Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cyron

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.09.13. 21:25:02
Kenos: mindezt miért nem mered leírni az igazi karaktered nevével?
(avagy ki áll az újonc karakter mögött aki egy régi motoros tapasztalatával szólt)

Nézzük csak kiket említettél:
Sameed: a játékost régóta személyesen ismerem, tisztelem és becsülöm eddigi munkásságáért (nem a VÚ-ra gondolok ). Ő itt Sameeddel 150%-os optimalizátorként indult.
Mikor rájött, hogy mégsem nem tud 1. helyezett lenni törölte magát... végül visszajött a móka kedvéért.
Nyilván hogy élvezi a játékot és letett arról hogy az élmezőnyben legyen, tehát neki édesmindegy bukik-e vagy sem.

Maedhros: ugyanígy vagy feladta egy idő után és kifejlesztette a VF-et, vagy valami más miatt fejlődik lassabban. A lényeg hogy játszik, de már nem optimalizál.

Én még csak félig adtam fel, nem használok szingulárist hogy elszálljon a szintem, de ettől még optimalizátor vagyok és maradok.
Sosem tagadtam, vállalom (lehet köpködni, majd veszek egy esernyő relikviát ).

Tehát akkor most adj légyszíves konkrét választ a kérdésemre, ne ilyen populista kitérő manőverrel gyere mint az előbb:

Miért jogos az, hogy aki kevesebbet tesz az asztalra ugyanazt kapja, mint aki heteken keresztül mindent erre áldozott?
Dátum: 2009.09.13. 20:40:50
Ha 100-150 manó ráfordítás, akkor 800 manó micsoda?

797 manót öltem meg, és gyakran sokkal több LE-t beforgatva mint a minimum.
Ezzel nem voltam egyedül, pusztán az 5. a toplistában!

Nem mondom hogy 100-150 manó kevés a 3 relikviáért.
Itt páran csak azt mondjuk, hogy 100-150 manóval jóval kevesebbet fizettél a 3 relikviáért, mint mondjuk én a 797 manómmal.

Holott a mondás az volt, hogy senki sem jár rosszul.
Dátum: 2009.09.13. 20:07:29
Idézet: Mortimer - 2009.09.13. 14:56:38
Idézet: Ariel - 2009.09.13. 13:07:56
Hát lehet, hogy nincs hiba, de hogy veszteségesen jött ki belőle a játékosok egy része az is biztos.


Én is veszteségesen jöttem ki, természetesen. De ezt a mínuszt simán elköltöttem volna a három relikvia megvásárlására.


Természetesen... a kérdés csak az, hogy Te mennyit fizettél a 3 relikviáért?
Gondolom nem 667.300 LE-t.

Ez az amit kevesen értenek meg itt.
Néhány ember ugyanazt a jutalmat sokkal olcsóbban szerezte meg, mert kevesebbet tett a "hazáért" mint mások... kövezzetek meg ha ez így jó / igazságos / fair / stb.
Dátum: 2009.09.12. 23:19:08
No, utánaszámoltam... 667.300 LE-t buktam ezzel a Zarknodos mókával (a +5 szerencse növelés értékét is beleszámoltam).

Továbbra is fenntartom, hogy nem lettünk kompenzálva az élmezőnyben, de ennyi veszteséget még elviselek és nem fogok emiatt törölni.
Persze a puding próbája még odébb van... ki kell még tesztelnem, hogy a jutalommal újra képes leszek-e azokat megverni, akiket a manózás előtt simán vertem.
Ugyanezek a karakterek egy ideje már engem vernek simán... ideje fordítani a kockán.

Alapvetően nem volt rossz az esemény, egy kicsit kimozdított a vadászat fásultságából amit már nagyon untam... de ez hosszútávon azt eredményezheti, hogy vadászból prédává válok.
Egyeseknek ez nem gond, nekem viszont az.

Egy köszönetet mindenképp megérdemel Miklós és Baraty (meg aki még benne volt) a sok munkáért!

Reméljük lesz még történelmi esemény időnként, de ott már időben figyelembe vesznek minden tényezőt...
Ez akkor is egy optimalizációs stratégiai játék, még ha sokan nem is hajlandók ezt beismerni.
Dátum: 2009.09.12. 13:37:45
Kedves Awenhai!

A képletemben mindent átlagoltam, sőt nem számoltam a szerencse pozitív módosító szerepével.
Ez annyit jelent, hogy minden állatot normál méretűként számoltam (itt is lefelé csalok, mert az óriási és hatalmas méret nagyobb bónuszt ad, mint amennyi büntetést az apró és a kicsi).

A szörnyelfogásnál is átlaggal számoltam. 30-as a csapdakészítésem, így 8% esélyjel fogok el állatot. Azaz 100-ból 8-at. Ezért van a vadászatnál a CSP-re vetített 0,92-es szorzó, és a sajtolásnal 0,08-as. A sajtolást egyértelmű hogy tudatturbózva végzem, de mivel 5 perc áttennem a turbót, nem fogok sem őskövet sem CSP-t pazarolni rá.

Az hogy mit éri meg egy optimalizátornak és mit nem, szerintem ne Te határozd meg.
Én azért fizetek kemény HUF-al, hogy minél eredményesebb legyek a játékban.
Nem szabom meg Neked hogy ugyanezt Tedd, így kérlek Te se szabd meg nekem hogy én mit tegyek.

Mivel nem vagy a TOP100-as élmezőnyben ezért azt gondolhatod hogy én mindenkit megalázva verek péppé. Igyekszem maximálisan optimalizálni a karakterem (most mondtad hogy túlzásba viszem), mégis rendre vesztem a csatákat még a nálam alacsonyabb szintű ellenfelek ellen is.
Pl. Asmodeus Mortimert el sem találom, pedig 2 szinttel alacsonyabb.
Galmuszkról már nem is beszélve, már régóta el sem olvasom ha megtámad.
Ha a manózás nem lesz csak annyira kompenzálva amennyi energiát beleöltem, akkor még nagyobb lesz a szakadék. Szerintem tudod miről beszélek...

Még egyszer elmondom: én itt pusztán igazságos elszámolást kérek, mivel ezt ígérték.
Tudom hogy magyarok vagyunk és aki valamit jól csinál az biztosan csal, ezért dögöljön meg, de legalább azt vegyétek észre ha valaki nem csak magának hanem másnak is jót akar.
Dátum: 2009.09.12. 13:15:42
Öröm nézni, hogyan pontozzátok és hurrogjátok le a hozzászólásomat.
Vajon megértetted egyáltalán hogy Neked is jót akarok?

Erről eszembe jutott az agresszív kismalac, aki beleesett a gödörbe és nem tud kimászni:
- Szia kismalac, kihúzzalak?
- NEM KELL!

Dátum: 2009.09.12. 12:50:17
2 dolgot nem említettem eddig:

1. a lenti hosszas számításomba NEM vettem figyelembe a 183-as szerencsémet, ami Miklósék szerint jelentős előnyt jelent. Ha ezt figyelembe veszem (sajnos nem tudom a képletét), akkor jóval több mint 5 millió LE-t forgattam a manókba.

2. pusztán a jutalomképlet módosítását szeretném elérni olyan céllal, hogy _mindenki_ (legalább) annyit kapjon amennyit beleölt.
Mindezt azért, mert kijelentette a Beholder hogy nem a szivatás a cél.

Javaslatom:
_Tényélegesen_ vegye figyelembe a jutalom képlet a teljes ráfordítást és a tulajdonság bónuszt adó tárgyat is MINDEN játékosnál.
Így az optimalizátorok annyit kapnak amennyit beletettek, míg mindenki más aki még nem fejlesztett ki mindent a maximumra, azok SOKKAL jobban járnak mint a jelenlegi képlettel.

Ez mindenkinek jó, nem döglik meg senkinek a tehene!
Az optimalizátorok ott vannak mintha vadásztak volna, a kevésbé optimalizátorok pedig irdatlan mennyiségű LE-t kapnak a tulajdonságaikra.

Ne feledjük el, hogy optimalizátornak lenni azt is jelenti, hogy rengeteg időt és pénzt (őskő = HUF) ölünk a játékba.
Kicsit furán néz ki az, hogy fizessek a büntetésért.

