Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zsolesz

Dátum: 2008.10.22. 10:35:32
Nem csak a könyvekre, a könyvesboltokra is van igény! Nekem biztosan. Szeretek a sorok között bóklászni, bár első nekifutásra döngő léptekkel a fantasy sarokba rontok, és ha már ott mindent végignézegettem, akkor jöhet a többi. Könyvre szívesen adok ki pénzt, még akkor is fülig érő szájjal távoztam az antikváriumból, mikor 4000Ft-t adtam egy 1995-ös MAGUS regényért. Mert megszereztem! És újra az enyém! Mert persze már kiadásuk idejében megvettem én ezeket a könyveket, csak mindig volt valaki, aki elfelejtette visszaadni olvasás után. Az antik könyvek kapcsán viszont erősen bejön az internet a képbe. Az antikváriumi árak töredékéért szerezhetem be a számomra kincset érő kiadványokat (kis reklám) a Vaterán. Sajnos annyi időt nem tudok szakítani az olvasásra mint régen, és ezt nagyon hiányolom. De ha nem lennének könyvek? Elképzelni sem tudom. A monitor előtt görnyedve regényt olvasni? Na nem. Persze egyre kevesebben vannak akik értékelni tudják, és akad, aki megrökönyödve néz rám a buszon:
-Te olvasol???
-Igen! Én olvasok!-és legyen ez a végszó, olvasok, és mindig is olvasni fogok, amíg lesz mivel, és lesz mit.
Dátum: 2008.10.21. 11:36:38
Idézet: Zsolesz - 2008.10.18. 21:24:00
Mikorra várható Bajnoki viadal kiírása? Szívesen megmérettetném magam! Amúgy mi hasznunk származik belőle, ha "a viadalon szerzett sérülés, lélekenergia, tapasztalat nem valós, karaktered nem kapja meg"? Csak az erkölcsi érték? Vagy van valami kézzelfoghatóbb is?


Bocs, hogy ismétlem magam, de hátha itt előbb kapok választ.
Dátum: 2008.10.21. 10:24:00
Mikor alapították Los Angelest?
1625
1666
1700
1781

A várost hivatalosan 1850. április 4-én alapították, lakossága ekkor mindössze 1610 fő volt, ez lett egyben Los Angeles megye székhelye is.

És akkor most döntsem el!
Dátum: 2008.10.21. 09:59:16
20-25 győzelmet nekem is 50PP-be kerül összehozni 50-50%-os aránynál! Én is tudom másra költeni, ugyanúgy mint te is! Ne velünk akard már betömni a rést ahol az Elit betör!
Dátum: 2008.10.21. 09:56:59
Szerintem meg muszáj volt! Nem tudtunk annyit fejlődni ez alatt az idő alatt, nem épült a szövetség, nem mehettem portyázni a háborún kívül, lehet, hogy egyedül én többet buktam ezen! Hogy csikarjuk ki az PP-jüket, ha nem támadnak? 2-3 ember támad, az összes többi tud a másik szövetségekkel foglalkozni. Nekik nem kerül semmibe fenntartani az állapotot, nekünk viszont egyre többe! Nem mondhatod, hogy meg se próbáltuk, pedig tudtuk, hogy esélytelen harcba bocsátkozunk. Mutassak olyan példát a többi szövinek, hogy hogyan tudnak még nagyobbat bukni a 2300LE-nél? Vegye fel velük a harcot, akinek van esélye! Nem beszélve a hibajelentéseknél tett észrevételeimről. Akit érdekel, járjon utána...
Dátum: 2008.10.21. 09:24:04
Kapituláltatok az ELIT HORDA szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 2316 ponttal.

Ezt tényleg egyszerűbb lett volna kifizetni Aztán jól osszátok ám be!
Dátum: 2008.10.21. 09:21:13
ELIT HORDA 15 / 23

Bár valószínűnek tartom, hogy a győzelemhez elegendő arányt nem tudná elérni a Horda, nekünk nagyobb kárt okoz a hadiállapot, mint amennyibe kerül, ha Kapitulálunk, míg nekik nem esik nehezükre a jelenlegi állapot fenntartása.

Ezért kapitulálunk az Elit Horda ellenében.

Gratulálok.

Shienkai, Illuminati szövetség
Dátum: 2008.10.21. 09:14:28
Kicsi az esélye, 4-5 ember esetében, több alkalommal, különböző napszakokban. Legalább egyszer be kellett volna jönnie! Egyébként rólatok van szó . Semmi személyes, de megnyugodhattok, kapitulálunk. Amíg nem ugyanazokkal az esélyekkel indul két klán addig semmi értelme. A játék készítői meg elveszítenek néhány fizető játékost. Esetleg idővel többet, ha csak egy klánról szól a játék, akik tökéletesen tudták, hogy 11.szintre kell kifejleszteni a kereskedelmet, mert 12.szinten lesz olyan fegyver, amivel nagy eséllyel végigpofozhatnak mindenkit. Tökéletesen tudjátok, hogy mikor mit érdemes megvenni, milyen cuccok lesznek a következő szinteken. Nem baj, majd figyelek, és én is arra költök, amire a vezetőitek. Amúgy teljesen jó, hogy az válaszol a kérdéseimre, és próbál segíteni, akivel épp háborúban állunk, nem az adminok. Persze nem csak erről a kérdésről van szó. Itt tényleg nem volt még sok idő reagálni, de az információknák napok óta "porosodik" egy kérdésem.

Tényleg köszi a segítséget Craslorg! Aki Al Bundy-t szereti, rossz ember nem lehet!
Dátum: 2008.10.21. 01:13:18
Sziasztok. Háborúban állunk egy másik szövetséggel, és nem igazán értem, hogy lehetséges az, hogy míg náluk van, aki óránként támadhat engem, én nem támadhatok ugyanarra óránként! Az nagyon nem fair, tekintetbe véve, hogy egy sokkal erősebb szövetségről van szó. Persze nem az Ő jogukat akarom én elvitatni az óránkénti támadástól, mert a játékleírásban is az szerepel, hogy háborúban így működik, hanem a magam jogát hiányolom! Több embernél is megnéztem, és meg se jelenik a támadás ikon. Annak kicsi az esélye, hogy mindegyik ÉP-je túl alacsony legyen, így késő éjszaka. Előre is köszönöm a lehetőleg mielőbbi utánajárást.
Elég sietős a dolog!
Dátum: 2008.10.20. 11:13:33
De Al Bundyt azért látom bírod! Tény, hogy azt nem lehet megunni!
Dátum: 2008.10.20. 10:56:26
Idézet: Aramyr del Kerithyon - 2008.10.20. 10:48:46
Nem lehetne egy olyan opciót csinálni ahol a játékos megnézheti a saját hozzászólásait a fórumokban? Könnyebb lenne megtalálnia a feltett kérdésére a válaszokat.


Van ilyen. Bemész a profilodba, ott van a bal oldali menüben egy "Hozzászólások" ikon. Már ha erre a fórumra gondolsz, és nem a szövetségen belülire.
Dátum: 2008.10.20. 09:43:19
Esetleg ne csak megállapodás születhessen a döntetlenről, hanem ha a győzelemhez elegendő arányt nem sikerül egyik félnek sem produkálni, akkor szülessen automatikusan döntetlen. Itt nem lenne muszáj ragaszkodni a 2:1-es arányhoz, lehetne kevésbé elütő is. A jelenlegi rendszerrel az elhúzódó háborúk csak egyre jobban el fognak húzódni, mert ugye minél több az összecsapás, annál nehezebb ezt az arányt kihozni. Tehát ha valaki 3 nap alatt nem tud döntésre jutni, akkor nagy valószínűséggel később sem fog. Ergo mindenki olyan ellenfelet keres, akit gyorsan le tud győzni, ezért a kis szövetségek isszák meg a levét az egésznek!

Zsolesz
Dátum: 2008.10.19. 14:18:18
Idézet: Éjvirág - 2008.10.19. 14:07:34
Mit ad a 4 védekezésen kívül az orlingbőr vért?

Ezt tényleg kellene mindenkinek tudnia?



Aki már van olyan szinten, az megnézheti a lélekkufárnál, de addig nem tudhatja. Ez ugyanaz a kategória, mint, hogy hány TP kell X szintről Y-ra lépéshez. Ezek is mindig visszatérnek. Remélem törlésre kerülnek!
Dátum: 2008.10.19. 14:06:15
Mi az ájtatos manó?
Egy mesebeli lény
Imádkozó sáska
Egy manó féle
nem tudom...

Az is igaz lehet, hogy "nem tudom...", ha mondjuk valaki nem tudja. Legalább 4 lehetséges választ hozzunk már össze, ha kérdezünk!
Dátum: 2008.10.19. 10:39:14
A "Bombázók" szövetség békeajánlatát elfogadtuk, azután kilépett belőle az egyetlen tag is. Most gyakorlatilag nem létezik a szövetség, nem lehet belépni az oldalára, mégsem tűnik el szövetségeseink listájáról. El lehetne onnan tüntetni anélkül, hogy nekünk kéne szavazni, ha már egyszer nem is létezik?
Dátum: 2008.10.18. 21:24:00
Mikorra várható Bajnoki viadal kiírása? Szívesen megmérettetném magam! Amúgy mi hasznunk származik belőle, ha "a viadalon szerzett sérülés, lélekenergia, tapasztalat nem valós, karaktered nem kapja meg"? Csak az erkölcsi érték? Vagy van valami kézzelfoghatóbb is?
Dátum: 2008.10.18. 16:23:10
Ok. Igazad van. Sok sikert!

---------------------------------------

Gratulálok az Azúr Légió szövetségnek! Mivel látom, hogy minden erőlködés nélkül fenn tudják tartani a 2:1-es arányt, így semmi értelmét nem látom, hogy tovább üttessük magunkat, és szavazáson van a kapituláció. (amíg nem zajlik le, addig előfordulhatnak kisebb incidensek, ha valaki harcolni akar, akkor az biztos továbbra is támadni fog)

További kellemes szó-, és játékbéli csatákat mindenkinek!
Dátum: 2008.10.18. 12:05:08
Idézet: Draglov - 2008.10.18. 11:42:08
Egy haborunak miert is kellene "fairnek", meg "kialllosnak" lennie?


Idézet: Zsolesz - 2008.10.18. 10:23:21
...de nem fair módon küzdenek. Nincs is ezzel semmi baj, mert ez is egy taktika...


Ez is benne volt a hozzászólásomban! Tehát nem kell annak lennie, de szerintem lehet(ne) az is! Remélem nem bánod, ha valaki így játszik?
Dátum: 2008.10.18. 10:23:21
Idézet: Leanthil - 2008.10.18. 10:12:11
Erre egyszerű a válasz: a fél Kánság túl csenevész ahhoz, hogy szembe szálljon velünk, a negyede láthatatlanul bújkál, a maradék pedig állandóan levereti magát, hogy ne kelljen ellenünk kiállnia.


Ez azért nagyban emlékeztet a Légió taktikájára, akik szintén láthatatlanok, akik meg nem, azok a két szinttel lefelé támadnak. Tisztelet a kivételnek, de engem még egy támadás sem ért a részükről a háborúban, viszont az alacsonyabb szintű társaimat-akik nem láthatatlanok!-rendszeresen ostromolják. Lehet fényezni, hogy így nagy hősök, meg úgy nagy hősök de nem fair módon küzdenek. Nincs is ezzel semmi baj, mert ez is egy taktika, és valóban meggondolatlanul támadtunk, de inkább veszítünk a nyílt színen, mint hogy megbújjunk a háttérben!
Dátum: 2008.10.16. 08:24:57
Melyik nem egy autómárka?
Csokinyúl
Mercedes
Renault
Skoda

Legalább jóindulatú volt a kérdező! Ez tuti nem fog kipontozódni