Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: szövetségekből való ki- be lépkedés
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
21. hozzászólás - 2009.02.24. 22:56:02 (Válasz Morpheus #20 hozzászólására.)
Légy oly szíves és szedd ki a hozzászólásodból a szemetet. Köszi
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
22. hozzászólás - 2009.02.24. 22:59:04
Az a durva, hogy DIREKT nem indítottunk háborút senkinek, mert azt csak a kicsik szívják meg, nem várhatom el mindenkitől, hogy napi 16 órát legyen gép előtt, mert én megtehetem...
Erre 3 szövi fellép agresszorként, akik galamblövészetet jelentenek mert egy szélhámos megetette velük a maszlagját...
Ez Mo. a csalók és szélhámosok országa, akik a birka népet megvezetik

Egy békés világban bucira kell verni 1-2 szövit ahhoz, hogy az ember nyugodtan legózhasson, mert jön egy "ilyen" megkülönböztető egyén, és bekavar?

Ráadásul tuti lescenenltetett 1-2 szövit az adminnal, aki a helyett hogy érdemi dolgokkal foglalkozna, erre kénytelen figyelni a sose elegendő idejéből, mint ez a topic is mutatja
Pontszám: 7.82
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
23. hozzászólás - 2009.02.24. 23:05:04 (Válasz Birka #22 hozzászólására.)
Nem értem miért veszítek komolyan, jelenleg 28. az építési ranglistán, a saját szabályai szerint simán törlendő karakter.
Persze a listájából saját magát kihagyta


bocs az OFFért
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.24. 23:07:54-kor
Pontszám: 8
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
24. hozzászólás - 2009.02.24. 23:10:03
Mindig vannak, sajnos lesznek is elégedetlen emberek.. de ez azért felháborító.
Főleg ha a Világ 1 szabályrendszerébe is belenyúlnak miatta. Na akkor aztán akinek van V3 kari..
A lehetőségek adottak mindenki előtt, meg kell őket ragadni.. nem pedig siránkozni és mások háta mögött áskálódni, puncsoskodni, fiktív dolgokkal tömni az adminokat.. másokat befeketíteni.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
25. hozzászólás - 2009.02.24. 23:26:44
a lényeg, hogy a csikicsuki legyen büntetve, ne a jóindulatú szövetségváltás.
Pontszám: 8.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
26. hozzászólás - 2009.02.24. 23:30:19
A v3-n nincs karakterem, arról nem tudok véleményt mondani. A másik két világon azonban nem büntetném meg a ki-be lépkedőket, nekem tetszett például a Tyrant taktikája is. Aki új klánba lép annak úgy is töltenie kell a kúton. Aki a régi klánjába lép vissza, az esetleg töltsön kötelezően 30k LE-t (ha alapból kevesebbet kellene) és ez az összeg naponta csökkenjen 1k-val.

Ennél jobban szerintem felesleges ezt lekorlátozni, igenis lehessen trükközni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
27. hozzászólás - 2009.02.24. 23:37:41 (Válasz Ricardo #26 hozzászólására.)
A baj szerintem ott van, hogy hadat üzensz egy szövetségnek, azután hirtelen belép oda 3 izomember, és 3 nap alatt elvernek, majd visszamennek a sajátjukba, majd ezt akárhányszor megcsinálhatják.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
28. hozzászólás - 2009.02.24. 23:42:58
Két lehetőség a ki-belépkedésre:

- háború: harc kitör, kilépek. Belépek, ütök kettőt, kilépek. Belépek, ütök kettőt, kilépek. Üthetetlen a szövetség. (Marad bent állandóra mondjuk egy 12. szintű karakter, vagy valami hasonló)
- akadémia: szövetségemnek nincsen, kilépek, belépek egy akadémiás szövetségbe, kitanulom, amire vágyok, visszalépek eredeti szövetségembe. (Ha elég a tanulást felnyomni, akkor ez gyorsan megvan)

Ha ez a JV a játékról alkotott koncepciójába belefér, mehet. (nekem ugyan nem tetszik, de az nem számít)
A hozzászólást Aderrick módosította 2009.02.24. 23:43:33-kor
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
29. hozzászólás - 2009.02.24. 23:45:23
Háború alatt tehát ne lehessen gyúrni új izomkolosszusokkal, más szóval háború alatt nincs belépés, csak kilépés. A Tyrant ezt csinálta. Ez megakadályozná a csiki-csukit, de engedné az alkalmazott taktikát.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
30. hozzászólás - 2009.02.25. 00:12:42
-Ez az akadémiás dolog egy mekkora ötlet lenne Ahol nincs akadémia ott nem működnek a skillek, gondolom ez bentvan...

-Belép a kolosszus ellen meg egyszerűen tenni kell egy kúttól független time delay-t bele, azaz annyi napig nem használhatod kúttöltéstől függetlenül a szövi cuccait a hányadik átlépésed... 4-5 napig nincs térkapu +sok/+sok csatákban stbstbstb... Ez megoldja a ki-be ugrálást is azonnal egy harcon belül!

Az építő rabszolgák ellen meg sajnos kútreform kéne... Ha kilép egy tag, akkor viszi a építésének arányos kútméretet magával... Hiába rúgom ki az összes embert háborúban, annyira összemegy a kutam, hogy többet bukok a regennél, semmint nyerek a háborúban! Építő rabszolgák kilépnek módszerre is jó az arányosan viszik a lélekutat! Természetesen minden esetben az aktuális belépéstől épített lé számít csak a kút "elvitelnél"...

Legextrémebb, ha van egy harcos és 3 rabszolga egy szöviben, 1/33/33/33% építés aránnyal 10k kúttal, és kilép a 3 rabszolga, mert a harcos nyerni szeretne, akkor 100-as lelekkutja marad... Háború végével visszajönnek a rabszolgák és ugye eleinte /10-el építik a kutat azaz 10k beépítettől lesz 1100-as a kút megint! Újabb kilépésnél 11-es marad a kút, azzal nyerjen a harcos érdemben, ha tud!
Óriás szöviknél se gond, mert 35 tagnál kilép egy extrém építő kari az is max. 5-8% kutat visz el! Egy sima karakter jó ha 2-3%-ot el tud vinni.
A hozzászólást Birka módosította 2009.02.25. 00:19:40-kor
Pontszám: 6.17
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
31. hozzászólás - 2009.02.25. 00:13:45
Nagyon egyszerűen kezelhető az ügy, de már beírtam egyszer a fórumba.
Egy másik online játékba vezették be a taktikát, hogy szövibe lépés után 3 napig nem lehet kilépni adott szöviből, és ki se lehet rúgni az embert. Mondjuk csodálkozom, hogy a "vendégportyázás" még nem honosodott meg itt. Mire gondolok? Van 2-3 azonos hordából álló szövi, összesen 10 brutál ütőemberrel (=szintjükhöz képest jó képességekkel rendelkezők). Szövetséget kötnek, és mikor szarul állnak egy háborúban, átcsoportosítják az ütőembereket adott szövetségbe, a többiek meg nyaralnak a másik 1-2 szöviben, míg le nem csendesülnek a kedélyek, aztán visszarendeződnek.
(Csak a szavazatokra kell figyelni )

Hogy alkalmazható a megoldás VU-ban? Aki belép egy szövibe, az ne léphessen ki 72 órán át, és ne is legyen kirúgható (ugyanennyi ideig). Vegyük hozzá, hogy ne is katakombázhasson ez idő alatt. Nem kell sírni, láthatatlanság / kéz így is megmentheti az újoncot, ha épp egy háborúba csöppenne bele, de aki ütni jön, az vállalja, hogy célpontkodik is egy ideig (persze így is 15% alatt tarthatja magát stb.).
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
32. hozzászólás - 2009.02.25. 00:26:32
Kiskaput hagytál benne!

Kirúgott embernél a szövi is kapjon büntit! Azaz ha a szövi szavazattal kivág valakit, akkor 1 nap delay tag felvételre. Ha egy nap 5 embert kivágnak, akkor az 5 nap éertelem szerűen!
Ha valaki bárhogy elhagy egy szövit, akkor annyi napig nem léphet be másikba, ahányadik szövi váltása ez...
Pontszám: 6.17
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
33. hozzászólás - 2009.02.25. 00:32:02 (Válasz Birka #32 hozzászólására.)
Birka:
Ha ez nekem szólt, akkor nem értem
Amit leírtam, az gyakorlatilag nem a szövetséget "bünteti", hanem az új tagot.
Ugyanakkor messze nem lehetetleníti el a (normális céllal) szövetséget váltó játékosokat.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 3
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
34. hozzászólás - 2009.02.25. 00:43:44
Azon trükköző szövik, akik rabszolga farmot tartanak/kolosszuscserések/harci trükkökre hajtanak nem fogja izgatni, hogy a tagok kint csücsülnek... Viszont ha 10 tag kipakolása árán nyernek meg egy csatát/a végeredményét trükközik, azon tagok 10 napig nem léphetnek vissza, azaz 10 napig se térkapu se semmi... Ez alatt akár egy háborút is el lehet bukni ugye!

A normális céllal váltó játékost miért bünteted kapásból 72 órával? Egy-két váltás bárkinél előfordulhat... A 72 óra ráadásul kevés egy kiélezett háborúban, ami több napja tart, jön eg ypattogó izomkolosszus, és megéri 3-4 napot várnia, hogy eldöntsön egy elhúzódó csatát! Amennyiben ez a kolosszus már 20. alkalommal vált, az igencsak problémás az én módszeremnél.
Pontszám: 6.17
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
35. hozzászólás - 2009.02.25. 01:05:07
Oké, vettem.
Az én verzióm inkább azt gátolja meg, hogy ne lehessen be- vagy átlépni, ütni kettőt és kilépni.
A tied inkább a hadüzenet utáni célpontritkítás ellen van finomhangolva. (Mondjuk a tömeges katakombázás ellen nincs védelem.)
Szerintem össze kéne gyúrni a kettőt valamilyen formában
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 3
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
36. hozzászólás - 2009.02.25. 06:35:31
Van (talán) egy jobb ötletem!
Ha kilépsz/kirúgnak a szövetségből ne csak a kincs/térkapu pontok nullázódjanak, hanem minden ott - így egy esetleges háborúban- elért eredményeid.

Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
37. hozzászólás - 2009.02.25. 06:40:11 (Válasz Piciklon #36 hozzászólására.)
1. Akkor a rendszernek jegyeznie kellene, hogy ki ért el győzelmet. Jelenleg ez tudtommal nincs így.
2. Akkor bármelyik pillanatban meg lehetne fordítani egy háborút, mert nem csak a pozitív, de a nagyon negatív embereket is ki lehet rugni, 3 nap után így brutális gyorsasággal eldöntve az eredményt. Pl. kiváló taktika lenne előretolni egy "áldozatot", azt szétverik naponta 10x, majd a harmadik nap vége előtt hirtelen kiléptetni, és meg is van a dupla győzelem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
38. hozzászólás - 2009.02.25. 06:43:27 (Válasz Mortimer #37 hozzászólására.)
Nos igen, ez igaz...ezeket a "hátulütőket" nem mindig gondolom át.

Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
39. hozzászólás - 2009.02.25. 06:50:43
Elvileg erre lenne a fórum Senki nem láthatja át minden aspektusát egy ötletnek.
Gondolom a legkevesebb programozást igénylő, leggyorsabb ötletet kéne szorgalmazni, nem a még bonyolultabb, még komplikáltabb képletekkel megtömni a csúcsidőben amúgy se túl gyors programocskát.
Éppen ezért csaptam le én is az időbeni büntire Ha belegondolsz csak akkor kell levizsgálni bármilyen adatot, amikor éppen ki akar lépni valaki, vagy be akar állni. Nem piszkátl pontokat, nem nyúl a harcrendszerbe, nem módosít visszamenőlegesen stbstbstb...
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
40. hozzászólás - 2009.02.25. 07:49:25 (Válasz Damage #35 hozzászólására.)
Álljon meg a nászmenet, szép lenne, ha a katakombázást is bekorlátoznák... Erre maximum egy megfelelő Ford Fairlane-s beszólással tudnék reagálni
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője