Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - kaspók

Oldal: 1
Dátum: 2018.03.17. 17:58:04
Amivel elvette a kedvemet Dikó Pista, az a V3 szövibajnokság.

2. lettünk az előző fordulóban, a héten meg nem működött az szb.

Idézzek:

"2018. Mar. 13. 12:43kaspók (113254)
Szia(Sziasztok)!

Annyi sok fölösleges üzenettel bombáztalak már, hogy félve írom meg ezt is, de azt hiszem most kivételesen jogos a reklamációm.

Nem működik az szb...

Üdv: sasas, azaz Bandi
2018. Mar. 13. 14:32István
Szia.

Mit jelent, hogy nem működik? Mit ir ki? Mi a hibajelenség?

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
2018. Mar. 13. 18:36kaspók (113254)
Csupán csak annyit jelent, hogy csak a szabványdumát írja ki. Mintha nem lenne 3 db 20-as szintű tagunk.

Nem hiszem, hogy feltűnt, de az előző fordulóban 2. helyezést értünk el, most meg még játszani se tudunk.
2018. Mar. 14. 09:30István
Szia.

Futó SZB-be nem lehet becsatlakozni, meg kell várni mig végetér az 5 forduló.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető"

Most én vagyok hülye, vagy ki?
Dátum: 2017.09.01. 19:29:36
Mennyi a valószínűsége annak, hogy egyszerre 2 dobókockával 12-t dobunk?

Ki írta és fogadta el ezt a hülyeséget? Állítólag 1/12 az esélye, de szerintem 6X6 féleképpen lehet ledobni 2 kockát, abból pedig csak egyszer van az, hogy mind a kettő hatos, ergó 1/36 az esélye.

Egy kvízkérdésemet nem fogadtak el, mert állítólag helyesírási hiba volt benne. ( Hogyan halt meg Richter Gedeon, a máig híres és nevét viselő budapesti gyógyszergyár felépítője? válasz: A Dunába lőtték)
Egy észrevételemre, miszerint India lakossága a kerekítés szabályai szerint inkább 1,5 milliárd, mint 1 milliárd, (egyébként több, mint 1,3 milliárd) még csak nem is reagált senki.
Jó ez a játék, fogadjuk el a helytelen válaszokat és ne szítsuk a feszültségeket mindenfajta zsidók halálával kapcsolatban.
Dátum: 2017.07.24. 09:06:33
Jó a topic címe: Panaszok+kvíz. Ugyanis itt csak gyűlnek a reklamációk, hogy melyik kérdés, illetve válasz a hibás, visszajelzés viszont, miszerint, hogy jogos-e a panasz, nem.

Ilyen alapon lehetne akár ilyesmi is a topic címe:
" kvízreklamációk, avagy dühöngj csak bátran, hiába"
vagy
"reklamálj nyugodtan, itt reakciót úgyse kapsz"
vagy
"hibásnak gondolt kvízkérdések, amik már átmentek a szűrőn, tehát váltroztatni te se fogsz rajta már"
Dátum: 2017.07.15. 11:09:43
A mostani kvízolimpián kaptam ezt a kérdést:

Mennyi India lakossága?

600 millió
800 millió
1 milliárd
másfél milliárd

A helyes válasz 1 milliárd volt, amivel én nem értek egyet! Ezt a kérdést vagy nagyon régen tették fel (ebben az esetben viszont zárójelben jelezni kellett volna melyik évre gondol a kérdést feltevő), vagy eleve átcsúszott a hibás válasszal. India népessége a világ egyik legnövekvőbb tendenciáját mutatja, tehát egyáltalán nem mindegy melyik évről van szó. A google szerint 2015-ben már csak 60 millióval volt lemaradva Kína mögött. Míg 2000-ben valóban csak kb. 1 millárd volt a népessége, addig 2012-ben átlépte az 1,25 milliárdot és mostanra elérte az 1,334 millárdot, ami ugye a kerekítés szabályai szerint inkább másfél milliárd, mint 1 milliárd.

Érdekességképpen:https://www.indiastat.com/default.aspx
Dátum: 2017.02.02. 12:16:52
Talán igazad van, de inkább nincs.

Ok, megértem, hogy kell egy büntetésa szövinek is a feltételezetten multi, imago építők miatt. De mi van a nem csak feltételezetten, hanem bizonyítottan direkt átlépőkkel? Nem nagyobb probléma az, hogy sokan csak azért lépnek be egy zövibe, hogy miután kilép és átlép az eredetileg is kivánt szövijébe, akkor a régi szövit hátrányba tegye? Nálunk volt olyan kilépő, aki elmondta, hogy eredetileg a rivális szöviben akart játszani.

Jutalmak: miért jár egy ilyen átlépőnek ugyanannyi jutalom, mint egy egyéni versenyben győztesnek? Kialakul minden hordában 1-1 szövi, akik ellen a többieknek esélye sincs a győzelemre. Ennek meg értelme nincs, sem a kezdő játékosok, sem a Beholder szempontjából.

Ricskosz, én elhiszem, hogy nem olyan könnyú megnyerni a szöviversenyt. Meg kell inni egy pár gyógyitalt, ki kell fejleszteni egy jó karaktert, rivális szövi nélkül. Ha lesz egy kis időm, akkor talán még sajnálni is foglak. Epikust naponta 3X-or? leverni, meg legalább olyan nehéz, mint kiverni ugyanennyiszer egyebet. Hogy nem sokan akarnák a tovább tartó V4-et, azt nem tudom. De azt biztosra veszem, hogy akik csak csordaszellemben akarnak egy kis győzelmet tarolni, azoknak ez az idő is hosszú.
Dátum: 2017.02.01. 18:35:36
Nem értem én a V4 fejlesztői stratégiáját! Miért kap a szövetség büntetést, ha kilép belőle valaki? Talán azért van, hogy ezen a rövid világon összekovácsolja a tagokat. De talán néha fordsítva sül el a puska...

Ami az én meglátásom:

A győztes szövi olyan jutalmat kap, hogy azért semmi sem drága. Szánalmasnak tartom, hogy ugyanannyi jutalmat kapnak, mint az egyéni eredményekben győztesek. Persze, hogy könnyebb egy olyan szövetséget választani, ami esélyes a győzelemre, mint megnyerni akármelyik egyéni versenyt! A helyzet a következő: nagyon kevesen regelnek a v4 rapid világra (ami ilyen szabályok mellett érthető), de aki megteszi, igyekszik olyan hordát választani, amelyik a legnépszerűbb, mert ugye így a legnagyobb az esély arra, hogy sikerül belépni a leendő győztes szövibe. A következő lépés, hogy belépünk az általunk választott hordák legerősebb szövetségébe, aztán várunk. Ha a hordánkban kialakul egy erősebb szövetsdég, akkor átlépünk. Másik lépés, hogy hordát változtatunk és belépünk a legesélyesebb szövibe.

Kérdés: a játékfejlesztők nem gondolnak arra, hogy ezzel rontják az egészséges versenyszellemet, és még kevesebben fognak regelni a v4-re? A másik, hogy még mindig nem értem, hogy miért a szövit büntetik a kilépésért és nem a kilépőt. Köztudott, hogy ezzel sokan vissza is élnek, más szövibe kéri a felvételét, csak, hogy amikor átlép a rivális szövibe, rontsa a régi szövi esélyét. Emellett kialakul minden hordában egy-egy szövi, ami mellett a többinek esélye sincs a győzelemre.

Lenne egy-két javaslatom, ami talán szebbé és népszerűbbé tenné a v4-et. Az egyik biztosan az lenne, hogy nem a szövetséget, hanem a kilépő játékost büntetném, de nagyon keményen. Ebben az esetben talán tovább is tartana a világ, ami a Beholder üzleti stratégiájának is jobban megfelelne.
Dátum: 2017.01.26. 19:13:05
Idézet: Don Firenze - 2017.01.09. 20:15:43
Neo, sok mindenben nem értünk egyet, de amit leírsz abban igazad van.
Az történt, hogy amikor a padlóra kerültetek, akkor el kellett volna vágnunk a nyakatokat és a véretekbe kellett volna folyatnunk benneteket.
Már bocsánat.

Így jött ki. Nagyon nagy gratula Nektek!


Ritkén nézek fel, de ez rögtön kiszúrta a szememet! Nem vagyok egy nyelvtantanár, de nincs itt egy kicsit nagy képzavar?
Vérünkbe folyatni? Ezt hogy képzeled? Talán a Terminátor3 adott ihletett?

Vérüket folyatni, majd vérükbe fojtani két külöböző j-vel, kedves belga barátom.
Dátum: 2016.05.15. 19:29:04
Idézet: Emlord - 2016.05.15. 15:15:54
Miért fáj az nektek, hogy mi sikeresebbek vagyunk kezdők letünkre? Kedves Ász tag..

Lord az Akadémiából


Kinek fáj ez? Már megint elbeszéltek a lényeg mellett!

Lekvárosbukta: a muszájt, pontos j-vel írják, már elég régóta!

Amúgy csodálkozok, hogy milyen méretű ostobaság és naivitás kapcsolódik össze a Hullák hsz-ben. Összeesküvés-elméletek születnek, miközben a lényeg mellett mindenki elmegy. Elárulom: valóban vannak beépített embereink, csakhogy nem a rivális szövetségben, hanem a Hullaszagban! Bármily meglepő, egyik legügyesebb informátorunk (k)Rém. Mi beszéltük rá, hogy hova tegye a zárójelet, és az R legyen a nagy betű, mert egyébként elég nyilvánvaló lett volna, hogy ő egy kém. Másik beépített emberünk- valószínűtlennek tűnhet-, de maga Lelkes. Kicsit furcsállom, hogy eddig senki nem jött rá, pedig elég egyértelmű. Tőlünk ment át, mert velünk nem tudott szb-t nyerni. Nem alapított rögtön szövit, hogy ne legyen gyanús, de így már sikeresen győzelemre tudja vezetni az ÁSZokat. Talán véletlen, hogy mikor külön-külön kapjuk el a Hullákat, akkor megverjük a nagytesót és kikapunk az Akadémiától? Ez így lett megbeszélve. Azon az ominózus héten, meg, hogy ne legyen gyanús, inkább hagytuk magunkat megverni!

Befejeztem, többet nem szólok hozzá, hallgassátok Ozzytól a Paranoidot, talán magatokra ismertek!
Dátum: 2016.05.15. 15:09:49
Igen, emlékszek mindenre Lelkes, még arra is, hogy nevet változtattál, meg minden egyébre. Mi köze ennek a mostani vitához?

Igaza volt Ludmillának, tényleg kár vitázni Veletek! Tőled, Lelkes egy kicsit többet vártam, de mindegy!

Ti még mindig abból indultok ki, hogy mi csaltunk. Így nincs értelme vitázni. Valamiről vitázni csak úgy lehet, hogy az ember felsorol érveket, meghallgatja az ellenérveket és következtet. Ha a következtetést elfogadjuk alapként és ebből indulunk ki, akkor a másik fél hiába jártatja a pofáját! Ha én azt írom, hogy nem etikus, hogy a két Hulla egy fordulóban játszik az ÁSZ ellen, mert felmerülhet a szövetkezés, akkor ne az legyen már a válasz, hogy még mindig jobb nyíltan csinálni, mint suttyomban! Akármit írunk, Ti mindig abból indultok ki, hogy nekünk beépített embereink vannak máshol, vádolva ezzel minket és még 2 másik szövit.
Dátum: 2016.05.15. 11:15:23
Idézet: Dzsohar - 2016.05.15. 08:11:44
Én sem terveztem hozzászólni, de mégis írok pár sort:
Állandóan előkerül, hogy mi fölényben vagyunk, mert van akadémiánk. Pl a mai bejegyzés is:

" Egyet azonban el lehet ismerni: nem egészséges az, amikor egy tőről fakadó 2 szövetség ugyanabban a fordulóban játszik a legfőbb rivális ellen! "

De szerintem ez a becsületes rész, hogy saját nevünkön bejegyezve haladnak az ifjoncok az úton.
Gyakorolnak, hogy mielőbb csatlakozhassanak hozzánk.
De pl az Ászoknak nincs akadémiája?
Valószínűleg nincs , hanem van helyette esetleg pár szövi, ahol elvannak helyezve a megfelelő tagok a megfelelő célra .Csak épp a szövik, így nem beazonosíthatóak az Ász felé.
Melyik a becsületesebb az ő vagy mi eljárásunk?
Nem állítom hogy, így van csak mint lehetőség felhozom ezt.
Természetesen részükről egy válasz létezik erre, hogy alaptalan rágalom illetve bizonyítsd.


Megint egy burkolt célzás arra, hogy mi csalunk! Nevetséges, amit írsz, de ilyen marhaságról nem akarok vitát nyitni!

Idézet: Lelkes999 - 2016.05.15. 08:19:27
A fura az, hogy végül tőletek többen vádoltak meg minket csalással itt nyiltan a fórumon. En mar hármat számoltam...
Igy viszont akárhogy is nézem csak a megfogalamazásban vagytok tisztábbak K (rém) - nél... Én pedig azt a politikust sem választanám meg aki szépen fogalmazza meg, hogy a vetélytársa csaló, nem csak azt aki fennhangon, iróniával.
En megírtam nektek válaszban sok leveletek egyikére,hogy megvizsgáljuk a dolgot ( nem minden levél volt kedves) Majd szankcionáltuk a durvább dolgokat lehetőségünk szerint...
7


Többet gondolRam Rólad, Lelketlen-Lelkes! Ki fikázta az Ászokat? Kinél merüli fel először a csalás gondolata? Ti játszottatok ellenünk a kistesóval és megvertetek. Mi nem reklamáltunk, pedig a körülmények arra utaltak, hogy még ha nem is beszéltetek össze, akkor is ugyanaz volt a cél: az ÁSZ-t leverni. Nyilván nem estek egymásnak a 2. napon! Ez már eleve kizáró ok lehet, hogy összetegyenek!
Nem is értem, hogy miről beszéltek! A csalás lehetősége Nálatok életszerű, nálunk nem, és ahogy L6A6C6I is írta a GalŐrzőktől, itt nem volt csalás, összebeszélés!
Ti vádaskodtok ész nélkül, mi nem merjük kimondani a nyilvánvalót, aztán Te számolod, hogy ki hányszor vádolt alaptalanul? Én most se azt mondom, hogy összebeszéltetek, hanem azt, hogy ez nem fairplay! Hencegni, gúnyolni, alázni meg igazán nem kéne!
Dátum: 2016.05.15. 07:14:56
Nagyon rossz taktikát csináltam azon a héten, mert ahelyett, hogy már az elején Benneteket támadtunk volna, kivárásra játszottam és inkább az Antikörpert piszkálgattam. Ezzel sikeresen magunkra uszítottam Őket is és a 3. napon már minden mezőnket támadta valamelyik szövetség. Érdekes volt látni, ahogy nőttek a százalékok a mezőkön, az egyiken a Hullaszagé, a másikon az Akadémiáé. Azt az ígéretet kaptuk, hogy nem lesz összebeszélés, a területek felosztásán mégis úgy tűnt. Persze ez lehetett véletlen is, mi nem is vádaskodtunk, bár születtek kívülálló kommentek, amik a forduló tisztaságát kérdőjelezték meg. Egyet azonban el lehet ismerni: nem egészséges az, amikor egy tőről fakadó 2 szövetség ugyanabban a fordulóban játszik a legfőbb rivális ellen!

Mindegy, csúnyán kikaptunk, de befogtuk a szánkat, nem vádaskodtunk, készültünk a visszavágóra. Ezzel szemben a Ti Rémes barátotok mindenféle gúnyos videókat, képeket szerkesztett az Ászok porba alázására (a képen utalva az Ő nyilvánvaló és a mi feltételezett politikai világnézetére). Amikor viszont sikerült visszavágni meg lettünk vádolva, hogy összefogtunk a többi szövetséggel és még Te is azt írtad Lelkes, hogy Rémes elég meggyőző érvekkel támasztotta alá ezt a feltételezést. Nem tudom mit tud bizonyítani egy Excel tábla, sokszor a saját ütéseinket is elég rávezetni (mindig van pár félreütés), nemhogy a többi szövetség stratégiáját igazolni rajta. Tőlünk is született a forduló végén egy megjegyzés, amivel sem én sem a szövetség többsége nem értett egyet, azonban ez elég ártatlannak tűnt kRém megjegyzéseihez képest. Én már nagyon szeretnék pontot tenni ennek a vitának végére, sőt el se kezdtem volna! Ezért is nem folytam bele idáig, azonban most már nekem is teli van a hócipőm, olvasva a képtelenebbnél képtelenebb állításokat.
Dátum: 2016.05.14. 19:13:41
Idézet: Don Firenze - 2016.05.12. 07:32:04

S ezt a fair play szellemében írom, s tudod mire jó az exel ? Nos, mivel sokat töröd a fejed a táblán rájöhettél már, hogy % -ok vannak. Nos kérlek, ezáltal az is kiderül, ki támadott melyik mezőt, hol, és kb milyen erővel. Szóval, bármikor betudom tenni, és kedves matekhoz értő végzeturak és hölgyek átszámolhatják.


Nem akartam beleszólni, nem is tettem idáig, és Ludmilla is megkért, hogy ne tegyük, azonban Te, (k)Rémes felhúzod az agyamat, ahogy mindenki másnak, tehát áthágva minden önuralmat és szövetségi fegyelmet, mégis írok.

Amikor legyőztetek minket az Akadémiával, akkor én voltam a taktikus. Ha akkor nem is beszéltetek össze (ami felettébb gyanús, ugyanis nekem is van Excel {így írják helyesen} táblám), a párosítás akkor sem volt etikus a VU részéről. Még Te is megírod, hogy az utolső napon a kistesót kellett támadni, hogy nehogy beelőzzön. Az, hogy amikor a Nagytesó támadta a 6. sort akkor szisztematikusan támadta az 5.-et az Akadémia, csak egy dolog, amit csak most teszek szóvá először és utoljára.

Hogy minket vörös tetveknek hívsz Pm-ben és hogy itt azt írod, hogy Idézet: Don Firenze - 2016.05.12. 15:43:01
Tegyük tisztábba a dolgokat, mert az az érzésem sokszor, hogy liberális tinikkel beszélek az atomfizikáról.

az csak Téged minősít. Én azt hittem ez politikamentes játék. Nekem más értékrendem van, és kérlek, ne ítélj, hogy ne ítéltess!
Dátum: 2016.04.29. 20:02:26
Köszönöm!
Dátum: 2016.04.29. 19:44:39
Szép dolog, hogy meg lett újítva az állatok oldal, de ezek után honnan fogom tudni, hogy mekkora az állataim alapszintje?
Oldal: 1