Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cyra

Oldal: 1
Átnézi vki a helyesírást, mielőtt forgalomba kerül egy kérdés? Borzasztó sok durva hiba van bennük. Mai gyöngyszemek: - Milyen eredtű a Magyar nyelv? A magyar szó melléknév, kisbetűvel írandó. - Ki szált ki az idei....mittudoménhonnan, valami autóversenyzős kérdés. Pedig a száll igénket könnyű megjegyezni arról, hogy a madárnak két szárnya van. A szál viszont azt jelenti, hogy egy darab. Egy szál virág, stb...
A magyar oktatás sajnos tényleg kezd fényévekkel mérhetően a béka s...gge alá süllyedni. S erről nem csak mi, tanítók és tanárok tehetünk... A szemem láttára ment tönkre az oktatás, harminc éve tanítok (itt a tanítványaimmal együtt játszom). Vannak olyan dolgok, amelyek tudásához nem kell papír, nem kell tanulni, ezt általános műveltségnek nevezzük. A számítógép csak néhány éve lépett be az életembe, számítástechnikát SOHA nem tanultam, de TUDOM, ki az a Kemény János, s mi fűződik a nevéhez... Ma van az 51. szülinapom. Ha visszatekintek az elmúlt éveimre, megdöbbenek, mennyit fejlődött ezen időszak alatt az elektronika és mennyire műveletlenek lettek az emberek.
Dátum: 2008.12.03. 18:22:47
Lektorálni kellene a kérdéseket, mielőtt forgalomba kerülnek, rengeteg a helyesírási és tartalmi hiba. Kofuciusz filozófus nincs, talán Konfuciusz igen, MMDCIIL római szám nincs, az állatok fajtáit kisbetűvel írjuk: okapi, az irodalmi műveknek csak a kezdőbetűje nagy, hacsak nem tulajdonnév: Nemzeti dal, stb...
Ki lektorálja a beírt kérdéseket? Feltűnően sok helyesírási hiba található bennük. Az irodalmi művek címében - a tulajdonneveket kivéve - csak az első betű nagy. Tehát: Nemzeti dal . Az állatok fajtáit kisbetűvel írjuk: okapi.
Mai tartalmi hiba: az ortodox keresztény karácsony vízkereszt napján , azaz január 6-án van , nem hetedikén...
Dátum: 2008.12.01. 20:45:52
Ki tudja, mi az a mumos? Következő volt a kérdés: Mit lát a mumos, ha benéz az ágy alá?
Dátum: 2008.12.01. 16:48:17
A mai csúcskérdés: Mennyit ér ez a római szám: MMDCIIL ? Ilyen római szám NINCS ! A válasz 2648 lett volna , amit így kell írni "rómaiul" : MMDCXLVIII ...
Ma kaptam egy nehezen értelmezhető kérdést: Melyik a Föld leghalálosabb állata? Válasz: a maláriaszúnyog. A fehér cápa, az indiai kobra meg még vmi mellett. Ekkor esett le, hogy talán azt akarták kérdezni, hogy melyik állat okozta a legtöbb halálesetet a Földön.
Sok értelmes kérdés kiesik, pedig lehetne belőlük tanulni és okosodni, mert ott a jó válasz is...
Az én kérdésem a következő volt:
Ki írta az Éjjel a Tiszán c. verset?

Juhász Gyula
Gárdonyi Géza
Arany János
Petőfi Sándor

Azért elgondolkoztató az eredmény, mert a fentebb említett Gárdonyi vers minden alsó tagozatos olvasókönyvben benne van és kötelezően meg kell tanulni...
Dátum: 2008.11.22. 23:31:55
Halihó! Én sem tudok portyázni...nekem programhibának tűnik a dolog...
Dátum: 2008.11.22. 20:03:46
Portyázni még mindig nem lehet, eddig egyszer sem támadhattam, jön a fehér lap ...
Dátum: 2008.11.22. 20:01:38
Na, most meg elmentem egy órára vadászni, s nem kaptam meg mind a 12 (ennyiszer van meg 60-ban az 5) kvízkérdést....
Dátum: 2008.11.22. 15:45:33
Namerugye lépnék tovább a mentorommal, hátha van vmi meglepi még a számomra...
Dátum: 2008.11.22. 15:42:19
Szval akkor miért nem lehet portyázni?
Dátum: 2008.11.22. 14:36:04
Üdv! Most regiztem, s vmi probléma van a rendszerrel, mert nem enged támadni portyázáskor. Elolvastam az előző lapot, többünknek van ilyen problémája.
Oldal: 1