérdező szerint 6 a helyes válasz, kilogikázva szerinte vagy a kutyának, vagy a csirkének nincs farka. Pedig a csirkének is van farka.
Bár ha más megvilágításba helyezzük a dolgot, pl. szexuális irányból szemléljük az említett élőlények "farkait", és csak a hím egyedeket vesszük figyelembe, bár ezt jelezni kellett volna, akkor igaz a tétel, a kakasnak ugyanis kloákája van s nem a nemzőszerv klasszikus értelmében vett farka.
Dátum: 2010.11.13. 13:25:48
Én is most kaptam meg és köszönöm, hogy szerepeltettétek a helyes választ, ugyanis a hiedelem eredete szerint emberekre és nyájakra (tehát állatokra) támadtak (tehát vadásztak), így nem csak értelmetlen, de tökéletesen hibás kérdés.
Legalább illett volna odaírni melyik modern firkálmányra ill. filmkreálmányra gondolt az illető.
Dátum: 2010.11.12. 11:25:59
Alap találati esély: 2%, ehhez a pálca 0.5%-ot ad, azaz 25%-al növeli.
Szakis találati esély: 3%, ezt a pálca 0.5%-a 16,67%-al növeli.
Nem látom túl nagy különbségnek, akár van szaki akár nincs. A plusz meg fixen 0.5%, ha valaki megveszi valószínűleg ezért veszi meg és nem számolgatja mennyit növel ténylegesen a térképtalálati esélyen.

Biztos, hogy szerencsésebb lett volna, ha csak a tényleges kezdés előtt egy-két nappal kerül ki a pálca a polcra és szerencsésebb lenne, ha már így alakult, a további szóözönt megelőzendő, a kezdésig a visszaváltást megengedni.
Dátum: 2010.11.11. 13:51:39
Szerintem a szint/2 teljesen korrektnek tűnik. Így sem kis befektetés kifejleszteni és szinten tartani.
A nem turbózhatóság meg növeli az esélyegyenlőséget a kezdő játékosok felé is, hiszen egy 4. szinten induló eseményről van szó. Sokan hajlamosak elfeledni, hogy valamikor ők is voltak akkorák.
Bár az tényleg a tt mellett szól, hogy az könnyítheti a képzettség használatát, de miután nagyon sokan nem fejlesztik maxra az SM-et, Sajtot, így nekik nagyobb szívás turbózni mint kihúzni.
Egyszóval szerintem a turbózhatóság tiltása majdhogynem felesleges.

Egyébként mi értelme lenne nagyobb befektetést kérni egy olyan játékközi élményért aminek az elsődleges célja inkább a játékosok mozgósítása , felpiszkálása és nem a jutalom. Az egyedi teljesítmény jutalmazása is pont ezt szolgálja ez esetben, nem hiszem, hogy az egyel előrébb csúszás olyan iszonyat táp lenne viszont kellően motiváló tényező a lanyhább csoportosulások számára is.

Ennek értelmében szerencsés lenne az is, ha tényleg nem növelné a szakiösszegből adódó fejlesztésbüntetést.
Dátum: 2010.11.11. 12:18:04
Na pont ez az. Kissé nagy ugrásnak találom, hogy most szintig kell tolni a szakit, ami egy 100. szintűnél 100, következő eventig pedig lép mondjuk 20 szintet, akkor már csak 20-at kell tolnia rajta. Aki meg akkor száll be az eseménybe, még jobban fog izzadni a már "játszottak" közt.
Dátum: 2010.11.11. 12:02:39
No, így már kissé inspirálóbb a dolog a sima minimál 10 térképlap szükségességével ellentétében.
Bár bevallom a min. karakterszintnyi térképész szaki kissé soknak tűnik, én inkább az IV-hez hasonlóan, mondjuk fél szint+1-et sokkal barátságosabbnak találnék.
Dátum: 2010.11.10. 21:54:36
A kínai állatövi jegyek alapján 2009. minek az éve lesz?
Bivaly
Majom
Macska
Patkány

Kissé elavult.
Dátum: 2010.11.10. 07:40:32
Hasznos-e a hideg ellen alkoholt vedelni?
Hasznos, mert jókedvűen fagyunk meg.
Hasznos, mert magas a kalóriatartalma.
Hasznos, mert nem fázunk.
Ártalmas, mert egy magatehetetlen részeg kihűlhet, meghalhat

Ez mind helyes, vagy a kérdés nagyon pontatlan.
Dátum: 2010.10.23. 23:00:10
Kellett neked úgy előre rohanni!

Amúgy ez egy teljesen tipikus DZ válasz. Erősen kételkedem benne, hogy használható valamire az a srác. Ámbár egy-egy semmitmondó dologgal diplomatikusan képes elküldeni az embert a p...ba.
Szerintem a politikai pálya jobban jövedelmezne számára.
Dátum: 2010.10.13. 12:25:33
Szerintem kitűnően látszik a mondandód lényege, csak ezt nem ide kellene írnod, ha a kibeszélésén kívül konkrét lépéseket is vársz, hanem az info@vegzetur.hu-ra, vagy szólni Baratynak.
A fórumon akkora katyvasz van, kétlem, hogy a JV ebből próbál bogarászni nap mint nap.
Dátum: 2010.10.10. 10:13:54
Melyik nem egy robot neve?
Road 66
MZ/X
R2-D2
C3PO

MZ/X melyik Mézga részben lett robot?
Dátum: 2010.10.08. 12:15:20
"Rájöttél, hogy egy szakértelemre mégsincs szükséged többé? Mostantól végleg megszabadulhatsz tőle!..."
Fogadjunk, hogy nem is ismerős ez az idézet.
Dátum: 2010.10.04. 13:46:24
A tojás milyen vírust tartalmazhat?
Salmonella
HIV
H1N1
H5N1

A Salmonella nem vírus, hanem egy nagycsaládos (Enterobacteriaceae) Gram-negatív festésű baktérium.
Lehet, most meg is sértődött, hogy még prokarióta számba sem veszik.
Dátum: 2010.10.01. 14:11:55
Legtöbb nyert portya
Legtöbb megoldott kaland
Legtöbb megoldott küldetés

Ezekből melyik pókelőnyös?

Ettől függetlenül lehetne.
Minél több a kategória, annál kevesebb a morgás.
Dátum: 2010.10.01. 09:55:39
Mit bányásztak Lyukóbányán?
lignitet
szenet
vasércet
uránt

Sokáig az ország földalatti szénbányái közt vezető szerepe volt.
2006-ban hivatalosan bezárták. Egy víztelenítő szakember barátom árasztotta el a bányát.
15 millió tonna kitermelhető szén maradt a föld alatt.
Dátum: 2010.09.26. 08:07:35
Sajnos nekem csak most akadt egy kis időm kipróbálni:
Tökéletesen végigfutott.
Nehezen olvasható, a régi betűmérete és elrendezése, számomra legalábbis, jobb volt. Ezen sokat dobna, ha a túl hosszú feltevéssel ill. válaszokkal rendelkező kérdések kikerülnének az olimpiáról.
A homokóra nagyon jó, legalább tudom, hogy biztosan rákattintottam a "válaszolok"-ra.
Dátum: 2010.09.16. 12:53:16
Mit nevezünk diódának?
faiskola
népi gyermekjáték
kerti szerszám
elektroncső

Egyik sem, a dióda az egy két kivezetésű félvezető eszköz. Pont a két kivezetés miatt dióda. Az elektroncső lehet trióda, pentóda, hexóda, stb. A diódák pedig lehetnek elektroncsövek, kezdetben azok voltak, de a kettő nem ugyanaz, ma szilícium és germánium lapkákat használnak e célra.
Dátum: 2010.09.14. 15:26:34
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.14. 14:41:12

A fentiek értelmében (ha jól látom a dolgokat) az EH-soknak nem sok esélyük van ebbe az eventben részt venni.


De van, ha a szint toplista első oldalán lévő EH-s vagy.

Egyébként egyetértek, megint az a vége, hogy sokan csak a relikviák kiveréséig fogják tölteni a pájlonokat, az meg sajnos Beho-random elven működik.
Dátum: 2010.09.13. 15:08:37
Remélem érezted a szavaimban rejlő iróniát.
Dátum: 2010.09.12. 17:00:18
Melyik mai órszág területén feküdt az ókori Babilon?
Szaud-Arábia
Irak
Jordánia
Izrael

A Babilónban elfogadhatóbb lett volna a hosszú 'ó', mint az órszágban.