Aki azt mondja hogy ez egy szerepjáték, az még nem játszott igazi szerepjátékkal...
Ez egy stratégiai optimalizálós játék fantasy környezetben, tehát illik is így hozzáállni.
Dátum: 2009.09.12. 11:08:49
Éllovas vagyok a manólésben a V1-en és amúgy sem szoktam fórumon sírni.
Most csak némi ténymegállapítás következik:

Miklós azt mondta mindent figyelembe vett a jutalomnál, így teszek én is:
Szintem mindjárt 75, de mivel alacsonyabban kezdtem, ezért 72-vel számolok a korrektség miatt.
Spektrális 65+40 (+105%), sajtolás 33+32 (+1300%), csapdakészítés 30 (8%), irányított vadászat 39 (+1-5%, azaz legyen átlagosan 3%)
Leöltem jelenleg 789 manót ami 1578 CSP, ennek értéke:

1. vadászat = alap LE*szintem*CSP*spektrális*kvíz*irányított vadászat átlaga*csapdakészítés módosítója
számokkal = 9,5*72*1578*2,05*1,1*1,03*0,92 = 2.306.400 LE

Nem vettem figyelembe a 2db kvízmedálomat (42k LE) és a 15 feltett kvízkérdés elvesztését (48,6k LE 72-es szinten) a korrektség miatt, hiszen lehet hogy buknék kvízt, bár ennyit biztosan nem.

2. sajtolás = alap LE*szintem*CSP*elfogás esélye*sajtolás
számokkal = 9,5*72*1578*0,08*14,5 = 1.252.048 LE

3. befektetett LE a manókba 88.880 LE jelenleg... itt is számoljunk 72-es szinttel, azaz 0,0278-as szorzóval = 3.197.122 LE-t költöttem a manókra (nem mindig a minimummal mentem!)

4. visszahozott LE manókból kb. 2000 LE / manó ha beszámítom a lélekszívást is, így az 1.578.000 LE, ezt levonjuk a fenti 3-ból

Összes költség = 5.177.570 LE
A képletet az eddigi információk alapján számoltam.

Miklós képletével számolva ez kb. a fele lenne, szerinte ugyanis az állataim fejlődése megér 2,5 millió LE-t... szerintem meg egyetlen petákot sem!
Ez ugyanis ideiglenes táp, hamarosan úgyis cserélni kell őket (már nevelődik a köv. csapat).

Továbbá a fenti mennyiséget én a tulajdonságaimra úgy osztanám el, hogy specializáció (10%) + turbózott ultraspecializáció (22,5%) + tul.bónuszos gyűrű (10%) = 42,5% kedvezménnyel.
Miklósék eleve 32,5% kedvezményt számolnak és itt bukom a következő irtózatos mennyiséget:
17,4%-ot, ami 900.897 LE!
Holott ezért én keményen megdolgoztam, és most hátrányba kerülök a lustákkal szemben, mert részt vettem egy eseményen aminek a lényege hogy megmentsük a világot...

Igyekeztem tényszerű maradni, remélem sikerült.
Dátum: 2009.08.28. 09:25:11
Idézet: Otoaak - 2009.08.28. 09:15:56
Másrészről maga az ötlet nekem nem különösebben tetszik, nem az epikus állatsebzés stb. miatt hanem mert 60 fölött kb. megáll az élet, könnyen lehet, hogy Zarknod után nem nőni hanem csökkenni fog a 60 fölötti karakterek száma. Kihaló "állatfajnak" fejleszteni meg minek ? Foglalkozzatok inkább azokkal a rétegekkel akiknek még van is értelme játszaniuk.


Miert, akiket emlegetsz nem lesznek 60. szintuek..?? Egyszer mindenki eler magasabb szintre (ha persze nem torol elotte), szoval most azt mondat, hogy 60. szint fole nem kell fejleszteni, aki allulrol odaer, az toroljon, mert jo ez igy, hogy ott megall az elet...
Dátum: 2009.06.05. 22:09:34
Hát ez már röhej... a béta teszt óta (2008. augusztus) könyörgök Miklósnak az olyan random kalandokért amik az ÖV-ben a legnagyobb színt hozták a játékba!
Most meg megjelenik egy ilyen ötlet, hogy még azért is meg kell küzdenem, hogy dolgozhassak ingyen a Beholdernek?!

Azért ez már nonszensz!!!

Könyörgöm ott az ÖV, copy&paste az ottani színesítő szöveget!
Ez aztán tényleg nagy munka lenne!

Először az NPC karakterek ötletét fordítják ki, most meg ezt...siralmas.
Egy szavazat az élbolyból mellette!
Dátum: 2009.05.21. 12:56:51
Idézet: Draglov - 2009.05.21. 07:37:06
En mindenesetre 10 pontot adtam. Talan masok is kinovik majd ezt a betegseget...


Ezért már mindenképpen megérte, a kritikusok véleményét ezek után lesajnálom.
Dátum: 2009.05.21. 06:59:04
Látom még mindig vannak akik nem a hozzászólást nézik, hanem a hozzászólót.
Inkább ezt pontozd le, ne azt amivel egy órát dolgoztam.
Dátum: 2009.05.20. 22:59:52
És eljőve a bosszú angyala, felszállott a kínok tengeréből, hogy megküzdjön az Elit Horda számára kijelölt bajnokával, Draglovval:

Cyron nem volt önhitt...tudta hogy vannak nála jobbak, erősebbek, hatalmasabbak, de ez mit sem csorbított eltökéltségén!
Meg kell mutatnia, hogy méltó vezére szeretett Légiójának!
Példával kell előállnia, hogy tapasztaltabb ellenféllel is eredményesen vehetik fel a harcot!
Egyetlen pillantás a háta mögé meggyőzte Őt, hogy ez a bizalom megalapozott.
A teljes Légió - mint egyetlen roppant entitás - fegyelmezetten és higgadtan vívta hősi párbajait legrégibb és legjobb szövetségeseivel, a rubinok legjobbjaival.
Olyan látvány tárult szeme elé, mint amelyet a krónikások mesélnek régmúlt korok lovagi tornáiról...

A viadal apró meglepetéssel indult, egyetlen gyors roham és máris rést talált Draglov védelmén.
Ez annyira meglepte, hogy az ellentámadásba majdnem belerokkant!
Ezer sebből vérezve, szárnyaszegetten, de mégis jókedvűen fordult ellenfeléhez:
- Azt hittem meg se karcollak, öregszel? - vigyorogta apró biccentés kíséretében.
- Jó kis bemelegítés volt, holnap visszavágó! - mosolygott Draglov is.

A másnapot felkészüléssel töltötte, a korábbi döntetlen meghozta a kellő vérszomját egy esetleges győzelem gondolatához.
A Légió a megszokott precizitással, teljes erőbedobással harcolt, aminek már az első napon megmutatkozott a gyümölcse.
A zafír ék csúcsa ugyan megingott, meg is csorbult egy kicsit, de a szárnyak kitartottak és egyre nagyobb lendülettel győzedelmeskedtek a rubinok felett.
Cyron erőt merített serege diadalából és a védjegyéül szegődött légicsapással köszöntötte ellenfelét.
Draglovot úgy látszik meglepte az égi taktika, pedig régről ismerte már ellenfelét... ez az apró megingás azonban két pont előnyhöz juttatta az Azúr vezért.
Mint májusi eső a száraz vetésre, úgy hatott ez Cyronra: felfrissülve, ereje teljében hajolt meg nemes párbajtársa előtt.
A csaták hevesek voltak, de most a szerencse is a pártjára állt, 3-1 hát az állás!

A feleket kimerítette a gyorsított párbaj, így beiktattak egy nap pihenőt, hogy aztán újult erővel fejezzék be azt amit elkezdtek.
A tét már a döntetlen vagy zafír győzelem volt, mely egyik fél számára sem közömbös!
Aznap Draglovnak kedvezett a hadiszerencse, övék volt a hatalom tornya, így minden idejét képességei fejlesztésére fordította.
Cyron azonban számított erre, és felhasználta végső aduját: a küldetésadó ügynök maga sem tudta már megmondani, hogy aznap valóban négy alkalommal fordult meg nála ugyanaz a szárnyas alak, vagy csak megártott Neki a boróka pálinka... a biztonság kedvéért húzott is gyorsan még egy slukkal.
Dai Shao nagyúr, Cyron főkomornyikja persze tudta mi az igazság... Ő maga földelte el a korábbi szolgavezért Argith mestert, és azt ifjú varkaudar harcost akinek már a nevére sem emlékezett.
Szomorúan csóválta meg a fejét, de hirtelen támadt érzékenysége miatt elkomorodva gyorsan megkorbácsolta Fawkest, a feltörekvő tűzfőnixet.
Legalább most még megteheti, amíg a fejére nem nő ez a dög.

A felek tehát felhasználták végső tartalékaikat és mindent beleadtak a záróakkordba:
Az eredmény ismét egy döntetlen lett, mely azonban Draglov számára nem a kedvező fordulatot hozta...
- Köszönöm a harcot kedves barátom, megtiszteltetés volt számomra Veled vívni! - hajolt meg Cyron.
- Részemről a szerencse és gratulálok! Összesítésben 4:2 a Te javadra! - nyújtja baráti jobbját Draglov is.

Így a párviadal nyertese, Cyron magasba emelvén a Légió lobogóját, mélyről jövő diadalordítással emlékeztette az Azúr harcosokat: közeleg a győzelem órája!

FOR THE LEGION!
Na ez az amire nem vágyom, a visszavágóra!
Semmi értelme a háborúnak, nem véletlenül vonultunk vissza a hadszintérről.
Részemről a szerencse és elsimerésem a TGY-nek a kemény küzdelemért!
Az utolsó órában is csak a Légió végső rohama tudta legyőzni eme nemes ellenfelet.

Ellenben megmondom őszintén, szívesebben harcolnék veletek vállt-vállnak vetve a közös Ellenséggel szemben, mint hogy itt öldössük halomra egymást egy-egy háború során!

[Persze a portya az más... a kamrát fel kell tölteni! ]

Most pedig szóljon a fanfár,
harsanjon harsona,
Hírdesse a Légió dicsőségét
a Hősök csarnoka!

FOR THE LEGION!
Birka, Azirafael:

A jelenlegi portyalistám mind3 hordát nézve (EH-t leszámítva belőle) :

1. Jerikó - TGY - védelem itala - de őt amúgy sem ütném, régi jó barát, miegymás
2. Seligen - TGY - láthatatlan, védelem itala - értelmetlen ütni
3. Dr. Jekyll - rubin - védelem itala - reggel már kapott egyet, az is bőven elég

Szóval a 74 PP-met most kire költsem el?
Igenis kell az NPC horda, mindenféle korlátozás nélkül, ellenkező esetben pont a kicsi játékosokat szivatod meg, akik még a náluk alacsonyabb szintű ellenfeleiket sem tudják legyőzni.
Kezd unalommá fajulni a játék... napközben nincs célpont, csak hajnalban, az is hamar elfogy.
Ez egy PVP játék, mi a búbánatot csináljak, ha nem PVP-zhetek???
Jerikó:

Egy kérdés... az hogy tetszett amikor az EH kapitulált?

Rubin gyűlöletetek van, az ellenfél azonnal kapitulált.
Zafír gyűlöletetek nincs, mi nem kapituláltunk.

Most akkor mit szeretnétek, küzdeni vagy bezsebelni a LE-t?
Persze küzdeni, de nyerni... értem én, nem vagyok hülye.
Birka: Te milyen karakterrel játszol a VÚ-n?
Van azért összesen 10-nél több azonos vagy magasabb szintű ellenfeled a játékban, vagy neked is ugyanúgy kevesebb jut mint nekem?
Héhéhé, mi az hogy távozni?!
Remélem nem fogod Te is abbahagyni!

Lassan, de biztosan elfogy az élmezőny...is.

Nagyon-nagyon remélem hogy Miklósék előbbre hozzák a javaslatomat, és az NPC hordát korábban behozzák mint ahogy azt tervezik...
Oldal: 123456789