Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Damage

Dátum: 2009.04.15. 00:39:22
Már többször is le lett írva, de mindegy, még egyszer:
Azért nem háborúznak egymással a top szövik, mert a békeidőszak miatt nem tudnának kit ütni.
Na jó tudnának... 6 szinttel lefelé.
Ez senkinek se lenne jó.

Persze lehet sírni, hogy ez a fejlesztés is(?) a topszövetségek számára készült, de azért a hosszas hónapok óta üzemben levő béke csarnoka (ami ellenépület nélkül oltári nagy szivatás) után most már tényleg érdemelnek a függő játékosok is egy kis törődést
Dátum: 2009.04.15. 00:24:12
Hey!

A TGY-t így is érdemes megtámadni, nagy az a kút. Kérlek deklaráljatok
Dátum: 2009.03.03. 07:26:16
Akár durva, akár nem, ez egy olyan tényező, ami nem jelenik meg kémgömbbel sem. Minden más tulajonságnövelés megjelenik...
Varaszlo:
Gondolom semmi problémád nincs azzal, hogy egy erős szövetség, saját maga által kezdeményezett háborúban használja ki azt a "kis kitörési lehetőséget", gyenge célpontjai védelmére
Ha demagóg vagyok, akkor tisztelettel jegyezném meg, hogy Ön pedig egy képmutató.
Sarkítasz, méghozzá csúnyán.
Azzal van gondom, hogy a játék közösségi élményre sarkalna (a küldikkel és a szövetségek előnyeivel gyakorlatilag mindenkit szövetségbe kényszerít - alternatíva nélkül), de az egyik legalapvetőbb szövetségi funkció lassan használhatatlanná válik. Pedig még nincs is nagy tétje, hiszen más játékokban ugye simán lerombolhatnak mindent, amit felépítettél, itt csak kúttöltést vesztesz, ami jelentéktelen.
Voltam én is kis szövetségben, amit farmoltak. Én magam gyújtottam fel a fehérzászló gyárat (nem kapitulálunk), amiért sokan hőzöngtek eleinte, de amikor taktikával (= nem katakomba vagy kilépkedés) győztünk egy erősebb szövi felett, és elmaradoztak a visszajáró vendégek, priceless élmény volt. Gondolom érthető ezek után, ha azt mondom, hogy ha egy szövetség nem tudja megvédeni magát, vagy kompenzálni a veszteségeit, azt nem tudom sajnálni. Jaj, de gonosz vagyok, pontozzatok le.
A háború, ahogy mondottam volt, közösségi élmény

Vegyük azért észre, hogy az általad javasolt, akár 6 naponta használható katakomba nem a fair küzdelmet, hanem annak elkerülését támogatja. Nem azt mondom, hogy az erősebb félnek *mindig* nyernie kell, csak azt, hogy adjunk esélyt a gyengébb félnek (ez alapból megtörtént, hiszen egy csomó esély bele van kódolva a játékba), ÉS ugyanakkor ne lehetetlenítsük el az erősebb felet se.
Birka:
Érdemi háború katakombával? Ezt fejtsd ki légyszíves bővebben, mert elég ellentmondásosan hangzik.

CaveMaN:
A katakombázás nem igényel csapatjátékot, egy háború ellenben igen. A delikvens rákattint a gombra, és ennyi. A háborúk, ha jól tudom, olyan közösségi dolgok szoktak lenni, nem pedig két ember harcáról szólnak
"Vagy inkább nincs más lehetősége kitartani. És ez nehogy már a védekező fél hibája legyen."

Ez bizony erősen melléduma.
Ha folyamatosan farmolják a szövetséget, akkor ott a láthatatlanság, a segítő kéz, a bármikor lebontható béke csarnoka (amire mellesleg még mindig nincs, és valószínűleg nem is lesz ellenépület) vagy szélsőséges esetekben a citadella.
Ha aktívan háborúzó szövetségről van szó, akkor meg lehet kapitulálni, és másokon behozni az elveszett kúttöltést.
Ne vedd magadra (tényleg ne! ), de általában mindig ott a leghangosabb a sírás a háborúk miatt, ahol szervezetlen a szövetség.

Amúgy meg van tétje a háborúnak? Az egyetlen dolog amit elveszthetsz, az némi kúttöltés.
Nem a katakombázást kell korlátozni, hanem háborús használatát. Ha a védekező szövetségnek 80%-a katakombába vonul, és/vagy 1-2 ember marad kint, akkor az nem háború, hanem kristálytiszta bizonyítéka annak, hogy a megtámadott szövetség képtelen kezelni a helyzetet. Véleményem szerint egy szövetségi háborúnak nem arról kellene szólnia, hogy 2-3 ember üti egymást, a maradék 20-30 meg szurkol a pincéből...

"Te, Ford! A katakombázás már nem menő!"
Oké, vettem.
Az én verzióm inkább azt gátolja meg, hogy ne lehessen be- vagy átlépni, ütni kettőt és kilépni.
A tied inkább a hadüzenet utáni célpontritkítás ellen van finomhangolva. (Mondjuk a tömeges katakombázás ellen nincs védelem.)
Szerintem össze kéne gyúrni a kettőt valamilyen formában
Birka:
Ha ez nekem szólt, akkor nem értem
Amit leírtam, az gyakorlatilag nem a szövetséget "bünteti", hanem az új tagot.
Ugyanakkor messze nem lehetetleníti el a (normális céllal) szövetséget váltó játékosokat.
Nagyon egyszerűen kezelhető az ügy, de már beírtam egyszer a fórumba.
Egy másik online játékba vezették be a taktikát, hogy szövibe lépés után 3 napig nem lehet kilépni adott szöviből, és ki se lehet rúgni az embert. Mondjuk csodálkozom, hogy a "vendégportyázás" még nem honosodott meg itt. Mire gondolok? Van 2-3 azonos hordából álló szövi, összesen 10 brutál ütőemberrel (=szintjükhöz képest jó képességekkel rendelkezők). Szövetséget kötnek, és mikor szarul állnak egy háborúban, átcsoportosítják az ütőembereket adott szövetségbe, a többiek meg nyaralnak a másik 1-2 szöviben, míg le nem csendesülnek a kedélyek, aztán visszarendeződnek.
(Csak a szavazatokra kell figyelni )

Hogy alkalmazható a megoldás VU-ban? Aki belép egy szövibe, az ne léphessen ki 72 órán át, és ne is legyen kirúgható (ugyanennyi ideig). Vegyük hozzá, hogy ne is katakombázhasson ez idő alatt. Nem kell sírni, láthatatlanság / kéz így is megmentheti az újoncot, ha épp egy háborúba csöppenne bele, de aki ütni jön, az vállalja, hogy célpontkodik is egy ideig (persze így is 15% alatt tarthatja magát stb.).
Dátum: 2009.02.24. 11:10:36
Mi az a kis szövetség egyébként?
Olyan amelyiknek kapacitása van epikus emlékműre, 10-es mágustoronyra és egyéb előfeltételekre, hogy építhesse a hatalom tornyát?
Értem én...
Dátum: 2009.02.23. 22:17:47
Meg kell értenetek minket: Ez egy f*llikus szimbólum. Többen rosszul érezzük magunkat, ha nem elég nagy, vagy éppen naponta megy össze
Dátum: 2009.02.23. 21:57:31
CaveMaN:
Miklós megadta a lehetőséget, hogy kiszámold magad... tedd meg és nyilatkozz
Dátum: 2009.02.15. 13:54:32
Hauer92:
Legalább tagold a mondandód könyörgöm, ha már észt akarsz osztani!

A győzelmetekről...
Ha a katakombákból bukkantatok volna elő hajnalban, nem lenne "sírás". Arról van szó, hogy kihasználtatok egy funkciót, ami nem erre lett kitalálva. A magam részéről gratulálok a győzelemhez, így is nagy árat fizetettetek ezért az 5 perc hírnévért. De úgy kerek, ha hozzáteszem: még nagyobbat fogtok
(Főként azért a nemes gesztusért, hogy gyengített felszerkóban ütöttétek a döntetlenezőket, hogy utána egy órán belül még üthetők legyenek, ha nem jönne össze a szükséges támadásszám.)
Gyengébbek kedvéért megismétlem: személyes véleményemet hallották.

Hasonló játékokban már kitaláltak szabályokat a "vendégportyázók" ellen, általában két-három napig tiltják az új tagok kilépését és kirúgását. Nem véletlenül...