Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hollofernyiges

Oldal: 1
Dátum: 2009.01.06. 23:55:25
Nem beszélve arról hogy az izlandi=skandináv, szóval már három potenciális jó válasz is van.
Dátum: 2009.01.06. 17:56:10
"lejjebb kell adni a szinvonalbol."

Nagyon igaz. Én ennek a kérdésemnek az eredményein lepődtem meg

Ki jelenleg Ausztria királya?
Habsburg Ottó
II. Albert
*Nincs is királya Ausztriának
III. Leopold
A kérdésre eddig 20 jó és 10 rossz válasz érkezett.

Jó persze, aki becsapós kérdést tesz fel ne csodálkozzon ha becsapódnak.
Szerinted a teljes magyar populáció hány százaléka játszik malmot? A nyugdíjasok talán még emlékezhetnek rá...
Ezt a kérdést én is speciálisoztam volna (bár most nem én voltam
Dátum: 2008.12.30. 22:37:21
Nem látok bele a könyvelésbe, de ha Madridban 3.60 euró egy napijegy, nem három hanem tíz-tizenkét metróvonalra, talán a BKV is kihozhatná 1500 Ftnál kevesebből. Prágában is kb feleannyi a buszjegy mint nálunk. És hát amikor egy masszívan veszteséges -közlekedési- vállalat igazgatója napi ötvenezerért lízingel autót és amikor botrány lesz belőle a tulajdonos önkormányzat csak megsimogatja a buksiját hogy azért ezt óvatosabban kéne, akkor az ember gyanakodni kezd hogy nem feltétlenül a nullszaldó erőltetése a fő feladata annak az igazgatónak. Vagy említhetném azt is hogy a honvédség privát őrző-védő kftkkel őrizteti az ojjektumait.
Ezzel együtt a tömegközlekedés nem feltétlenül egy elavult valami, csak jól kell csinálni. Tokióban is busszal-metróval jár ez emberek 90%a, pedig anyagilag kicsit jobban vannak eleresztve mint mi. A népek alapvetően opportunisták, ha autópályákat, utakat fejlesztenek és azzal gyorsabb/kényelmesebb akkor autózni fognak, ha van jó tömegközlekedés akkor azzal mennek. De hát pld Pestről Debrecenbe lemenni is kocsival olcsóbb mint vonattal ami megint csak nonszensz.
Dátum: 2008.12.30. 12:52:06
Speciel a BKV (meg a MÁV meg egyéb állami vállalatok) azért is állnak úgy ahogy, mert rajtuk keresztül finanszírozzák a pártokat. Tanácsadói, lízing, stb szerződéseket adnak politikaközeli cégeknek, aztán a veszteséget kiegyenlítik a költségvetésből. Rendszerbe épített korrupció.
Dátum: 2008.12.30. 07:38:02
Hogy hívják az új-zélandi őslakosokat?
Mauri
Berber
Aboriginal
Numida

Maori de ha szőröznék az aboriginal-bennszülött is jó válasz lehetne.
Dátum: 2008.12.15. 17:52:42
"Korunk emberetol elvarhato, hogy a kolloidkémiai alapfogalmaival tisztaban legyen?"

Olyan szinten elvárható hogy tudja mi történik ha mondjuk lisztet meg vizet összekever. Számítástechnikából meg hogy tudja bekapcsolni a gépet meg ikonokra klikkelni. Felhasználói ismeretek, Kóc De mind1, ez valamennyire offtopic itt.
Dátum: 2008.12.15. 09:11:42
"Portyázni nem szoktam. Szövetségbe sem léptem be"

Pont a játék lényegét hagyod ki, nem csoda hogy unod..
Dátum: 2008.12.15. 08:12:23
"Egyebkent a kerdes elfogadhatosaga vitathato, de az nyilvan nem lehet erv, hogy te (Almacsut) nem jartal szamtechre."

Akkor jöhetnek kolloidkémiai meg limnológiai kérdések is? Mert én meg azt tanultam...
Dátum: 2008.12.14. 16:09:19
Berakom az én verziómat a félreértések elkerülése végett:
Hány holdja van összesen a Naprendszer kőzetbolygóinak (a Plútó már nem számít bolygónak)?
Dátum: 2008.12.14. 16:08:05
"A Naprendszer kőzetbolygóinak összesen hány holdja van?
1
2
3
4 *
„A Naprendszer négy kőzetbolygója közül egyedül a Földnek van holdja (…)” /www.mimi.hu/csillagaszat/kozetbolygo.html/
Tudtommal a Földnek csak egy holdja van."

Én tettem nemrég fel egy ilyen kérdést, csak másképp volt megfogalmazva, masok voltak a válaszlehetőségek és a helyes válasz is a három. Úgyhogy vagy valaki ellopta a kérdésemet vagy a reklamáló idézte helytelenül.
"Az alábbiak közül melyik NEM magyar találmány?
Szintetikus vér (művér)
Sakkozógép
Aszpirin*
Hologram
Ööö, hát szívesen megmagyaráznám, de úgy gondolom felesleges, mert max. 2 perc alatt utána lehet nézni. (ajánlom mindenkinek, igyekeztem érdekes találmányokat beletenni) Az ilyen kérdéseknek pont ez a lényege, hogy az ember TANULJON"

Speciel a művér történetét ismerem kicsit közelebbről és (bár a wikipédiában benne van) egyrészt nem magyar találmány, másrészt nincs is még kész. Mesterséges vért már évtizedek óta próbálnak csinálni, a magyar verzió sincs még működő fázisban, nyulakban működött, klinikai próbát tudtommal még nem csináltak. Nagy sajtóhype volt körülötte pár éve, kicsit korábban a kelleténél.
Dátum: 2008.12.12. 12:06:34
Szerintem ez már kicsit szőrözés, külön definíciózás szerint is egyértelmű hogy elemi állapotról és normál körülményekről van szó, jelölni csak az eltérést kéne, különben az öt perc válaszolási időből elmenne 1 perc csak a kérdés elolvasására. Lehet hogy túl jószívű vagyok, de szerintem -azon kívül hogy túl könnyű- nincs baj a kérdéssel.
Dátum: 2008.12.11. 17:02:09
Túltárgyalva
Dátum: 2008.12.11. 16:29:37
Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?
Csernus Dávid
Panyik Zoltán
Sass Tamás
Magyar Attila

Azt hiszem ez spec kategória.

A konyhasót pedig nátrium-kloridnak kell helyesen írni, jó az eredeti kérdés.
Dátum: 2008.12.11. 14:51:20
Hol van a kutya?
Nincs is sehol!
Nem tudni!
Na itt van a kutya elásva!
Az asztal alatt!

Hadd ne kommentáljam, törölni.
Dátum: 2008.12.10. 12:14:22
"Melyik országban hivatalos nyelv a ladin?
Németország
Olaszország
Oroszország
Spanyolország

A ladint elég sok országban beszélik"

Csak Olaszországban meg Svájcban. Nem elírás, a kérdés jó.
Dátum: 2008.12.10. 08:35:47
Ki volt Mária Terézia?
Angol királynő
Francia királynő
*Osztrák Magyar monarhia uralkodoja
Magyar királynő

Jó kis becsapós kérdés lehetne ha a magyar királynő lenne a megjelölt helyes válasz (és helyesen lenne írva az Osztrák-Magyar Monarchia ami Mária Terézia idejében még nem létezett). Törlés vagy javítás plz.
Boldog születésnapot, Cyra
Nekem ez a kérdésem esett ki 3 nap után:

Melyik viking király uralta Dániát, Norvégiát és Angliát?

Véresfejszéjű Erik
Széphajú Harald
Villásszakállú Sven
Gonosz Arnulf

Nem mondom hogy feltétlen vágnia kell mindenkinek a koraközépkori történelmet, csak jók ezek a nevek és hát fél perc wikipédia...
Oldal: 1