Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2008.12.21. 00:19:44
A januari javaslatnak az a nagy bibije, hogy nem a rabszolgat bunteti (tiltja), hanem az eros tisztessegesen jatszo karaktert. Most meg ezt is nekik/nekunk kell szamontartani, hogy ki olyan rabszolga, hogy mar nem gazdasagos rabolni tole?

Elnezest, de en ezt a jatekvezetestol elvarom, ez egy fizetos jatek - legyenek egyenlo feltetelek biztositva. Ami karakter pedig a jatekban van, az szabad preda. Nekem is es masnak is.

Ha javitani akarjuk a gyenge karaktert, akkor azt tegyuk ugy, hogy tamadotol *fuggetlenul* kevesebb LE-t lehessen tole elvenni.
Dátum: 2008.12.20. 23:08:31
A tudatlansag aldas?

Ketsegtelenul sok helyen elojohetne egy kellemetlen ujjmutogato szituacio. Velemenyem szerint, ahol ilyenek az emberek, ott ez amugy is elo fog jonni, mas urugy folytan. Mindenesetre ketsegtelenul erzekeny pontra vilagitottal ra.

Az informacio viszont segithetne a szovetseget a taktikazasban, hiszen, meg lehetne beszelni feladatokat (peldaul valaki epitkezik, es masok tartjak a frontot helyette, stb), valamint ra lehetne mutatni fejlodesi igenyre is konkretan.

Tehat, hosszutavon az informacio szabadda tetele jo otlet, megha kezdetekben az informacio okozhat nehezseget is. Hosszutavon azonban a szovetseg az informacio alapjan reagalni tud az esetleges gyengepontokra es javulhat, erosodhet.
Dátum: 2008.12.20. 22:15:49
Miklos - csak, hogy egyertelmuen fogalmazzak. A gyengek erositeset/vedelemezeset maximalisan tamogatom. Szerintem ezzel nagyon sokan vannak igy a jatekban.

Amig ezt a fejlesztest ugy csinalod meg, hogy az mindenkit aki nem bena/csalo ugyanugy erint amikor egy ilyen bena/csalo jatekost tamad meg, szerintem semmi ellanallast nem fogsz talalni.
Dátum: 2008.12.20. 21:44:47
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 21:34:32

Olvassátok el még egyszer, amit írtam. A rablott LE csak akkor csökken, ha olyat támadsz, akinek extrém rossz az aránya. Vagyis, az áldozat vagy extrém béna, és még nem jött rá, hogy a szerzett lélekenergiát esetleg el is lehet költeni tulajdonságokra meg ilyesmikre, vagy esetleg pont erre a célra növesztett karakter... Ez nem egy korlátozás, hacsak nem hívjuk korlátozásnak azt, amikor a visszaélési lehetőségek számát csökkentjük. Hacsak nem az a taktikát követed, hogy örökkön örökké ugyanazt a 20 embert támadod, akik mínusz 20-50k-s LE differenciával virgonckodnak, de érdekes módon mindig lehet tőlük 1000 LE-t rabolni, akkor ez a dolog semmilyen módon nem fog téged korlátozni vagy gyengíteni.


Elolvastam megegyszer. Nem latom, hogy miert egy jatekos hibaja, hogy a legjobban "tejelo" vegzeturhoz visszajar LE-ert. Ha a tejelo csalo, akkor legyen zarolva (Milanoi Makaroni? Most komolyan...). Ha nem csalo, hanem "bena", akkor pedig ne csak az erosek ne tudjanak tole sok LE-t vinni, hanem senki!

De ha az lesz belole, hogy a jol jatszok szinte mindenkitol kevesebbet visznek el (mert erosen ugy hangzik, amit leirsz), akkor viszont ismet felhaborodas lesz. Van.
Dátum: 2008.12.20. 20:46:02
- Lehet hust kapni?
- Lehet.
- Kerek 1 kilot.
- Nem tudok annyit adni.
- Mennyit tud adni?
- Mennyi penze van?
- 5000 Ft.
- Akkor 10 kilot tudok adni.
- De nekem csak 1 kilo kell.
- Koltse el a penzet krumplira ugy, hogy maradjon 500 Forintja, es jojjon vissza. Akkor adok 1 kilo hust.

Azt hiszem nem kell ecsetelni, hogy igen, megoldhato igy is... de Magum kerese (es masok is ezt mar hangoztattak) teljesen jogos. Vitat nem is erdemel, egyszeruen be kellene tenni.

Magum masik otletet mar kevesbe tudom kommentalni. Bocs.
Dátum: 2008.12.20. 20:39:55
Hmm... hat, ez a baj. Nagyon sok epito javaslat erkezett mar, sok forumban. Olyanok, melyek a jatekot epitik, nem kizarolag az eroseket. Ezek viszont nem kerultek megvalositasra, SOT, sok esetben mar feledesbe is merultek, ugy tunik. Megvalositasra azonban szinte kizarolag olyan kerult, mely a *portyazast* es haboruzast limitalta. Nem epitette, limitalta.

Ezen felul altalanos jatszhatosagi fejlesztesek tortentek (peldaul terkapu pont, szamlalok kiirasa minden oldalra, stb...), ilyen lesz az atokpiramisban jatekos kereso, stb... - ezeket termeszetesen koszonjuk es tovabbiakban is tamogatjuk.
Dátum: 2008.12.20. 20:07:57
CaveMaN - szerintem nem erre celzott. Hanem arra, hogy mivel nehany jatekos tobb szintet athidalva tudja "aratni" a LE-t, nem marad azon szinten belulieknek eleg. Ha felfele es lefele is lenne +5-10% tamadasi EP korlatozas, akkor *minden* szinten a szinten belul tobb lehetoseg lenne LE-t szerezni tobbeknek, ES csokkentene a zsakmanyolhato LE mennyiseget is extrem karaktereknek.

Erdekes otlet. Mint lathato, a TP novekedes mar igy is visszatart nehanyakat a felfele tamadastol (lasd Crimson), es a csak portyazos taktika alapja vegulis nem valtozna ezzel az otlettel *sem*. Crimson kb 5 TP-t kap portyankent. Szintjen, egy vadaszat 9 TP. Ehhez kepest, mig celpontjait jol megvalasztva PP-nkent 1000 LE-t tud szakitani, egy vadaszatert kap kb 130-at. Ezenfelul, mivel csak 30 PP van, mig premiusnak 37+ CSP, raadasul aki csak portyazik MINDIG lassabban lep szintet mint aki vadaszik.

Ezen nincs sokminden szamolnivalo, termeszetesen portyazik. Amennyit csak tud. Ameddig csak tud.
Dátum: 2008.12.20. 19:44:15
Ezert nem haladtok olyan jol mint Sameed, peldaul. Vagy anno TrueBlood.
Dátum: 2008.12.20. 19:19:40
Ezekbol egyedul a portyapont volt szerintem jo. Hozzateszem, a 30 tul sok meg mindig. Ha 15, vagy kevesebb lenne, akkor nem kellene/lehetne egesz nap a gep elott gubbasztani. Legalabb egy cel megvalosulna az eredetileg kiirtakbol.

Masreszt a tobbi kerdes is nagyban ertelmet vesztene, hiszen nem lennenek ilyen kiugro egyensulyproblemak. Esetleg igy meg *emelni* is lehetne a portyabol szarmazo LE-t!!!

40 vadaszatot el lehet loni 2 kattintassal. 30, akar 15 portyapont elkoltese tobb oraba telik.

Ezenkivul a sajtolas/terkapu lehetosegek ideje csokkenjen -- VAGY be lehessen automatikusra allitani -- hogy csak emiatt ne kelljen orankent benezni. Es maris egesz jol el lehet jatszani napi 2-3 belepessel. Szerintem tovabbra is sikeresen es erdekesen. Azt ertem, hogy ezeknek az idokorlatoknak eppen az a celja, hogy legyen LE az embereknel (nemes cel), de az 1 ora egyszeruen tul sok ido. Legyen 30 perc, hogy 3-4 allatot/terkaput azert 2 ora alatt le lehessen zavarni. Ez szerintem eleg hosszu ido a jatek celjainak megfeleloen, viszont nem terheli a jatekosokat tulsagosan.
Dátum: 2008.12.20. 17:25:45
Azt en is hozzateszem, ha portyazni nem lehet karacsonykor, akkor vadaszni se lehessen. Egyszeruen legyen szunet. Es ne legyen osko ajandek azoknak akik belepnek.

Mindenki foglalkozzon csaladdal/evessel/ajandekokkal/szeretettel es ne vegzeturral. Ilyen felemas dolognak semmi ertelme. Miert pont a portya szunik meg?
Dátum: 2008.12.20. 17:20:03
Lathatolag az az alapgondolat, hogy akik erosek szintjukhoz kepest, azok ellen nincs vedekezes. Magas TO/SZO johet extrem portyazasbol, vagy extrem vadaszatbol. Eddig ok.

De ne butitsunk mar mindenkit LE ( ) kozep-alap szintre, inkabb probaljuk az kozep-alap szintet novelni. Nem? Igen.
Dátum: 2008.12.20. 16:49:31
Igen... ez jogos!
Dátum: 2008.12.20. 16:17:43
Idézet: Miklós - 2008.12.20. 08:38:37

-- ha valakinek extrém magas a rablott LE és vadászatból szerzett LE aránya, az valamivel kevesebbet tudjon rabolni azoktól, akiknél ez az arány extrém alacsony.


Miklos - ezt nem ertem. Azt bunteted, aki jol jatszik. Miert nem inkabb azt segited, aki rosszul? Peldaul, ha egy extrem magas vadaszo/portyazo tamad egy extrem alacsonyt, akkor az alacsony kevesebbet veszit, a tamado pedig megkapja ami jar. Ez ugyanugy eleri a celt, viszont nem veszi el a portyazasra epulo jateknak megegy portyara osztokelo elemet.

A tobbi fejlesztesi otletet pedig koszonjuk, hogy megosztottad. Varjuk a megvalositasukat!
Dátum: 2008.12.19. 17:08:02
Ha letezo epulet lenne az alapkovetelmeny, akkor mar mutatna az epuletlistaban. Eddig minden epuletnel ugy mukodott. Tehat, attol, mert meg nincs 12. magustorony, meg kiirna az akademiat. Mivel nem irja, ezert nincs meg benn.
Dátum: 2008.12.19. 14:01:37
Koszonjuk!!!
Dátum: 2008.12.18. 01:31:10
Bizony... de sajnos ide Miklos vagy fejleszto nem nezett be mar egy ideje.
Dátum: 2008.12.17. 13:18:53
Nagyon nagy a csond a terkapu ponttal kapcsolatban. Valaki szemelyesen rakerdezett mar erre, esetleg?
Nem magam miatt szoltam, most mar en is vadaszok.

Amugy az osszegyujtott PP-bol a TP-t ugyanugy ki lehet hozni, a LE-t mar kevesbe, foleg ha mindenki ugyanezt teszi. Csak a tenyszeruseg kedveert.
En is gratulalok nekik, szep kezdemenyezes. De azert Beke dijat talan nem erdemel, erre probaltam ramutatni. Azert aldozatokat is kell hozni, altalaban.

Semmifele hatso szandekrol nem beszeltem. Csupan megallapitottam egy tenyt.
Felhivnam a figyelmeteket arra, hogy az Elit Horda szinte csak vadaszatbol szerez LE-t. Mivel ok atlagban a legmagasabb szintuek, igy vadaszatbol is ok kapjak a legtobb LE-t es legtobb TP-t. Tehat ez az onzetlen aldozat oket erositi a tobbiekkel szemben a 3 nap alatt.

Kellemes karacsonyt es szeretetteli portyazast kivanok mindenkinek.