Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2008.11.09. 22:04:18
A szerzetes lovagoknak (pl. templomosok) bizony le kellett tenni mind a 4-et. A szokásos 3 szerzetesit (engedelmesség, szegénység, szüzesség), és mivel ők az Urat karddal szolgálják, így jött hozzá a 4-ik. DE! A kérdés nem pontos. Ugyanis voltak olyan kisebb-nagyobb rendek, amelyek bár az egyház hűbéresei voltak, de nem szerzetes lovagok! Pontosítani kéne a kérdést (nem örülnék, ha törölnék, mert nagyon szép), bár így is érthető nagyjából. Úgy valószínűleg jobb lenne:
Hány fogadalmat tettek az egyház szerzetes lovagrendjeiben a középkorban?
Dátum: 2008.11.09. 21:55:02
Ezen a topszövetségeket kivéve mindenki átesik masterv. Ha ez vigasztal, nekünk eddig 5 háborúnk volt, amiből egyet nyertünk meg (igaz azt mi kezdtük). Ezt jobb ha megtanulod elfogadni, ilyen az élet. A gyengébb mindig ki lesz zsákmányolva.
Ja! És van lehetőség visszautasítani a hadakozást! Úgy hívják, kapituláció...
Bocs, de biztatni nem tudlak.
Dátum: 2008.11.09. 21:37:32
Én véglegesen. Nem azért, mert esetleg véletlenül mellé kattintott, amikor megadta a helyes választ, hanem azért mert, már elnézést a kifejezésért, "hülyének" nézi a játékostársait. Ugyanis erre már nem tudok mást mondani. Ez a kérdés óvodásoknak való!
Lammandragon valószínűleg igazad lesz a számmal, de ehhez én túl fáradt vagyok. Nem esett le. A többi számítógépes ismerethez nem értek sajnos... De köszönöm a magyarázatot!
Dátum: 2008.11.09. 21:23:48
Vajon mi a "ZIX"?
Fájl.
Szém.
Esemény.
Betű.

Na most nagyon őszinte leszek. Az oké, hogy a megoldás a fájl. De egyrészt mi szükség a válaszlehetőségek végén a pontra? És főleg, mi az a szém? Buta vagyok, nem tudom...
Valaki mondja már meg, legyen velem olyan jó! Bitte!
Hát átszámoltam egy párszor, de ciripnél és Xenánál a pont! Hidd el, tudsz tévedni. Mint ez az eset is mutatja...
Na akkor te számolj utána még egyszer nemes uram!
Dátum: 2008.11.09. 20:33:31
Mi? Ugyanaz a két játék! Tök mindegy, hogy világ1 vagy világ2... Miért lenne különböző a legenda?
Idézet: Sir Ny - 2008.11.09. 20:20:37

És bár a magyar nyelvben tényleg a mondatokat nagy betűvel szokás kezdeni, de ez nem egy magyar nyelvről szóló téma, hanem a fogyásról. És az én kezdőbetűim most miattad felszedtek pár pixelt.


Köszönöm szépen!
(Tök mindegy miről szól a téma, a magyar helyesírás szabályai attól még kötelezőek!)
Dátum: 2008.11.09. 20:20:14
Idézet: Khetty - 2008.11.09. 20:01:12

Az amerikai típusú M1-es Garand- nak mekkora a tárkapacitása?
8
30
20
6

Byzon kedvéért elárulom nemcsak Olaszországban voltam táncosnő, de nem ám! Jártam a US Navy kötelékében is... tengerészgyalogosként... rólam mintázták a G.I. Jane c. mozifilm főhősét! Csak ott Demi Moore sokkal csinosabb volt nálam! Nos, ott tanultam, hogy az M1 Garandnak 8 krumpli a tárkapacitása!


Khetty kedvéért elárulom:
Az M1 Garand gyalogsági puska az egyik legsikerültebb konstrukciójú fegyver volt, nyugodtan kijelenthető, hogy a második világháború legjobb gyalogos fegyvere. Megbízható volt, igénytelen, minden körülmények között használható, és nagyon pontos. Két hibája volt csak: ha feltették rá a hozzá rendszeresített szuronyt, akkor súlyosan romlott a lőpontossága, másrészt amíg el nem lőtték a teljes (8 lőszer kapacitású) tárat, addig sajnos nem lehetett újra tölteni.
G.I. Jane-ként nem tudom hogy találkozhattál vele, mert 1953 óta nincs rendszeresítve az amerikai hadseregben...
2 dolog Sir!

Egyrészt ez rendben van a vélemények különbözőségéről, az a kérdés, elfogadod-e, hogy másnak lehet más véleménye, vagy ettől rögtön antiszociálisnak bélyegzed?
Másrészt a magyar nyelvben a mondatokat nagy kezdőbetűvel kezdjük. (Ne haragudj, de nagyon zavar)
Dátum: 2008.11.09. 20:09:20
Neked is Cirmos!
Dátum: 2008.11.09. 20:05:05
Ha csak pihenni küldöd, bármikor...
Dátum: 2008.11.09. 20:03:24
Hát igen. Azt sosem lehet tudni, mi okozta az életében azt a törési pontot, ami miatt hajléktalanná vált. Mindig imádtam az olyan megjegyzéseket, hogy maguknak köszönhetik, meg én ugyan nem adok neki semmit, menjen dolgozni, vagy éppen azért nem adok neki, mert úgyis csak elissza az egészet... Csak 1 hétre cserélne velük! Csak egy hétre! Megnézném, hogy megy el dolgozni, meg hogy ő sokkal erősebb lenne-e, és nem menekülne piához, vagy még annál is rosszabbhoz?! Ilyenkor kicsit keserűnek tűnhetek, de mentségemre legyen mondva, egy szerencsémre rövid ideig, nekem is volt benne részem. Viszont azóta is hálás vagyok azért a néhány hónapért az Úrnak, mert elég érdekes tapasztalatokat jelentett megismerni a "másik oldalt" is. Mert nem sokszor van egyébként meg az ember életében az a fajta tapasztalat, hogy ha tetszik, ha nem, le kell számolni a büszkeségeddel, és oda kell menned egy idegenhez egy százasért könyörögni, hogy legyen két zsemle a gyomrodban. Meg a szabad préda érzet. Lefekszel a padra, és dunsztod sincs, hogy reggelig hányan öntenek nyakon poénból forró kávéval, vagy ittas fiatalok, már csak a hecc kedvéért is, nem rugdalnak-e meg. De ugyanakkor ennek a rövid időszaknak életre szóló barátokat és tanulságokat is köszönhetek, meg azt, hogy ez eléggé alapvetően beleépült a mentalitásomba. És ezeket a változásokat sohasem bántam meg.

Jó játékot mindenkinek!
Dátum: 2008.11.09. 19:26:15
Tisztelem a mentalitásod! Sokkal előrébb tartana egész népünk, ha mindenki így állna hozzá!
Én nem a kereskedelemben vagy az egészségügyben dolgozom, de veled egyet értek. Van fedél a fejem felett, van két kezem, két lábam, nem vagyok nagyon beteg (csak magas a vérnyomásom, de manapság kinek nem), és amíg ez így van, addig meg is keresem a napi betevőre valót. Emellett vannak jó barátaim, akikkel eljárhatok kikapcsolódni. Miért lennék hát elkenődve?
Aki nem tud örülni annak, amije meg van, mindig csak az elérhetetlent akarja, akinek a pohár mindig félig üres, nos az biztosan hamar magasra juthat, de csak remélhetem, hogy azért talál magának örömet is az életben...
Dátum: 2008.11.09. 19:02:48
Idézet: Trockij - 2008.11.09. 18:53:31

Szemem mint a .......?

elefánté
sasé
rozmáré
kigyóé



Mint a sasé. Épp olyan csipás. Legalábbis a helyesírásból ítélve...
Dátum: 2008.11.09. 18:57:33
Idézet: Hanspeter - 2008.11.09. 18:55:50

Melyikük nem Árpád-házi szentünk?
I. (Szent) László király
Szent Margit
Szent Imre herceg
Szent Gellért püspök

Az ilyen kérdések előtt viszont le a kalappal, őszinte és mély hódolatom a kérdés feltevőjének.


Köszönöm szépen.
Dátum: 2008.11.09. 18:34:19
A rubin horda tagja vagyok, a gyémántokra szavaztam.
Dátum: 2008.11.09. 18:29:32
Mi van ráírva a magyar rendőrautók oldalára?
Szolgálunk és védünk!
Szolgálunk és félünk!
Szolgálunk és nézünk!
Szolgálunk és kérünk!

KÖSZÖNÖM!!! Még sok ilyet! (Csak a "Szolgálunk és végünk!" maradt ki)
Dátum: 2008.11.09. 17:57:44
Na ennek szívből örülök! Komolyan!
Dátum: 2008.11.09. 17:27:37
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.09. 17:02:14
Mától úgyis munkanélküli lettem. A világválság az én munkahelyemet is elérte.


Nagyon sajnálom!
Sok sikert az álláskereséshez, szívből!