Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
kedvencSepyNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
41. hozzászólás - 2009.11.12. 21:32:03
Én egy kis borsodi városban laktam kb 18 évet,de ami ott van..valami brutál a párommal szinte menekültük,mert se munka,se élet.Felköltöztünk Pestre,naott valamivel jobban kijöttünk anyagilag,pedig nincs hitelünk,semmi tartozásunk.A kereset jobb és több munka van mint a kisvárosokban bár én amondó vagyok hogy aki keres az talál,ha nem is a szakmájában,de tud dolgozni aki AKAR!Nézegettünk házakat lakásokat Pesten és környékén,de hamar be is fejeztük.A mai fiataloknak sincs egyszerű dolga sőtt!Tán nehezebb is.Az a puszta gondolat hogy 20 évesen felveszek Hitelt!Hogy tudjak venni egy normális lakást,amit aztán tovább adhatok a jövő nemzedékének,de ha kb 20 évesen felveszem a hitelt sacc 40-50 éves leszek amikor a lakáskulcsot boldogan lobogtatva elmondhatom hogy az ENYÉM!!Ezen elkeseredve fogtuk magunkat és kijöttünk Angliába...!Hát mondanom se kell:Nem látok cigányt,kéregetőket,hajléktalanokat....ha bemegyek a boltba az az első megkérdezik hogy vagyok?Mosolyognak!!!Arról ne is beszéljünk hogy a fizetés kb 3xosa az otthoninak és ez csak a minimálbér!!Én nem szégyellem most takarítok egy áruházban 5 órát és a fizetésem 625 font volt..Otthon te mikor fogsz megkeresni ennyit?Én evállalkozó voltam otthon,de mondhatom hogy szinte minuszban voltam majd 1 évig mire megkerestem az első 1 forint hasznomat!És az a legrosszabb hogy a kaja egyáron van az otthoniéval,a ruha változó(márka vagy sem)elektronikai cikkek szintén olcsóbbaK.A benzin szintén ugyan annyi.Az albérlet az ami egy kicsit necces mert itt általában ha magad vagy akkor 1 szobát bérelsz,ha ketten 1 nagy szobát vagy 1 lakást.Áhh rossz belegondolni hogy Magyarországra születtem!!Miért nem ide?Annyival könnyebb lett volna az élet,talán még a szüleimmet is többet láttam volna kiskoromban/nem csak robotoltak volna/...Háát ez az egész magyarországi politika egy nagy rakás szar!Amikor kijöttem külföldre édesapám annyira maga alatt lett hogy zokogott és a kormányt vádolja de helyesen!!!Mert ha nem ez lenne ma is otthon lennék.Háát .... szomorú az egész!Kitartást mindenkinek!!
Pontszám: 8
utáltMenzasFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
42. hozzászólás - 2009.12.30. 12:47:21 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Egy kérdésem eddig hol éltél??::DD
Pontszám: 5.29
kedvelt tagDenisa86Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
43. hozzászólás - 2010.01.27. 17:16:22 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Szerintem itt pár éven belül egy aranyos kis polgárháború lesz! Ami talán nem is baj mert itt már csak radikális eszközök és eszmék segíthetnek a szegényeken és tehetetleneken! 1848 és 1956 ismétlődik meg! Bár Petőfink és Rúzsánk még nincs, de a nép akarata mindig érvényesült valahol valahogy.
Pontszám: 5.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
44. hozzászólás - 2010.01.28. 15:25:13 (Válasz Denisa86 #43 hozzászólására.)
Multinacionális vállalatok ellen nem lehet lázadni
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.40
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
45. hozzászólás - 2010.01.28. 16:54:10
Nem a multik miatt tartunk ott, ahol tartunk - máshol is vannak multik.
A nagy gond akkor lesz, amikor az emberek kezdenek tömegesen rájönni, hogy ki lehet menni külföldre dolgozni, és majd ott fizetik az adót is...
Pontszám: 8.15
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
46. hozzászólás - 2010.01.28. 16:58:15 (Válasz Denisa86 #43 hozzászólására.)
Idézet: Denisa86 - 2010.01.27. 17:16:22
Szerintem itt pár éven belül egy aranyos kis polgárháború lesz! Ami talán nem is baj mert itt már csak radikális eszközök és eszmék segíthetnek a szegényeken és tehetetleneken! 1848 és 1956 ismétlődik meg! Bár Petőfink és Rúzsánk még nincs, de a nép akarata mindig érvényesült valahol valahogy.


