Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2008.11.07. 09:29:09
Az. És Eleven Hold.
Salem!

Hát kicsit meglepett a dolog, hogy kiesett a kérdésem. A következő volt:

A felsoroltak közül ki nem vértanú szent?

Szent Ágnes
Szent Júdás apostol
Árpádházi (Szent) Erzsébet
Szent Gellért püspök

Azért lepett meg, mert az még rendben van, hogy sokan nem ismerik Szent Ágnest, vagy Szent Júdás apostolt, de azt szerintem azért illene tudni, hogy a saját népünkből való, magyar, Árpádházi (Szent) Erzsébet ki volt... Márpedig ő nem volt vértanú. És akkor az összes többit már nem is kell nézni... De hát ez van. Csak tudnám mi volt ebben a kérdésben félrevezető, ami miatt erre nem jöttek rá az emberek...

Jó játékot!
Dátum: 2008.11.06. 21:28:10
Salem Dragon HUNter!

Ha már megszólítottál, akkor válaszolnék:
Nos a Queen együttes kérdéses, hogy mennyire számít kortárs művészetnek, de előre bocsájtom, hogy roppant mód szeretem a zenéjüket. Ellenben semmiképpen sem érzem alapvetőnek, hogy fejből tudjam, mikor koncerteztek hazánkban. Ez azért más mintha a frontember nevét kérdeznénk meg...
Nem áll szándékomban minősíteni a kortárs reggae előadók művészetét sem, ezt csak és kizárólag az utókor teheti meg, csak jópár év múlva tudhatjuk meg, miből is lett sláger. De ezzel együtt én magam, aki valóban csak felületesen követem a kortárs zenét (is), őszintén megmondom, hogy még nem hallottam ezen előadóművészekről. Lehet, hogy mindannyian nagyon ismert, világhírű popsztárok, ebben az esetben vállalom műveletlenségemet, de ez van.
Nem, nem vagyok hajlandó a kérdésekhez a Google segítségét igénybe venni, és nem, nem azért, mert ne tudnám hogyan működik. Hanem azért, mert ha jól tudom Miklósék is kifejtették, hogy a kvíz nem arról szól, hogy kikeressük a válaszokat az internetről. Olyan kérdéseket kell feltenni, amit mindenkinek ismernie kell/kéne, legfeljebb rövid gondolkozás után. Minden meggyőződésem a Queen együttes és a kortárs reggae előadók iránti minden tiszteletem ellenére, hogy ezek a kérdések nem ilyen jellegű tudásra kérdeznek rá.
Emellett én is kaptam már meg olyan kérdéseket, amelyek elgondolkodtattak, vagy éppen elkeserített, hogy már nem emlékszem a válaszra, pedig tudnom kellene. Ilyen esetekben, amellett, hogy magamban gratuláltam a kérdés feltevőjének, utánanéztem a tippem után. Sok érdekes információval gazdagodtam már e módon. Ellenben jelen esetben egyik kérdéssel kapcsolatban sem éreztem erre vonatkozó késztetést.
Amennyiben bárkit is sértett az előbbi kérdéshez tett kommentárom, akkor attól elnézést kérek, mert nem ez volt a szándékom. Amennyiben bárki privátba ez ügyben megkeres, akkor azonnal módosítom a kommentárt "Túl speciális, törölni"-re, de a véleményemet fenntartom.

Köszönöm, és jó játékot!
Dátum: 2008.11.06. 20:58:18
Mikor koncertezett a Queen Magyarországon?

1985
2001
1986
1995

Melyik reggae előadó nem magyar?

Max Romeo
Irie Maffia
Brains
LB 27

Mindkét kérdés túl speciális szerintem.
Dátum: 2008.11.06. 20:32:41
Nem kell annyit átnézni, csak a gyorskeresőt!
Amúgy vedd meg a csapdakészítés szakértelmet és vadássz sokat. Ha akarod is használni valamire a döglentyűt, akkor meg az idomításra is tegyél egy kevés LE-t.
Dátum: 2008.11.06. 20:25:07
Most ugye csak vicceltél? Ugye?!
Dátum: 2008.11.06. 20:19:25
Akkor írjatok privát levelet Miklósnak, rendes ember, segíteni fog.
Dátum: 2008.11.06. 20:10:06
Hydro, Hercegnő!

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat. Az előző hsz-em vonatkozó részét tekintsétek semmisnek, én vagyok a hülye. Ennyire nem nézek már utána, mert megmondom őszintén, nagy eséllyel sohasem lesz rá szükségem, de annyi lejött, hogy tudnom kellett volna. Sorry, és még egyszer köszi!
Dátum: 2008.11.06. 19:59:41
Kattintani elfelejtett jelszó vagy írni Miklósnak privát üzenet. És átolvasni, mielőtt hozzászól, ha szabadna kérni.
Dátum: 2008.11.06. 19:53:39
Salem!

Nem, nem kövezlek meg, csak megkérlek valamire. Az addig rendben van, hogy kifejted a véleményedet. De ha elolvasod, akkor ennek a helye egyrészt a Vélemények a játékról topicban lenne, másrészt kérlek szépen válogasd meg a szavaidat. Így az ember esetleg beszél baráti társaságban, de nem az interneten. Ettől sem stílusosabb, sem menőbb nem leszel. Nem muszáj rám hallgatnod, de előbb utóbb ezt, ha így folytatod, akkor meggyőződésem, hogy ezt mások is közölni fogják veled, az meg igen kellemetlen mindenkinek.
És hogy rátérjek a mondandódra. Nos igen, sajnálom, de előfordul olyan, hogy az embert megverik jóval erősebbek. Egyszer bennem is felvetődött, hogy miért szintfüggő ez az egész, miért nem meghatározott tulajdonságösszeg különbségig lehessen támadni. De az az igazság, hogy jó ez így. Ugyanis: mindenkinek lehetősége van arra, hogy prémium tagságot vásároljon, ami nem túl drága. De ezt a játékot is a prémium tagok tartják el. Ha az általad mondottat valósítanánk meg, akkor csak a prémium játékosok játszanak tovább, hiszen ők térítik meg a kft által bele fektetett munkát. Úgy gondolom, hogy mi, akik nem vagyunk prémium játékosok, inkább örüljünk, hogy részt vehetünk ebben, nem? Ja és hidd el, ez nem csak a prémium tagságtól függ, más összetevői is vannak (gép előtt töltött idő, józan ész, baráti segítség, stb.) Ha valóban frusztrál a játék, akkor tényleg jobb, ha abbahagyod, és nem azért mert levernek, hanem azért mert ez egy játék. És a célja a szórakoztatás. Ezt pedig esetedben nem fejti ki.
És ne haragudj, de még valamit meg szeretnék jegyezni:
Ilyen stílusban írt hozzászólásodra utoljára reagáltam, akár pozitívan, akár negatívan.

Köszönöm, hogy meghallgattál!
Dátum: 2008.11.06. 19:34:32
Úgy van! De itt lőjenek le ha tudom mi ez... Pedig 3-asra azért leérettségiztem... Majd megköszönöm Mészáros tanárnőnek.
Mindig tanulok valamit...
Dátum: 2008.11.06. 19:18:48
A válasz megy privátban.
Dátum: 2008.11.06. 19:17:48
Továbbra is szeretném mély hálámat kifejezni néhány kedves kérdésírónak:

Mi a Diszkrimináns?

E=MC^2
2x(AB)
IxU
b^2-4ac

Úgy érzem ismét a hiányos kémia tudásomra szeretnének utalni, mert minden más tárgyból elsőre átmentem általános iskola 1-től gimnázium végéig. A másik lehetőség, hogy arra próbál rávezetni a kérdés feltevője, hogy valamely tanárom túl enyhe volt velem szemben, hogy anélkül engedett át, hogy ezt egy életre belém verte volna... Kérem segítsenek, mely tantárgyat oktató kedves néninek/bácsinak köszönjem meg, hogy eme fontos tudás nélkül is érettségi vizsgára alkalmasnak talált?

Melyik vállalatnak nem volt soha gyári csapata a Formula 1-ben?

Peugeot
BMW
Renault
Mercedes

Imádom a Forma 1-et. Így természetesen tudom a választ a feltett kérdésre. Nagyon sok ember van azonban, úgy tudom, akik nem szeretik ezt a remek sportot, ezért köszönöm a kérdés feltevőjének, hogy megpróbálja őket kimenteni a legsötétebb barbarizmusból. Mert mire ezt megtalálják, garantáltan elég jól megismerik ezt a remek sportágat úgy 80 évre visszamenőleg! Hálásan köszönöm! De a gyakori csukláson ne lepődjön meg, sajnos van aki javíthatatlan, és az sűrűn fogja Önt emlegetni!
Dátum: 2008.11.06. 19:10:29
Hogy legyen haszna a kufárnak is. Gyűjtöget öreg napjaira.
Dátum: 2008.11.06. 18:51:18
Én is szeretem Caldwellt, sőt megveszek a stílusáért, az egyik legjobb hazai író, de a kérdés sajnos attól még nagyon de nagyon spec...
Dátum: 2008.11.06. 18:41:05
A sakkoshoz: Szerinted nekem igen? Életem legjobb eredménye egy patt volt... De én nem szólok bele mert buta vagyok ehhez (is).

Aláíráshoz: Szerintem csak fel kéne tenni vegzetur.wikidot-ra a HKK teljes szabálykönyvét és laplistáját, na meg persze a TF és ŐV teljes történetét, karaktereit, tárgyait, stb és nem lenne gond az aláírással. (Mondom ezt úgy, hogy évekig játszottam, talán még fogok is, de ez... Ez egy másik játék srácok/csajok!)
Dátum: 2008.11.06. 18:36:15
Tényleg Hydro, kihagytad Rhattot! Pedig a ganüidek az övéi (ha még jól emlékszem, vagy egy éve nem játszom...) Szóval: világoszöld-Rhatt!
Dátum: 2008.11.06. 18:07:41
Mindkét kérdésedre mondom: Légyszíves legközelebb használd a gyorskeresőt, mert ha én itt ezt most megmondom, akkor még engem is meglincselnek, annyira sokszor volt! De lásd milyen vagyok, elküldöm neked privátban! Most utoljára!!!
Idézet: Shadowmaster - 2008.11.06. 18:00:18
Szerintem van egy határ ami fölé nyugodtan lehet menni.


Persze, csak azt nehéz érezni, hogy hol van ez a határ... Bár gondolom mindenkinél más... Van aki 10 deka hízástól kiakad, van aki 160 kiló felett még remekül érzi magát...

Szegény Miklós, próbál minket egészséges életmódra nevelni, mi meg...

ui. Vigyázz azért magadra Gort! Az azért már nem tréfa!
Dátum: 2008.11.06. 17:42:35
Megint támadja a rekeszizmaim. Segítség! Mayday!! SOS!!!