Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viharfelho

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.03.18. 18:29:06
4 lába van, szék, de nem asztal. Mi az?

szék*
kutya
akármi lehet
szekrény

Haverom ezzel a kérdéssel boldogította a környezetét, a válaszok valósak
Idézet: cirip - 2009.03.17. 16:30:55
Nem lehet tudni, hogy beugratós kérdés akart lenni, vagy csak megint valaki, aki képtelen római számokat alkalmazni.

Igen, ebben igazad van. De aki megpróbálja kiolvasni az évszámot, meg látja a válaszlehetőséget, abba valószínőleg (remélhetőleg) megmozdul a kis fogaskerék.

Apropó, szó volt a googlezésről.... Amelyik kérdésnél Google-t kell használni..az halálra van ítélve, ahol gondolkodni..az is.
Dátum: 2009.03.17. 16:39:44
Melyik színész nem főszereplő a Lost - Eltűntek című tévésorozatban?

Matthew Modine
Daniel Dae Kim
Jorge Garcia
Emilie De Ravin

Milyen szín nincs a "Magic the Gathering" kártyajátékban?

fehér
zöld
sárga
fekete

Szerintem spec.ek
Gondolkodtam, most hol panaszkodjam( ), végül ide jöttem

Mi történt Magyarországon ebben az évben MDCCCDXIII?

Buda visszafoglalása
Kölcsey Ferenc megírja a Himnuszt
nem történhetett semmi*
a Kiegyezés


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


Ezt a kérdést azért tettem fel, hogy megnézzem, egyáltalán elolvassák -felfogják- e az emberek a nekik feltett kvízkérdést. Igen, az "évszám" szándékosan rossz (a második "D" miatt értelmezhetetlen). Mielőtt megkapta volna az értékelést asszem 6 jó, s 13 rossz válasz született. Nem akarok megsérteni senkit, a tanulságot mindenki vonja le magának...
Dátum: 2009.03.16. 19:31:42
Idézet: Atreus - 2009.03.16. 17:32:37
Mi a "szekerce" ???
rövid nyelű, széles lapú, domborúan ívelt élű, faragásra való (ács) szerszám, másnéven Balta
indián lábbeli
az ökörszem apróbb rokona
angolosan írt és becézett szekér

?


4. kérdésem a jelenlegi 28 -ból:

Mi az a szekerce? 85.97%


Amúgy meg nekem úgy mondta egy ács (nemtom mennyire megbízható), hogy az a különbség a balta meg a fejsze között, hogy a balta feje oldalnézetben téglalap alakú. e ha igaz akkor a leírásod se jó...
Az Amerikába jöttem c. filmben, New York melyik városrészébe mennek hőseink királynét keresni?

Queens
Bronx
Harlem
Manhattan


A kérdésre eddig 3 jó és 15 rossz válasz érkezett.

Bár való igaz, hogy "hirtelen felindulásból követtem el" ezt a kérdést. Egy apróbb poén volt a filmben, de szerintem annyira nem volt nehéz.
Ezt csak azok tudhatták, akik látták a filmet, vagy picit tudnak angolul.


Amúgy állítom, hogy a többség el se olvassa a kérdéseket(nemhogy Goglézzon), csak rányom vmi válaszra, s üsse kavics. Túl sok rémegyszerű kérdésem esett ki, vagy tengődik 30% körül...
Melyik korban játszódik H.G. Wells Világok harca c. regénye?

19. század
távoli jövő
21. század
1960-as évek


A kérdésre eddig 1 jó és 17 rossz válasz érkezett.

kár érte...
Dátum: 2009.03.04. 15:12:43
"A kvízzel kapcsolatban volt 2 probléma (ami valójában egy volt). Néha a Rossz kérdés esetén nem azt az értékelést kapta meg a játékos, amit a kvíz admin adott neki. Ennek az volt az oka, hogy a rendszer sokszor kiadott játékosoknak olyan kérdést is, amit a kvíz admin még épp értékelt."

Állítólag ez pár napja javítva lett, bár ma reggelig nem is találkoztam vele. Lényeg, hogy eseményekben azt írta, hogy helyesírási hiba miatt dobták vissza a kérdésemet, a kvízmenüben meg már érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
"Kiket ábrázolnak a magyar kártya lapjai?" az érintett kérdés
Dátum: 2009.02.28. 15:09:37
Üdvözlet mindenkinek

A Pokoli Pálinka szövetség a Világ1 en, tagokat keres
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=480

Jelenleg 9 hely szabad. Amennyiben egy teljes szövetség csatlakozna, megadjuk az esélyt, hogy a vezető továbbra is vezető maradhasson.
Fix 'adó' nincs, de szeretnénk ha tagok önzetlenül hozzájárulnának a szövetség fejlődéséhez.
Egyéb elvárások: csapatjáték és humorérzék (és pálinkafőzés-szakértelem min. 10. szint )
Nézz körül az szövetségi oldalunkon és ha úgy döntesz, hogy csatlakozol, szívesen látunk.
Dátum: 2009.02.23. 20:27:55
szerkeszt: asszem, jobb ha az illetékest keresem meg ezzel
Melyik mitológiai lény nem szerepel a Titánok harca(1981) c. filmben?

Küklopsz (*)
Pegazus
Kraken
Medúza


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Ok..rossz....de miért speciális egy klasszikus film? Mondjuk lehet elég hamar kiesett volna, mert a jónép a Krakent a Karib tenger kalózai -ból ismeri. Mindegy, azért nézzétek meg, jó kis film...
Évszámot is direkt oda írtam, mert állítólag pár éven belül jön a remake:)
Dátum: 2009.02.14. 13:36:32
"Szerintem nem lenne nekik nagy fáradság hogy 50 kérdést előre kiválogassanak és azt adnák le. Így legalább mindenkinek lenne esélye."

De gondolj bele, mi van ha egy házban többen is játszanak a végzetúrral, vagy a szomszéd, vagy az 200km re lévő ismerősnek leadod a drótot a a válaszokkal? nem jó megoldás...

Én is azt hittem, végre jó eredmény fogok elérni, erre a végére bekaptam a tutikat:
mi a 70 4 es számrendszerben
Fantasy írók dögivel, párat ki tudtam goglézni..
Az Ausztriásat én is megkaptam
meg melyik lovagrendet űzte ki II. András Erdélyből
melyik országban teljesítenek legtöbben katonai szolgálatot

és pukk... 8 kérdés bukó
Hány karma van a macskának?


A kérdésre eddig 5 jó és 24 rossz válasz érkezett.

Még csak pár órája van benn a kérdés..de úgy tűnik nem lesz hozzú életű. Macsekom is szomorú
Dátum: 2009.02.10. 14:57:50
Idézet: Zimek - 2009.02.08. 14:58:33
1500as küldetéshez keresek partnert. 25. szintű varázsló vagyok


Nekem 10+7 es kreatív izével () 1 nap alatt sikerült, kb 20 portya után...legyen nálad kb 2000 LE ,a többletből vegyél itókákat, vagy építs.
Dátum: 2009.02.09. 12:10:58
1. Igen első 1000 megválaszolása után...

2. De az nem ilyen szép lila
Dátum: 2009.02.09. 11:37:37
Bocs az offért, nekem 2 apró javaslatom lenne
1. 1000 megválaszolt kérdés után lehessen kérdést feltenni

2. Egy egyszerű, de nagyszerű javaslat. Bent kellene hagyni a kvízmenüben a kvíz-feltevő "ablakot". Saját példámon okulva, sokszor előfordult, hogy eszembe van vmi jó téma kvízkérdésnek. De mire eljutok odáig, elfelejtem, s vmi ócska kérdést írtam, amire utólag nem vagyok büszke. Csak annyi kellene, hogy az ember beírja a kvízét, elmenti magának, tudja csiszolgatni, átírni, ha eszébe jut egy jobb...
Dátum: 2009.02.09. 11:21:45
Most kaptam egy ilyen kérdést

Melyik múmia filmet nem készítették el?
múmia 1
múmia 2
múmia 3 *
múmia és a sárkánycsászár sírja

Tudomásom szerint van A Múmia, A Múmia visszatér, A Múmia- A Sárkánycsászár sírja...(eddig). Szerencsére megpróbáltam a kérdésfeltevő agyával gondolkozni, s így eltaláltam
Dátum: 2009.02.09. 01:13:07
Csak szőrözés, de a Gyűrűk Urában törpék voltak és nem törpök... Nem ugyanaz, mielőtt valaki szóvá tenné... Így már rögtön jó a kérdés.



Törpök vannak, hamár Göncz Árpi bácsi így nevezte el őket...
Dátum: 2009.02.08. 12:30:15
Idézet: Trox - 2009.02.08. 12:19:56
nem úgy értettem hogy amikor vadászok nem írja ki azt hogy vadászat közben töltsd ki a kvízt vagy valami ijesmi


Ezt akkor írja ki, mikor még aktív a mentor ha jól emlékszem... ezt csak 1Xkell kitölteni, de a jutalom nem marad el
Dátum: 2009.02.07. 19:15:23
Gondolom gondoltak arra, hogy a mentoros őskövekkel ne lehessen visszaélni...
Oldal: 123456789