Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Szerver lag
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
41. hozzászólás - 2012.04.19. 20:26:27
flood test
Pontszám: 5.21
fórumozóStalker88Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
42. hozzászólás - 2012.04.19. 20:26:53
flood test
Pontszám: 5.21
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
43. hozzászólás - 2012.04.19. 20:46:11
Mar a forum is lassul.
1 Landragor csata kb. 20 masodperc.
Rosszabb, mint valaha.
Pontszám: 6.92
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
44. hozzászólás - 2012.04.19. 20:49:08
A másik meg, hogy a portyalista tele van olyan karakterekkel, akiket nem lehet ütni, mert kiírja, hogy nem támadhatod, mert túl alacsony az életpontja. 45 perc alatt 15 portyát tudtam indítani, pedig folyamatosan itt voltam a gép előtt...
Pontszám: 7.43
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
45. hozzászólás - 2012.04.19. 20:56:12
Miklós említette, hogy 2 hónapra kellene félretenni miden egyéb fejlesztést, hogy modernizálni lehessen informatikailag a játékot. Viszont az legalább végérvényesen megoldaná a problémát, nem pedig sebtapaszokkal próbálná egy súlyos vérzést elállítani (hogy egy hasonlattal éljek). Szerintem ez prioritást kell élvezzen, de ez csak egy vélemény.

Az eddigi próbálkozások túl nagy változást nem hoztak ebben a tekintetben, sajnos ugyanúgy lagol a szerver csúcsidőben.
Más szemszögből viszont romboló hatással van a portyázásra: a csatákból a statisztikák kivétele gyakorlatilag ellehetetlenítette a tudatosan sikeres portyázást. Kérésre szívesen részletezem pontosan miért is, de szerintem a nagy többség és a játékvezetés pontosan tudja, miről beszélek, hiszen rengetegszer le lett ez már írva.
Kérem szépen, legalább ezt a részét gondoljátok újra sok játékos és maga a végzetúr játékélménye miatt.
Pontszám: 7.82
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
46. hozzászólás - 2012.04.19. 21:08:10
Én megvagyok fél évig fejlesztés és event nélkül, ha optimalizálják a kódot és játszható lesz...
14
Pontszám: 7.18
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
47. hozzászólás - 2012.04.19. 21:12:01 (Válasz Mortu #44 hozzászólására.)
Ez egy régi bug, ilyenkor ha újra próbálod támadni az karit, az már szokott sikerülni. Nem kevés az életpontja, tehát jogosan szerepel a portyalistán, csak valamiért néha a támadás félresiklik.

Karlapról támadásnál is szokott jelentkezni, támadom, túl kevés, rögtön visszamegyek a karlapjára és lám újra aktív a támadás gomb. Mikor valóban kevés ép-n van a kari, ilyenkor eltűnik a támadás gomb kb egy percre a karakterlapjáról.
Pontszám: 7.96
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
48. hozzászólás - 2012.04.19. 21:38:57
A statisztikákat azonnal tegyétek vissza a csatákba, nagyjából egy teljes játékstílust(pók) kinyírtatok ezzel a lépéssel!

Megvagyunkk fejlesztések nélkül két hónapig, csak legyen új szerver vagy optimalizáljatok vagy akármi, de ez botrány!
Hype, v1
Pontszám: 8.23
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
49. hozzászólás - 2012.04.19. 21:39:54
Ez valami gyötrelem ami mostanság megy, el fog menni a kedvem a játéktól ha nem csináltok valamit.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 7.79
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
50. hozzászólás - 2012.04.19. 21:47:29
Nem tudom ki még rajtam kívül,de én úgy portyázom, hogy eddigi csaták, akitől kaszáltam,arra a csatára rányomok,bejön az áldozat statja.Ha itt lenne egy támadás gomb, sőt ,akár már az eddigi csatáim listában, akkor nem kellene megnyitnom a teljes karakterlapját az illetőnek.


Egyébként pedig 8 másodperc most meginni egy löttyöt, onnantól hogy leokézom a ténylegtutimegiszod? gombot , ennyire még sosem volt lassú.
Báró Samedi
Pontszám: 7.53
népszerűWarlord8712Nő
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
51. hozzászólás - 2012.04.19. 21:51:13
POKként randomba kell ütnöm nekem is ... ez így minden csak nem játékélmény. Én is a stat vissza pakolása mellett vagyok.
Pontszám: 7.78
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
52. hozzászólás - 2012.04.19. 22:44:09
Most normális a tempó.Dicséretes sebességgel reagáltak a panaszomra
Báró Samedi
Pontszám: 7.53
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
53. hozzászólás - 2012.04.19. 22:45:42
Mint látjátok, csináltunk néhány dolgot. Ami még nem látszott, én közben kismilliárd logot és más felesleges fájlt töröltem, remélve ettől is némi gyorsulást. Egyébként a szerver terheltséget nézve, a végzet templom első két napján a terhelés nagyon megugrott (egyszerűen, nagyon sokan játszottak) és a fenti változásokkal ebből elég sokat sikerült harmadnapra lefaragni. Negyedik nap viszont jött a landragór, és ilyenkor az első napokban a szerver menetrendszerűen belassul. Ennek okán gondolkodtam is. Mindenki őrült sok csatát vív. Minden egyes csata le van mentve külön fáljban és az adatbázisban, méghozzá elég szép méretben. Ha csak 1000 ember tolja napi 100 csatával az 100.000 fájl, én úgy gondolom, a lagért ez a felelős. Az entitásoknál és epikusoknál megcsináltuk, hogy nem menti el mindig az összes csatát, csak a legutolsót. Szerintem ezt a drakónoknál is meg kellene tennünk. Biztos vagyok benne hogy van aki az eddigi csatáknál utólag megnézi, statisztikázza ezeket, de kérem tőletek, hogy ezt a kényelmet most kivételesen áldozhassuk fel azért, hogy gyorsítani tudjunk, és megnézzük, milyen eredményt hoz. Egyébként a térkapuval hasonló probléma van, csak kisebb nagyságrendben, az emberek egyszerre bepörgetik a 25 térkaput, mind a 25 letárolódik, 1000 játékosnál ez napi 6000 új fájlt jelent. Ha a drakónokat nem is,a térkaput biztos, hogy van aki nézegeti, ezért ennek kikapcsolása szintén inkább egy teszt lenne, és utólag visszakapcsolnánk legalábbis a prémiumosoknak, hogy elmentse a csatákat, de meg kellene néznünk, hogy ez segít-e. És ez akár holnap kivitelezhető.

Truth80: köszönöm a javaslatot, biztos vagyok benne, hogy ezzel komoly gyorsulás lenne elérhető, mert sok embernél csökkennének az oldalletöltések. Ez azonban egy több időt igénylő dolog, hosszú távon egyetértek, hogy szükség lesz rá.

Amikor egy script utólagosan átrendezi, tömöríti az oldalt az sajnos nem gyorsít, ugyanazok az adatok mind letőltésre kerülnek, csak nem jelennek meg.

Jerikó: amit írsz, elvben jó ötlet, de erre tényleg csak a felhasználók kis töredéke lenne képest, és épp ezért sajnos nem eredményezne gyorsulást. A külsős dolgok nem tudom, mennyire lassítanak, de szerintem alapvetően a lag nálunk van.

Becksim: tudom kicsit sietősek voltak ezek a változások, és biztos voltam benne, hogy van aki számára fontosak a statiszitkák, elnézést ha problémát okoztunk, de a lag tényleg nagyon kritikus. Maradjunk abban, hogy egyelőre végigzongorázunk minden lehetőséget, amivel gyorsítani lehet, és utána ami fontos, azt visszakapcsoljuk vmilyen feltételhez kötve (pl. prémium tagság v relik ahogy irtad, de inkább az előbbi mert nem akarunk senkit emiatt plusz költséggel terhelni).

ja igen és a statoknál megirhatnátok mi az, ami a fontos, ugye nem kell minden?
A hozzászólást Miklós módosította 2012.04.19. 22:47:42-kor
Pontszám: 8.39
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
54. hozzászólás - 2012.04.19. 22:49:56 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Huhuu a terkapukat kivenni?

Az okés, hogy a konkrét csatát nem nézhetük meg, de a portya listában maradjanak meg az eredmények, ha lehet!
Pontszám: 6.31
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
55. hozzászólás - 2012.04.19. 22:50:43
Khmm...a prém tagság az nem plusz költség?
Báró Samedi
Pontszám: 6.68
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
56. hozzászólás - 2012.04.19. 23:02:16 (Válasz Birka #54 hozzászólására.)
Ha jól értem akkor pont az a helyzet, hogy a konkrét csatát éppen megnézheted, de utána már nem lesz a portyalistában.
Pontszám: 7.70
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
57. hozzászólás - 2012.04.19. 23:27:01 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Fontos statok (nekem) a támadáslistán:
győzelem, vereség
Tul összeg
Szakértelem összeg
Építés
Pontszám: 9.35
kedvelt tagBoomerFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
58. hozzászólás - 2012.04.20. 06:00:22
Zsákmányolt Le is fontos ugyanis lehet 10portyával több a támadás óta, nem biztos h rabolt is, de mivel a rabolt Le nem frissül azonnal támadáskor meg lehet nézni, majd karilapra ugarva megnézed mennyivel kevesebb ott az érték mint mikor támadott, ez is támpont (nekem legalábbis)
V1-HerOoO
V3-HerOoO
Pontszám: 6.67
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
59. hozzászólás - 2012.04.20. 06:55:13 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.04.19. 22:45:42
egyelőre végigzongorázunk minden lehetőséget, amivel gyorsítani lehet, és utána ami fontos, azt visszakapcsoljuk vmilyen feltételhez kötve (pl. prémium tagság v relik ahogy irtad, de inkább az előbbi mert nem akarunk senkit emiatt plusz költséggel terhelni).


Ne haragudj meg Miklós, de ez így most komoly?
Kikapcsolgattok mindent, ami szerintetek gyorsít, és aztán lazán visszakapcsoljátok, de már PÉNZÉRT azoknak, akik fizetnek az ALAPSZOLGÁLTATÁSÉRT?
Mert az, hogy lássam az ellenfelem értékeit, felszerelését, szerintem annak kellene lennie. Komolyan mondom, egyre inkább megdöbbenek az utóbbi időben...
Inkább azt mondom én is, hogy ne csináljatok új dolgokat 2 hónapig, de rakjátok rendbe az oldalt meg a szervert. Addig mindenki tudja csinálni az event(ek)en kívüli dolgait.
De az, hogy lassan már MINDEN pénzért van, kezd kiábrándító lenni. És ez nem csak az én véleményem.
Elhiszem, hogy javítani kell a prem. tagságot is, de nem úgy, hogy a meglévő dolgokat elveszem, és aztán beleillesztve - pénzért - a prembe visszaadom.
Nem tudom, hogy ez így honnan jutott eszedbe, de csúnya munka és gondolat.
Így ne csodálkozz, ha tényleg fokozatosan tűnnek elfelé azok, akik már a kezdetek óta itt vannak...
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.57
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
60. hozzászólás - 2012.04.20. 07:04:26 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Nem lehetne megcsinálni, hogy a csataleírásoknál a különféle dolgok lenyithatók legyenek? Csak akkor töltődjenek, ha kérem.
- Statok: sokaknak fontosak, de nem kéne a csataaránynál a bontás, csak az összesítés (nyert-vesztett), nem kell teljesített küldetés, kaland, kvíz, kihívás.
- Harcoló lények: pont elég lenne legtöbbször, hogy X db, részletek csak kérésre.
- Viselt tárgyak: elég lenne, ha kérem.
- Relikviák: dettó.

Ha ezt így tömörítenétek, rengeteg felesleges adat és kép kiesne.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.61
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!