Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Szerver lag
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
21. hozzászólás - 2012.04.18. 10:59:23
Letölteni nem kéne. A szkriptek pedig mindig a játék hiányosságait foldozgatják, szerintem ez nem jó irány. Egyébként pedig olyan a mai kor követelményeit fedő dolog, mint a mobilra opimalizált verzió még szóba se került... : )
A hozzászólást Tigristappancs módosította 2012.04.18. 11:00:54-kor
Pontszám: 7.69
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
22. hozzászólás - 2012.04.18. 11:08:04
szerintem meg a letölthető program csomag a legegyszerűbb megoldás.
van egy csomó felület, amit nem kellene behívni, hanem eleve rendelkezésre állna.

ha meg nem tölti le az ember akkor meg ugyanúgy fut továbbra is szerverről lehívott adatokkal.
Pontszám: 6.71
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
23. hozzászólás - 2012.04.18. 11:13:44
Játékosoknak: chrome böngészőben az eszközök menüpont alatt van egy fejlesztői eszközök pont, ha azt bekapcsolod, majd a network részt választod, látható egy idődiagramm, honnan mit és mennyi idő alatt tölt le a weboldal. Meglepő, hogy mennyi minden tartozik egy oldalhoz. Ami nem közvetlen VU-s rész, érdemes mind tiltani: ilyenek a különböző statisztika szerverek, reklámok. Ezek adblock plus kiegészítővel mind blokkolhatóak (ezt a reklámszűrő kiegészítőt minden bongészőhöz csak ajánlani tudom, első amit felteszek egy böngészőre. Csináltam erről egy külön leírást, ami itt található: http://jeriko.hu/vu/progs.php - aki nem akar ezzel vacakolni, vagy nem ért hozzá, próbálja ki ezt
Nem tudom mennyire aktuális, akinek van kedve, bővítheti, módosíthatja, részemről szívesen közzé is teszem a fentebb említett helyen. Lényegesen gyorsítja a VU-t.

További komoly gyorsulás érhető el a képek letiltásával, de ez már esztétikai "veszteséget" is okoz. Részemről annak idején szinte az összes képet kikapcsoltam, sokkal gyorsabb az oldalletöltés. A fejlécben található nagy flashes animációt érdemes kiszedni, az önmagában is sokat visz el, de bizony a facebook-os menük is rengeteg erőforrást igényelnek.

Fejlesztőknek: a játéknak rengeteg grafikája, scriptje van. Célszerű ezekből azokat, amelyek nem, vagy csak ritkán változnak, összecsomagolni egy zip file-ba, a szerveren található folder-struktúra megtartásával, és letölthetővé tenni a játékosok számára. Ha ők ezt kitömörítik a saját gépükre, majd megadják annak a folder-nek az elérést nektek, ahová kitömörítették (ez lehet akár fix is, pl. c:/VU - csak tartsátok szem előtt, hogy jogosultság is kell hozzá, hogy létre tudják hozni, ami pl. céges gépeken nem mindenhol van), akkor csak annyi a dolgotok, hogy az ilyen képek-re, scriptekre a html file-ban nem vegzetur.hu/images/...-ként hivatkoztok, hanem amit a játékos megadott (c:/VU/images/...)
Nem igényel nagy fejlesztést, és igen sokat gyorsít. Arra kell ügyelni a későbbiekben, hogy ha valami változik, akkor a játékosnak kell frissíteni a gépén cuccokat (illetve a megváltozott scriptekre vegzetur.hu-val hivatkozzatok a html-ben)
Pontszám: 7.90
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
24. hozzászólás - 2012.04.18. 11:48:12 (Válasz Jeriko #23 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2012.04.18. 11:13:44
A fejlécben található nagy flashes animációt érdemes kiszedni, az önmagában is sokat visz el.

Nekem az omni leszedi, de úgy vettem észre előbb betölti és utána vágja le, így csak a görgetést spórolja meg a letöltést nem. De egyáltalán nem értek hozzá, így lehet tévedtem, ezt mond meg Te.

A másik, hogy lehet a nem hozzáértésem végett van, de (VU-tól függetlenül is) idegenkedek attól, hogy bármit is az én gépemen tároljon rajtam kívül bárki más (pont mert ellenőrizni sem tudom, hogy mit csinál vagy nem csinál az amit beengedtem), főleg, ha neten keresztül babrálhat vele.Utálom a frissítgetésre buzdító programokat is bár vannak melyeknek fontosságát és/vagy előnyét elismerem, de egyre jobban zavar amikor jön egy újabb verzió valamiből, feltelepül és rosszabbul működik, mint a régebbi és valószínűleg még azt is megnehezíti, hogy a régi jobb verziót használhassam újra.
Mellesleg ez a gépre töltés dolgot nehezíti az is, hogy sokan telefonról is játszanak, arra is ajánlod ezt a csomagot?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
25. hozzászólás - 2012.04.18. 12:02:00 (Válasz Quellon #24 hozzászólására.)
A letiltást úgy kell megcsinálni, hogy letiltod a grízesmajmot, hogy a VÚ eredeti valójában jelenjen meg és akkor - az Adblock progi segítségével - egyenként végiglépkedzs az elemeken, amit le akarsz tiltani. Az Adblock letöltést is blokkolja, így gyorsul a megjelenítése. Arra vigyázz, hogy jobb klikk az elemre, majd legördülő menüben az adblock használata esetén sokszor egy adott könyvtár minden képét letiltja, ami nem minden VÚ-s elemnél hozza a várt hatást, de ezek visszavonhatóak. Én elemenként tiltom le a képeket, flasht, így a betöltés számomra gyorsabb (egyébként is lassú a gépem).
A grízesmajmos kiegészítők mindent csak a letöltés után módosítanak, azzal csak megjelenítést tudsz variálni, letöltési sebességet nem.
Pontszám: 7.59
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
26. hozzászólás - 2012.04.18. 12:43:11
Nah srácok, komolyan. Ha most a 90-es évek végén lennénk akkor megérteném, hogy ilyen letöltős folderhekkelős idétlenkedéssel próbálunk javulást elérni, de azért vegyünk már egy mély levegőt és nézzünk bele a nagyvilágba. 2012-val, amikor a telefonom nagyobb teljesítményű, mint az első holdraszállást levezénylő számítógép, hamarabb leér egy film az interneten, mint amennyi idő lenne cédére kiírni (egyáltalán ír még ki valaki bármit is cédére?) a böngészős játékok pedig azért örvendenek globális népszerűségnek, mert esetükben nem kell mindenféle letöltögetéssel, installálással, ápdételéssel, peccseléssel, krekkeléssel, meg kitudja még micsoda a számítógépes hőskort idéző huncutságokkal baszakodni.

Az ha egy böngészős játék lassú, annak kevés számú, ám annál prózaibb okai vannak. ad1., szar a szerver amin van (gyenge a teljesítménye, kicsi a sávszélesség) ad2., szar a kódja (optimalizálatlan, bonyolult, szerteágazó, ami felzabálja a szerver erőforrásait) ad3., ad1 és ad2 kombinációja.

Manapság, az ilyen problémákat nem azzal kell megoldani, hogy mindenféle hekkelgetésre meg letöltögetésre próbáljuk rávenni az egyszeri júzert. Ennek szintén végtelenül egyszerű okai vannak, de a legfontosabb az, hogy 2012-ben a felhasználók döntő hányada, egy ilyen próbálkozásra vagy hangosan felröhögne, vagy még azt se mielőtt kinyomná az oldalt, egész egyszerűen azért amiért az ember már nem szívesen választja a kockaladát a piacon, miközben számtalan más opciója is van ugyanolyan körülmények közt, mint például a hatosgolfok meg az ötösbömbik.

A lagra a megoldás nagyon egyszerű: erősebb vas kell a cucc alá, vagy pedig el kell kezdeni ráncfelvarrni. Ezt lehet csinálni kicsiben arckrémmel, ahogy most Miklósék elkezdik majd az oldalak bontogatásával meg ilyesmivel, vagy pedig durván fitnessz edzővel, szilikoncsöccsel meg botox-al amitől egyelőre még óckodnak, de ahogy egyre öregebb meg terjedelmesebb lesz az egykori plébojnyuszi úgy fog egyre inkább égetőbbé válni a dolog. Ráadásul minél később kezdődik, annál keményebb beavatkozásokra lesz szükség.

Ráadásul ugye most egy szöveg meg statikus kép alapú játékról beszélünk, még csak nem is valami csili-vili színes-szalagos izgő-mozgó játékról, amire szintén számtalan és remek példa van böngészős játék esetén és azokhoz sem kell letölteni semmit. Nyilván nem véletlenül.
A hozzászólást Tigristappancs módosította 2012.04.18. 12:48:42-kor
Pontszám: 8.85
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
27. hozzászólás - 2012.04.18. 15:45:09
Köszönjük a tűzoltásszerű beavatkozást, ami legalábbis a probléma hivatalos befogadásához képest feltűnően gyors volt. Várjuk a további lépéseket. Szerintem kulcsfontosságú, hogy a játékos a játékra szánt idejét optimalisan használhassa ki, amibe a szerver sebessége és az oldalak használhatósága is fontos szerepet játszik.
Pontszám: 8.46
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
28. hozzászólás - 2012.04.18. 19:10:04
Sziasztok!

Látom ma már él a fejlesztés azon része, hogy nem jelenik meg a csataleírásnál az ellenfél statja. Nos, bevallom, pókként ez engem nagyon-nagyon érzékenyen érintett, ugyanis ott szoktam csekkolni, hogy az illető költött-e lét legutóbbi találkozásunk óta. (összehasonlítom a csatás statjait az aktuális karlápjával)
Ezért a következő kéréssel-javaslattal élnék: legyen erre egy relik, ami ha a birtokomban van, továbbra is bekapcsolva marad ez a funkció.

Sok-sok kavicsot hajlandó lennék feláldozni érte.
Pontszám: 6.84
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
29. hozzászólás - 2012.04.18. 19:27:19 (Válasz Becksim #28 hozzászólására.)
Olyan bonyi elugrani a karakterlapjára?
Pontszám: 6.27
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
30. hozzászólás - 2012.04.18. 19:41:10 (Válasz Birka #29 hozzászólására.)
Nem.
Az a baj, hogy most már hiába ugrok el.
Eddig megnéztem a csatát, amint reggel hétkor vívtunk. Ott látszódtak a reggeli statjai. Délután ránézek a csatára, aztán onnan egyből ugrás a karakterlapra, látszódtak a délutáni, aktuális statok.

Ha nincs változás, jó eséllyel nem költött lét. Ha ezzel szemben pl 13-mal nagyobb a tulösszege, biztosan megszabadult a létől, ami reggel még nála volt.
Pontszám: 7.74
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
31. hozzászólás - 2012.04.18. 20:39:29
A helyzet az, hogy nem igen javult sokat a dolog tegnapról mára az esti csúcsban. 8 után ugyan úgy belassult, bár talán egy 20-25%-al kevesebbet teker a betöltéssel, mint tegnap.
Pontszám: 6.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
32. hozzászólás - 2012.04.18. 20:53:31 (Válasz Tigristappancs #31 hozzászólására.)
Idézet: Tigristappancs - 2012.04.18. 20:39:29
A helyzet az, hogy nem igen javult sokat a dolog tegnapról mára az esti csúcsban. 8 után ugyan úgy belassult, bár talán egy 20-25%-al kevesebbet teker a betöltéssel, mint tegnap.


Kviz mocsok lassu most is. Delutan neztem, hogy kozepso gombbal inditott 10 kihivas 17 masodperc alatt hozott eredmenyt. Pedig akkor meg nem is volt terhelt a szerver.
Pontszám: 6.92
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
33. hozzászólás - 2012.04.18. 20:57:01 (Válasz Jeriko #23 hozzászólására.)
.
A hozzászólást NoFear módosította 2012.04.18. 20:58:09-kor
NoFear - V1
Pontszám: 6.22
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
34. hozzászólás - 2012.04.19. 12:59:23 (Válasz Tigristappancs #26 hozzászólására.)
Idézet: Tigristappancs - 2012.04.18. 12:43:11
Nah srácok, komolyan. Ha most a 90-es évek végén lennénk akkor megérteném, hogy ilyen letöltős folderhekkelős idétlenkedéssel próbálunk javulást elérni...
Az ha egy böngészős játék lassú, annak kevés számú, ám annál prózaibb okai vannak. ad1., szar a szerver amin van (gyenge a teljesítménye, kicsi a sávszélesség) ad2., szar a kódja (optimalizálatlan, bonyolult, szerteágazó, ami felzabálja a szerver erőforrásait) ad3., ad1 és ad2 kombinációja.
...
A lagra a megoldás nagyon egyszerű: erősebb vas kell a cucc alá, vagy pedig el kell kezdeni ráncfelvarrni.


Mivel játékos vagy, ezért az általad felsorolt problémákra kb. nulla behatásod van, így két dolgot tehetsz: vagy várod, hogy történjen valami (esetleg ezt szóvá teszed a fórumon), vagy megpróbálsz körülnézni, hogy talán mégis csak tudsz valami értelmeset tenni, függetlenül attól, milyen évet írunk
Utóbbira próbáltam tanácsot adni (a letöltős rész egyébként meg a játék fejlesztőinek szólt).
Pontszám: 7.25
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
35. hozzászólás - 2012.04.19. 20:02:45
Teljesen be van halva ma este is, 15-17 másodperc egy művelet végrehajtása.
Pontszám: 7.69
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
36. hozzászólás - 2012.04.19. 20:06:05
Jó lenne már végre tényleg csinálni is valamit ezzel a lassulással, mert én ezért nem fogok tovább fizetni. Ezt kell az első helyre tenni a fejlesztési listán, szerintem ez a legfontosabb.
Pontszám: 8.72
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
37. hozzászólás - 2012.04.19. 20:17:28
flood test
Pontszám: 5.21
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
38. hozzászólás - 2012.04.19. 20:20:58
flood test
Pontszám: 5.21
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
39. hozzászólás - 2012.04.19. 20:24:16
flood test
Pontszám: 5.21
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
40. hozzászólás - 2012.04.19. 20:25:32
flood test
Pontszám: 5.21
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője