Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kundi

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2009.04.27. 11:02:52
Jó a hétfő. Most én pl úgy számoltam, hogy 8.án lesz. Valaki meg biztos úgy hogy 1.én. Pont a kettő között van, sztem megfelelő.

De tényleg lehetne valami szabályosságot belevinni. Pl Minden hónap első munkanap pénteke.
Dátum: 2009.04.12. 09:06:19
V3-on ezeken felül még kicsit inbalanced is az a 200+ LE/ portya.
Dátum: 2009.04.11. 23:27:14
Én nem értek egyet a bajnoki medál gyengítésével. Úgy jó ahogy van: nem túl sok, nem túl kevés, viszont hasznos(!) dolgot ad.
Hány Végzetúr van akinek 1 nél több van? Nem tudom, de biztos, hogy elenyésző a többezer játékoshoz képest. Nem befolyásol semmit.
(+1 mindenre nem nagy táp. Lecseréled a tárgyad pár szintel magasabb tárgyra az több tulajdonságot ad plusszba mint 7.)
Éppúgy, mint a nagyobb szerepe a randomnak, vagy erősek gyengítése, gyengék erősítése a viadalon. Ez mondjuk képbe hoz +5 embert kategóriánként, a több 100 ból?
Kizárás akinek sok győzelme van. akkor a 5 esélyesből kiesik 1, ugyanúgy Xmillió tulösszeggel szakiösszeggel vanank a mezőny felett.
Nem érintenek egyszerűen annyi embert, hogy érdemes legyen programozni.
Annyira megváltoztatni, hogy semmise maradjon belőle, az is jó, de akkor az legyen már valami új, talán a majd eljövő barátságos portyázás mintájára.


Ellenben a győztes csata elődöntők, talán negyeddöntő csaták vagy az összes csata a fastruktúrában megnézésének a lehetősége biztos, hogy rengeteg érdeklődőt vonzana. Már csak ezért is jelentkeznének a viadalra. Nabumm megtudod mindenkiről mekkora a szivóssága, meg 1-2 dolgot. De ezt amúgy is meglehet 1 pp árán. Mondjuk a server hogy birná, főleg viadal napon... Esetleg ezért csak döntő, elődöntő és a fa többi része csaták nélkül.
Ugyanígy egy kis LE kapás is több ezer játékost érintene pozítívan.
Ehhez a 2 höz képest, az hogy a csata megnyitása elött ne látszodjon, hogy továbjuttottam-e csak kényelmi dolog, de roppantul feldobná, az izgulás perceit, mint egy üzenet, hogy kiestél xedik körben.
Ezeket is kell programozni, de nem csak néhány embert érintenek pozítívan, hanem százakat, talán ezreket. Ilyeneken kell gondolkodni.

Persze ez csak az én véleményem.
Dátum: 2009.04.11. 22:45:09
Idézet: Ariel - 2009.04.11. 17:31:00
Már rég nem játszom a TF-en, de emlékezetem szerint ott az olimpiai kategória besorolása tesztcsaták alapján történt. Volt pár szörny akiket legyőzve magasabb kategóriába került a karakter.
Ezt itt is meg lehetne csinálni. A nevezésre kattintva megtörténik a tesztcsata és a játékos látja is, hogy melyik kategóriában fog indulni.


Igen, emlékszem TF-en, amikor a kategóriámat egy kari nyerte, akinek ásó volt a jobb kezében balban madártoll. És izomernyesztés varival. (hasonló mint itt a vakitófény) És kb 10 szinttel magasabb volt mellé, mint a kategória mezőny.

Azt hiszem ezzel le is irtam, miért nem jó szerintem ez a kategória őrös dolog.
Dátum: 2009.04.11. 14:32:14
Ez egy kicst hosszabb lett, bocsi.

Most itt nagyon két irányba ment el a topik.
Legyen-e sokkal több nyertes, nem csak az a pár név, vagy azokat zárjuk ki, hogy nyerhessen más is; vagy ne mert megérdemelték. Mindenféle új szabályokkal, meg a viadal struktúra átalakításával. Zárjuk ki így meg úgy a legerősebbeket, vagy növeljük a randomot. Vagy több kategória. (Azt félretéve, hogy ezek programozás igényűek, tehát valszeg nem valósulnak meg.) Ezekről majd lentebb.

Ne feledkezzünk meg azokról a pontokról, ami tényleg szinesítene, mint élmény (nem az hogy többen kapnak esélyt gyözedelmeskedni) és sokan majdhogynem egyhangúlag támogatjuk ugyan itt is van programozási igény:
-Csaták egyesével megnézhetősége ahol ne legyen vastagon kiirva, hogy nyertél, vagy vesztettél-e mielött megnyitod Egyéb/Bajnoki viadal-ban. És akkor csak úgy kell bejelentkezni, hogy takarod a kariképet, hogy ne lásd az ott megjelenő medált (vagy utolsó csatánál át lehet venni a medált 1 klikkel). Az eseményekbe, meg eddigi csatáidba meg egyszerűen nem klikkelsz be.
- Mezőny fa struktúrájának megnézhetősége esetleg csaták megnézése (talán elég a döntő, meg elő-, estleg negyed döntő - saját vélemény, adatbázis kímélés).
-LE nyeremény az 1. helyezetten kivülieknek a győztes fordulók függvényében. Aki elsőben kiesik az term 0, tehát csak a mezőny fele kap egyáltalán valamit. Nem olyan nagy változás. Itt a szint*10 fordulóként merült fel. Pont erre a számra gondoltam én is, ez elég minimális, de azért valami.



Nevezési határidő kitolása:
Önmagában, akinek a célja a bajnoki medál, az ki tudja számolni, mikor lesz a kövi viadal és belövi addigra a kívánt szintet. Akinek tényleg fontos az vállaljon be 1-2-3 hét nem játszást is. (Az első medálomért én kereken 2 hetet vállaltam be, egyéni szoc probléma, tudom. De akinek a medál fontos az küzdjön. És akkor még nem volt aukciós ház, manakonstrukció, tehát kis túlzással semmit se csináltam.)

Így úgy kizárás, korlátozás:
Bajnoki medál hátrányának erősítése/ Kviz medál jellegűen X medál után nem kap ujat de részt vehet: Ezt az aukciós ház megölte. Ezért új változó értéket kéne bevezetni a bajnoki győzelmek számolására a karakterhez. Ezt nem hiszem hogy leprogramozzák.

Túl erősek/ X viadalt megnyertek kizárása: ehhez is kell az új érték a karakterhez az adatbázisban. De ennek hatására megnézném mennyi fizető(!) játékos hagyná abba. Arról nem is beszélve, hogy nem igazán fair. És akkor átlag Joe ugyanugy nem nyer, csak egy kevésbé ügyes, kevésbé jól játszó pók, akit még nem zártak ki a viadalból ezért azért, vagy a kevésbé ügyes szintelhúzó (a felsőbb kategóriákban).

Senkinek ne legyen illuziója, bármilyen szabályrendszer módósítás esetén, vagy az alap megváltoztatásával is kizárt, hogy átlag Joe nyerjen. Mindenképpen a mezőny 5-10%-ából (ugyanabból az 5-10%ból) fognak jönni a győztesek. Legkésőbb 1-2 viadal mulva. Azok fognak akkor is nyerni, akik optimalizátorok, táblázatokba számogatják, hogyan érdemes fejlődni, tehát akik sokat foglalkoznak a játékkal.

Átlag Joe-nak az marad, hogy ha eljut 2-3 fordulóig kap 1k LE-t. Ha ezt a dolgot bevezetik.

Vagy iszonyatosan sok bajnoki medál termelés, akárhogyan több kategória, 2-3. helyezett is kapjon stb. Leinfláljuk a bajnoki medált átlagos tárggyá, mindenki által elérhetővé. Ezt szerintem nem akarjuk.
Dátum: 2009.04.09. 12:06:04
Valahogy úgy kéne, hogy ne lássam előre, hogy nyertem-e a csatákat, amikor megynitom a bajnoki viadalt. Ez hogy 5 percenként van forduló nem segít, ha valaki nem folyamatosan online.

Lehet ez kevés embernek próbléma, de mondjuk én eddig megnyertem a többségét a viadaloknak amin indultam. És beklikkelek a menübe ott világit hogy nyertem, semmi csaták egyesével végig izgulása.

A legutolsón pl a tenyeremmel probáltam eltakarni, hogy ne lássam, hogy nyertem-e mielött kinyitom a csatát. De nagyon nehéz mert vastagon zöldel ki van irva hogy te nyertél és csak az utána hogy csata leírása. Nem is sikerült a tenyerem alatt megtalálni a csata leírást és ráklikkelni, igy aztán idő elött láttam, hogy nyertem.

Itt már talán az is egyszerűen kivitelezhető, hogy ebbe a menübe (Egyéb/bajnoki viadal) ne látszódjon, hogy nyerted-e a csatát, csak szürkén van a csata leírása gomb. És akkor kis finomítás innét, hogy csak miután beleklikkelsz jelenik meg a kövi. Vagy valami hasonló.

Az egész mezőny fastrutúráját megnézni azt gigajó ötletnek tartom.
Dátum: 2009.03.21. 11:12:27
Köszönöm a konstruktív hozzászolásokat!

Egy ilyen egyszerű kérdésre, hogy mit nem számoltam bele nem az a helyes válasz, hogy honnét veszem, vagy hogy olvasd át mégegyszer. Ha nem tudjátok akkor nem kell okoskodni.

Csak kb. 1 óra forumböngészést akartam megspórólni, hátha válaszol valaki konstruktívan segitőkészen, aki tudja fejből, nekem ezzel sok időt megtakarítva, dehát ugye láthatóan ez nem az a közönség.

Idézet: Miklós Re: világ3
164. hozzászólás - 2009.01.16. 13:50:52
"Ha valaki egy prémiumos játékost támad, akkor az a LE-t ugyanúgy megkapja, viszont a prémiumos a szokásos LE-nek csak a 10%-kát veszti el.
Ha egy prémiumos támadás során veszít, akkor a szokásos LE-nek csak a 20%-kát veszíti el."

A helyes válasz az lett volna, hogy ha te támadsz akkor 20% át bukod, nem 10% át a zsákmányoltnak, azért nem sikerült.
Dátum: 2009.03.21. 10:21:59
De prémiusként nem tizedét vesztem?
Dátum: 2009.03.21. 10:14:34
Átolvastam.

Mi nem tiszta?

Megkérdeztem mit nem számoltam bele, hogy nem teljesült a küldetés?

A zsákményoljanak tőled az nálam nem az, hogy veszíts!
Dátum: 2009.03.21. 09:40:31
Hali,
nekem olyna kérdésem lenne, hogy V3-on van ez a küldetés:
Zsákmányoljanak tőled legalább 100 LE-t úgy, hogy te támadsz!

Namármost prémium tag vagyok és veszitettem 11 LE-t egy portyában, ha matematikai tudásom nem csal és helyesek az infórmációim akkor tizedét vesztem annak amit zsákmányolnak tőlem, ebben az esetben 105 és 114 LE között zsákmányolt a másik, de nem teljesült a küldetés.

Aktív votl a küldi, az volt felvéve.

Vagy mit nem számoltam bele?

Köszi
Oldal: 1234567891011