Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Seligen

Dátum: 2012.04.18. 09:55:13
Nagyon jó ötletnek tartom, hogy nyiss róla egy külön szobát! Egyrészt tényleg minden témában a pénztárcához jutunk, meg csak azért is, hogy ne más nyissa.
Rögtön fel is tennék pár kérdést a leendő topikhoz:
- Miért éri meg prémesnek lenni, én sokáig voltam az és nem tette egy hajszálnyival sem élvezetesebbé a játékot, sőt sok helyen rontott rajta. Még egy felhasználói felületet sem kaptam érte ami átláthatóbb lenne, munkahelyen sunnyógósabb lenne, de még egy böngészőbe aplikálható toolbart sem amivel nagyságrendekkel csökkenne a kattintások száma (megjegyzem ezt a nagyobb böngészős játékok 90%-a (has) ingyen elkészíti a játékosoknak)?
- Miért vegyek rendszeresen ősköves cuccokat, hiszen a PvP rész már unalmas, háború nincs megoldva, a lassú fejlődés előnye, hogy sokáig kitart a stelázsi!?
- Miért növeljem a napi rutin (bosszankodás) hosszát őskövekkel, inkább csökkenteni kellene azt?!!!
- Összegezve konkrétan mire fizetek ha fizetek???
Dátum: 2012.04.18. 07:20:27
E játék egyre erőteljesebben hasonlít egy hagyományos félkarú rablóhoz, miben minden egyes fejlesztéssel nő a kombinációs tárcsák és a tárcsákon lévő ínycsiklandozó gyümölcsikonok száma.
Felteszem a 28 napnak onnan kellene pörögnie mikortól "hibátlan" működéssel bír a templom! Talán majd 28 héttel később.
Egyébként gondolatban honorálom, hogy végre akad egy aukció- és befizetésmentes, rendszeres őskőszerzési lehetőség (még ha a kövek birtokomba kerülésükkor nem is változtatják a számuknak megfelelő kiégett kavicsot is használhatóvá).
Dátum: 2011.12.16. 16:56:34
Csak kiteszem már az ősövek oldalról, bár mindenkinél ott van (megjegyzem illene ezt egy kissé populárisabban lekommunikálni, ahogy az amcsi onlájn játékokban szokás):

Bronz: 8-20 őskő.
Ezüst: 25-100 őskő.
Arany: 350 őskő.
Dátum: 2011.12.07. 14:36:53
Elmélkedéshez:

- Meddig lehet eljutni 50. szinttől gyorsítva? 80-90. szintre tippelek, lehet ki kellene már próbálni egyszer. V1-en e körüli karakterem van, teljesen jól elvan. 60. szintről talán 95 körül lehetne végezni, ha nagyon nyargal az ember, nem tűnik jelentősnek.
- V5 egyik jellegzetessége, hogy a később indulók kapnak némi gyorsítót. Élvonalba ugyan nem kerülnek vele ellenben kipróbálásra tökéletesnek tűnik. Még nem kísérleteztem ezzel.
A többi világra az vinné a karaktert, aki vagy nagyon elcseszettnek érzett karakterrel rendelkezik vagy esetleg mégis akad olyan akinek nincs és mondjuk haverokhoz be akar szállni egy szövibe, ekkor ideális gyorsító a V4. Szerintem itt csak az átvitel őskő költsége ami gond lehet.

V4-hez:
- Biztos az én perverzióm, de szeretem újraélni azt a VU-s korszakot mikor még nem 13-15-ös lista 5-6 gyorsan letudható küldijét pörgettem mintegy végtelen ciklusban. Az első 100 küldiben én csak a szintlépősöket találnám marhára bosszantónak és az átvitel számára hátráltatónak (na jó, a döntetlen is lehet szopacs).
- tanulás és szöviépítés már izgalmasabb kérdés, de ha egyből meg van az megint olyan mint mint az örökbe fogadott gyermek, az első pár év kimarad, pedig a vonalkódos pelenka kivételével egész élvezhető korszak. Esetleg ha lehetne előjátékként szövibe összeállni és a karakteralkotáshoz hasonlóan egy adott kútméretet elkölteni építésre, vagy tovább megyek, ezeket az általad említett épületeket szövi küldetés szerű teljesítésekkel, ha nem is rögtön, de aránylag hamar jutalomként megkapni, az már máris izgalmasabb.
- Az entitásnál szerintem elég lenne mondjuk 45. szintig eltörölni a 3 napos újrajátszhat határt. Csak jobb mint egyből azt is gyomorba kapni, én még ha éhes is vagyok, szeretem érezni az étel ízét még ha habzsolom is.
- A meglévő világok eseményeiben megszerezhető ill. megszerzett jutalmak talán a legérdekesebb kérdés. Jól jönnek a fejlődéshez és azek nélkül átkerülve bármelyik világra, nem annyira kellemes. V4 kezdésnél megadni viszont fölösleges, ellenben megszerezhetővé kellene tenni a végére. Bármi komolyabb eseményötlet erre a célra biztos, hogy Baraty elmeállapotát veszélyeztetné, de már csak a magam kedvére is el tudnék képzelni egyfajta karakterpróba szerűséget. Hogy hasra csapva mondjak is valami átgondolatlan konkrétumot, mondjuk 5 szintenként szintlépés után teljesíteni kellene néhány kihívást (pl. 10 különböző kalandban rákattintani a szövegekben a hordaparancsnokod nevére vagy 20 különböző játékos karakterlapján a leírásában a mérges szmájli ikonjára vagy a "köszönöm" szóra ill. ragozott alakjaira) és ennek eredményeként szép sorban megszerezhető lenne néhány eseményből pottyanós relikvia.

Egyébként milyen az az "érdemi karakter"?
Dátum: 2011.11.24. 21:08:52
Van 1 fullprémes és 3 nem prémes (egyik tisztán őskőszűz) karakterem a 4 állandó világon. A nemprémrémek napi 30 perc ráfordítással kellemesen fenntarthatók, kitűnő, stresszmentes, kellemes szórakozást biztosítanak (na jó, megfelelő szövitársak is kellenek hozzá), a prémessel meg nagyzási hóbortomat élem ki néha ugyanis azt az illúziót kelti használata, mintha én is lennék valaki.
Ha valamelyiket is abbahagyom, a fizetett lesz az első és nem a 2 havi 5K ráfordítás miatt, hanem mert a többihez képest kevésbé szórakoztató, olyan mint a viccescigi: néha mikor eltalálod a napi adagot, nagyon bejön, de legtöbbször túl sok, így élvezeti értéke olyan mint az újralátott gyomortartalom.

Sokan megértik ezt, de te biztos nem.
Dátum: 2011.11.23. 20:18:02
Bugok mindig is lesznek, ezeket kihasználók is, véresszájúnak meg azt titulálom, aki önön hidroglóbuszából rágalmaz fennhangon másokat valós alap nélkül.
Ez a kibukás elég egyértelmű volt. Úgy gondolom meg is kapták érte jutalmukat a résztvevők.
Ennek a fórumszobának meg a xenókkal szembeni kínlódásról kellene szólnia, nem a szatírkodásról. De hát olyan szépen csendben meg lehet keresni a JV-t kihágás észlelése esetén, nem kell hozzá diploma, de az nem okoz ilyen lendületes fennforgást a fórumon!
Dátum: 2011.11.23. 18:31:55
Vajon milyen titkos tápot kapnak a xeno toplistások, hogy gondolat nélkül, véres szájjal lecsalózzák őket? Nagyon úgy tűnik, a top 10-ben lenni csak erre jó.
Mondhatjuk, hogy jóval több ital pottyan részükre, de mint Lan írta, ez 99%-ban visszaforgatódik. IK is valószínűleg lenyelte út közben ezt az előnyt.
A "finoman csalás, úgy, hogy ne tűnjön fel" ötlete a legparább, kitalálója megérdemelne egy bérlakást a pszichiátrián.
Dátum: 2011.09.06. 12:22:34
Elég egyszerűnek látszik a megoldás, le kell tiltani a katakombás PC-t.
Dátum: 2011.08.18. 14:55:41
Merem remélni, hogy a Háborgó őrülteket sem hagytátok ki a vadászati számításból.
Nemeltem, mert:
Nem látom a motivációt. Mivel V5-ön vadászokportyázok, így igen jó lenne egy hasonló AF, de ha nem ezt tenném, nem motiválna ez a lehetőség.
Mégpedig azért, mert ahogy Jeriko is pedzegette, elcseszett dolog a könnyebb küzdelmet jutalmazni jobban (-1, -3 szintet lefelé portyázni) és ez nem csak V5-ön jelent gondot. Ellenben sokkal nagyobb motivációt éreznék a vadászatra, ha a nehezebben nyert csatáimért nagyobb jutalom járna. A vadászatban egyből kisebb lenne a rizikó.

Jelenleg a portya sokkal "élménytelibb" kereseti lehetőség mint a vadászat. Ha portyázni ülök a gép elé, az aktív játékkal jár, keresem a potenciális ellenfeleket, esélyt latolgatok, cserkészek, küzdök majd örülök vagy átkozódom. Ez a néhány pillanat az aktív játék és naponta ez kb. 3x 15-20 percet vesz el az életemből. A portyák közti időben végigböngészem a szövifórumot, jópofizhatok egyet rajta, magam örömére avagy mások kárára.
Megmondom őszintén számomra ez az ami szórakoztató.

A vadászat ellenben: kitöltök néhány kvízt az ezt egyre könnyítő kulcsokkal, betolom a legördítőbe a megfelelő időintervallumot és ha már a szövifórumon ezredik rákattintásra sem jelenik meg új beszólás és már nekem sincs érdemes mondanivalóm, akkor malmozok, vagy rákattintok erre fórumra és milliomodjára is konstatálom, hogy szövitársaim már minden érdemlegeset átvezettek sajátba.
Na jó, átmászhatok valamelyik hírportálra elolvasni a híreket, vagy folytathatom a meg sem kezdett munkáimat, stb. közben szorongva, nehogy leraboljon valaki, vagy agyoncsapjon egy mindenhonnan bárhova elérő kristálypöröly. Milyen izgalmas.
No ez az ami számomra egyáltalán nem szórakoztató.

Úgy gondolom, amíg a vadászat nem adja meg legalább az a minimális játékélményt amennyit a portyázás ad, nincs értelme a hatékonyságát emelgetni és ezzel újabb bizonytalan méretű ólomsúlyt helyezni az amúgy is ide-oda lengedező mérlegre.
Dátum: 2011.06.12. 19:45:19
Mi a neve a gyerekek között népszerű zenekarnak?
Alma
Meggy
Körte
Dió


Bocsi, de koránt sem népszerű. Kifejezetten egy bizonyos szűk réteg gyermekei kedvelik!
Az ismeretségi körömben hirtelen összeszámolt 62 óvodás és kisiskolás korú gyermekek szerint és szüleik szerint is gagyi. Ezt ők mondták. Erre nekem nem illik a népszerű kifejezés.
Dátum: 2011.05.12. 07:29:24
Gondolom ami Miki képletéből kijön, nem egész szám. A maradék ad esélyt egyel több TP kapására.
Dátum: 2011.05.03. 09:18:13
Mit a gyurgyalag?
Hegyoldalak korlát nélküli gyalogútja.
Madárfaj.
Mélytengeri alga.
Agyagba vájt alagút.

Ez a kérdés sokat alakult a kezdetek óta, de a "jelent" szócska nélkül, ami eredetileg szerepelt, nem igazán javult!
Dátum: 2011.04.17. 18:59:39
Mit neveznek folyékony szénnek?
a higanyt
az ébenfa gyantáját
a kávét
a kőolajat

Esküdni mertem volna, hogy a kőolajat, de valamilyen furcsa kifacsart ok miatt itt a higany a helyes válasz.
Dátum: 2011.04.10. 20:25:09
7,5 millió éve elég valószínűtlen, hogy ma Floridában, Kaliforniában ill. Dél-Kínában élő fafajok burjánztak az éppen kialakuló Kárpátok tövében.
Az erdész azt mondja: mamutfenyő és mocsárciprus, a paleobotanikus meg azt: Taxodioxylon germanicum. Az előbbi persze ma élő fafajokhoz hasonlítja a mintákat, az utóbbi meg más miocén végi növénymaradványokhoz.
Én az utóbbinak hiszek.
Dátum: 2011.04.10. 19:32:47
Akkor egy kicsit reklámozom a témát, legalábbis a múzeumba került fák ügyét, mert néhány begyantázott példány Ipolytarnócon évek óta megtekinthető.
http://www.mrns.hu/index.php?page=content/hirek.php&nid=368
Dátum: 2011.04.10. 19:24:43
Elég lett volna csak belinkelni.
Paleomagnetikus vizsgálatok szerint 7,6 millió évesek, legalábbis a törzsükre kivált markazit. Az meg nem sokat téved. pár ezres ide vagy oda maximum.
Dátum: 2011.04.10. 19:12:30
Hol találtak 2007-ben 16 darab, közel 8 millió éves megkövesedett mocsárciprus fát?
Nagycenken.
Felsővadászon.
Bükkábrányban.
Boldogkőváralján.

