Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2008.11.23. 10:35:34
Hány tagból áll a Jedi tanács? (star wars)

6
12
4
15

Ez általános műveltség?
Dátum: 2008.11.23. 10:24:57
Ennek sokan pont hogy nagyon örülnek. Elhasználják a CSPt, és mégse kapnak TP-t.
Dátum: 2008.11.23. 09:48:55
Te most őszintén komolyan gondolod, hogy ez nem egy számítógépes rendszer, hanem az adminok ott ülnek a gépeik előtt, és egyenként, minden játékos minden csatájáról kézzel döntenek, hogy "ennek tetszik a neve, nyerjen ő", meg "ez már nyert hármat, veszítsen már egyet!". Fárasztó vagy.
Dátum: 2008.11.23. 09:34:55
ki nyert 7 bl-t?

ac milan
fehérvár
juventus
liverpool

Helyesírás.
Dátum: 2008.11.23. 09:14:37
ha Miklós tartja az egy hónapos szakaszt, elméletben december 4-én. Persze biztos kijelölésnek én is örülnék. Még inkább, ha tudnánk azt is, hogy milyen szintek lesznek, mert gondolom most már nem minden szintnek külön lesz bajnoka. Emiatt elég fontos lenne egy hétre előre tudni, hogy a mondjuk 16-17., vagy a 17-18. nevezettjei küzdenek meg egymással, hogy az ember beállíthassa a szintjét. (Bár a dolog eléggé fura abból a szempontból, hogy mivel egy szintlépés során itt kb. 25e LE-t kap az ember, ami vagy 10 tulajdonságpontot jelent, az, aki az alsóbb részre "kényszerül", biztos hogy esélytelen, nem közülük fog kikerülni a legjobb.)
Dátum: 2008.11.23. 08:58:05
A tulajdonságösszeg nem sokat jelent, az azon belüli elosztás annál inkább. De ilyen aprócska különbség csak pár százalékkal módosítja két azonos erejű karakter közötti 50%-os nyerési esélyt - mondjuk 60-40%-re.
Dátum: 2008.11.23. 03:31:51
Grat Crimson!

Persze ilyenkor az ember marhára nem az eredményt nézi, hanem bosszankodik azon, hogy lehetett volna jobb is, csak elbénáztam
Attól még hogy rámutattam az ötlet hibájára, én is egyetértenék valamilyen korlátozással.

De a legjobb védelem ezektől a szövetségektől, ha egy hétre teljesen felhagynak az építkezéssel. Eközben karaktereik erősebbek lesznek, szintet is lépnek, a lélekkút pedig nem nő, azaz nem lesznek olyan jó célpontok.
Dátum: 2008.11.22. 18:49:28
"Az meg, hogy valaki nem ismeri esetleg Beethoven egyetlen operájának címét, hiába 25 % alá kerülne a válaszarány, igenis maradhat."

Ez nekem sem tiszta miért van így. Ha egy kérdés a készítők szerint is teljesen jó, a válaszok is stimmelnek, akkor miért érdekes a 25%-os határ? Elképesztően tudatlan és lusta az emberek többsége, ne védjük őket ezektől a kérdésektől, és ne jutalmazzunk feleslegesen!

"Ettől a 46 válaszom nem volt rossz, főleg, hogy egyet nagyon benéztem, de így sajna lecsúsztam a dobogóról"

Ezt honnan tudod? Nekem 48 jó van 518 mp alatt, ez elég valamire?
"Ugye egy szövetség 5 háborút indíthat és elméletileg (ezek szerint gyakorlatilag is) bármennyi háborút "fogadhat"."

Az az igazság, hogy ha a fogadott háborúk korlátozva lennének, ezzel könnyedén lehetne "csalni". Ugye vannak a háborúzó topszövetségek (elit, tökéletesek, azúrok), és a kevésbé agresszív közepesek (30-50ezres kút). Utóbbiak permanensen farmolva vannak előbbiek által. Node mivan ha ezek megunják, és 5 smaragd és 5 gyémánt szövetség kölcsönösen háborút üzennek egymásnak, majd NEM CSINÁLNAK SEMMIT. Ezek után békében ülhetnek a seggükön, az ELITesek pedig magasról le vannak ejtve, senki más nem farmolhatja őket többet.
Dátum: 2008.11.22. 18:09:36
"egy 13-as alapszintű szörnyért 418LE-t kaptam, a 15-ösért meg 190-et - felmerül hogy miért is"

Ez olyan, hogy vadászatnál egy teljesen ugyanolyan állatnál (pl. ork megszállott) kaphatsz 140 és 220 LE-t is, bármiféle módosító nélkül! Tehát nem apró, és nem hatalmas az állat. Biztos van ebben is valamilyen random.
Alapból 250, prémiummal 400.
Dátum: 2008.11.22. 15:18:27
Tökéletesen érthető amit írsz, de bocsáss meg, akkor is értelmezhetetlen.

"ha vadászaton elejtem, rájön a spektrális manipuláció és a kvízkérdés bónusza."

Ha befogod az állatot, semmi ilyesmi nem jön rá. Az állatnak van egy szintje, kész passz. Sajtolásnál az állat szintje +20%-nyi lélekerőt kapsz. Semmi egyéb bónusz nincs.
Tartalékolj CSP-t, és egybe vadássz le egyszerre akár 50-et, akkor biztos meg tudod venni a kardot.
Dátum: 2008.11.22. 13:58:45
"Összeadódik-e a spektrális manipuláció és a sajtolás bónusza?"

A kérdésed értelmetlen, nem adódhat össze. Ha elfogod a lényt, akkor nem kapsz érte LE-t, tehát nincs mit növelnie a manipulációnak.

"A vadászatnál helyesen megválaszolt kvízkérdés bónusza beleszámít-e a sajtolásba?"
Te keversz valamit. A vadászatnál elfogott lényért nem kapsz LE-t, tehát nem kapsz érte +10%-ot sem a helyes válaszért.
1200 LE volt az idomítása = 4. szint, ha 14. szintű, akkor az abszolút szintje 18.
4500 LE -> 15. szint, 2. szintű, azaz 17 összesen.

Zoli írása szerint az állatoknak _nincsen semmilyen_ harci statisztikája, csak és kizárólag a szintje. Tehát elviekben a 14. szintű möszéd jobb kellett volna, hogy legyen.

"Jobban megéri azt a pénzt a képességeinkre költeni mint állatra..."
Butaságokat írsz.
Igen, a szint az elnyelés mértéke.

"kb. milyen különbségnél érdemes cserélni?"

Na ezt neked kell tudnod neked mi éri meg. A jégféregnek mindenesetre elég kevés életpontja van, szóval magasszinten elég sokat kell gyógyítgatnod majd.
Dátum: 2008.11.22. 02:31:26
Ha két állatom van beidomítva, és az egyiknél rákattintok hogy gyógyítás, akkor mindkettőnél elindul a számláló, hogy félóráig nem használhatom.
Dátum: 2008.11.22. 01:25:07
Kvízolimpián nálam ilyen volt kérdések között, kb.:

Melyik megye a legnagyobb területű az alábbiak közül? Borsod, Szabolcs, Hajdú bíhar és még valami.

Tud erre bárki is válaszolni heves lexikonlapozás nélkül? Van ennek a kérdésnek bármi értelme?
Dátum: 2008.11.22. 00:59:19
Melyik magyar együttes számának cover változata a Scropions 1995-ös "White Dove" c. száma?

Bikini
Beatrice
Omega
LGT


Ugye ez a kérdés csak vicc?

Melyik bolygón játszódik a "Macskafogó" című Magyar rajzfilm?

Cat bolygón
Mickey Mouse bolygón
Y bolygón
X bolygón

Láttam a filmet jópárszor, de kövezzetek meg, fogalmam sincs.