Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - MIvan

Idézet: Éowyn - 2009.08.24. 18:06:56
Én értem hogy most min is folyik a diskurzus!

De ez szerintem lényegtelen elhanyagolható.

a lényeg az én véleményem szerint:

Egy kérdés, ami konkrét határozott dologra irányul.
Egy válasz, amely ezt a konkrét határozott dolgot írja le.

hogy a többi válaszlehetőség milyen, az lényegtelen.
Semmiképp nem befolyásolhatja a kérdés és a válasz helyességét!

Nyílvánvalóan a helyesírási kritáérium rendben van.
Még az egyéb opciókkal is egyet tudok érteni, bár pusztán szubjektív megítélés kérdése, hogy mi a speciális kérdés, vagy pusztán lexikális tudást igénylő, esetleg csacska semmitmondó.

Jelen esetben a véleményed lényegtelen és elhanyagolható.
Megkérdezted miért nem fogadták el a kérdésed, megkaptad rá a korrekt választ. Dolgozd fel! Vedd tudomásul, hogy igénytelen válaszokkal már nem fogadnak el kérdést! (legyen az helyes vagy helytelen válasz)
Legközelebb ne írj olyan választ ami tagadja a kérdést, mert el fogják utasítani.
Attól függetlenül, hogy egyes szabályok neked nem tetszenek, vagy nem érted meg, ugyanúgy be kell tartanod őket, mint mindenki másnak.
Idézet: Bercee - 2009.08.23. 21:59:17
Minek a rövidítése az ETO?

Egységes Tartalmi Osztályozás
Egyetemes Tizedes Osztályozás
Egyszerű Tartalmas Osztályozás
Egységes Tizedes Osztályozás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

A magyar nyelv mióta spec.? Aki könyvtárba jár az tudja mi ez, sőt még az iskolákban is tanítják.

Voltak évek mikor szinte minden estémet könyvtárban töltöttem. Iskolás koromban könyvtár szakkörre jártam. Segítettem leltározni, az összekevert könyveket a helyükre rakni. Tudtam melyik könyvet hányszázas kategoriában, melyik polcon keressem. De ide a rozsdás bökőt, hogy a könyvtáros egyszer sem említette az ETO rövidítést.
Idézet: Danilaci - 2009.08.23. 09:55:09
Melyik tulajdonság igaz a paralelogramma?
No comment...

A macska fel van mászva fa.
Idézet: Angie - 2009.08.22. 11:10:59
Ki a 100 és 200 méteres férfi síkfutás jelenlegi világcsúcstartója?

Usain Bolt
Jerome David Salinger
Lechner Lajos
Ben Johnson

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Valaki megmondaná, hogy ezzel a kérdéssel mi a baj! Az értékelőknek illene vállalni a nevét is, arctalanul könnyű másokat fikázni.

Mikor van az a jelenleg?
Jövő héten Fixy megdönti világcsúcsot. Utána ki lesz a 'jelenlegi'?
Idézet: Vlky - 2009.08.21. 21:57:29
négy jó kérdés után most sorozatban a harmadik kérdésem dobják vissza már nem tudok mit kitalálni.


Ha minden ehető gyümölcs alma, de nem minden körte ehető gyümölcs, akkor...

lehet hogy van olyan körte, ami alma.
biztos hogy van olyan körte, ami ehető gyümölcs.
minden alma körte.
minden alma ehető gyümölcs.

Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban. - fura mert én találtam ki és direkt használtam olyat pl hogy "lehet hogy van olyan", ami nem sűrű a logikai feladatokban, szerintem. (ez a helyes válasz is egyébként)

Meglehetősen zagyva és erőltetett. Mi az, hogy van olyan körte ami alma? Valami mutáns gyümölcs?
Ezen kívül az értékelés hibátlan. Ahogy konkrétan Zajzengőhegyalját sem kérdezte még meg senki, hogy melyik megyében van, mégis 'már szerepelt' értékelést kapna, mert ez lenne az 1001. ilyen jellegű kérdés. Lehet, nem betüre ilyen szövegezéssel, de a te kérdésed is szerepelt már nagyon sokszor.
Idézet: StripeZ - 2009.08.22. 00:19:54
Nagyon szomorú, hogy ismét anyázás miatt kell ide visszanéznem!!!

Mi is az a tofu?????????

Sütemény
Pékáru
Sajtféle
Világszerte ismert és fogyasztott szója termék

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Kérdezem, hogy ki az a fogyatékos értékelő, akinek ez nem értelmezhető ??? Eddíg 4 kérdést tettem fel, egyik sem tetszett nekik, volt amikor egy ékezet lemaradása miatt. Szerintem többet nem is fogok feltenni, bekaphatják az összes panaszkodó játékos faszát !!! Ez így full élvezhetetlen !!!

1.) A kérdés végére pontosan egy kérdőjel kell. Nem nyolc.
2.) A helyes válaszod anyira kirí a többi közül, hogy kimeríti a 'megjelölt válasz' fogalmát.
3.) Gratulálok, hogy meghoztad a helyes döntést. Mindenki jobban fogja élvezni a játékot, ha nem teszel fel több kérdést.
.
Idézet: Mariann70 - 2009.08.21. 12:32:33
Melyik alapanyag nem szükséges az irish caffea elkészítéséhez?

Ebben mi a helyesírási hiba mert én nem látok benne.
Idézet: Gözekécske - 2009.08.20. 10:48:28
Melyik nem angol kutya fajta?

border collie
basset hound
sheltie
cane corso*

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Sziasztok!
Nem értem, miért?

A kutyakiállításos kérdésed értékelését látva mégis mire számítottál?
Egy tenyésztőknek szóló kvízben remek kérdés lenne. Ide viszont spec.
Idézet: Danone - 2009.08.16. 17:29:22
Mi a egyedüli különbség az aszteroida és a meteorit között?

Az alakjuk.
A formájuk.
A méretük.
Az összetételük.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Valaki megválaszolná, mi a nem értelmezhető ebben?

Kicsit 'Moszkvában mercédeszt osztogatnak' efektus. Emlékeim szerint az értékelőnél 'rosszúl feltett kérdés' opció van. És igaza van.
Rövid keresgélés után nekem az jött le, hogy nem csak egy különbség van köztük. Hanem pl, hogy merre repkednek, lehet-e saját holdjuk. És akit kicsit érdekel a csillagászat, biztos tudna mondani még párat. Tehát mondhatjuk, hogy már az sem igaz amit kérdezel.
Ha ezen esetleg túl is teszi magát az értékelő, a formájuk/alakjuk válasz pároson már biztos fennakad a szeme. Gyakorlatilag ugyanazt a választ adod, más szóval. Ezzel szinte megjelölsz két rossz lehetőséget. Emiatt is jogos az elutasítás.
Idézet: Brink - 2009.08.16. 16:11:59
Csak azt nem értem, hogy ha ez a kérdés emiatt kihullott, akkor ez miért játszhat?

Mert azóta eltelt már sok idő, és jó kezelbe került az értékelés. Kicsit magasabbra került a léc.
Egyetlen, korábban értékelés nélkül bekerült rossz kérdés sem ok arra, hogy ezután bárkitől egy újabb rossz kérdést elfogadják.
Dátum: 2009.08.15. 18:11:32
Az aktív karakterek arányából, a szorzók úgy lettek kialakítva, hogy ha minden karakter naponta egyszer betenné a minimumot, akkor a hordák fej-fej mellett haladnának töltésben.
Az, hogy most ekkora különbség van a hordák eredményei között, nem a szorzó hibája. Hanem azoké, akik ahelyett, hogy tennék a dolgukat, azzal vannak elfoglalva, hogy kinek a micsodája mekkora, és az övé miért nem akkora, és egyébként is brühühü.
Idézet: Zsurepi - 2009.08.12. 18:56:51
Kedves értékelők, nem tudom nektek mi a könnyű és mi a speciális kérdés de azért elgondolkodtató amit csináltok.

Milyen képet látsz a küldetés kiválasztásánál?

Sárga szem
Kék szem
Zöld szem
Vörös szem

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Az értékelés korrekt volt. Primitív kérdés.


Pont a 100. kvíz kérdésem volt
Mennyi az értéke 5+5X2
10
15*
20
25
Akkor ez valószínűleg irodalmi kérdés volt. Ráadásul a válasz is helytelen volt amit elfogadtatok. Ugyanis az eredmény 20 mert nincs zárójel, ezért sorrendben kell a műveleteket elvégezni.

Kapd elő a matek könyved, mert sokat felejtettél! A szorzás magasabb rendű művelet mint az összeadás. Ezért ha nincs zárójel, előbb a szorzást kell végrehajtani, csak utána az összeadást.
Ettől függetlenül ez a kérdés is törlendő, mivel számtan feladat.

ui.: Értékeléskor az értékelő nem tudja, hogy jó válasz van-e helyesnek jelölve, az csak a válasz adás után derül ki.
Idézet: Manócska13 - 2009.08.08. 10:29:31
Sziasztok Kedves játékosok?

Nem értem hogy ez a kérdésem miért igényel lexekális tudást!...

Melyik filmben nem szerepel Jason Statham?

Miért is kellene mindenkinek tudnia az utóbbi 50 év filmjeinek stáblistáját?
Ezen kívül ilyen kérdésből van már ezer meg egy az adatbázisban.
Köszi, nem kell több.
Idézet: Cosmo - 2009.08.07. 21:19:00
Nem hiszem el. Vissza lett dobva:
Melyik filmben NEM szerepelt Bujtor István?

Legalább 3 változatban láttam már ezt a kérdést.
Dátum: 2009.08.07. 21:50:26
Idézet: Smckill - 2009.08.07. 21:13:49
Huhh akkor lehet számit a szerez 30 tp -t portyából küldibe is?

Persze, és van egy titkos menüpont, amire ha rákattintasz kapsz 100000LE-t.
Ugyan mégis mi köze lenne a portyához?
Dátum: 2009.08.07. 14:20:49
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.08.07. 11:25:49
Ne keverjük a szezont a fazonnal. Kihívásról akkor beszélhetünk ha tudjuk mi a cél! A bajnoknak megnyerni a bajnokit. Itt viszont senki nem tudja mire áldozza azt a rengeteg Csp-t LE-t és mire kapja a dupla TP-t. Ez nem kihívás, ugyanis nincs benne motiváció.

Milyen színü dupla TP-t?
2 vadászatnyi CSP-ért kap 2 vadászatnyi TP-t. Ez elég szimpla.
Ha nem csak írnál, hanem olvasnál is néha, tudnád, hogy változott a kérdések elfogadásának módja. Eleinte minden kérdés bekerült. Aztán látszott, hogy ez így nem lesz jó, és a játékosok lehetőséget kaptak az értékelésre. Mivel még így is rengeteg igénytelen kérdés került be, szigorodott a rendszer, és ma már csak a kvíz adminok értékelhetnek. Aki ma értékel, nem tehet róla, hogy hónapokkal ezelött bekerült egy debil kérdés. Azt, hogy ma mit dobnak vissza nem igazán korrekt összevetni azzal, hogy mi került be fél éve, mikor még nem szűrték a kérdéseket. Inkább örülni kéne, hogy egyre kevesebb rossz kérdés kerül be.
A már bent lévő rossz kérdésekkel pedig nem itt kell bezzegelni, hanem a rossz kérdéseknek nyitott topicban jelezni, hogy törölhessék. Mert ahogy már oly sokan elmondták: más rossz kérdésétől a tiéd nem lesz jobb.
Dátum: 2009.08.07. 09:10:51
Idézet: Butchman - 2009.08.07. 07:47:46
4. Nagyon szomorú az is, hogy az eseményen nem az van jutalmazva, aki erős karakterrel rendelkezik, (akár szintjén is erős, nem magam felé beszélek) hanem aki tud és akar áldozni a saját fejlődéséből.

Szerintem pedig éppenhogy örvendetes.
Dátum: 2009.08.06. 23:13:15
Emlékeim szerint horda szintü versengés folyik, szó nem volt egyéni megmérettetésről.
Azt meg nem várhatjuk, hogy olyan hordát nevezzünk a 'legtökösebbnek' amelyiknek a tagjai képtelenek az összefogásra, közös munkára, inkább magukban tápolgatnak.