Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

De rengeteg lehetőség lenne egyensúlyozásra, például a tagok szintjeinek száma. Nálunk ez 245, náluk pedig 371! Ha átlagot nézünk is jelentős a különbség, 16,1 áll szemben 12,8-al, azaz átlagban 4. szinttel magasabbak. Azért is vagyok bosszús, mert a nyilvánvaló túlerő okán (ugye mindenki egyetért abban, hogy ez az?) 10% alatti veszteségre számítottam, ezek után a 22%-os farmolás csöppet durva.
Miklós, korábban azt írtad, hogy "Az, hogy egy szövetség vereségnél mennyi LE-t veszít a lélekkútból, függ a harcban álló szövetségek tagjainak számától, szintjétől, és a lélekkút méretétől. Minél "erősebb" ezek alapján valamelyik szövetség, annál kevesebb lélekenergiát zsákmányol."

Kapituláltunk a Tökéletes Gyémánt ellen. Ők állnak a toplista élén, lélekkútuk nagysága 96ezer, a miénk ennek alig harmada, 34ezer. Tagjaik száma 23, miénk 19, és míg nekünk több 8-9. szintű tagunk is van, náluk a zöm 16-17. szintű. Mindezen egyértelmű és meggyőző fölény ellenére 22%-ot vittek a lélekkútból. Tekintve, hogy ennél alig több, 30% a maximális, nem érzed ezt kicsit eltoltnak?
(OFF: Igen, más fejezi be, Brandon Sanderson - http://www.sg.hu/cikkek/63931/ jatek_es_film_keszul_az_ido_kereke_konyvsorozatbol)
Dátum: 2008.11.19. 22:03:37
paypal, banki átutalás.
Dátum: 2008.11.19. 19:09:57
"Legyen megszabva idö"

Van megszabva idő: kb. 2,5 óra amíg 1-ről felgyógyulsz 15%-ra. Ha pedig nem vagy prémiumos, több, mint 4 órád van.
Dátum: 2008.11.19. 18:11:20
Fejleszd ki az idomitás szakértelmet, ez a 4.
Én is... Szerintem hülyeség ez a 25%-os határ, mert rakat olyan kérdés van, ami jó, egyszerű, de emiatt mégis kiesik, mert az emberek lusták. Nemértem miért jár ingyen a +10%, kelljen már gondolkodni érte egy kicsit!
Dátum: 2008.11.19. 17:37:20
"Más stratégiai játékban már megtanultam, nem az (vagy nem abból lesz) a jó játékos, aki tudja követni az eredetileg elképzelt stratégiáját, hanem az, aki alkalmazkodni tud a körülményekhez, változásokhoz."

Szal a smaragdok váltsanak át rubinra? Fizeted?
Dátum: 2008.11.19. 16:29:23
1. Nyugi, ez csak durvulni fog, pl. ha az arányok maradnak, 40. szintről 32. szintre lehet majd ütni.
2. Nem a legmagasabb szintűek a legerősebbek, a legjobb 10-12. szintűek a hatalmas rablásokban úgy megszívták magukat, hogy felfelé támadva sincs ellenfelük.
Dátum: 2008.11.19. 14:23:10
"Igazából nem értem ezt a smaragdos sírást. "

A smaragdos sírás oka, hogy 16. szinten már 5 közelharci kör van, de továbbra is csak egy varázslatkör. Ez alapján a rubin 5 támadásra kap +5%-ot, míg a smaragd horda bónusza továbbra is csak egyszer +10%. Mit nem lehet ezen érteni?
Dátum: 2008.11.19. 11:03:49
"Feltételezve, hogy a sokezer játékos 99%-a nincs betojva attól, hogy elvisznek tőle 30 LE-t, ezért nem tart magánál egyet sem"

Hányadik szintű vagy, ha nem sértelek meg? Ismétcsak kiderül, hogy külön ligában játszunk. Tartanak, de lehet, hogy számodra meglepő, hogy 12. szint felett már mindenkinek van transzcendentális projekciója, szóval a 0-s eredmény igencsak gyakori. Ha extrém jó vagy, napi néhányezret így is össze tudsz lapátolni. De mindez semmi ahhoz képest, hogy vadászatból eközben napi szinten tizszer annyi, 10e LE felett jön, biztosan, kalkulálhatóan. Ilyen arányok mellett pazarlás a portyázást növelő szakértelmekre rakni LE-t.

"meg is szüntethetnénk az egész portyázást"
Látom valakinek nem volt egyértelmű, mert lepontozta: _ironikusan írtam._
Dátum: 2008.11.19. 10:38:00
"Én nem tudom hogy mit és hogyan számoltatok de kizártnak tartom hogy a csapdakészítés-sajtolás kombó bármi másra jó volna mint LE pazarlásra."

És ha még csak ez az egy szakértelemlenne ilyen! A portyázáspontok bevezetésével több teljesen értelmetlenné vált, ezek helyett lehetne bármi más hasznosat berakni (akár a portyázáspontokat növelő szakértelmet). De sorolhatnánk itt hosszan az árukhoz képest értékelhetetlen mennyiségű bónuszt adó épületek listáját is.
Dátum: 2008.11.19. 10:17:49
Kéttucatnyi extrém esetet kivéve - melyek egyébként tönkreteszik a játékot - a vadászatból kapott LE-hez képest annyira marginális a portyázásból szerzett mennyiség, hogy talán már felesleges is, meg is szüntethetnénk az egész portyázást. (Írom ezt úgy, hogy a LE ranglistán 8ezer tagból a 44. helyen állok, szóval mondhatni a farok "jó végén".)
Kellemes meglepetés a beírásod, nem gondoltam volna, hogy egy ilyen negatív LE mérleggel rendelkező fordít annyi figyelmet a játékra, hogy belenézzen a fórumba. A vesztesek többsége ugyanis tapasztalatom szerint egyáltalán nem foglalkozik azzal hogy veszít. Szerintem minden komolyabb játékosnak van listája kiktől rabolt sokat. Ugyanis ezek az emberek NEM TANULNAK, ugyanúgy nem figyelnek a játékra, mintha nem is érdekelné őket az egész. Persze ezzel nem csak a saját játékukat, hanem másokét, a csomó átlagosét is megnehezítik azáltal, hogy kinevelnek magukon olyan ragadozókat, akiket utána később lehetetlen megverni.
Dátum: 2008.11.18. 18:47:33
elég ha 0ra vered.
+ olyan kapcsoló is kellene, hogy nálad magasabb szintűt és/vagy magasabb tulajdonságösszegűt ne jelenítsen meg.
+ esetleg a szakértelmek számát is kiiírhatná.
+ nem 15, hanem 30 emberke neve legyen ott. Design szempontjából bőven elfér, jóval hosszabb a baloldali menüsor.
Dátum: 2008.11.18. 12:53:10
A Forma-1-es világbajnok kérdések között ideje lenne rendet vágni. Majd minden vadászatomnál előjön egy, kicsit már unalmas, tuti hogy több tucat ugyanolyan van.
Dátum: 2008.11.18. 12:43:10
A vadászati hiba MÉG MINDIG fennáll. Elköltöttem a LE-met szinte nullára, és hogy tudjak portyázni menni, beraktam két vadászatot. Az első lement, a LE-m még mindig ugyanúgy zéró.

Ha ennek okát nem is lehet kiszűrni, egy ellenőrző mechanizmussal meg lehetne oldani. Pl. a vadászat után, ha a LE mennyiség nem változik, akkor hozzáadja egy rutin a legutolsó vadászat eredményét a karakterhez.
"ebbol is profitalva es kiszurva a tulajdonossal"

Szerintem egyáltalán nem szúrnak ki vele, sőt, segítik abban, hogy biztosan ne zárják ki a játékból, ne legyen gyanús. Ha többen is ütik, egy nem tünik fel köztük.
Dátum: 2008.11.18. 12:27:52


Egyébként abból kiindulva, hogy pl. a Kawasaki motorok színe zöld (ezt gondolom mindenki tudja), lehet hogy a Renault traktoroknál is van ilyen image.