Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: szövetségekből való ki- be lépkedés
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
41. hozzászólás - 2009.02.25. 08:04:33 (Válasz CaveMaN #40 hozzászólására.)
Nem a katakombázást kell korlátozni, hanem háborús használatát. Ha a védekező szövetségnek 80%-a katakombába vonul, és/vagy 1-2 ember marad kint, akkor az nem háború, hanem kristálytiszta bizonyítéka annak, hogy a megtámadott szövetség képtelen kezelni a helyzetet. Véleményem szerint egy szövetségi háborúnak nem arról kellene szólnia, hogy 2-3 ember üti egymást, a maradék 20-30 meg szurkol a pincéből...

"Te, Ford! A katakombázás már nem menő!"
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.08
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
42. hozzászólás - 2009.02.25. 08:10:01 (Válasz Damage #41 hozzászólására.)
"a megtámadott szövetség képtelen kezelni a helyzetet"

Vagy inkább nincs más lehetősége kitartani. És ez nehogy már a védekező fél hibája legyen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.40
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
43. hozzászólás - 2009.02.25. 08:14:28 (Válasz Damage #41 hozzászólására.)
Akkor a megoldás igen egyszerű. NE lehessen megtámadni sokkal kisebb szövetségeket, hanem nagyjából (pl lélekkút arányában, szint szerint) csak azonos erőset.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
44. hozzászólás - 2009.02.25. 08:17:48
Nem is vettem komolyan a katakombás beszólást...
Sőt én a katakombát több szintesre upgradelném, és minden további szint -2 napot adna a 2 hetes büntiből. (max 5. szint esetén is marad 6 nap bünti...) Az EGYETLEN komoly lehetőség arra az itt megbeszélt nerf után, hogy érdemi csata legyen, és nem csak a szövi kis tagjainak bucira verése!
Ok, ne lehessne trükközni, kapjunk egy nerfet, de cserében legyen normálisan használható a katakomba, Miklós több helyen hangoztatta, hogy nem szereti a nerfet, így mindíg ad valamit cserébe...
Pontszám: 6.71
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
45. hozzászólás - 2009.02.25. 08:23:08 (Válasz Mortimer #42 hozzászólására.)
"Vagy inkább nincs más lehetősége kitartani. És ez nehogy már a védekező fél hibája legyen."

Ez bizony erősen melléduma.
Ha folyamatosan farmolják a szövetséget, akkor ott a láthatatlanság, a segítő kéz, a bármikor lebontható béke csarnoka (amire mellesleg még mindig nincs, és valószínűleg nem is lesz ellenépület) vagy szélsőséges esetekben a citadella.
Ha aktívan háborúzó szövetségről van szó, akkor meg lehet kapitulálni, és másokon behozni az elveszett kúttöltést.
Ne vedd magadra (tényleg ne! ), de általában mindig ott a leghangosabb a sírás a háborúk miatt, ahol szervezetlen a szövetség.

Amúgy meg van tétje a háborúnak? Az egyetlen dolog amit elveszthetsz, az némi kúttöltés.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 3.62
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
46. hozzászólás - 2009.02.25. 08:24:03 (Válasz Damage #41 hozzászólására.)
LOL, mert az

egyoldalú verés = háború ?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.40
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
47. hozzászólás - 2009.02.25. 08:29:04 (Válasz Birka #44 hozzászólására.)
Birka:
Érdemi háború katakombával? Ezt fejtsd ki légyszíves bővebben, mert elég ellentmondásosan hangzik.

CaveMaN:
A katakombázás nem igényel csapatjátékot, egy háború ellenben igen. A delikvens rákattint a gombra, és ennyi. A háborúk, ha jól tudom, olyan közösségi dolgok szoktak lenni, nem pedig két ember harcáról szólnak
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 3.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
48. hozzászólás - 2009.02.25. 08:32:44
Damage szerintem nincs igazad, mert háborúban senkinél nincs lé, azaz a portya során amugy is alíg szerezhető lé mennyiség drasztikusan lecsökken Különösen V3-on, ahol a "maxos" ütés is jó ha hoz 250 lét a konyhára...
Nem beszélve arról, hogy az elvert szövi tagjainak a játék élvezhetetlen, azaz hosszú távon problémás a dolog! Továbbá ha csak némi kúttöltésről van szó, akkor miért indítotok egyáltalán háborút??? Közben megkaptuk a 4. kihívást is V3-on egy újabb palira vett szövitől Nem lehetne betenni, hogy a védekező fél annyi plusz pp-t és csp-t kap naponta, ahány háborút indítottak ellene

Damage, attól lesz érdemi egy háború, hogy akinek nincs értelme veretni magát, éppen szabira megy, nem ér rá stb. az elhúz katakombába, és így csak az "érdemi" tagok gyepálják egymást... Így a csatában csak az egynrangú felek maradnak és FAIR play alakúl ki.
A hozzászólást Birka módosította 2009.02.25. 08:35:02-kor
Pontszám: 6
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
49. hozzászólás - 2009.02.25. 08:42:02 (Válasz Birka #48 hozzászólására.)
A háború, ahogy mondottam volt, közösségi élmény

Vegyük azért észre, hogy az általad javasolt, akár 6 naponta használható katakomba nem a fair küzdelmet, hanem annak elkerülését támogatja. Nem azt mondom, hogy az erősebb félnek *mindig* nyernie kell, csak azt, hogy adjunk esélyt a gyengébb félnek (ez alapból megtörtént, hiszen egy csomó esély bele van kódolva a játékba), ÉS ugyanakkor ne lehetetlenítsük el az erősebb felet se.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 1.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
50. hozzászólás - 2009.02.25. 08:47:02 (Válasz Damage #49 hozzászólására.)
Ugye viccelsz Simon is megállapította, hogy a gyengébnek egy háborúban a nagy számok törvénye alapján semmi esélye. A random beadhat neki egy-egy nyert csatát, de hosszú távon zéró lehetősége van megnyerni a háborút egy adok-kapok során...

(ez alapból megtörtént, hiszen egy csomó esély bele van kódolva a játékba)

Értékelném, ha fel tudnád sorolni ezeket az esélyeket
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
51. hozzászólás - 2009.02.25. 08:54:06 (Válasz Benőke #11 hozzászólására.)
Idézet: Benőke - 2009.02.24. 21:54:35
Nem okítani akarok, de az előző hsz-em így talán senki által nem kerül félreértésre.
A szövetségből való KILÉPÉS nem egyenlő a kirúgással.
Ha pedig valaki KILÉP, akkor a szintnyi nap büntetés, pedig az UGYANABBA a szövetségbe való visszalépésre értendő. Ez pont azt a célt érné el, amit Miklós szeretne.
A "2 napért 1 nap" része pedig az extra büntetés, amit ítélhetünk jogosnak/jogtalannak (ezen lehet vitatkozni), szintén az ELŐZŐ szövetség(ek)re vonatkozik.


Ha megkulonbozteted a kilepest es a kirugast, akkor majd nem kilepnek, hanem kirugatjak magukat az emberek, ennek semmi teteje.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
52. hozzászólás - 2009.02.25. 09:01:05
Damage, ha közösségi háborút akarsz, akkor üsd meg a veled egyen rangú, esetlegesen erősebb ellenfelet, hidd el nem fog elvonulni katakombába

Te azt siratod, hogy nincs galamblövészet/szövi szintű rabszolgáztatás, mert létezik a katakomba?

Néha én is sajnálom, hogy van járda, és a gyalogos felmenekülhet Különösen ha egyértelműen el tudnám ütni, mert én vagyok a volánnál, hiába benne van, hogy néha beugorhat egy lámpaoszlop mögé. Az már nekem se szimpi, hogy a szembejövővel karambolozzak, mert az egyenrangú buli lenne…
Pontszám: 7.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
53. hozzászólás - 2009.02.25. 09:11:31 (Válasz Birka #12 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.02.24. 22:03:56
Csakhogy van egy nagyokos, aki illegálisnak kiáltotta ki, ha valaki szerencse taktikán van. Keresztes háborút hirdetett azok ellen, akik ezt a taktikát követik, és sajnos rengetegen bedőltek neki. Eredményeképpen az illető uszítására kialakult a Ku Klux mozgalom és 1-2 komolytalan háború is. A V3 még fiatal szerver, még nincsenek katakombák, ahova ezen KORREKT, NEM MULTIZO szerencse taktikát próbáló karakterek elhúzhatnának a háborúban. Így kénytelenek trükközni a ki-belépegetéssel.


Dehogy kenytelenek. Ha valaki olyan taktikan van, hogy barki szarra tudja verni, az nezzen szembe vele, hogy barki szarra tudja verni!
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
54. hozzászólás - 2009.02.25. 09:31:13
Damage, te egy akkora demagóg vagy hogy le kell emelni előtted a kalapot. Biztos politikus/vaqgy "zöldjogi aktivista" az életben, mert megpróbálja megmagyarázni hogy ami neked rossz, az áááá dehogy is, sőt, még a kis kitörési lehetőséged is vegyük el, mert milyen dolog az hogy egy háború hosszabb legyen mint 3 nap, na, kérem már...

kamion mondom, ez már kabaré
Pontszám: 2
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
55. hozzászólás - 2009.02.25. 09:36:54 (Válasz Birka #52 hozzászólására.)
Sarkítasz, méghozzá csúnyán.
Azzal van gondom, hogy a játék közösségi élményre sarkalna (a küldikkel és a szövetségek előnyeivel gyakorlatilag mindenkit szövetségbe kényszerít - alternatíva nélkül), de az egyik legalapvetőbb szövetségi funkció lassan használhatatlanná válik. Pedig még nincs is nagy tétje, hiszen más játékokban ugye simán lerombolhatnak mindent, amit felépítettél, itt csak kúttöltést vesztesz, ami jelentéktelen.
Voltam én is kis szövetségben, amit farmoltak. Én magam gyújtottam fel a fehérzászló gyárat (nem kapitulálunk), amiért sokan hőzöngtek eleinte, de amikor taktikával (= nem katakomba vagy kilépkedés) győztünk egy erősebb szövi felett, és elmaradoztak a visszajáró vendégek, priceless élmény volt. Gondolom érthető ezek után, ha azt mondom, hogy ha egy szövetség nem tudja megvédeni magát, vagy kompenzálni a veszteségeit, azt nem tudom sajnálni. Jaj, de gonosz vagyok, pontozzatok le.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
56. hozzászólás - 2009.02.25. 09:45:22 (Válasz Varaszlo #54 hozzászólására.)
Varaszlo:
Gondolom semmi problémád nincs azzal, hogy egy erős szövetség, saját maga által kezdeményezett háborúban használja ki azt a "kis kitörési lehetőséget", gyenge célpontjai védelmére
Ha demagóg vagyok, akkor tisztelettel jegyezném meg, hogy Ön pedig egy képmutató.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 3
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
57. hozzászólás - 2009.02.25. 09:49:28 (Válasz Damage #55 hozzászólására.)
A kapitulációt nem értem én se...
Amennyiben minden "nagy" szövi összes háború slottja foglalt, mert egyszerűen képtelenek nyerni valamilyen okból, hiába 1000x-es túlerőben vannak, akkor egyszerűen nem indíthatnak újabb háborút.
Örülük neki, hogy v1 v2 farmolásról szól, de v3-at elvileg "békés" világnak indítta Miklós, ahoz képest már 4 bejövő háborúnk van, és nem bírom pp-vel a bucira verést
Pontszám: 6.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
58. hozzászólás - 2009.02.25. 09:52:06 (Válasz Damage #55 hozzászólására.)
Amit te magyarázol, az a szövetségi háborúk topikba tartozik, nem a ki be lépkedés topikba. Légyszi helyezd át a székehelyed oda, és olvasd el az utolsó néhány hozzászólásom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 2.33
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
59. hozzászólás - 2009.02.25. 10:05:57 (Válasz Kocos #2 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.02.24. 21:31:40
Az nem lehet megoldás, hogy olyan szövetségbe nem lehet jelentkezni, aminek az elmúlt X napban tagja voltal? (pl. X=30)
Nem tartom jo otletnek ezt a szerencse csokkentot, ami a hagyomanyos valtokat is sujtja.


en is ezt tamogatom. ha valahonna kileptel, akkor oda 30 napig ne tudj visszalepni, ezzel a visszaeles elkerulheto.
Pontszám: 9.17
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
60. hozzászólás - 2009.02.25. 10:22:23 (Válasz cirip #23 hozzászólására.)
Vuk ne feszegesd, mert minket is töröltet. Engem legalábbis tuti, mert amint megvan a 20as építés akkor 10szintig csak építeni fogok a szerencse miatt... Akkor de fogok röhögni.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője