Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BaalCain

Vannak itt a fórumon sokan akik a kis emberek barátja titulusban utaznak, elfelejtve, h az ő gondjaiknak ehhez köze sincs. Mert a hobbi játékos nem fórumozik.
VAn olyan haverom, akinek napi 3 órán át van nethozzáférése. 35. szintre fél millás minusz Lédifről állt talpra és lett szintje meghatározó tagja 50re.Ö hobbijátékos. Akarni kell, nem panaszkodni.
Van, h nem megyek át egy métert a kártyaasztaltól Lét költeni és tudom le fognak fosztani. Az én döntésem, nem okolok érte mást és nem akarok könnyítést.

Pont ezért mondom, h mindenkinek inkább fegyvert kell adni, nem pedig pajzsot.
Aki törődik a játékkal még ha gátló tényezők vannak akkor is lehessen jó és nem azért mert semmi interakcióba nem került, hanem mert ő is harcba indulhat győzelmi eséllyel.
Mint amit chehs is írt: kikaptam de visszavágtam metódus
Ami mindenképpen építő dolog lenne: a háború tornya + Lé zsákmányának a kreatívhoz hasonlóan kellene a semmiből vagy pedig a felvázolt + lélekkútszerűségből töltődni.

Ez ösztönözni azokat a szöviket a 3 nap vagy akár több kitartásra, akik előre sejtik, h vesztenek. Hiszen egy nagy háborús szövinek veszteség, hha 1-1 háború sokáig beragad, ha nem is nagy de fegyver lehet a védekező szövetségek kezében.

A támadó meg esetleg több játékélményhez jut, jobban kell taktikázni.
Ha pedig az aktivitás büntetés alá esik és nem fog számítani akkor azoknak lesz érdektelenebb a játék akik nem napi egyszer szeretnének játszani pár percet.

A játékban ahhoz, h fejlődni tudj rengeteg időrabló tevékenységet el kell végezni. És hha vkinek gyakran oda kell figyelnie, h kb 3 óra alatt levadássza, sajtolja meg minden az erőforrásait ne lepődjünk már meg azon, hha ugyanezek a játékosok valamivel érdekesebb dologra is vágynak azon a napon a monoton vdn kívül.

Lto, ha valaki "nem tudja" és mint írod "NEM is AKARJA"megtanulni ezt a játékot, akkor annál nagyobb hibát nem lehetne lekövetni a játékfejlesztésben, h az ő kedvéért mások játékát rontsuk le, akik igyekeznek, nem csak hőbörögnek.
És ez igaz rájuk akkor is, hha érzelmekre hatva próbálod őket családanyáknak és hasonlóknak nevezni.

igenis azt a vonalat kellene követni, h mindenkinek legyen oka és értelme háborúzni, nem pedig azt, h aki nem hajlandó megtanulni a játékot az mentesüljön még pár dolog alól.

Hozzátéve annyit, h a fejlesztésnek azért olyan irányba kell hatnia, h támogassa,ösztönözze az egyenlők harcát, de azt minden nagyságrend esetén.
Miklós, ha a szövetség erejét kívánnád felmérni és összetartását egy pl 3 fős szövivel szemben sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani: segítő kezek, ami Támadásra is használhatóak.

Máris látszik, mit tud ütni a szövi egy háborúban és miről készek lemondani a nagyok. Nyilvánvalóan a határait át kellene jócskán gondolni, de egy ilyen megoldással bármely játékos a szövetség fő harcosává válhatna. Sikerélmény, aktivitás stb stb.
És egy támadó érdekelt lenne abban, h úgy szervezze a támadását, h lekösse az ellenfél legerősebb játékosait is, nehogy azok tápolják a lentieket.

Alapvetően érthetetlenek számomra azok a hszek amik azt vázolják fel, h hogyan tudunk még védekezni. Inkább teremtsünk lehetőséget a megtámadottnak az ellenállásra, feltéve, h készen áll érte tenni is. Ne a tamagocsi vonalat erősítsük, nem kellenek új metódusok a katakombára.

Továbbá ez egy PvP játék ami zárt összegű. Igen, ahhoz, h vki nyerjen vkinek veszteni kell. Ez nem nemes párviadal, nem kvíz verseny és nem is szakácstudomány próbára tétele. Hanem taktikázás.
Van, h szöviszinten üthető egy társaság holott 1-1 játékosa sokakat megver. Legyen lovagi viadal szerű a háború, miközben Joccó 10 szintről búrázza az egyik tagot... elég furcsa lenne.
És furcsa, hha egy végzetúr előtörténetű dologból valami adjunk minél több tápot a játszani nem tudó és megtanulni nem nem akaró *cenzored*-nek.
Dátum: 2009.11.20. 11:24:02
Az elől küzdésen nem azt értem feltétlen, h a legmagasabb szinten. Hanem, h az élmezőny harca egy összerázódó top harca lesz, ami ha a szingulárissal menőket utoléri akkor múlt idővé is teszi őket.

Valójában nincs itt igazi probléma. De elég furcsa a kiírt szavazás. Mert akiket megkérdez az a fórumot aktívan figyelő népesség, aki töredéke a játékos állománynak.

Itt van az összes szinthuszár, hiszen ők a játék első perceitől játszanak gyakran, sokan régi motorosok a cég játékaiban. De a vfel menő százak- Miklós szerint adott szinttől a játékosok 40%,dacára az akadémikus szakinak- messze nem szólalnak fel ilyen arányban.

Ilyen változtatást nem dönthetünk el az alapján, milyen hangosan ordít a külső fórum.-de még így is látszik, h milyen kevesek látják hasznosnak kemény beavatkozást.
Dátum: 2009.11.20. 10:54:59
furcsa, h senki nem veszi észre a Miklós féle v1re simítunk %akokat, és h az egész a v1 top sírásából származó gond.

v2 top 15-20 között vagyok mindíg szintben. Mondhatni top. Mindezt úgy, h vfel megyek.
Számomra azért kell a vf, mert a ha egy játékos aktívan portyázik és vadászik is akkor elszakad a mezőnytől, független attól van-e szinguláris és vf.

Itt v2 még különösebb a helyzet. nagyon kevesen akarták elkövetni a v1 top hibáját és hagyni, h kifusson alóluk a játék ezen része is.

Kérném a nagy bölcs szavazókat, ne alakítsák át 3-4 világ életét mert a teszt szerver élen járóinak nem jó a fennálló rend. Tudom rettegnek a vfet lefelejtő és rohamra induló hordáktól, nem kérdés be fog egy nap következni.
Kb ez az amiről Birka és társa hosszú távú játék ellehetetlenülésről beszél. Amikor 200an küzdenek elől nem pedig 10-15en
Miklós voltak ötletek a háború reformra. részetekről egyikre sem érkezett reagálás. Tudod jól, h nem működik és mindenki rossznak tartja.
Nektek mi a véleményetek Byzonék ötletéről? ÉS ti hogyan kívántok javítani valamin, amiről közel egy ÉVE érkeznek a panaszok?

Más
Hogy több legyen mint egy otthon ingyen is eljátszok játék 4 interakció van-volt a játékosok között a játékban: a csak közösen megoldható kalandok, epikus, a portya és a háború.
A kalandok rég voltak...
Háború nem éri meg csak keresed az érdekességet. Senkinek nem jó a mostani rendszer.
epikust ma már ált egy szöviből az epik szakis pár ember henteli le, nem közösségi esemény.
Az ezerszer lebutított, portya marad amivel kontaktot teremtesz másokkal.

Kell valami játékosok közötti kapcsolatot serkentő dolog.
Dátum: 2009.11.16. 18:04:44
Én nem tartom gondnak, hha egy kimaxolható szaki próbához max közeli dobás kell, h sikerüljön.

Ha a randomod 23 akkor a vezetőkészség 70 körüli próbát esély van csak szerencséből megdobni.
...
Nekem is van pók karakterem. És ismerek jó párat. Ha aktívan játszik nem csak a bajnokira várva bujkál akkor igen is elfogy a pp ill szinten van tartva.
ÉS napi szinten felhasználsz belőle értelmesen és vadászni nem igen vadászol.

Ez volt igazi pók ismerve, nem pedig feltétlen az amit egyesek középmagas szinten művelnek, 15%osokra leskelődve.

Elég egyértelműen nem a magas szintű karakterekről írtam.
Van élet olyan helyen is, ahol nincs kristály horda sőt még italt sem biztos, h tudnak venni, mert 40. szinttől van olyasmi is.

Ennek a játéknak egyik céljának kell lennie, h megtartsa azokat akik régen kezdték.
Viszont másiknak, h az újabbakat is itt fogja.
Nem minden javaslatot úgy kell nézni, h nekem az első pár oldalon mire való tudok-e tápolni belőle.
pp egyéb felhasználási lehetősége

Vannak olyan játékosaink- pókok- akik számára nem erőforrás a csp. Mégis jól fel tudják használni, térkapu gyorsításra, turbó pakolgatásra és ha majd egy nap elindulnak felfelé-vag vegyes játékra váltanak akkor 800 csps tartalék áll rendelkezésre.

Ezzel szemben főként a közép mezőnyben rengetegen vannak akiknek a pp nem valódi erőforrás. Nem tudnak rendszeresen belépni, ha belépnek akkor sincs nagyon Épjük és csak pár csatára van idejük stb stb.
Régebben felmerült már a barátságos portya lehetősége, ezeken a játékosokon sokat segíteni.
Ha csak annyit kapnának, h az álltaik morálja megnő, máris esélyesebbek és eredményesebbek lesznek. És lesz még egy játék élményük-lehetőségük.

Biztos sok egyéb ötlet lehet a pp olyan felhasználására, ami nem a tápost tápolja.
Dátum: 2009.11.14. 10:20:39
Idézet: Ariel - 2009.11.14. 10:11:48
Ezt nem nagyon értem... Jogtalan előny az, hogy a változással már nem végtelen ideig lehet miénk a torony, hanem el fogjuk veszíteni ?


Ti eddig könnyebben birtokoltátok. Aki ezután próbálja megtartani a tornyot sokkal nagyobb erőfeszítésébe fog kerülni
van pár dolog ami legutóbb is gond volt, de a szőnyeg alá lett söpörve. Jó lenne, ha mi is és a Jv is felkészülne, h megoldjunk olyan gondokat amik fél éve éve jelentkeztek.

Elsőként gondolok itt a háború rendszer reformjára.
A háborús veszteség fáj annak aki elszenvedi és alig jelent valamit is annak aki nyer. 20K lé egy háborúból? amikor 100K fölöttiek a manakonstik naponta? vagy amikor igen bőven 100k fölött termel egy kari egy nap?
A béke tornya eredményeként- top 25 szöviből 16nél v2- aki háborúzni akar egyre kisebbeket támad, olyan rendszer kellene ami támogatja a nagyok harcát és hogy érdemes legyen harcolni, támadni és védekezni is.
javaslom a Jvnek és a társaságnak alaposan tanulmányozzuk át Byzon és a sötét ösvény pár hónappal ezelőtti javaslatát a témában

Más
Hatalom tornya. Vannak némi kezdeményezések a témában, de ha nincs folyamatos épület utánpótlás-ami soha nem lesz- addig építeni más nem tudó top top szövik egyre jobban bebetonozzák az eredményeiket.
Dátum: 2009.11.14. 10:04:17
Már elnézést de nézzen magába mindenki. Lehet érvelgetni meg minden.

De teljes mértékig tisztában van vele az Azúr is. Egy játékba nem illő, átgondalotlanul bevezetett dolgot birtokol.

ÉS nem azért mert önmagában a Hatalom tornya rossz ötlet lett volna. Csak nem volt pontosan felmérve a szövetségek építési kapacitása. Az, h idővel 1-2 szöviről fog szólni a megszerzési esélye.
Továbbá az, h nem jönnek ki újabb épületek. A legnagyobb szövetségek így mindenből ami van tornyot húznak. Mert nincs más.

KOnzárválódó előnyök stb stb.
Dátum: 2009.11.11. 19:21:31
Idézet: Endyr - 2009.11.11. 15:04:35
ugy, h a pok 15%rol is meg tud csapni, mig egy magasabb szintu csak 25-30% felett


egyszerűen arról van szó. h Endyr közel egy éve az első oldal illusztris példánya, van, h bajnokit is nyert stb stb

Egyszerűen nem látja át azt, h az átlag karaktert fentről is tudják több tucatnyian támadni sőt, ne adj isten lehet a saját szint sem 2-3 játékosból áll.

És te Endyrünk nem arról írtál induló hszedben, h mennyi Lét visznek, mert azaz ami 15%on letámadott játékos esetén számottevő veszteség.
Hanem azt írtad, h kevesebb esélye lesz tevékenykedni mert nincs ÉPje. Ami azt illeti, h hiába is akarnál gyógyulni ha 50%on begyalul valaki 7szintről jó esetben akkor sem lesz Épd.

Nagyon jó meglátás: Arachnofóbia, a szinthuszárok betegsége

Ami különös ebben a játékban, h nagy idő fordítódik arra, h 2 tucat játékos eltérő játékkörnyezetében való játékot segítse és azokét gátolja akik más utat választva játszanak.

A harag italát lehet érdemes kicsit átalakítani, időtartamot adni neki vagy még inkább x csata alkalomig hasson.
de ne csináljunk ismét max másfél tucat karakternek előnyt abból, h rájuk nem lehet használni. HA ők egymásre használják különleges helyzet, de h ismét mentesüljenek vmi negatív dologtól.. amikor 8-9 szinttel lentebbi használná rájuk annak nem lenne értelme.
Dátum: 2009.11.11. 10:01:10
Idézet: Jeriko - 2009.11.11. 08:32:27
Pár észrevétel:
- Mivel láthatatlansággal egyenrangú, portyalistában legyen jelölve.
- Egyetértek azzal, hogy top-ban ne lehessen használni.
- Viszont a permanens hatást soknak tartom. Legyen 1 hónap, vagy X támadás, de ne legyen permanens.

Ariel ötlete tetszik legjobban, bár technikailag nehezebben oldható meg (bár mondok rá megoldást):
Működjön úgy az ital, hogy aki elvert portyában, az ellen - az ital hatására - akkor kapom meg a bónuszokat, ha én támadom meg őt. Ehhez persze nyilván kell tartani, ki az, aki elvert. No de ez nyilván is van tartva az eddigi csatáknál!
Tehát megiszom az italt, hatása tartson mondjuk 1-7 napig. Ez alatt, ha olyan ellen megyek portyázni, akivel szemben van vesztes csatám az eddigi csaták között, megkapom a bónuszt.

Így ha valaki elvert, annak akár 3-4 alkalommal is vissza tudom adni. És az ital nem permanens, valamint nem egyvalaki ellen van kihegyezve.
Persze az is benne van a pakliban, hogy akit visszatámadok, az szintén iszik italt utána ellenem


A te verziódban nem lehetne egy saját hordát ütő 100%ban fertőzött ellen használni, csak ha te is az vagy.
Pont az egyik lényege szerintem h NE látszodjon a portyalistában kin van ital. Csata közben ha kiírja, és köv alkalommal már számíthatsz rá. De egyszer valószínűleg rászaladsz.

Azt meg, h ellened védekezhetnek ilyen itallal de te nem védekezhetsz továbbra sem tartom jó ötletnek.
Dátum: 2009.11.11. 00:16:27
Én fogok rá költeni. Nem azért mert sokat visz vki, hanem mert egy fertőzés 100al menő játékosnak semmi más módon nem tudok visszavágni, és ha +9 szintről megüt meg fogja érezni.

ÉS azért is érdemes lesz idővel megvenni mert nem lesz más.
Dátum: 2009.11.10. 23:45:31
Szerintem hasznos dolog lehet.
Aki kész ilyen nagyságrendű erőforrást arra áldozni, h 1 azaz 1 ellenfele ellen védve legyen az meg is érdemli a bónuszt. Valószínűleg napi szinten jó párszor elveri az illető, hosszú ideje rájár ilyesmi.
ugyanakkor valamit ki kell az ellen találni, h egyes játékosoknak ne lehetetlenüljön el teljesen a játéka.

Persze az nyomós érv, h vkinek kevés a célpontja. de ennek azt kellene jelentenie, h a top szinthuszárok ellen ne lehessen védekezni? De pl akit támadnak az ha szintén lefelé ütne akkor azzal szembesül esetleg, h ellen használják az italt?

Ha bevezetésre kerül, akkor mindenkire vonatkoznia kell.
Dátum: 2009.11.06. 13:49:02
Sajnálatos újítás, h eltűntek a relikviák képei. Nem hiszem el, h ennyire kell a gép kapacitás.Mi lesz a következő, csak egy leírás? esetleg direkt bináris kódokban lesz a végzetúr???

Ha csak brutáliát játszunk, akkor a kötsége is legyen az.
Dátum: 2009.11.02. 18:00:45
Véleményem szerint ha a könyvkiadók most nem fogják meg a közönséget és nem teremtik meg újra az állandó könyvolvasói tábort soha nem lesz rá lehetőségük.

Én éveken át havi tizen ezreket költöttem könyvre.

De amikor egy könyvnek az első része jelent meg magyarul nyomtatásban és én meg már az 4. részt, az utoljára megírtat olvastam ebook formájában...
Erősen el kellett gondolkoznom akarok-e valaha is könyvet venni. Ha a zanyagi megfontolást nézem sokkal olcsóbb. Ha az esztétikait, jó pár könyv van amit egyszer olvastam soha többet nem fogom. Ami megérdemes rá ki is nyomtathatom, vagy megvehetem azután is, h olvastam.
ÉS ami legfőbb, miközben a magyar könyvkiadók nem adnak ki könyvet, nem folytatják sorozataink mert ilyen olyan okból veszteséges, addig én már rég olvastam a könyvet várhatóan a kanadai magyarok fordításában.

Egyébként mintha a Ködszellemes sorozat nem lett volna befejezve...