Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
121. hozzászólás - 2012.07.24. 18:03:56 (Válasz Ywgarrd #120 hozzászólására.)
Na ,ha szó szerint,akkor kiemelnéd nekem azt , hogy "minden esetben" ?


Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson. Tehát ha elmész 20 vadászatra, elegendő lesz 10 kérdésre válaszolnod, az 20 válasznak fog számítani. Tehát ha mind a 10-re jól válaszolsz, az olyan, mintha 20 helyes választ adtál volna, ha csak 9-re, az olyan, mintha 18-ra helyesen, kettőre pedig helytelenül válaszolnál.
Ezen kívül ezt kiválasztva egyszerre 50 vadászatot is elindíthatsz.
Báró Samedi
Pontszám: 7.52
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
122. hozzászólás - 2012.07.24. 18:18:21 (Válasz Ywgarrd #113 hozzászólására.)
Nem értelek. Azt írod, nem ezért vetted meg a gyorsítást:

Idézet: Ywgarrd - 2012.07.24. 12:35:03
Illetve régebben még nem lehetett előre válaszolni kvízekre, akkor jól jött, hogy 50 vadászat indításával (és időben történő megszakításával) több kvízválaszra tehettem szert. Ezáltal kevesebbet kellett vadásznom, hogy meglegyen a kvíz feltevéshez szükséges 100 válasz, ami a küldetéshez kell.


Tehát régen megvetted, felhasználtad, majd most már szerinted másra is jó kéne hogy legyen, de nem jó, ezért visszakéred azt az erőforrást, amire egyébként semmi szükséged nincs?

Úgy érzem az adott szempontból tök mindegy, kinek van igaza.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
123. hozzászólás - 2012.07.24. 19:40:08 (Válasz Ywgarrd #118 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.24. 13:42:07
Mint ahogy a válaszolj helyesen 50 kvízre küldetés esetében is él felező hatás

Ha ez a küldetés így működik, akkor tényleg bugos, ha jelented biztos javítani fogják.

De ha ennyire zavar +10 vadászat havi szinten, akkor kezdj el azon gondolkozni, hogy stratégiát váltasz, mert kétlem, hogy a VT az utolsó olyan elem, ami a vadászat irányába viszi a játékosokat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
124. hozzászólás - 2012.07.24. 20:32:24 (Válasz Azazel #121 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2012.07.24. 18:03:56
Na ,ha szó szerint,akkor kiemelnéd nekem azt , hogy "minden esetben" ?


Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson. Tehát ha elmész 20 vadászatra, elegendő lesz 10 kérdésre válaszolnod, az 20 válasznak fog számítani. Tehát ha mind a 10-re jól válaszolsz, az olyan, mintha 20 helyes választ adtál volna, ha csak 9-re, az olyan, mintha 18-ra helyesen, kettőre pedig helytelenül válaszolnál.
Ezen kívül ezt kiválasztva egyszerre 50 vadászatot is elindíthatsz.


Aláhúztam.
Pontszám: 7.97
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
125. hozzászólás - 2012.07.24. 20:36:59
ez már télleg vihar a biliben
Pontszám: 8.59
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
126. hozzászólás - 2012.07.24. 20:38:35 (Válasz Kvnoemi #122 hozzászólására.)
Az erőforrást nem kérem vissza, csak a gyorsítást szeretném törölni. Amikor kiváltottam még nem lehetett előre kvízre válaszolni, azóta ez megváltozott. Ellenben a templomban kifejezetten hátrányként ér a gyorsítás megléte.
De miért zavar az, ha nekem nem kell a gyorsítás, és törölni szeretném? Nem kérem vissza a ráfordított erőforrást, ráadásul a szöveg is pontatlan.
Pontszám: 6.30
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
127. hozzászólás - 2012.07.24. 20:48:20 (Válasz Ariel #123 hozzászólására.)
Pontosabban +20 vadászat 14 naponta (feltételezve, hogy minden templomban megkapom). De 22 naponta 20 vadászat azt eredményezné, hogy a LE/TP-m 20-25 %-kal esne vissza láthatatlanul, vf-fel, maxos spekivel vadászva, olyan kevés alacsony szinten megfelelő célpont manapság. Nem beszélve róla, hogy ezek a szakértelmek nem állnak rendelkezésre egyelőre.
Pontszám: 6.96
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
128. hozzászólás - 2012.07.24. 20:52:27 (Válasz Ywgarrd #124 hozzászólására.)
Szó szerint.!!Nem azt húztad alá...
Báró Samedi
Pontszám: 6.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
129. hozzászólás - 2012.07.24. 22:34:10 (Válasz Ywgarrd #127 hozzászólására.)
Semmi jelentősége, ha a VT miatt romlik a LE/TP-d, mivel mindenki másnak is vadászni kell, ha csinálja a küldiket. Persze aki nem VT-zik, annak vadászni sem kell, de ez az opció előtted is nyitva áll.

Mintha kicsit görcsösen kapaszkodnál ebbe a LE/TP-be, miközben az alacsony szinten évek alatt megszerzett LE és a vele járó TP mennyisége eltörpül ahhoz képest, amit később lehet szerezni. Persze ha a távlati céljaid között sem szerepel az 50-60 (100?) szint meglépése, akkor nem szóltam.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.82
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
130. hozzászólás - 2012.07.24. 22:59:17
Ywgard: Annyira azért nem fájdalmas az a szintlépés. Igaz ugyanazt a bajnoki medált osztják a 8 fős kategóriákban is mint a 88 fősekben, de hidd el nem ugyanaz az érzés.
Ariel érvelése az alacsony szitnen szerzett LE/TP-ről meg teljesen igaz. AZ minimális TP amit a plusz vadászatokért bekapsz később szinte érzékelhetetlenné válik. Mondjuk 50.-60. szinten, amikor már dúskálsz az aktív játékosokban és egy-két jól betalált portyával több LE-t akaszthatsz mint amennyit addig összesen buktál a plusz vadászataid miatt. Akkor lehet elgondolkoznál érdemes volt-e éveket vesződni tucatnyi aktív játékos társaságában a "vakok közt félszemű a király" effektus miatt. Amíg viszont ragaszkodsz ehhez az aszkéta játékhoz, addig ez sosem lesz reális probléma, ez igaz. Én amúgy valahol tisztelem azokat akik képesek ezt ennyire fegyelmezetten csinálni (bár magam is elég türelmes játékosnak tartom, erre képtelen lennék), de szerintem saját magukat fosztják meg egy csomó lehetőségtől azáltal hogy bizonyos kapukat szándékosan zárva hagynak. De nyilván mindenkinek megvan a maga játékstílusa, amit szívesen játszik, ízléseken vitatkozni meg aligha lehet.

Azon túl, hogy akár jogos is lehet a kritikád a kvízes dologról, de túl magas labdákat dobálsz fel.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.07.24. 23:13:26-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.16
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
131. hozzászólás - 2012.07.24. 23:31:10
Azazel, ez közel 10pontos volt.

Ariel, ez esetemben kifejtősebb kérdés. Röviden összefoglalva az a célom, hogy minden egyes megszerzett TP mellé a lehető legtöbb LE jöjjön be már alacsony szinten is. Ezt mindvégig szeretném kivitelezni, a szintlépések gyorsulása mellett. Pont az ilyen sok kis - a játék előrehaladtával egyre emelkedő mértékű, ahogy mondtad te is - apróság tehet erősebbé a környezetemhez képest. Szeretnék gyorsabban haladni, de amíg erre nem találok az alapelképzelésemnek megfelelő lehetőséget, addig nem fogok. Csak ilyen módszerrel tudok előnyt kiépíteni a környezetem legjobbjai ellen, hogy lehetőleg előttük legyek egy lépéssel a jelenlegi körülmények között (sajnos). Alacsony szinten elég egyszerű még a játék.

Aurri, tudom nem ez volt a mondandód lényege, de a bajnoki jelenleg nem igazán érdekel pont az általad leírtak miatt is. Medál nélkül is legyőzöm a portyacélpontjaimat, akiktől soat remélek Ami engem jelenleg motivál(na), hogy megfelelőképpen tudjam elhasználni minden portyapontom. Mondanom sem kell, hogy nem igazán megy a dolog. El sem hiszed mennyire örülnék ha lennének a jelenlegi aktív karaktereknél jóval erősebb, de lélekszívható és alaposan lerabolható karakterek a környékemen.
Pontszám: 6.30
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
132. hozzászólás - 2012.07.24. 23:40:08 (Válasz Ywgarrd #131 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.24. 23:31:10

El sem hiszed mennyire örülnék ha lennének a jelenlegi aktív karaktereknél jóval erősebb, de lélekszívható és alaposan lerabolható karakterek a környékemen.


El sem hiszed, hogy a problémádra a megoldás - a te helyzetedben- pont az általad kritizált vadászat
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.16
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
133. hozzászólás - 2012.07.24. 23:56:28 (Válasz Aurri #132 hozzászólására.)
Nem kritizálom a vadászatot, csak egyelőre kerülöm. De amíg olyan kiváló pókok várnak a közeli szinteken, mint pl. Böszmeség, Meggy vagy NoFear, addig ezt nem engedhetem meg magamnak, különben 20/20 alkalommal fognak verni és lerabolni portyában.
Pontszám: 6.96
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
134. hozzászólás - 2012.07.25. 06:15:50 (Válasz Ywgarrd #133 hozzászólására.)
Na.
Ezek már értékelhetőbb megnyilatkozások

Érthetőek és elfogadhatóak a szempontjaid ,mindazonáltal te annó "megvettél" valamit ,mert úgy gondoltad( igen helyesen),hogy az előnyt fog jelenteni számodra.Jelentett is, nem kicsi mennyiségű tp.-től kimélt az eltelt idő alatt.Miután azóta bekerült néhány fejlesztés a játékba,mostmár inkább terhedre van, megszabadulnál tőle.Őszintén, ha te lennél a JV, megengednéd?
Én már csak azért sem,mert eddig alaposan kihasználtad,amikor megvetted,tudtad hogy "permanens",ráadásul ha engedném,igen durva precedenst teremtenék mindenféle hasonlóan "kreatív" érvekre alapuló követelőzésnek.
Ráadásul,még tisztességtelen is lenne a többiekkel szemben.
Báró Samedi
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
135. hozzászólás - 2012.07.25. 06:42:49 (Válasz Ywgarrd #133 hozzászólására.)
Az említett pókok előtted is fognak maradni, ha ilyen játékstílusban játszol. Évek alatt sem fogod utolérni őket a lassú tempó miatt.
Vagy totyoroghatsz mögöttük éveken át, attól tartva, hogy ha utoléred őket, akkor elvernek, vagy egyszerűen nem foglalkozol vele és megelőzöd őket.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
136. hozzászólás - 2012.07.25. 11:25:58 (Válasz Azazel #134 hozzászólására.)
Ez érthető. Azonban azt vegyük figyelembe, hogy a leírásban ott szerepel a minden megválaszolt kvízkérdés. Ennek tudatában váltottam ki a gyorsítást. Nem volt róla szó, hogy később ez csak a vadászatra korlátozódik, lesz bármi ami ez alól kivételt jelent. Nem azt a gyorsítást váltottam ki, amit nyújt a képesség. Ráadásul a templomnál és a gyorsításnál sincs feltüntetve, hogy nem működik.
Ha ezeket előre tudtam volna, akkor mérlegeltem volna a gyorsítás kiváltását, hogy megéri-e 2 szinttel hamarabb 1000 küldetésLE-hez jutni, ha 4. szinten úgyis állatot kell elfognom és vadásznom kell. Mivel a 200 csp számomra nem volt erőforrás, úgy voltam vele, miért ne váltsam ki. TP-t tehát egyáltalán nem spóroltam vele, 3-4 küldetést csináltam meg 2 szinttel korábban.
Egyébként a nem megfelelő tájékoztatás (számomra félretájékoztatás jelen esetben) miatt minden esetben támogatom a külső beavatkozást, ha az a játékon belül elérhető leírások hibája miatt van.
Pontszám: 6.96
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
137. hozzászólás - 2012.07.25. 11:30:10 (Válasz Ariel #135 hozzászólására.)
Azon vagyok, hogy ez ne így legyen. Jelenleg is van velük szemben valamennyi előnyöm bizonyos szemszögekből. Igaz ezek szinte teljes egészében magasabb szinteken lépnek érvénybe. A jelenlegi csigatempó pedig csak egy állapot reményeim szerint, ami belátható időn belül megváltozik.
Pontszám: 6.96
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
138. hozzászólás - 2012.07.25. 11:32:30 (Válasz Ywgarrd #136 hozzászólására.)
Egy kérdés: Mit válaszoltak neked - ha válaszoltak már -, mikor emailben (bug@... vagy info@...) jelezted nekik a problémát? Legalábbis gondolom jelezted már nekik.
Pontszám: 7.66
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
139. hozzászólás - 2012.07.25. 11:37:52 (Válasz Craslorg #138 hozzászólására.)
Egyelőre a következő választ kaptam:
"Hali!

Ez szándékosan van így.

Baraty"

Ezután megkérdeztem, lehet-e szó a gyorsítás törléséről az itt is leírt indokokra hivatkozva. Erre egyelőre nem kaptam választ.
Pontszám: 6.96
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
140. hozzászólás - 2012.07.25. 12:03:26 (Válasz Ywgarrd #137 hozzászólására.)
Megfelelő szemszögből nézve biztos van logikája az elképzelésednek, én mindenesetre nem látom. Abban reménykedsz, hogy a csiga tempó átmeneti állapot, miközben olyan karakterrel akarsz versenyezni, aki két év alatt sem érte el a 20-ik szintet. Emellett olyan előnyöket említesz velük szemben, amik magasabb szinten érvényesülnek, noha a riválisaid jó eséllyel az elkövetkezendő időkben sem fognak sűrűbben szintet lépni.

Persze ha tudod a módját, hogy hogy légy erősebb náluk, miközben még gyorsabban is haladsz mint ők, ráadásul még évekbe sem kerül utolérni őket, akkor lehet, hogy megéri ezt a stratégiát követni. Ha a három feltételből egyik nem teljesül, akkor fölöslegesen vesződsz vele.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!