Nem kövesedtek meg! Pont ez a szenzáció bennük!
Dátum: 2011.04.01. 06:01:06
Melyik a kakukk tojás?
Spiderman
Dopman
Suparman
Batman

Kakukktojás, Dopeman, Superman (hacsak nem Sperman akart lenni).
Brutális! Ezt vajh ki fogadta el?
Dátum: 2011.03.14. 08:03:14
Akkor én írnék is 4 taktika képviseletében:

V1 - portyakarakter: Előre bocsátom, nem vagyok pók. Nem vadászok, csak portyázok, a lehető legnagyobb EH-val és a hozzá tartozó AF képzettségekkel. Néha fizetek egy prémet, hogy ne csurranjon túl a pp-m míg a lábam lóbálom vígan, távol a hálózat csapdájától.
Ezzel a karakterrel azt szeretném, ha nem kényszerítenének vadászatra az esemény alatt, semmilyen esemény alatt. Már azzal is megelégednék, ha a taktika kiélezésére hozott fejlesztések (pl AF) nem vesznének el taktikaváltáskor, így értelme lenne a térkifordításnak. De ha ez túl bonyolult megvalósíthatóságú és ha már egy PvP esemény mindenáron vadászathoz kötött (nonszensz), akkor még megpróbálnék kiharcolni kedvezményt, mondjuk olyasmit, hogy az EH-ra rágyúrt AF-es karakterek vadászatnál nem egy hanem mondjuk két eseménypontot róhatnak fel a noteszükbe.
Itt meg szokták kérdezni nálam nagyobb elmék, hogy miért akarok még kedvezményeket, nos azért, mert egy VF-es karakter ebben a PvP eseményben úgy működik mintha kvázi fél EH-val szaladgálna, hisz a felét megkapja a fix lének, míg az EH-s nem kapja meg a VF előnynek a felét.

V2 - elcseszett EH-s karakter: Az EH megjelenésével itt is váltottam VF-ről, hiba volt, az eredmény drasztikus lett, szintben nagyot ugrottam, eltűntek a portyalehetőségek és a karakter jelentősen legyengült. Jelenleg csak egy szkarabeusz tartja bennem a lelket. Szintem környékén az egyik leggyengébb karakter vagyok, de kísérletezek az újra felfejlesztésén. Nos ezzel a karakterrel nem tudom hogyan tudnék sikereket elérni ebben az eventben, de hátha akad ötlet amiért érdemes lenne részt venni benne.

V3 - vegyes erőforrást használó sokadrangú karakter - valahol az 1100. vagyok a toplistán, komolyan mondom a legjobb karakter. Egy vasat nem költöttem rá, már az előző eseménynél is kiválóan muzsikált. Néha belépek, letolok 10-15 portyát, 1-2 naponta egyszer székely módra eltársalgunk a szövetség fórumán. Komolyan mondom ezt a karaktert nem érdekli milyen kihasználtságú lesz ez az esemény vagy bármelyik, sem javítani sem rontani nem fog rajta. A prémtelen erőforráslimit miatt eseményi topról álmodni sem merek, de szerencsére sokkal jobb álmaim vannak éjjelente.

V5 - EH-s top karakter - V5-ön értelmetlen bármi vita az erőforrás használatról. Nincs VF, nem fejleszteni az EH-t értelmetlen, tehát egyértelmű az esemény. Kissé furcsának is tűnt nekem, hogy Miklós egy V5-ös EH-s karakter hozzáállását idézte pár oldallal ezelőtt a vadászatra kényszerítés védelmében, de hát csavaros az észjárása.