Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hibajelentés
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2161. hozzászólás - 2009.03.01. 23:25:28 (Válasz SwarczY #2160 hozzászólására.)
Helló!

Engem is ledobott ma vagy 5-ször és fel sem engedett jó ideig, kétszer ki is jöttem a 15%-ból Ép-t adó gagyi felszereléssel és 10-20K LÉ-vel, elég izgi volt
Szval az új gép megérkezéséig szerintem ne rendezzetek több kvízolimiát
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.33
fórumozóredjensFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2162. hozzászólás - 2009.03.01. 23:46:31
Úgy látom jó néhányan áldozatul estünk a szerver leállásának kvízolimpia közben. Jómagam is ezt a tábort gyarapítom. 15 perc alatt talán 8 kérdést ha láttam összesen azt is 3 részletben, mert többször ledobált a szerver ("adatbázis kapcsolódási hiba" miatt).
Pedig még délután amikor észleltem ezt a problémát direkt vártam estig, hátha addigra rendbe jön.
A végén pedig 170 LE-vel fejeztem be, lesújtó eredmény .

Várható vmi korrekció ezen a téren?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2163. hozzászólás - 2009.03.02. 00:25:05
Mi a fenének lenne bármilyen korrekció? Szerintetek 5-6000 játékosnál lehet loggolni, kinél volt rossz a kvízolimpiája idején a szerver? Lófityfenét. Nehogy már 1-2000 LE-n sírjunk, amikor ez fele egy szakértelem 1 szintjének, vagy töredéke egy tulajdonság fejlesztésének.
No para, ahogy az ősmagyar mondja.
Vasárnap van, ma nem tudnak szervert venni. Emellett rendbe jött. Majd hétfőn megnézik mi a gond és csinálnak valamit, vagy nem. Ne verjük már a nyálunkat, mert elbuktunk 3 vadászatnyi LE-t...
Pontszám: 4.29
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2164. hozzászólás - 2009.03.02. 00:42:29 (Válasz Craslorg #2163 hozzászólására.)
Egy dolog, hogy nem számottevő a veszteség, leszámítva azokat, akiket pont vadászat közben kapott el a szaggatás.
Kettő: Miklós már írta nemrég, hogy üzembe kerül egy új szervergép, jelentősen gyorsítva a bulit.
Három: tekintve hogy mennyien sírnak az olimpia miatt, van egy olyan sejtésem, hogy a kelleténél többen hagyták az utolsó pillanatra az olimpiát, ami nem csoda, hogy kiakasztja a rendszert. Nem véletlenül van 48 óra hagyva az olimpiára, aki az utolsó órákban csinálja, az ne csodálkozzon, hogy túlterhelte szerver. Hogy két közismert valós példát említsek: felvételi, adóbevallás. A leadási határidők utolsó napján meg kell hosszabbítani a posták nyitva tartását, olyan sorok állnak az ablakok előtt. Pedig mindenkinek volt rá bőven ideje korábban. Ez a Pató Pál mentalitás az emberek sajátja, de akkor ne mást okoljatok miatta. Érdekes, péntek éjfélután kicsivel semmiféle lassulás nem volt, vidáman lehetett olimpiát csinálni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.57
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2165. hozzászólás - 2009.03.02. 00:49:40 (Válasz Lanmandragoran #2164 hozzászólására.)
A posta jol csinalja. Mert a vasarlot/felhasznalot szolgalja ki ugy, ahogy a vasarlonak/felhasznalonak arra igenye van. Sajnos Magyarorszagon tovabbra is keves hasonlo pelda van, sot, az emberek el se hiszik, hogy ez egy szolgaltatotol elvarhato.
A hozzászólást Simon módosította 2009.03.02. 00:50:02-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2166. hozzászólás - 2009.03.02. 01:06:00 (Válasz Lanmandragoran #2164 hozzászólására.)
1. A kiírás az volt, hogy ettől-eddig lehet kvízolimpiázni. Világosan le volt írva. Nem lehetett. Ezen túl szerintem kár okoskodni.
2. Ez nem Pató Pál mentalitás, nekem pl. családi programom volt, hadd osszam már be magamnak a hétvégémet.
3. Nem a táp miatt, egyszerűen szeretném megnyerni a kvízolimpiát, mert nekem az jól esne. Az elsőt megnyertem, de az próba volt, és nem kaptam medált. Azóta mindig elcsúszok egy-két teljesen megválaszolhatatlan kérdésen, pedig szeretnék egy medált nyerni.
4. A problémát orvosolni kell, pl. ha a szerver leterhelt, akkor ne engedjen új olimpiát kezdeni. Amúgy nem hiszem, hogy pont a kvíz annyira szerverigényes lenne. Mivel fennáll a probléma, igenis figyelje a progi, hogy kinek az olimpiája közben állt le a szerver, és ezek kapjanak új lehetőséget.
Pontszám: 8.25
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2167. hozzászólás - 2009.03.02. 01:08:03 (Válasz Simon #2165 hozzászólására.)
Persze, ez is igaz, de ne felejtsük el, hogy mindkét esetben több mint egy hónap állna az emberek rendelkezésére, egyszerűen lusták foglalkozni vele. Nyilván a posta is csak korlátozott erőforrásokkal rendelkezik, sokkal nem tudja kitolni a nyitva tartást, ezért sorok lesznek.
A hasonlatnak erre a részére céloztam; a szerver képességei korlátosak, ez ellen Miklósék is csak a tervezett géppark bővítést tudják meglépni, más variáció nincs. Ha kitolnák az olimpiát három napra, a mentalitásból adódóan ugyanez lenne, legfeljebb nem négy, hanem csak két órán át.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2168. hozzászólás - 2009.03.02. 01:17:53 (Válasz Lanmandragoran #2167 hozzászólására.)
Ertem, de az emberi viselkedes adott. Ezt kell a szolgaltatoknak vizsgalnia es megoldasokat keresnie. Milyen megoldasok lehetnek?

Lehet szervert boviteni. Ha nincs ra keret, ami teljesen ertheto, akkor lehet osztokelni az embereket, hogy hamarabb csinaljak (olcsobb belyeg?).
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2169. hozzászólás - 2009.03.02. 01:22:05 (Válasz Redy #2166 hozzászólására.)
1. Nem. A kiírásban az volt, hogy két napon keresztül zajlik, te döntöd el, mikor indulsz, de 15 perced van 50 kérdésre, és ha bármi miatt nem tudod befejezni, csak 2 hét múlva van lehetőséged újra próbálkozni.
2. Neked pl nem Pató Pál mentalitás, de hidd el, az emberek többségének az. Nem véletlenül hoztam felaz adóbevallásos példát, nyilván ott is vannak olyanok, akik nem értek rá előbb, de a többség, akik miatt este 7-kor sor van, lustaságból nem voltak ott korábban.
3.Gratulálok, nekem 2. hely volt a legjobb
4. az olimpia nem terheli a szervert? Átlag 18 másodpercenként új oldal betöltése, egyszerre akár több ezer karakternél nem terheli a rendszert? Nagyon optimista vagy. A mesterséges gát jó ötlet lenne, hogy ne engedjen újabb olimpiákat elkezdeni a rendszer, ha kritikus a terhelés, de megint csak a mentalitás, hidd el, akkor meg azért balhéznának ugyanennyien, hogy mi az, hogy nem engedte a gép, hogy megcsinálják az olimpiát, ezért lemaradtak a LE-ról, és kárpótlást követelnek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2170. hozzászólás - 2009.03.02. 01:23:58 (Válasz Simon #2168 hozzászólására.)
Bízzunk benne, hogy a beígért szerverbővítés megoldja a problémát. Bár nekem mindegy, én úgyis igyekszem éjfélkor az elsők közt megcsinálni, olyankor eddig garantált volt a gyors szerver.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.03.02. 01:24:12-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2171. hozzászólás - 2009.03.02. 07:30:59
Ezt leltem épp:

Mi az az orákulum?
kémiai vegyület
boszorkány
jós
középkori illemhely


alapvetően jósda;
ha már meg jós, akkor meg már "Ki az orákulum?"
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2172. hozzászólás - 2009.03.02. 08:17:41 (Válasz Semelyik #2171 hozzászólására.)
Ezt a kvíz 3 topicba légy szíves!
Pontszám: 5
kedvelt tagSwarczYFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2173. hozzászólás - 2009.03.02. 09:53:42 (Válasz Craslorg #2163 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.03.02. 00:25:05
Mi a fenének lenne bármilyen korrekció? Szerintetek 5-6000 játékosnál lehet loggolni, kinél volt rossz a kvízolimpiája idején a szerver? Lófityfenét. Nehogy már 1-2000 LE-n sírjunk, amikor ez fele egy szakértelem 1 szintjének, vagy töredéke egy tulajdonság fejlesztésének.
No para, ahogy az ősmagyar mondja.
Vasárnap van, ma nem tudnak szervert venni. Emellett rendbe jött. Majd hétfőn megnézik mi a gond és csinálnak valamit, vagy nem. Ne verjük már a nyálunkat, mert elbuktunk 3 vadászatnyi LE-t...


Mondjuk azért például, mert én ezen idő alatt 25 kérdésre tudtam válaszolni a folyamatos akadozás közepette. Megjegyezném, hogy mind helyes volt. Felteszem, hogy ha rendesen tudom csinálni, akkor lehet hogy minden kérdésre helyes választ adok. Namármost engem nem az a párezer LE érdekel amit nem kaptam meg, hanem mondjuk, hogy most először lett volna lehetőségem, hogy kapjak egy medált (mert szerencsém volt, és nem kaptam megválaszolhatatlan kérdéseket). Tudom, hogy itt jönnek majd a közhelyek, hogy majd legközelebb meg ilyenek. Lehet akkor nem lesz ilyen szerencsém és sorra fogom kapni az olyan kérdéseket, amiknek semmi értelme nincs, hogy bent vannak, vagy az olyanokat, amik direkt rossz válasszal lettek feltéve, valamiért mégis bekerültek az adatbázisba. Szóval szerintem nem azért háborognak emiatt sokan, mert buktak x LE-t, hanem azért mert önhibájukon kívül nem tudták teljesíteni az olimpiát.
Pontszám: 8
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2174. hozzászólás - 2009.03.02. 10:00:33
Kivégzés
Ha a csata végén ellenfelednek kevesebb életpontja marad, mint , akkor a csatát te nyered, az okozott sebzéstől függetlenül. Ha mindkét játékos tudná használni a kivégzés szakértelmét, az győz, amelyiknek magasabb. Ha kivégzed ellenfeledet, az a szerzett lélekenergiát is növeli, a kivégzés szakértelmeddel arányosan.

Szerintem hibás a megfogalmazás!
Egy arányhoz 2 elem kell, kivégzés a szakértelmeddel arányosan, de mihez képest???

Ha a 2 játékos kivégzés szakértelmének aránya számít. akkor?
Nekem 10-es a kivégzettnek 1-es akkor 10X-ezem a szerzett lét???
Azaz ha valakinek 0-as a kivégzése és nekem 1-es akkor mennyi az arány?

Esetleg annyi %-al növeli, ahányas a kivégzés szakértelmeink különbsége?

Nem gyengén homályos a megfogalmazás, kérném javítani, ha lehet.
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.02. 10:09:17-kor
Pontszám: 5
fórumozóBlac84Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2175. hozzászólás - 2009.03.02. 13:12:49
Sziasztok!

Van valami, amit nem értek.

Volt nálam 1817 LE. Hogyan vehet el belőle egyetlen személy egyszerre 1717-et???

Elvileg van transzcendális projekcióm is (2-es szintű), így 200 LE-nek mindenképpen maradnia kellett volna, nem? Meg egyébként is, a nálam levő LE-nak csak a 15-20%-át veszthetem el. Plusz a szövetségnek van lélekpajzsa, aurapajzsa is. Nem vagyok megátkozva sem, és azzal, aki megtámadott, nem is állunk háborúban.

Esetleg amiatt történt, mert nagyon magas a kivégzése, és az újítás miatt többet vehet el? De a transzcendálisnak akkor is működnie kellene, nem?

Előre is köszi a választ.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2176. hozzászólás - 2009.03.02. 13:47:11 (Válasz Blac84 #2175 hozzászólására.)
Ez mind igaz, ahogy leírtad. Nem lehet, hogy mégis több volt nálad vagy kevesebbet vitt egy 0-val? Ha nem, akkor írj az info@vegzetur.hu-ra.
Pontszám: 5
fórumozóBlac84Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2177. hozzászólás - 2009.03.02. 14:11:12 (Válasz Craslorg #2176 hozzászólására.)
Biztos, hogy nem néztem el. Tegnap este, amikor beléptem, kb. 1800 LE volt nálam. Ma délután 100 (száz). Ajánlásból kaptam 6 (hat) LE-t. Eddigi csatáim között egy szerepel: 01:42-kor 1717 LE veszteség. Több csatám tegnap este óta nem volt, mivel már egy hete (egészen ma délutánig) láthatatlan voltam, hogy így segítsem a szövinket a háborúkban. A láthatatlanság miatt nem is vadásztam, szóval több napra visszamenőleg meg tudom nézni, hogy hogyan változott a LE mennyisége.

Ha másnak sincs ötlete, akkor írok a címre, amit megadtál. Köszi!
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2178. hozzászólás - 2009.03.02. 15:45:39 (Válasz Craslorg #2172 hozzászólására.)
köszi, jogos
Pontszám: 3
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2179. hozzászólás - 2009.03.02. 16:50:03 (Válasz Blac84 #2175 hozzászólására.)
Nagyon úgy fest a dolog,hogy tényleg kivégzéssel arányosan kapta az ellenfél a LE-t,nálam is előfordult többször is komoly veszteség a kivégzés miatt.Akkor viszont még a leírásban sem szerepelt a dolog!Jeleztem az adminnak,ezután került be a pár soros kiegészítés a rendszerbe. 30as kivégzés ellen buktam 10essel anno,és a megszokott veszteségem 3X-át buktam be.Tehát ez nem is újítás,hanem régesrég benn van és könnyen számolható is.Viszont ezt az analógiát követve ha 0-s kivégzésest ütök 10essel,akkor 10X LE-t kapok,tehát akár nullára is rabolhatom a versenyzőt.Amit nem értek az esetedben,az az,hogy hogy a fenébe nem működött a LE rejtésed?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
fórumozóKhorneFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
2180. hozzászólás - 2009.03.02. 19:03:13
Nem kaptam meg a kért ősköveimet.SMS-en kértem és a végén kiírta hogy őskövek jováhagyva
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője