Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SwarczY

Oldal: 123
Dátum: 2010.09.15. 14:42:07
Ez egy igen jó felvetés, hiszen aki nem szerepel a 10-es toplistán, az honnan tudja, hogy neki mennyi az effektív töltése? A levert drakónok száma látszik, tehát értelemszerűen ennek is látszania kellene, hogy az ember tudja hasonlítani a toplistához magát.

Maximálisan támogatom, hogy legyen látható ez is mindenkinél!!
Dátum: 2010.07.27. 19:24:21
Értem, köszi szépen.
Dátum: 2010.07.27. 19:14:11
Lehet, hogy ezt már kérdezte más is, de én nem találtam választ a fórumban.
Tehát a kérdésem:
Aukciós házban vettem egy fókuszkristályt, tulajdonságainál ott volt hogy visszaváltható/újrahasználható. Hogyan lehet kivenni az ilyet egy tárgyból, hogy egy másikba tegyem, más szóval hogy tudom újrahasználni?
Dátum: 2010.06.21. 17:39:28
Nézzétek meg, szerintem érdekes:
http://www.csajozasitanacsok.hu/&par=2577
Dátum: 2010.02.22. 09:54:33
Melyik NEM kisbolygó?
Gödöllő *
Szeged
Tapolca
Eger

Ez milyen kérdés már? A városok újabban kisbolygók?
Értelmetlen kérdés, kérném törölni!
Dátum: 2010.02.12. 11:57:33
Mire használjuk az ASCII kódot?
Adatok ábrázolásához. #
Képek szerkesztéséhez.
Másolás védelmek feltöréséhez.
Számítógép jelszavak feltöréséhez.

Kéretik ezt a kérdést törölni, a kérdésfeltevővel együtt. Vérlázító, hogy kitalál egy kérdést, de arra lusta, hogy utánanézzen, ha nem tudja, hogy mit is akar kérdezni pontosan. Mint informatikus felháborodtam a válaszlehetőségeken, a helyes válaszon meg pláne. Fél perces munka után ezt találtam a wikin:

Az ASCII (angol betűszó: American Standard Code for Information Interchange) egy karakterkészlet és karakterkódolási szabvány, amely a latin ábécén alapul és az angol nyelvben és sok nyugat-európai nyelvben használatos betűket tartalmazza. Leggyakoribb felhasználása a számítógépeken illetve szövegeket kezelő egyszerű eszközökön használt szövegek reprezentációja. Az Unicode 32-től 126-ig (hexadecimálisan : 0020-007E) tartó szakasza, a latin ábécé betűit és a fontosabb írásjeleket tartalmazza.
Dátum: 2009.12.01. 08:36:14
Valaki nem tudja, mikor és hol lehet megtalálni a papiros kvíz megfejtését és nyerteseit? Kérdeztem a tali végén Katit, azt mondta, ki lesz írva a honlapon, de sem a végzetúrban, sem a beholder honlapján nem találtam eddig...
Dátum: 2009.06.18. 14:37:35
Melyik nem szín?
piros
fekete *
zöld
kék

Kedves kérdésfeltevő, szerinted ha a fekete nem szín, akkor micsoda? Kiscica farka?

Kérném TÖRÖLNI ezt a kérdést!!!!
V1-en Tavaris néven várom a döntetlenezőket. Gyémánt horda, 31. szint.
Dátum: 2009.03.02. 09:53:42
Idézet: Craslorg - 2009.03.02. 00:25:05
Mi a fenének lenne bármilyen korrekció? Szerintetek 5-6000 játékosnál lehet loggolni, kinél volt rossz a kvízolimpiája idején a szerver? Lófityfenét. Nehogy már 1-2000 LE-n sírjunk, amikor ez fele egy szakértelem 1 szintjének, vagy töredéke egy tulajdonság fejlesztésének.
No para, ahogy az ősmagyar mondja.
Vasárnap van, ma nem tudnak szervert venni. Emellett rendbe jött. Majd hétfőn megnézik mi a gond és csinálnak valamit, vagy nem. Ne verjük már a nyálunkat, mert elbuktunk 3 vadászatnyi LE-t...


Mondjuk azért például, mert én ezen idő alatt 25 kérdésre tudtam válaszolni a folyamatos akadozás közepette. Megjegyezném, hogy mind helyes volt. Felteszem, hogy ha rendesen tudom csinálni, akkor lehet hogy minden kérdésre helyes választ adok. Namármost engem nem az a párezer LE érdekel amit nem kaptam meg, hanem mondjuk, hogy most először lett volna lehetőségem, hogy kapjak egy medált (mert szerencsém volt, és nem kaptam megválaszolhatatlan kérdéseket). Tudom, hogy itt jönnek majd a közhelyek, hogy majd legközelebb meg ilyenek. Lehet akkor nem lesz ilyen szerencsém és sorra fogom kapni az olyan kérdéseket, amiknek semmi értelme nincs, hogy bent vannak, vagy az olyanokat, amik direkt rossz válasszal lettek feltéve, valamiért mégis bekerültek az adatbázisba. Szóval szerintem nem azért háborognak emiatt sokan, mert buktak x LE-t, hanem azért mert önhibájukon kívül nem tudták teljesíteni az olimpiát.
Dátum: 2009.03.01. 22:55:39
Ezúton közölném,hogy a kvíz-olimpiámat nem tudtam megcsinálni,mert minden válasznál adatbázis időttúllépést vagy mi a manót dobott hibának a rendszer... Ezzel kb. 12 perc el is úszott.Ezt a hibajelentést pedig 5.alkalommal próbálom elküldeni ugyanezen okból,és kezdem nagyon megunni! Kérdésem a vezetőség felé: visszakapjuk az olimpiai lehetőségünket(gondolom nem csak én jártam így a játékosok közül) egy használható állapotú szervernél vagy csak örüljünk hogy itt lehettünk?

Tisztelettel: Tavaris
Dátum: 2009.02.21. 17:51:29
"Zöld réten fehér sasok magasan" melyik foci csapat indulója?
MTK
Honvéd
FTC -> helyes
Debrecen

És mindenkinek muszáj tudni az összes csapatnak az indulóját??
Túl spec., kérném törölni.
Idézet: Ajgatsz - 2009.02.11. 14:19:27
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:15:40
Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?


Mert például alapkövetelmény az epikus emlékműhöz.


Igen, igazad van. Utólag én is rájöttem. De ettől függetlenül, ha nincs más haszna (hiszen úgysem használják sűrűn), akkor nyugodtan ki lehetne venni a játékból, és sok kellemetlenségtől szabadulhatnánk meg.
Idézet: Zaccmester - 2009.02.11. 13:47:33
csak ez a citadella dolog bepiszkolta a becsületes küzdelmet...


Akkor szerintem nyugodtan írhatunk egy levelet a játék készítőinek, programozóinak, hogy a PC-t töröljék ki a játékból, mert mi értelme van felépíteni, ha úgysem használja senki? Csak a LE-pazarlás. Érdekes módon azok is felépítették valamiért, akik tagjai a rácsnak. Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?
Idézet: Zaccmester - 2009.02.11. 04:23:51
Izé, bocsi, de erről szól ez a játék. Legyél erősebb, taktikusabb, "ütősebb", építs fel mindent, legyél toplista előkelő helyén stb...
Mindezek érvényesek egyénekre és szövetségekre is.


OK, ez rendben van. De akkor miért nem lehet a szövetségi háborúnál is olyan szabályt alkotni, mint a portyázásnál? Egy szövetség csak nála x szinttel (vagy legyen xk LE a különbség) kisebb vagy nagyobb szövetségnek tudjon csak háborút üzenni. Akkor nem lenne abból vita, hogy a szövetségi toplistában első oldalon levő szövik állandó jelleggel farmolják a 3-4 oldalon levőket. Vagy ha ez nem járható út, akkor a portyázásnál is töröljük el ezt a szabályt, a 30+-os karakterek is tudják ütni a 10. szinten levőeket.
Dátum: 2009.02.07. 21:47:11
Mikor adták át a magyar rádiózás jelképét, a hazai gyártmányú 120 kW-os lakihegyi nagy adót?
1933. december 2-án *
1930. január 1-én
1933. január 2-án
1934. december 7-én

Ez mióta tartozik az általános műveltség körébe? Spec.-gyanús, kérném törölni.
Dátum: 2009.02.05. 13:37:13
Ki NEM szerepel a Ponyvaregény (Pulp Fiction) című filmben?

Tom Cruise *
Uma Thurman
Bruce Willis
John Travolta

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ezt nem igazán értem. Szerintem nem sokan vannak olyanok, akik nem látták ezt a filmet! De mind1 ezen már úgysem lehet változtatni.
Dátum: 2009.02.03. 09:54:10
Ki játszotta Paul Atreides szerepét a Dűne c. mozifilmben?
Jürgen Prochnow
Patrick Stewart
Max von Sydow
Kyle MacLachlan *

Nem egyértelmű a kérdés, mivel két ilyen című film is megjelent, különböző években:

Dűne (Dune) (színes magyarul beszélő amerikai-kanadai-német-olasz-cseh sci-fi, 273 perc, 2000)

Dűne (Dune) (színes magyarul beszélő amerikai sci-fi, 131 perc, 1984)

Ha valaki nem látta azt a filmet, amelyikre a kérdés írója gondolt (jelen esetben a második), vagy nem is érdeklik az ilyen témájú filmek, akkor nem biztos, hogy kapásból tudja, vagy megtalálja a megfelelő választ.

-=SwarczY=-
Dátum: 2009.02.02. 09:30:41
Hogyan folytatódik az ELFERDÍTETT mondás:"Aki másnak vermet ás"?

az megszomlyazik
az egyszer éhes lessz
az maga esik bele
az komoly fizikai munkát végez! -> helyes

Először is, megszomlyazik helyett megszomjazik.
Másodszor, idézem az általános iskola 2. osztályában tanult mondókát: "Amíg a világ világ lesz, addig a lesz egy SZ lesz."
Csupán ennyi a probléma ezzel a kérdéssel. Ja, meg ha valaki nem olvassa el figyelmesen, akkor simán folytatja az ismert mondást.

Üdv: -=SwarczY=-
Oldal: 123