48-ban és 56-ban volt egy egyértelmű, erőszakos elnyomó hatalom, ami ellen lehetett lázadni. Most demokrácia van, mi adjuk a hatalmat azoknak, akik használják. A probléma ott van, hogy nem ellenőrizzük őket, belefásulunk a dolgokba, és hagyjuk, hogy szépen eltöröljék a képviselők visszahívhatóságát, hogy megszavazzák a mentelmi jogot, a költségtérítéssel etessenek minket és saját maguk fizetését szavazzák meg. Érdekes, hogy ebben valahogy mindig azonnal megtalálja az összhangot az összes párt...
Pontszám: 9.21
népszerűNagaFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
47. hozzászólás - 2010.01.28. 19:08:32
Nem az a baj hogy az űrben élés kivitelezhetetlen,merthogy ez nem igaz,hamarosan kész lesz a mesterséges gravitáció-generátor,nagyj 5x10-es henger méretben,+ új hajtóművek,amik mondjuk a vízből kivonható energiával működnek.Nem is kell egy bolygón letelepedni,sőt olcsóbb egy hatalmas űrállomást építeni.A legközelebbi csillagot már ma elérnénk 17 év alatt,és ez csökkenni is fog.

A gáz az,hogy ahhoz,hogy önállóan,a Föld támogatása nélül megéljünk valahol,minimum sokezer,soktízezer ember kéne,és rengeteg sok pénz,meg erőforrás.

De egyszer,ha csökkennek a költségek,az űrkutatatás,meg hasonlók is privatizálódnak,és tovább folyik ez az egész hülyeség,csak már bolygóközileg,pedig pont az kéne,hogy a kis kolóniák munkára legyenek kényszerülve a fennmaradásukért,hogy ne legyen helye ennek a felesleges hülyeségnek.

E szempontból elég érdekesek a stratégiai játékok.Ott is mindenhol mindenki torzsalkodik,közben emberek esnek el gyakran feleslegesen,mivel "beáldozhatók".

De van olyan játék,ahol mi magyarok az egyik legjobb ország vagyunk,kiváló közigazgatással,és szorgos munkásokkal.

Ezt kéne tenni.
Pontszám: 6.20
fórumozóZinusNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
48. hozzászólás - 2010.01.28. 23:38:12 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nos...20 év múlva már nem lesz Magyarország.... szerintem...
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
49. hozzászólás - 2010.01.29. 19:17:06 (Válasz Zinus #48 hozzászólására.)
Idézet: Zinus - 2010.01.28. 23:38:12
Nos...20 év múlva már nem lesz Magyarország.... szerintem...


Siman lesz meg. Raadasul a jelenlegi formajaban. Pedig realis lenne, hogy addigra egy kozigazgatasi egyseg legyunk az EU-n belul. De ez nalunk sokkal nehezebben fog menni, mint az amcsiknal. Egyreszt a nagyobb kulturalis hatter miatt, de elsosorban azert mert mar nyelvet beszelunk.
Pontszám: 7.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
50. hozzászólás - 2010.01.29. 19:21:36 (Válasz CaveMaN #44 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2010.01.28. 15:25:13
Multinacionális vállalatok ellen nem lehet lázadni


De lehet, csak igen hamar egy harmadik vilagbeli torzsi haborukkal tarkitott (vissza)fejlodo orszagban talaljuk megunkat.
Nem. Nem lesz ilyen. Meg aki ezzel a szlogennel is akarja megnyerni a tomeget, az is visszabb vesz, ha valodi politikai hatalomra tesz szert.
Pontszám: 6.85
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
51. hozzászólás - 2010.01.29. 19:22:07 (Válasz Jeriko #45 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.28. 16:54:10
Nem a multik miatt tartunk ott, ahol tartunk - máshol is vannak multik.
A nagy gond akkor lesz, amikor az emberek kezdenek tömegesen rájönni, hogy ki lehet menni külföldre dolgozni, és majd ott fizetik az adót is...


Ahhoz tomegesen kene idegen nyelvet beszelni.
Pontszám: 5.05
kedvelt tagÁáááűFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
52. hozzászólás - 2010.02.02. 13:40:00
szerintem elég lenne megtippelni mi lesz 10 év múlva közgazdaságtanárom szerint most egy szakadék szélén állunk és nagy léptekkel és mosolygós arccal haladunk a gödör felé , a következő 5 évben fog véglegesen eldölni a sorsunk vagy folytatjuk a mostani politikát és visszasüllyedünk egy afrikai gyarmat ország szintjére ami csak arra szolgál hogy a gazdagabb országok termékeit vásárolja és az ő nagyvállalataikba szinte ingyen dolgozzon vagy pedig elindulunk egy olyan úton ami végre a mi országunk érdekeit szolgálja, de sajna ezt a döntést főképp a politikusaink fogják meghozni ezért nem sok jóra számítok
Pontszám: 6.20
népszerűtlenDrakonFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
53. hozzászólás - 2010.02.17. 16:48:49 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
kabbe a farkam gyurcsány assem érdemli meg h a nevét nagybetűvel írjam
Pontszám: 3.41
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
54. hozzászólás - 2010.02.17. 16:52:46 (Válasz Drakon #53 hozzászólására.)
Hát ez aztán értelmes HSZ amúgy is 2012-ben úgy is eljön a világvége a maják szerint...jön a Nibiru bár remélem majd szerelnek egy hajtóművet a Földre és majd kitérnek előle ha meg nem jön, akkor meg hamarosan jönnek a földönkívüli barátaink és először a te seggedet fogják kitágítani, mert megkérem őket szóval a jövő ködbe burkolózik
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.57
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
55. hozzászólás - 2010.02.17. 17:47:18 (Válasz Eliteninja #54 hozzászólására.)
ÉN már az ezredfordulón is a világvégét ordibáltam. 2001 szeptember 11-én kivonultam az utcára tiltakozni az atomháború ellen. Mert féltem a világvégétől. Most.. 2010-ben beléptem egy maja kultuszt favorizáló egyházba és magbocsájtást hírdetjük. Hiszen 2012ben eljön az apikalipszis!

Harmadszorra majdcsak összejön.. nem?
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 4.69
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
56. hozzászólás - 2010.02.17. 18:51:46 (Válasz LoWs #55 hozzászólására.)
Nem! Három a magyar igazság+1 a ráadás:D szóval majd legközelebb:P:D
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.13
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
57. hozzászólás - 2010.02.17. 18:52:51 (Válasz Eliteninja #56 hozzászólására.)
A kis optimista.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.89
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
58. hozzászólás - 2010.02.17. 22:37:14 (Válasz Drakon #53 hozzászólására.)
Idézet: Drakon - 2010.02.17. 16:48:49
kabbe a farkam gyurcsány assem érdemli meg h a nevét nagybetűvel írjam


Wow. Te valami nagyon intelligens lény vagy, már ne haragudj. Tökmindegy, hogy a nevét kis, vagy ne betűvel írod, mert az "assem" mellett fel sem tűnik senkinek...
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 7.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
59. hozzászólás - 2010.02.20. 23:25:55
A külföldre "menekülés" egy merész megoldás, elveszíted a kapcsolatot a családoddal, a barátaiddal... bár egyre többen választják a jobb élet reményében, de azért ez mindig is a lakosság kis százaléka lesz. Nekem is van olyan ismerősöm, aki kiment külföldre dolgozni, jobban keres, de valamit elveszített, amit nem lehet pótolni. De talán a gyerekének már jobb lesz. Aki kimegy külföldre, annak ugyanúgy számos problémával kell szembenéznie, igaz, más jellegűekkel - és nem mindenki találja meg a szerencséjét, ismerek olyat, aki sok kint töltött év után lógó arccal hazajött, úgy, hogy nem hozott haza semmit. Aki kitartó, szorgalmas, jól tud bánni a pénzzel, és nem válogatós a munka terén, az tud jól boldogulni külföldön - de az ilyen ember Mo-n is meg tud élni.
Pontszám: 8.75
fórumozóOvodasFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Milyen lesz Magyaroszág 20 év múlva?
60. hozzászólás - 2010.02.23. 22:46:21
Én se mennék ki külföldre. Én magyar vagyok és az is maradok és a gyerekeim is így nőnek fel. Ez a helyzet a történelemben egy pillanatnyi állapot. Minden korban voltak rossz dolgok, ha mindenki csak menekült volna előle már a Marson laknak, mert "sehol se jó". El mész külföldre és majd azért imádkozol, hogy a terroristák ne a te gépedet terítsék el. Nézzük csak Magyarországot: Semmi természeti katasztrófa. Se földrengés, se cunami, se hurrikán se semmi. Se terroristák. Az amerikai diákokhoz képest sokkal kevesebb itt a lövöldözés az iskolában és úgy tudom még szigorítani akarják. És még sorolhatnám.

Tehát akárhova mész mindennél lesz jobb és rosszabb. Nem mindegy, hogy-hogy nézed a dolgot csak ennyi: Félig üres? Félig tele? a pohár
Pontszám: 7
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője