Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csumpika

Oldal: 12345
Dátum: 2009.04.30. 08:44:06
Google játszik, wiki nem játszik? Áruld már el hol találtál a játékban információt arról, hogy Darth Vader kivel nem küzdött meg a Star Wars filmekben..? Ja és Google nem játszik!
Aki ezzel a játékkal játszik, annak bizony erre a játékra nézve speciális érdeklődése van, szerintem 99%-a ismeri a Végzetúr wikit, aki nem, az ismeri a google keresőt és röpke 5 másodperc alatt megtalálja a választ. Szóval ne tessék nekem megmagyarázni, hogy túl speciális a kérdésem ebben a körben! Floodoljam szét a topicot azzal, hogy bemásoljam hány db ennél 100x speciálisabb kérdést kapok egy nap alatt a játékban? Ja, hogy a SW az alapműveltség része? Ugyan már.. Nem az. Sőt, az sem az, hogy hány méter magas a Kheopsz piramis, de utána lehet nézni..
Dátum: 2009.04.30. 08:28:18
Milyen kunyhót lehet építeni a Végzetúrban?

bűvös
kocka
sárga
illatos

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Most komolyan. Véletlenül nem az a speciális érdeklődésű réteg játszik ezzel a játékkal, aki tudhatja a választ? Nem túl speciális dolgot kérdeztem, aki nem tart ott, az is pillanatok alatt utána tud nézni.. A sok forma1-es, focis, star warsos, fantasy könyv szereplős, milyen magas, hosszú stb. ez-az az épületes kérdések nem túl speciálisak? Vicc ez a rendszer..
Dátum: 2009.04.06. 17:28:33
Idézet: Almacsut - 2009.04.06. 16:35:31
Lehet, hogy most Kern szinkronizálja, (legalábbis gugli ezt mondta), de pl. Dr. House-t Szakácsi Sándor kezdte el szinkronizálni, aki sajnálatosan meghalt, azóta Kulka szinkronizálja.


ez nagyon gyenge kifogás.. állítom, hogy 100-ból 99 átlagosan tájékozott ember tudja, hogy a felsoroltak közül kiről van szó.. 98 felsorolás nélkül is. Alapműveltség, semmiképpen nem speciális..
Dátum: 2009.04.06. 15:57:36
Ki Woody Allen magyar szinkronhangja az alábbiak közül?

Dörner György
Kulka János
Gálvölgyi János
Kern András

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ne haragudjatok, de ez már no comment.. szégyelljétek magatokat!
Dátum: 2009.03.24. 13:44:46
teljesen igazad van.. sőt, az egyensúlyt ugye a kéz is befolyásolja.
Dátum: 2009.03.24. 13:32:10
Melyik magyar városról van Bikavér nevű bor elnevezve?
Sopron
Eger
Kecskemét
Szombathely

Először: Nem a városról van elnevezve a Bikavér.
Másodszor: A Bikavér elnevezés nem Egerből származik még ha talán úgy is ismerik többen, hanem Szekszárdról. Szóval helyesen: szekszárdi bikavér volt először.

Köszönöm, ha javítjátok!
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 11:20:09
Milyen kiskaput? Hogy ha úgy adódik, belépek a társam helyett epikust ütni, és vadászni kettőt, hogy meglépje a bekészített szintet? Ez nem kiskapu, csak nincs úgy központilag megoldva mint egy másik játékban. Amikor világosan le van írva, hogy ha nem portyázom a másik helyett, alkalomszerűen, szövetségen belüli ügyeket intézni be lehet lépni ha megbízunk egymásban, akkor az nem egy kiskapu kihasználása, hanem szabályos keretek közti játék.

Amit leírtál szintén nem tartom etikusnak. Ne lépkedjen be senki más karakterével szinteket lépni meg epikust ütni! Nem származik előnyöd belőle? Dehogynem! A szövetség tagjaként nem ad előnyt, hogy leütöttétek az epikust és kaptatok LE-t, tárgyat belőle, amit talán te szerzel aztán meg? Nem előny ez a többi szövetséggel szemben, akik saját maguk játszanak a saját karaktereikkel és LE-t, őskövet (pénzt..) költenek arra, hogy legyen ÉP-jük leütni a dögöt, mert nem tud egyszerre mindenki online lenni? Igenis előny és igenis csalás!

Szerény programozási ismereteim szerint a botok az adott játék "mesterséges intelligenciával" megáldott, valós játékosként fukcionáló, összetett cselekvésre képes karakter, a script pedig egy adott folyamat végrehajtására, automatizálására írt rövid program. Hisz ha összetett, sok dolgot csinál, pár óra, pár nap alatt kiszűrhető. Ez alapján bot számomra sokkal inkább jelenti a robotpilótaként időszakosan belépő szövetségi társat, ami mint rajtam kívül többen leírták teljesen szabályos.

A botokat a Jóisten teremti? Tekerheted akárhogy, teljesen egyértelműen leírtam mire gondoltam -> meg nem engedett eszközöket, megírt programot, scriptet, nevezd akárminek használnak játékosok. Ha nem akarod érteni, nem fogod érteni.

Ha pedig azt mondod, hogy nem elég, hogy scriptelnek, de büszkén ki is írják az adatlapjukra, hogy szigorúan tiltott eszközökkel dolgoznak, akkor igen hülyének nézed az adott emberkéket, ami miatt nem csoda, hogy esetenként szívesen követik figyelemmel az ÉP-det. Még csak script sem kell hozzá, egy kémgömb és egy excel tábla segítségével percre pontosan meg lehet mondani, ki mikor válik üthetővé.

Meglehet, hogy abban a részben tévedtem, hogy az említett valaki azért írta-e ki, amit kiírt, mert ő is ezt teszi, de azt, hogy mások használnak ilyen eszközöket nem onnan vettem. Természetesen bárkit hülyének nézhetek, ha úgy gondolom és mivel emberből vagyok én is tévedhetek (lehetek én is hülye). Persze, van 1000 lehetőség kiszámolgatni ki és mikor lesz nagy valószínűséggel üthető, de kétlem, hogy sokan ezt számolgatnák és nem is erről van itt szó.

(Nem ide tartozik de amúgy vicces egy olyan szövetség tagjától erkölcsi kirohanást hallani, aki a háború közepén együttműködést ajánl, majd a prémiumból adódó erőkülönbségeket kihasználva lepaktál a másik szövetségesünkkel ellenünk, bontja a békét és hadat üzen. Ez persze nem szabálytalan. De semmivel nem erkölcsösebb.)

(Ha ide írtad, akkor ide tartozik. Nem fogom senkinek engedni, hogy
1. hazugságokkal járassa le a szövetségemet:
a) Ha jól emlékszem, márpedig jól emlékszem, akkor a háború közepén döntetlent ajánlottunk fel, majd mikor TI együttműködést szerettetek volna azt már nem tartottuk előnyösnek magunkra nézve így lehet, hogy felmerült, de semmilyen megállapodás nem született együttműködésről!
b) Csak hogy tudd, már az sem volt kevés, hogy annak ellenére, hogy már nagyon hátráltatott minket a döntetlen kialakítása mégis tartottuk magunkat a megállapodáshoz, holott már nagyon meggyengültetek és könnyedén nyertünk volna. Mégsem tettük, annak ellenére nem, hogy feladtuk a lehetőségét a portyázásoknak irányotokban.
c) Nem paktáltunk le senkivel, hogy megtámadjunk titeket, nem is volt rá szükség, mert igen, akár a prémium adta előnyök miatt, akár a tapasztaltabb játékosaink miatt erősebbek voltunk/vagyunk. Ugye nem gondolod komolyan, hogy érezzünk bűntudatot azért, mert prémes cuccokat veszünk..

2. engem erkölcstelennek (nem erkölcsösnek) nevezzen:
a) Fogalmad sincs róla ki vagyok, ezért visszautasítom a személyeskedésedet, sokan példát vehetnének rólam, de több szövetségi társamról is a tiszta játékkal kapcsolatban.
b) Ha tett/tenne is bármi nem etikusat a szövetségem én nem ŐK vagyok, hanem saját magam és ha nekem problémám adódik az etikátlan (erkölcstelen?) játékstílusokkal kapcsolatban, akkor ha tetszik, ha nem el fogom mondani, legyen az akármilyen "vicces" is neked vagy más itt felvonulónak.)


Teljesen egyértelműen leírtam mire gondolok. Szerinted egy bot mi, ha nem script? Teljesen illegális és igenis előnyt szerez belőle, aki használja. A multizást pedig semmilyen módon nem engedném, mert teljesen követhetetlen miféle előnyöket szerez belőle valaki, pontosabban 100-ból 99 esetben biztos vagyok benne, hogy szereznek belőle előnyt. Nyilván azért véded annyira ezt a dolgot, mert te magad is kihasználod ezt a kiskaput.

A "nem csinálok semmit" admin politika szerintem meg pénzügyileg nem érné meg, mert bizony nem a pár top játékos a többség még abból a szempontból sem, hogy ők fizetnének többet. A hozzám hasonlók kilépését sokkal jobban megérezné a rendszer. Egyébként pedig eddig nem az ilyen hozzáállást tapasztaltam a fejesek részéről, szóval nem hinném, hogy ezután is ez lenne.
Valamit nagyon keversz. Nem rabszolgázásról volt szó. Egyébként pedig nem barátokról van szó, de akkor sem tetszik a feljelentősdi. Majd inkább az adminnak írom meg kikről van szó, nem nagy plénum előtt fogok megvádolni embereket. Ez nem falazás.
Egyébként érdekes milyen könnyen magukra tudják venni emberek ezeket..

Megjegyzem nem azért állítok ilyeneket, mert az dühít, hogy vannak nálam ügyesebbek / több idővel rendelkező játékosok. Ébresztő!
Az a szar a dologban, hogy besúgóként viszont nem szeretnék feltűnni. Akikről tudom, hogy botoznak saját maguk árulták el, sőt titkot sem csináltak belőle.. de böngészd végig pár top kari lapját és akad aki még oda is kiírja, hogy "robotpilóta" játszik helyette. Csak akarni kell észrevenni.. Persze megértem az adminokat, lassan képtelenség lesz odafigyelni minden csalásra és szabálykijátszásra. Az gerinctelen emberek itt is csak azok maradnak.. sajnos. Inkább elkeserít a dolog, sem hogy nevetni tudnék rajta.
Igen, de a dolog azért nem ilyen vicces sajnos. Szomorú, hogy mindig vannak olyanok, akiknek már az is kevés, hogy multizzanak (amit szintén elítélek) és saját erőből nem képesek normálisan boldogulni.. EZ a játék nem a toplistáról szól, mikor értik már meg..?
Nincs kedvem / türelmem végigolvasni az összes hozzászólást, ezért inkább megkérdezem:
Lemaradtam valamiről? A botozás megengedett ebben a játékban? Csak mert ha igen, akkor most azonnal törlöm az összes karakteremet (prémiumosok) az összes világból. Ugyanezt teszem akkor is, ha tiltott ugyan, de semmit nem tesznek a kivédésére és nem tiltják ki / törlik azokat a karaktereket, akik ilyen eszközöket használnak. Hihetetlen, hogy V1-en számos top kari így "játszik" és veszi el az értelmét annak, hogy a saját erőből érvényesülni próbáló játékosok jussanak valamire.. Ez mire jó így?
Dátum: 2009.02.23. 10:16:37
Melyik autópálya nem létezik hazánkban?
M0
M7
M3
M9

Ugyan kitaláltam, hogy az M9-esre gondol, de csak a teljesség kedvéért elárulom, hogy Szekszárd mellett, a szekszárdi Duna hídhoz vezet egy M9-es nevű autóút. Igen, tudom, még nem autópálya, de ha Isten is úgy akarja az lesz.
Dátum: 2009.01.24. 12:00:14
nem változik itt semmi, csak szépen mindenki megtanulja előbb-utóbb, hogy az 1024-es váltó az nem kilo (K), hanem kibi - kilobinary. Menni fog!

Teljesen igaz, a kilo = 1000, nem 1024.

Ettől a gépek még ugyanúgy fognak számolni, csak másképp nevezed
Dátum: 2009.01.24. 11:45:04
tank könyvek
Dátum: 2009.01.24. 08:56:25
Szerintem meg veled lehet gond, ha nincs szükséged a szabad akaratodra. Az, hogy egy fantasy világban játszódik a játék nem jelenti, hogy ne dönthessek arról, hogy akarok-e lopni vagy sem. Miért fáj neked, hogy nem akarok használni valamit, amiért megdolgoztam, ami előnyt megszereztem?
Dátum: 2009.01.24. 08:49:36
mi ezzel a hozzászólással a probléma, hogy azonnal le kellett pontozni? vállald már fel magad és írd le a véleményed, ha nem értesz egyet..
Dátum: 2009.01.24. 08:44:52
Elnézést ha már felvetették ezt a dolgot, de..

Nem lehetne a szakértelmelet szakértelmekként kezelni? Azaz rendben, hogy fejlesztek valamit, de ha nincs rá szükségem kikapcsolom. Pl. elég életszerűtlen, hogy nem akarok lopni őskövet, de mégis KELL, mert a szakértelmem megvan hozzá. Ha már ez olyan szerepjátékszerűség, akkor jó lenne, ha ilyenekben legalább lehetne dönteni!
Dátum: 2009.01.21. 18:18:43
ezen jót nevettem
Dátum: 2009.01.21. 18:13:59
biztos nincs, bár még nem jártam arra

igen, persze más a bugok, hibák javítása, így is van 100 lehetőség csiszolni a játékegyensúlyon, de itt ez egy jó példa inkább arra, hogy lehet küzdeni a nagy és gonosz szövetségek ellen!
Oldal: 12345