Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
kedvelt tagSzaszu2Férfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
281. hozzászólás - 2008.11.24. 17:25:05 (Válasz Gabrillius #249 hozzászólására.)
Ne duzzogj kedves Gabrillius!
Fontos néha elővenni a régi kérdéseket, mert szerintem 4-5 emberen kívül senki nem tudja, hogy hol a topic eleje, szal néha nem árt összefoglalni a dolgot, és tudd, egyetértek veled, kivéve abban a dologban, hogy egy 14-nél fiatalabb "mai" kölyök foglalkozna a kvízkérdés értékelésével... sőt, azt is meg merném kockáztatni, hogy el sem olvassák a kérdést, csak nyomkodják a gombokat... másrészt én a hugommal szoktam vadászatkor oldani a kérdéseket, és élvezi, hogy guglizhat, és akármennyire hihetetlen, a 11 éves hugicám ismeri a ctrl+c-t meg a ctrl+v-t és sorra oldja meg helyesen a kérdéseket, legyen az bármi! Nemhinném, hogy olyan egetrengető probléma lenne a kérdésekkel, aki akarja, az ugyis megoldja, aki meg lehúzza a kérdést, az vagy jogos, vagy totál nem érdekli, csak meg van áldva a segítő szándékú magyar mentalitással
Holló a lélekvadász - Mitsubishi
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Power Like Hell - Plezúr
Pontszám: 7.50
utáltLord CarlFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
282. hozzászólás - 2008.11.26. 04:41:37
Melyik Maja isten az eső és villámlás ura?

Icamná
Ah-Pucs
Csak
Jum Kaos

A kérdésre eddig 1 jó és 13 rossz válasz érkezett.

Most komolyan, ezen a kérdésen mi a nehéz?Google-be beírja vki alapból kiadja, 5 perc alatt kb 150X megtalálnám.........

Saját súlyának hányszorosát képes a hangya vonszolni?

50
200
30
Nem képes vonszolni.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Na ez meg a röhely, hogy kb óvodás szintű kérdés kis csavarral és ugyanúgy fél perc google-ben, csak nem mind1, hogy emeli és akkor 50, vagy vonszolja.......komolyan, ha ennél egyszerűbb kérdéseket írok, akkor már én sülyedek le szellemileg nem?Na mind1, én le vok döbbenve, legközelebb már kb azt kell megkérdeznem, hogy mennyi 2+5(csak ez a kérdés is kiesne, mert túl egyszerű.......)Most ilyenkor komolyan, mit kérdezzek?Engem inkább az érdekelne milyen egyszerű primitív kérdés az ami bennmarad(de most komolyan )Vki írjon már egy olyat is
Pontszám: 8.33
utáltCsapkaFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
283. hozzászólás - 2008.11.26. 14:26:18 (Válasz Lord Carl #282 hozzászólására.)
hát ezekre a google segítségével vagy más egyéb keresővel megtalálnám a választ meg szerintem a kvíz kérdések nélkül annyit nem ülnék a gép előtt mert csak annyi lenne a napom a gépelőtt hogy elmennék vadászni portyáznék egyszer kétszer és ennyi
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
284. hozzászólás - 2008.11.26. 15:11:14
Mi volt a legendás Papp Laci beceneve?

"Tomboló Ököl".
"Görbe".
"Törpe".
"Légkalapács".


Kiesett ez a kérdésem. Kicsit meg is lepett, kicsit nem. Vhogy az volt az érzésem, hogy sokan nem fogják tudni, de azt nem, hogy 75%. Akkor lehet titkot árulok el, de Papp Lászlónak "Görbe" volt a beceneve és semmiféle zúzós dolog...

Mondjuk ezzel kezdődik a wikipédia, ha vki rákeres:

"Papp László (közismert nevén Papp Laci, beceneve Görbe), (1926. március 25. – 2003. október 16.)"
Pontszám: 9.17
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
285. hozzászólás - 2008.11.26. 17:24:22 (Válasz Bekas #284 hozzászólására.)
Kár érte
Pontszám: 8.75
kedvencCyraNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
286. hozzászólás - 2008.11.26. 18:28:59
Sok értelmes kérdés kiesik, pedig lehetne belőlük tanulni és okosodni, mert ott a jó válasz is...
Az én kérdésem a következő volt:
Ki írta az Éjjel a Tiszán c. verset?

Juhász Gyula
Gárdonyi Géza
Arany János
Petőfi Sándor

Azért elgondolkoztató az eredmény, mert a fentebb említett Gárdonyi vers minden alsó tagozatos olvasókönyvben benne van és kötelezően meg kell tanulni...
Pontszám: 6.50
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
287. hozzászólás - 2008.11.26. 18:30:37
Ismét el vagyok szontyolodva, már nem tudom mit kérdezzek, hogy tudják az emberek a választ.

A mostani kérdésem is sajnos kiesett, mert kevesen tudták a választ.

Ha 5 ember 5 nap alatt 5 gödröt ás ki, akkor (ugyanolyan körülményeket feltételezve) hány ember ás ki 100 nap alatt 100 gödröt?

1
5
10
100


A helyes válasz 5.

Miért?

Ha
5 ember 5 nap alatt 5-öt ás ki, akkor
5 ember 10 nap alatt 10-et, és ugyanaz az
5 ember 100 nap alatt 100 gödröt ás ki.

Ezt hívják egyenes arányosságnak.


Ha jól tudom általános iskola 4. osztályos anyag (de lehet, hogy 5.).

Vissza lehet valahogy tenni a kérdést? Aki erre nem tudja a választ, az nem érdemli meg szerintem a +10%-ot
A hozzászólást Vaczakka módosította 2008.11.26. 18:33:10-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
288. hozzászólás - 2008.11.26. 18:42:00
hát ha ez megnyuktat én tudtam rá a választ anno és már én is kezdek elszomorodva lenni mert olyan kérdéseim hullanak ki amiket elvileg mindenki tanul/tanult
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
irritálóSárkány karomFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
289. hozzászólás - 2008.11.27. 08:53:38
Hol látható az sarki fény? ( aurora borealis)

északi sark
északi és déli sark (ez volt a helyes)
déli sark
én aztán nem látom sehol

Rosszul feltett kérdés.
Ugyanis a sarki fény mind északi mind pedig a déli sarkon látszik.
aurora borealis viszont csak az északi sarkon látszik a délin aurora australis így nem egyértelmű mert vagy úgy teszi fel a kérdést,hogy északi fény, vagy úgy hogy sarki fény de elhagyja a zárójeles részt.
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
290. hozzászólás - 2008.11.27. 08:55:34
Oh, most látom csak, hogy van ez a témakör is - no mindegy, bemásolom ide is:

"Kiesett a kérdésem, mert a jó válaszok aránya 73%-ra csökkent. Ez önmagában még nem tragédia.

A kérdés a következő volt: mekkora Magyarország területe?

Szerintem az ilyen kérdéseket akkor is benne kellene hagyni, ha a jó válaszok aránya 0%!

Ne haragudjatok, de ha ez nem tartozik ma Magyarországon az általános műveltséghez, akkor az a tragikus elem.

De most komolyan....ne már! "
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
291. hozzászólás - 2008.11.27. 08:58:14 (Válasz Sárkány karom #289 hozzászólására.)
Javíts ki, ha rosszul gondolom, de ebben az esetben az 'én aztán nem látom sehol' válasz tűnik a legjobbnak.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
292. hozzászólás - 2008.11.27. 10:18:16 (Válasz Dell #290 hozzászólására.)
Dell, alapvetően igazad van, DE:

1.) Annyi kérdés esik ki naponta, hogy nem lehet mindet átnézni hogy vajon jó-e...
2.) Annyi kérdés érkezik naponta, hogy (Lanmandragoran számításai szerint) napi 30 órát kéne Hatsepsutnak eltöltenie azzal, ha mind át akarja nézni.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
293. hozzászólás - 2008.11.27. 11:02:06 (Válasz Hydro Globus #292 hozzászólására.)
Megértem és tulajdonképpen csak egy módját látom, hogy ez ne így legyen. A kérdések nehézségi fokához mérten értékelni, hogy arányosan mennyi helyes válasz érkezik. Nincs kialakult elképzelésem, ne értsetek félre: nem okoskodni akarok. Nyílvánvalóan +energiabefektetést igényelne és mérlegelve azt, mennyit nyernénk vele (a kvíz szinvonala milyen mértékben nőne) akár elvetendő ötletnek tartom enmagam is.

így viszont az olyan bugyuta kérdések, hogy mennyi 6 x 5 + 4 mindig bentmaradnak, az értékes kérdések - amelyekből tanulni is lehetne - nagy arányban kiesnek.

Bevallom, hogy én is használom a google-t bizonyos kérdéseknél, de ez jó, hisz a találati ablakot nyitva hagyom és a kvíz után elolvasom: ergo tanulok folyamatosan. Ha lenne statisztika arra, hogy átlagosan milyen gyorsan válaszoltam egy hete a kérdésekre és mennyi ez az idő most - látható lenne a fejlődés. Nem az ismétlődő kérdések miatt, mert szerencsére olyanokkal igen ritkán találkozom
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
294. hozzászólás - 2008.11.27. 11:12:24 (Válasz Hydro Globus #292 hozzászólására.)
OK, feltettem mégegyszer világ2-ben ugyanezt a kérdést. Ugyanakkor késő vettem észre, hogy nem nyomtam meg a shift-et, így helyesírási hiba miatt jogosan ejtik ki ismét Sőt, ha nem ejtik ki, akkor kérem később ezt. Majdcsak összejön egyszer berakni helyesen...

Javaslatom lenne, hogy amíg nincs elbírálva a kérdés, addig szerkeszthető legyen.

Mekkora magyarország területe?

294 360 km²
93 036 km²
12 036 km²
3 036 km²

Nem hiszem, hogy megtévesztő lenne bármelyik rossz megoldás. Szerintem aki erre rosszul válaszol, az nem csak Magyarországról tud nagyon keveset, de a km² fogalma sem erőssége.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
295. hozzászólás - 2008.11.27. 11:35:16
A válaszlehetőségeket látva tényleg meglepő hogy ez kiesett...

Írj privit Hatsepsutnak, ő a kvízadmin, ha szépen megkéred , kijavítja mielőtt kiejtik.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
296. hozzászólás - 2008.11.27. 11:38:05 (Válasz Dell #293 hozzászólására.)
[...]
így viszont az olyan bugyuta kérdések, hogy mennyi 6 x 5 + 4 mindig bentmaradnak, az értékes kérdések - amelyekből tanulni is lehetne - nagy arányban kiesnek.


Az utóbbi időben kénytelen voltam lejjebb vinni az igényeim , nem is ezekkel a kérdésekkel van igazán baj, inkább a "Mennyi 4 + 6 * 5?", ilyen kérdésekre többször is láttam hogy (ez esetben) az 50-et jelölik helyes válasznak...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
297. hozzászólás - 2008.11.27. 12:06:33 (Válasz Hydro Globus #296 hozzászólására.)
Pontosan ilyenekre is gondoltam én is! Ha ennyire egyszerű a kérdés és mégis rosszul válaszolnak sokan, akkor kiesnek ezek a végtelenül egyszerű kérdések és nő a kvíz nehézségi foka? Paradoxon!
Pontszám: 5
irritálóChromecatFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
298. hozzászólás - 2008.11.28. 07:52:15
Mi nem igaz az 1545-1563 között tartott Tridenti zsinatra?

II. Pál pápa hívta össze
A Sola scriptura elve mellett foglalt állást
Hangsúlyozta a hagyományok fontosságát
Megalkotta a máig érvényes katolikus szentségtant

Kiesett, kb. ezt is vártam. Ugyan a reformáció alapvető hittétele a Sola Scriptura, a Tridenti zsinat meg az ellenreformáció fontos lépése volt, a katolikus egyház történetének egyik fontos fordulópontja, de biztos nagyon ijesztőre sikerült a kérdés
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
299. hozzászólás - 2008.11.28. 08:34:03
Értelek, egyeseknek ez is ijesztő:

Kinek a regénye: "A Titán szirénjei"?

Isaac Asimov
Petőfi Sándor
Kurt Vonnegut
Fárbás Róbert, Program Manager


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

:-( Én azt veszem észre, hogy csökken a nívó rendesen....

E mellett kaptam most ilyen kérdést: mi a pizza?
sajtféle
étel
mitudomén...talán cipő
a negyedik is valami blődség

El kellene dönteni, hogy a kvíz valóban szinvonalas legyen, vagy a vadászatokra adjanak automatikusan 10%-ot és kész. Ennél könnyebben nem tudom feltenni a kérdést. Lehet, hogy Győzikét, meg Annácskát kellett volna még beletennem, mint választási lehetőséget?

Eh...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
300. hozzászólás - 2008.11.28. 09:49:30 (Válasz Dell #299 hozzászólására.)
Idézet: Dell - 2008.11.28. 08:34:03
Értelek, egyeseknek ez is ijesztő:

Kinek a regénye: "A Titán szirénjei"?

Isaac Asimov
Petőfi Sándor
Kurt Vonnegut
Fárbás Róbert, Program Manager


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

:-( Én azt veszem észre, hogy csökken a nívó rendesen....



Szép kérdés lett volna, de ne haragudj, szerintem összecsaptad. Sokkal szebben hangzana így:

Kinek a regénye az A Titán szirénjei? vagy Ki írta az A Titán szirénjei című regényt?

A te verziód elég pongyola megfogalmazás, és az a "Program Manager" titulus a 4. válaszban szintén ingerlő.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője