Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2008.10.18. 19:44:58
Koszi a pontositast, igazad van a jutalommal kapcsolatban. Az otleted egesz kivalo, egyuttesen egy jutalomnovelessel egesz jol mukodhetne.

A masik ponttal kapcsolatban en is inkabb az szeretnem, ha inaktiv karakterek nem lennenek tamadhatoak. Az lenne a legtisztabb megoldas. Van eleg aktiv jatekos is aki keves LE-vel taborozik, hogy meglegyen a hopp faktor.
Dátum: 2008.10.18. 19:36:06
Bocs, de ez annyira rovidlato, hogy igazan nem is lehet ra mit mondani.

Valassz ugy ellenfelet, hogy nagyobb legyen a kulonbseg, es meglatod, nagy aranyban nyerni fogsz. Az biztos hogy nem veletlen, hogy a top jatekosoknak EROSEN pozitiv a gyozelem/vereseg aranya. Valahogyan megkerultek a randomot? IGEN.

Ez, hogy kiragadsz egy-ket peldat pedig semmit nem bizonyitott. A nagy szamok torvenyenek a lenyege eppen ez. Hosszutavon a megfelelo szazelokok jonnek ki.
Dátum: 2008.10.18. 15:39:35
Egyre tobb inaktiv karakter van, akik ugy elobb-utobb 0 LE-n maradnak. Ezeket jo lenne vagy nem tamadhatova tenni, vagy valamilyen formula alapjan lehessen LE-t elnyerni toluk. Talan a nem tamadhato megoldas lenne a legjobb. Azaz, ha valaki tobb napig inaktiv ES nincs nala LE (<100), akkor az ne legyen tamadhato. Ilyesmi kell, hogy hosszutavon az aktiv jatekosok ne vesztegessek az idejuket.

A szovetsegi haboruk jutalmazasa szerintem nagyon gyengere sikerult. Lelekkut 10%-a azt jelenti, hogy nem eri meg haboruzni. Haborun kivuli portyazassal eredmenyesebb az jatekos es a szovetseg is. Es ez a "garantalt" gyozelmekre igaz. Kiegyenlitettebb szovetsegek kozotti haboruk pedig egyszeruen ertelmetlenek. Egyszeruen nem lehet hozni a 2:1 gyozelmi aranyt, igy megy a haboru vegtelensegig.
Dátum: 2008.10.14. 07:06:42
Ugy tunik, kicsit elkiabaltam magam. A szerencse no a lelekkut toltestol. Amit irtam, ezek szerint indoklas, nem hibajelentesi keres.

Amugy nem szolok hozza semmit. Az, hogy van olyan tag, mely 15-20 ezret epitett, nem jelent sokat. Egyreszt a szovetsegi atlagot kell nezni, masreszt, mivel (es ezt tenyleg nagyon ugyesen oldottak meg) a szerencse novekszik epitestol, sokan atlagon felul epitkeznek, mivel nekik ez jon be.
Bocs, de mennyi LE-t is hasznaltal el? Ha jol szamolom, osszesen 4000-nel nem tobbet. A tanulasra elkoltott LE-t ne szamitsd, mert azt ugyis fogod nyomni. Ezen felul csapdakeszites+idomitas+szornybeidomitas...

Egy pancel is mar tobb ezer LE-be kerul, es azt csak negyed aron fogod eladni. Ez a befektetes szerintem nem a vilag vege, es magasabb szinten biztos jobban fog majd utni. Szoval javaslom, gondolj bele hogy hosszutavon mit is koltottel erre, es szerintem azert orulni fog a befektetesednek.
Dátum: 2008.10.14. 02:19:09
Tudom, hogy a szovetsegbe belepes + lelekkut toltesrol mar esett szo, de en is leirnam, hogy ezt meg kellene valasztani -- es visszamenoleg is mindenkinek ke kellene osztani a jaro szerencset.

Jelenleg egy szovetsegbe belepo karakter haromszorosan van buntetve:
1. Amig nem tolti be a lelekkutba a kello osszeget, addig nem latja eredmenyet az epuleteknek (ez egyebkent teljesen korrekt).
2. Az elozo szovetsegbol szarmazo lelekkutnak csak a felet viszi at.
3. Nem fejlodik a szerencseje a lelekkut toltestol.

Namost, meg a jatek elejen vagyunk, de mar most is a lelekkut toltes hatalmas szintet ert el... konkretan, nalam 13000 LE. Ez ugye tobbnapi, szinte egyheti LE termes ugy, hogy CSAK epitkezik az ember. Ez kesobb csak nagyobb lesz. A keplet aggresszivnak tunik, de OK, legyen igy.

A 2. buntetes mar noveli az idot amit a toltesre kell forditani. Ez is tetemes, en esetemben mar most 4500 LE, ami ismet ket napos LE termessel egyenlo. Az 1. buntetes miatt, tovabbra sem lehet az epuleteket hasznalni.

Erre jon a raadas, a 3. buntetes, amire egyszeruen nem tudok esszeru magyarazatot talalni. A kutba toltott LE-t a szovetseg epitesre hasznalhatja. A karakter elkoltotte a LE-t. Miert nem jar erte szerencse? Ez egesz egyszeruen elhibazott dontes, es kerem mielobb javitani. Kiszamolhato mindenkinel, hogy mennyi LE-t epitett, akikkel ez mar megtortent, azoknak visszamenoleg is tessek beirni a szerencset. Az fenn emlitett ket buntetes eleg. Nem latom ertelmet annak, hogy hosszutavon is hatranyba kelljen szoritani a karaktert.
Dátum: 2008.10.12. 21:06:33
Bocs, de ez kicsit olyan, hogy vezetni is akarod a versenyt, de elozni is akarsz Szerintem nem meglepo hogy elrol haladva kevesebb kihivasod van, nem? Ha akciot keresel, lassulj le?
Dátum: 2008.10.12. 11:36:29
Egyebkentl lehet hogy hosszutavon nem is erdemes ezen ennyit vitatkozni. A legtobb magas LE gyozelmi egyenleggel biro karakter kb gyoztes csatankent ~100 LE-t nyert, atlagot nezve. Szintlepesekkel ugye egyre novekszik a vadaszatbol jaro LE, elkepzelheto, hogy par szint mulva a portyazas mar nem eri meg annyira mint most, alacsonyabb szinten. Azaz a nyerheto LE/TP arany lehet hogy atfordul a vadaszat javara. Persze a vadaszatokert jaro TP is novekszik, szoval ez korantsem biztos, de mindenesetre mar most is szukulni tunik az elony merteke.
Szoval... sok rossz kozul nehez valasztani.

A gond az, hogy a jatek ugy van belove, hogy egy nem a jatekba tartozo eroforras hoz elonyt. Ez pedig az ido amit a JATEKOS el tud tolteni a jatekkal. Es mivel ebben a jatekban ha "gyengebb" valaki, azzal egyre inkabb ki lehet cseszni, ezert nem szerencses ez a felallas. Remenyem, hogy sikerul talalni egy olyan megoldast, hogy csak a jatekon beluli eroforrasok segitsegevel tud mindenki ervenyesulni, es a jatek keretein belul, aki ugyes/okos, az jobban halad.

A feltalalt szavazati lehetosegek 4-bol 3-mban ezt tartalmazzak, mig a negyedik lehetoseg - a mostani allapot ugye szinten gaz.

Szoval... en legszivesebben egy 5. opciora szavaznek. Igy, inkabb maradjon ahogy van, mert ez kozeliti meg leginkabb a fenn emlitett allapotot.
Dátum: 2008.10.11. 20:46:41
Szamomra a legfontosabb szempont, hogy ne kelljen egesz nap a gep mellett ulni. Ehhez kellene ferditeni a lehetosegeket.

A szovetsegi haborura vonatkozo megjegyzes korrekt. Esetleg ki lehetne tagitani a karakterre vonatkozo tamadasi korlatot egy szovetsegre is? Azaz, ahogyan egy karakter nem tudja 8 oran belul megtamadni ugyanazt a karaktert, ugyanugy 8 oran belul egy szovetsegbol is csak 2-3 karakterrel tud csatazni?

Ezzel ismet bezarodna egy negativ mellekhatas, es megmaradnanak a lehetosegek, egyreszt portyazasra is, masreszt napi 2-3 belepessel valo jatekra is, kiegyenlitett szovetsegi haborura is, stb...

Tehat, ezzel a ponttal kiegeszitve:
30 buntetes nelkuli portyapont (fel es lefele tamadas).
Orankent 10 portya buntetes nelkul.
10 portya utan letezo buntetes maradjon.
30 napi portya felett buntetes (hasonloan a jelen 2/ora feletti bunteteshez).
Premiumos jatekosoknak ezek a limitek kicsit magasabbak... peldaul orankent 12 portya, osszesen 36.
8 oran belul csak 2 azonos szovetsegben levo jatekost tamadhat egy vegzetur.

Egyebkent ugy latom, hogy az hogy 15 lefele es felfele korlatlanul PP, vagy napi 30 barhogyan szerintem igazabol elegge kozeliek, AMIG a fo celokat elerhetoek lennenek:
- ugyes/okos jatekosok tudjanak erosodni
- napi kevesebb belepes
- a jatek eredeti celjai megmaradjanak - pl szovetsegi haboruk, jatekos csatak
Dátum: 2008.10.11. 18:53:21
Szerintem azzal nincs gond, hogy van egy maximuma a napi lehetseges portyazasnak. A vadaszat korlatozasa miatt senki nem panaszkodik, erdekes modon, mivel az alapban igy lett bevezetve.

Az mas kerdes, hogy esetleg a portyazasok korlatozasa kicsit szukre sikeredett. 15 tenyleg kevesnek tunik, hiszen az elozo buntetes nelkuli elvi korlat 48 volt. En javasolnam a 15-os korlatnak az emeleset ES az orankenti ketto korlatozas enyhiteset is. A jatek egyik kimondott celja hogy ne ultesse a jatekosokat a gep ele hosszasan. Akkor lehessen napi 2-3 belepesbol jatszani.

Konkret javaslat:
30 buntetes nelkuli portyapont (fel es lefele tamadas).
Orankent 10 portya buntetes nelkul.
10 portya utan letezo buntetes maradjon.
30 napi portya felett buntetes (hasonloan a jelen 2/ora feletti bunteteshez).
Premiumos jatekosoknak ezek a limitek kicsit magasabbak... peldaul orankent 12 portya, osszesen 36.

Igy szerintem mindenki elerheti a celjat. Lehet sokat portyazni, az okosan portyazok tehetik azt es termelhetik a LE-t, nem kell egesz nap ott csucsorogni a gep elott, stb.
Idézet: AranyAlma - 2008.10.09. 08:03:27


2. Bevezetesevel ertelmetlen az orankent tobb mint 2 PP hasznalatanak buntetese. (Matematikailag,logikailag levezetheto.)



Foleg ezzel a reszevel nagyon egyetertek. Az orankenti 2 PP-nek mar keves haszna van. Jo lenne ezt kivenni, vagy legalabbis megnovelni 4-re, 6-ra. Ezzel azt is el lehetne erni, hogy mindenki napi 2-3 belepesbol rendesen tudna jatszani, a jatek lehetosegeit kihasznalva.
Dátum: 2008.09.25. 22:59:26
OK!

Koszi a biztatatast. Ezt eddig igy konkretan leirva nem lattam.
Dátum: 2008.09.25. 22:55:07
Idézet: Gort - 2008.09.25. 22:05:46

Hidd el lehetetlen olyanra megcsinálni, hogy a több ezer játékos mind 100 százalékig elégedett legyen. Miért nem fogadod el úgy ahogy van?


Status quo vagy fejlodes? Melyik a kivant allapot?

Miert gondolod, hogy a jelen helyzet tokeletes? Mert igy talalta ki a Beholder? Ok mindent atgondoltak? Itt hirtelenjeben sok ember gondolkozik a teman... talan lehet benne esszeruseget talalni.

Amugy azzal a reszevel egyetertek, hogy nincs tokeletes megoldas. De esetleg kozelithetunk hozza.
Dátum: 2008.09.25. 03:29:42
Na, szoval konkretan... Remelem a jatek tenyleg ugy lett kigondolva, hogy penzzel tamogatni lehet, nem pedig athidalhatatlan korlatokat jelent a penz... Amig elobb-utobb mindenki el tud erni mindent, de penzzel gyorsabban, addig legalabb van egy elfogadhato hosszutavu jatekmodell. Amugy, fennall a veszelye, hogy egy szakadek keletkezik a penzesek es a nem penzesek kozott, es szepen lassan mindketto megunja a banant.
Dátum: 2008.09.25. 03:13:40
Idézet: Awenhai - 2008.09.23. 14:42:39
Szervusztok!

Nem tudom, mennyire lehetséges valódi Őskövet találni a játékban. Hangsúlyozom: találni, és nem vásárolni, vagy kvízért nyerni.
Szerintem nem lenne rossz ötlet, mert nem mindenki szeretne fizetni azért, hogy egy rakás kacatból használható dolog legyen. Enélkül kötelező lenne pénzt költeni az elméletileg ingyenes játékra, ha pedig lehetséges lesz találni Őskövet, az csökkentheti a meglehetősen hamar szélesre nyíló távolságot a fizetős, és az ingyenes karakterek között.


Erre ominozus modon meg nem jott valasz...

Egyebkent a megjegyzessel egyetertek. En is ugy gondolom, hogy az osko az alapjatek resze kell hogy legyen, es az oskovek szama novelheto legyen penzbefektetessel. Mivel Beholdernek persze meg kell elnie valamibol... Ugyanakkor inkabb legyen demo vagy ingyen kiprobalasnak nevezve a jatek, nem pedig ingyenesnek, ha nem beszerezheto a jatek egy alap epito eleme penz nelkul. Nem rosszalloan mondom, csak javaslatkent.

Vegul, bar itt-ott fanyarogva meg szoktam tenni, nekem special nem szimpatikusak a penzert-elonyt megoldasok egy jatekban. Inkabb legyen fizetos a jatek, es egyenlo esely mindenkinek. Ez olyan mintha monopoliban az ember lefizetne KP-val a bankot...

OK, tudom, ez a mai vilag. Amig hasznaljak az emberek, addig ez jo.
Dátum: 2008.09.24. 23:33:33
Igen, meg csak egy-ket dolgot kerdeztem, de mar latom (utolag) hogy tobbszori kerdes volt. Ez persze nem egyszeru problema. Mind a kereso funkcio, mind az FAQ megkozelites segithetne.

Kiszit nehez atlatni a forum oldalakat (szerintem)... osszefolyik. Talan tul sok adat van a hozzaszolasok fejcimeben, es a bal oldali info resz is tul sok helyet vesz el. Az egyenrol szolo infokat esetleg mouseover popuppal lehetne megjeleniteni, tobb helyet hagyva a hozzaszolasoknak. Vegul, a szinekkel esetleg jobban ki lehetne tuntetni hogy mi hozzaszolas, mi fejlec.

Alap beallitasnak javasolnam a legutobbi hozzaszolast, azaz csokkeno idorendet (a forditott beallitas helyett).

Idézet: Csuhi - 2008.09.23. 23:19:03
Esetleg egy keresőfunkciót lehetne tenni bele, hogy ne kérdezze már meg a 15. játékos is ugyanazt a kérdést, hanem elötte keressen rá, hátha már válaszoltak rá 14 szer.
Esetleg a legtöbbet feltett kérdést és a választ ki lehetne valahova külön tenni, mint játékinfot, hogy elöbb azt olvassa el a kereső és csak utána keressen infót a fórumban.
Dátum: 2008.09.24. 18:42:46
A Toplista navigacio katasztrofalis (bocs).

Kellene:
1. Filter (pl csak gyemant, stb)
2. Oldallepes eseten az elozo szortolast MEGORIZNI! Igy az ember abszolut nem tud megtalalni semmit, mikor atlep a kovetkezo oldalra -- ujra LE alapjan szortol.
Dátum: 2008.09.24. 18:33:15
Idézet: atua - 2008.09.24. 18:25:01
gyémánt csak a 3. szinten tud varázsolni, de ez is benne van a játékleírásban...


Koszi... olvasgattam mindenfele, de ezt a reszt nem talaltam.
Dátum: 2008.09.24. 18:01:04
Honnan vettel varazslatot? Nekem nincs ilyen lehetosegem a kufarnal, szinten 2. szinten (gyemant).

Idézet: Mortimer - 2008.09.24. 13:19:37
A varázslatokat hogy lehet aktiválni? Smaragd vagyok, 2. szintű, vettem energialövedéket. Hogy kipróbáljam, megnéztem egy portyában, de nem használta a karakter (maxon van a VP). Hogyen állítsam be, hogy használja is?