Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2009.05.31. 15:36:26
Nem, valamit kell tenned a helyére. Ezért ne add el az alapfelszerelésed (bőrvért, kis bőrpajzs) ilyenkor (is) jól jön.
Na, csak hogy értsük egymást tisztelt Hastin!

1. Pók: olyan játékos aki nem megy gyakorlatilag vadászni (csak küldetés miatt) hanem más játékosoktól hozott LE-ből él. Így sokkal lassabban lép szintet, de arányosan sokkal erősebb lesz (ebben a játékban az a jó, ha minél több LE-t hozol, minél kevesebb Tp-ért). A titok abban rejlik, hogy tudd, kit kell megtámadni, kitől lehet nagyon nagy eséllyel rengeteg LE-t hozni. (Ezt már ne tőlem kérdzd, vadász vagyok, erre sosem sikerült ilyen mélységben rájönnöm ).
Minden máshoz amit írsz, engedj meg egy személyes észrevételt:
Tudod, még tavaly, nagyon kezdőként, mikor indult a játék, én olyan 3. szintű voltam asszem, mikor jött egy 4. szintű srác, levert mint vak a poharat. Én nem rohangáltam ide, hanem írtam neki, hogy ezt hogyan? Válaszolt és (amennyire az akkor lehetséges volt), még tanácsokat is adott. De bennem leginkább az maradt meg, ahogy elkezdte a levelét:
"Tudod engem 3 hét alatt vagy 15-en vádoltak csalással, de te vagy az első, aki megkérdezi: én hogyan csináljam?"
Te megtetted? Kérdeztél tőlük, mielőtt ide futottál?
Mert a magas szintű állat könnyen kijön ám egy intelligens kedvenccel mondjuk, amely szakértelem minden szintje után +5% Tp-t ad az állatnak, a Kennel se mindegy...
De ezeket a válaszokat tőlük is megkaphattad volna.
Tudod egyikük olyan játékos, aki valaha elég sokat letett az asztalra, aztán törölte az 50. szint környéki karakterét. Az a tudás ami megvan neki, az ami erősebbé teszi nálatok, nem az épületei, hidd el nekem. A tapasztalat viszont nem szabályellenes.
Üdv mindenkinek!

A portyázós dologhoz nem akarok hozzászólni, mert nem értek hozzá, nem tudom hogyan kell pókot nevelni, ez van. (Maximum annyit, hogy mint eleddig is, most sem értem, hogy miért kell a játékból minden kreativítást kiölni... Na mindegy)
A Zöld Pókokhoz viszont igen...
Magasabb szintű tag nyújtotta építési előny... Aha... És most azonnal le kell ezt is korlátozni. Értem...
Egyszerű kérdésem volna: Igazságosan hogyan?
Mert akkor mondok egy egyszerű példát: amikor én átjöttem a jelenlegi szövetségembe olyan 15. szint környékén jártam, a klánalapító ha jól emlékszem 2. szintű volt (komolyan, még ott kezdtem velük: tessék venni varázslatot, jó az!). Nem egészen meglepő módon sokkal több az építésem mint nekik. 1M felett járok, akikkel akkor kezdtem 150-380k körül járnak.
Nem értem mivel voltunk mi olyan hatalmas előnyben...
Ugyanis a háborúink jó részét tényleg megnyertük, amit inkább az ügyes taktikának tudok be, mint a picit magasabb kiszolgáló épületeknek.
Tanácsokkal láttam el őket, amikhez bárki hozzáfér, ha elolvassa a stratégiák topicot, vagy veszi a fáradtságot és ír egy-két tapasztalt játékosnak. Akár nekem is.
Emellett jövő héten szeretnénk hadat üzenni egy top klánnak (mert ez a "hatalmas előny" a toplista 3. oldalára volt elég), az előnyük +12 támadás/+21 védekezés/+10 IQ. Volt pár tesztcsatánk. Nézegettük a dolgot. Ez semmi.
Nem hiszem, hogy ezek a bónuszok döntenének. Semmilyen szinten. Ha pedig ilyen ütemben építenek, akkor előbb-utóbb vonzó célpont lesznek a nagyobbaknak is és a két magas, de csak építésre koncentráló tag már hátrány lesz... Egyszerűbben: a rabszolga régen sem volt igazán kifizetődő, most sem az...
Egy teljesen normális, kreatív taktikát használnak. Miért kell nekik menni emiatt? Nem értem...
Ja, ezt meg még muszáj:
Idézet: Hastin - 2009.05.30. 22:27:10

Kedves Khetty! "...hogy kidobjam a több, mint 6 havi karakterfejlesztésemet a kukába!!..."
PFFFFFF.
Én már 2 és fél éve játszok egy játékkal, ami már több mint 8 éve indult, és még egyszer sem jutott eszembe "kidobni" a karakterem, mert ott pl kezelve vannak az ilyen dolgok (és nem dicsekvésképp, de a SZINTEMHEZ KÉPEST az egyik legjobb vagyok, szóval nem csak véletlenszerűen nyomogatom a gombokat a játékban)... Tehát ha csak 6 hónapja van karaktered az még semmi... (ezzel eszemben sincs megbántani téged, és mást sem, csak akkor panaszkodj majd, ha már annyi időt töltöttél valamivel, mint én)


Jelezném neked: Khetty ezzel a játékkal a kezdetek óta játszik, egyike a legtapasztaltabb játékosoknak (kicsik őt is kereshetik!!! bocsi Khetty ) Úgyhogy nagyjából, mivel a játékban lévő elérhető ismereteket már kimerítettük és egyrészt a wiki, másrészt barátok révén ismerjük, engedtessék meg neki, hogy nyugodtan véleményt formáljon, nem csak majd két év múlva, mert addigra egyrészt sokan nem fogunk/fognak játszani ha ilyen ütemben törlődnek a topok, másrészt mert anélkül nincs értelme a fórumnak.
Dátum: 2009.05.30. 17:04:57
Isten leszól az égből egy férfinak:
- Mivel eddig nagyszerű életet éltél, teljesítem egy kívánságodat!
- Akkor kérek egy közúti hidat a hawaii szigetekre, mert utálok repülni - kéri a férfi.
- De fiam! Ez hatalmas csoda lenne, az emberek rögvest megtudnák a létezésem, s ez elvenné tőlük a szabad akaratot. Kérj valami kisebbet.
- Jól van - bólint a férfi, - akkor szeretném megérteni a női lelket. Azt, hogy miért bánatosak, miért sírnak érthetetlen problémákon, vagy generálnak újakat, miért ilyen hullámzóak az érzelmeik, miért és mit szeretnek, mi lakozik a szívükben?
- Hmm... Izé... - válaszol Isten. - Mit is mondtál fiam, hány sávos legyen az a híd?
Dátum: 2009.05.30. 13:49:20
Idézet: Maci - 2009.05.30. 13:37:41
most nézem cirip a közel 4000 hozzászólásodat, de nagy dumagép vagy.. persze jó értelemben..

maci


Na akkor én meghúzom magamat
Dátum: 2009.05.30. 11:14:46
Olvasd el az aláírásom
Dátum: 2009.05.29. 22:57:31
Nos, pont annyi jogalappal dumálok bele mint te Zacc, mert 45-ön még engem nem érintenek, de:
Én meg úgy gondolom, hogy Miklósnak foglalkozni kell a TF, az ŐV, a HKK, a VÚ fejlesztésével és a könyvkiadással is természetesen. Ez pedig rothadt nagy meló. És persze mehetne gyorsabban is, ha anno nem éltek volna vissza a fejlesztési ötletek adásával sokan TF-en és ŐV-n is, és nem veszett volna el nagyrészt Miklós bizalma a játékosokban. Sajnos.
Én készséggel elismerem, hogy nem a legjobbak a fejlesztések. Csak remélhetem, hogy ez a Kritályszív marhaság sosem kerül játékba... Legalábbis játékosoknak.
De tény ami tény, neki is nehéz, na. Kicsit próbáljátok a helyébe képzelni magatokat és ne gúnnyal...
Dátum: 2009.05.29. 18:39:03
Idézet: Piciklon - 2009.05.29. 18:32:43
Azért a TF talira tessék eljönni. Főleg te, Zacc!
Ha sokan "bántani" akarnának, majd megvédelek


Ehhez csatlakozom! Eléd állok! Amíg engem megkerülnek az neked már minimum 15 méter előny!
Dátum: 2009.05.28. 23:03:01
Csak neked Zacc, íme a búcsúajándékom!
Dátum: 2009.05.28. 22:33:11
Nektek is!
Dátum: 2009.05.28. 22:17:03
Idézet: Szabinho - 2009.05.28. 22:05:24
Na, jöhetnek az értelmes kommentek hogy mit kell itt sírni, blablabla


Jönnek:
Sajnálom a döntést srácok. Nem volt éppen a KV unszimpatikus klán nekem, csak érdekes volt a felfogásotok, ennyi. De a legjobbakat kívánom a való életben! És köszönjük, hogy játékotokkal és megjegyzéseitekkel színesítettétek eddig is az összképet! Egy újabb szín hiányzik most majd újra a palettáról...
Dátum: 2009.05.24. 17:32:06
Melyik az alábbiak közül egy törpe neve a Hófehérke és a hét törpe c. mesében?

Ki a Fene olvas/néz manapság mesét?
szelektív hulladéjgyűjtő konténer
Kuka
Illegális szemétlerakó


Na ezt már azért ne jó? Még a helyesírástól eltekintve se...
Dátum: 2009.05.24. 13:48:17
Nem, a pontozástól csak a népszerűség függ, hogy eddig mennyire volt közkedvelt a fórumon, a fórum rang csak a hsz-ok számától függ, asszem 50-nél lesz újabb váltása majd Szandra.
Dátum: 2009.05.23. 13:17:36
Sziasztok!

A fő probléma szerintem az, még mindig, hogy ezzel az épülettel még jobban eltávolodunk a sokak által óhajtott céltól, hogy végre ne az egyszerű, 3 napos farmolásról szóljon a játék. Mert most aztán főleg miért érné meg védekezni, ha azzal még többet bukunk? Nonszensz. Ugyanakkor egyre többek játékélményét csorbítják a megnyerhetetlen harcok. Volna egy szerény ötletem, nem tudom ki mit szól hozzá (Jeriko, lehet darabokra szedni! ), azt sem tudom mennyire jó, de meghallgatnám a véleményeteket:

Tharr dicsőségcsarnoka

Építési költség: 50.000LE, 75.000 LE, 100.000 LE, stb.
Feltétel: (ne túl magas, pl. Lélekkút, vagy Őrtorony 2)
Építhető szintek: 10
Az épület egy másodlagos lélekenergia tartályként működne, ami ugyanúgy telik mint a lélekkút, de építésre nem használható. Maximális kapacitása a lélekkút szintjének 10%-a, amelyet minden szint 10%-al növel.
Ha egy szövetség 3 nap alatt bukja a háborúját, akkor normál módon veszít LE-t a kútból. Ha 1 hét alatt, akkor a vesztett LE felét a csarnok adja (mivel oda magától nő a LE, gyakszi ennyivel kevesebbet buknak). Ha 2 hét alatt, akkor a 90%-át. (Természetesen legfeljebb a saját maximális kapacitását tudja beletenni).
És emellett akkor be lehetne építeni, hogy minél hosszabb a háború, annál több legyen a nyereség. Így a támadó is többet hoz ha hosszabb háborút vállal be, meg a védő sem hiába küszködött.
Szerepjátékosan meg a szép küzdelem elnyerte a hadisten tetszését, így egyháza magára vállalja a hadizsákmány egy részének fizetését.

Tudom, hogy ez így nem sok, inkább csak egy kidolgozásra váró ötlet, ha egyáltalán érdemes vesződni vele. Ti hogy látjátok?
Dátum: 2009.05.23. 11:02:56
Ha jól értem TLO-t, akkor mindkét fél megpróbálja kiszélesíteni a konfliktust... Vagyis a szövetségeseiket is felkérik a Citadellára...
Sőt. TLO tegnap őskővásárlást is kilátásba helyezett azoknak, akik megcsapják a VM-et, nagyon remélem hogy erre sem volt vállalkozó.
Skacok! Próbáljátok már meg ezt egymás között lezavarni... Ez a ti ügyetek, nem?
Dátum: 2009.05.23. 10:47:01
Anyám! Hogy sikerült 22k-t veszteni? Akkor menjetek vadászni ha van is időtök ott ülni és költsétek le a LE-t az Isten szerelmére!
Aki nem tud kombázni, az a háború idejére, ha tényleg becsületbeli ügy, lépjen ki a szöviből.
Ahogy néztelek te azért elég sokat el tudsz kapni...
Ha tényleg ilyen elkeseredettek vagytok, akkor csapjátok meg a VM-et Citadellával, aztán ha kell, arra a 3 hétre lépjen ki mindenki, aki nem tud kombázni, így döntetlen lesz.
És azért az érdeklődés szintjén, melyik két szövetség volt ilyen szinten... nem szeretnék durván fogalmazni... kik küldték a Citadellát?
Dátum: 2009.05.23. 10:39:20
Idézet: Hatsuyuki - 2009.05.23. 10:34:02
Ha megakarom csinálni az 1500 LE zsákmányolós küldit az ellenfélnél mennyinek kellene lennie kb?


Amikor ebben szoktam segíteni másoknak, akkor úgy 13-15.000 LE szokott lenni nálam.

Idézet: Uranos - 2009.05.23. 10:35:38
Sehogy sem tudtam eddig kibogarászni, hogy hogyan lehet belépni egy szövettségbe, illetve egy általam létrehozottba embereket meghívni?


Katt a szövi adatlapján, fent (ha van szabad hely és hordádnak megfelelő) Jelentkezés a szövetségbe gomb.
Toborzás:
Itt fórumon a legegyszerűbb. Szövetségek -> (Hordádnak megfelelő) szövetség
Jelöld meg a szövi céljait, melyik világon van, kinél kell jelentkezni, stb.
Dátum: 2009.05.23. 10:10:18
Ott nem tudok segíteni, ott még csak az 5. szinten járok.
Dátum: 2009.05.23. 10:08:56
Értem amit mondasz és bizony sajna igazad van, de Gaunak is. Arra kéne ösztönözni a szövetségeket, hogy minél tovább kitartsanak, az elhúzódó háborúkért többet nyerjenek de a picik se veszítsenek többet. Ezt viszont elég nehéz megoldani, de nem lehetetlen. Valami ilyetén képen (most hasraütésra mondok valamit):

Új szövetségi épület:

Tharr dicsőségcsarnoka

Építési költség: 50.000LE, 75.000 LE, 100.000 LE, stb.
Feltétel: (ne túl magas, pl. Lélekkút, vagy Őrtorony 2)
Építhető szintek: 10

Az épület egy másodlagos lélekenergia tartályként működne, ami ugyanúgy telik mint a lélekkút, de építésre nem használható. Maximális kapacitása a lélekkút szintjének 10%-a, amelyet minden szint 10%-al növel.
Ha egy szövetség 3 nap alatt bukja a háborúját, akkor normál módon veszít LE-t a kútból. Ha 1 hét alatt, akkor a vesztett LE felét a csarnok adja (mivel oda magától nő a LE, gyakszi ennyivel kevesebbet buknak). Ha 2 hét alatt, akkor a 90%-át.
És emellett akkor be lehetne építeni, hogy minél hosszabb a háború, annál több legyen a nyereség. Így a támadó is többet hoz ha hosszabb háborút vállal be, meg a védő sem hiába küszködött.
Szerepjátékosan meg a szép küzdelem elnyerte a hadisten tetszését, így egyháza magára vállalja a hadizsákmány egy részének fizetését.
Ez persze csak egy gyors ötlet volt, de valahogy tuti meg lehet, és meg is kell ezt oldani.
Dátum: 2009.05.23. 09:50:29
Na úgy már más!