Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kiegészítés a Gyorsításhoz
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
21. hozzászólás - 2009.09.12. 19:47:11 (Válasz Miklós #20 hozzászólására.)
"vagy csak őskövet." < - > "ez nyilván nem megoldás"

Miért?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.49
kedvencXinxFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
22. hozzászólás - 2009.09.12. 19:51:28 (Válasz Miklós #20 hozzászólására.)
Mikós: gyűjtsünk mi is petíciót, hogy NEM ÍGY szeretnénk a módosítást? ennek így semmi értelme? egy kényelmi funkció maradjon kényelmi funkció, ne tápoljon...
A hozzászólást Xinx módosította 2009.09.12. 20:03:57-kor
Pontszám: 10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
23. hozzászólás - 2009.09.12. 19:56:34
Talan erdekes lehet, hogy a retegproblema, miszerint a topon levok szamara egy 600 CSP-s kieses nem megenedheto kiket erintett. Az alabbi jatekosok fordultak kozos peticioval Miklos fele, Miklos ajanlata a peticiora adott valasz.

Grid
Draglov
Nexo
Craslorg
Rockatansky
Matko
Dragon Hunter
Deron
T_1337 a Zúzógép
Almira
Vidámhalál
Petur
Barrique
Ariel
Morth
Mortu
Tony Ramirez
Noked
Cyron
Solina
Dark Mongoose
Kitmatko
Jaffar
Midkemia
Karpatia
Zoidberg
Nick Aragua
Draak Hoggelde
Woodranger
Gorakh
Tadpole
Malabar
Kisvibi
Harcos Kard
Gita
Darken Shang
Sasu
Sultankalifa
Piciklon
The Lost One
Olíva
Traveller
Dorn
EMTyB
Sanyi a Jani
Lylien
Darksol
Balgos
Megtévedt Próféta
Xinx
Femme Fatale
Asmodeus Mortimer
Jerikó
Tiamat
Viharsarok
SGH
Howard
Maedhros
Damage
MaximuSS
Szemtelen Karom
Bazor fia Borog
Constantin
Tündeköves Glórin

Sajnos aki alaposan szemgre veszi a listat lathatja, hogy paran mar toroltek.
Pontszám: 5.10
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
24. hozzászólás - 2009.09.12. 20:00:42 (Válasz Mortimer #2 hozzászólására.)
Most nem azért de a portya kari eddig is fél kézzel lenyomta a sima vadászós karikat, jó most a nagy részük elment manózni így átmenetileg "legyengültek"(ergo Nephilát megtudtam verni amikor buzogány volt nála meg vakító fény (igaz én meg -50%-kal mentem) de azért nem hiszem hogy amiatt a +50 IQ-támadás miatt fognak földbe döngölni az ment nekik eddig is.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 6.47
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
25. hozzászólás - 2009.09.12. 20:02:40 (Válasz Hauer92 #24 hozzászólására.)
Ilyen erővel adjunk neki még 150 IQ-t, mert úgyse számít

De te nem csak őt erősítenéd, hanem több tucat másik karaktert is, teljesen ingyen, ezt vedd észre.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
26. hozzászólás - 2009.09.12. 20:04:17 (Válasz Miklós #20 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 19:45:34
semmit nem adnak érte, vagy csak őskövet. ez nyilván nem megoldás


En magam a csak osko partjan allok, illete igazabol annak a partjan, hogy mindenki donthessen oskovel vagy CSP-vel fizet erte. Miklos ezt felem is megvalosithatatlannak nevezte.

En annyit kerek, a hozzaszoloktol, hogy bar tudom divat a top csak szivjon, azert top hozzaallasbol a top reszere mindenfele szivetast igenyelni, de ezuttal picit tegyuk felre, es fgadjuk el, hogy ez a jatek egy szorakozas, amit sok ember sokfajta modon szeretne elvezni. Van akinek az jelent sikerelemenyt, ha fejlodik, van akinek az, ha kozel legyozhetetlen lesz, van akinek az, ha hatekonyan meg tud vamolni masokat, megint masoknak az, hogy a szovetsegert sokat tesz. Fogadjuk el ezt (ha csak feltetelesen is es egy rovid idore), es tegyuk felre azokat az erveket, hogy a topnak szopnia kell. Innentol kezdve az a kerdes, hogy kinek rossz az a megoldasi javaslat ami itt felmerul (akar a Miklos féle, akar ha lesz masik akkor az) es miert, illetve hogy lat-e masik megoldsi lehetoseget.
Elore is koszi.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.12. 20:14:16-kor
Pontszám: 7.13
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
27. hozzászólás - 2009.09.12. 20:06:02 (Válasz Kocos #23 hozzászólására.)
Ebből is látszik, hogy nyár elején kellett volna megvalósítani, amikor kértük (és nem volt benne semmilyen +IQ/+Támadás javaslat!), nem pedig hónapokkal később, szeptember közepén.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.37
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
28. hozzászólás - 2009.09.12. 20:08:31 (Válasz Kocos #23 hozzászólására.)
A petíció véletlenül sem tápot, főleg nem ilyesfajta kényszerítő jellegű tápot vetett fel.
Sőt, rengeteget ötleteltünk, hogy hogyan lehetne úgy káposztát kérni, hogy a kecske se érezze letromfolva magát.

Ezt csak azért, mert ezzel az ajánlattal én nem tudok egyetérteni.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 9.26
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
29. hozzászólás - 2009.09.12. 20:10:38 (Válasz Xinx #22 hozzászólására.)
Idézet: Xinx - 2009.09.12. 19:51:28
Mikós: gyűjtsünk mi is petíciót, hogy NEM ÍGY szeretnénk a módosítást? ennek így semmi értelme? egy kényelmi funkció maradjon kényelmi funkció, ne tápoljon...


Nem ird, hogy mi is, az eredetit is alairtad (vagy legabbis hozzam ez az info jutott el).
Pontszám: 6.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
30. hozzászólás - 2009.09.12. 20:12:12 (Válasz Kocos #26 hozzászólására.)
Én azt nem szeretném, hogy csak őskőből megvehető legyen ÉS tápot is adjon. (+IQ +TÁM) Ha csak az egyik valósul meg, abban nem lehet kivetni való. (Bár még mindig vallom, hogy 111re senki nem fogja felvinni az elementárist.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.49
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
31. hozzászólás - 2009.09.12. 20:12:24 (Válasz Mortimer #25 hozzászólására.)
Hát Mortimer ha 50-et kap vagy 150-et kap szerintem tök mindegy elver és kész ezt semmilyen normál taktika nem hozza be ilyen szempontból tényleg mindeg, de azért azt én is elmondanám hogy ezen fejlesztéssel én se értel egyet
1 mert én egyet se aktíváltam (na jó ez annyira nem izgat ha a héten min egyet de lehet 2-t is aktíválok mert mostanában nincs időm a gamere )
2 mert azért így is már épp elég kényszer dolog van a játékban(sm, VF,meg hasonló szakik amik nélkül nem nagyon lehet boldogulni rövid hát még hosszú távon )
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 3.98
kedvencXinxFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
32. hozzászólás - 2009.09.12. 20:14:26 (Válasz Kocos #29 hozzászólására.)
egy petíció attól petíció, hogy az "illetékesek" "leülnek" és megbeszélik a "hogyan továbbot...", nem? no ez mintha elmaradt volna picit...
Pontszám: 8.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
33. hozzászólás - 2009.09.12. 20:17:32 (Válasz Mortimer #27 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.12. 20:06:02
Ebből is látszik, hogy nyár elején kellett volna megvalósítani, amikor kértük (és nem volt benne semmilyen +IQ/+Támadás javaslat!), nem pedig hónapokkal később, szeptember közepén.


Ez nem tartozik szorosan ide, de a peticiot nem en inditottam, bar lelkesen csatlakoztam hozza, aztan az indito par het utan lepasszolta nekem, atkuldve az osszegyult nevek listajat. De nekem akkor nagyon nem volt idom elkuldeni Miklosnak es osszefoglalni, hogy mi is a gondunk. Igy aztan egy darabig hanykodott az alairas listaja, vegul par hete kuldtem el neki, mellekelve az eredeti a peticio alapitojaaltal irt kialtvanyt, es a sajat meglatasaimat a dolog kapcsan.
Pontszám: 6.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
34. hozzászólás - 2009.09.12. 20:22:12 (Válasz Ricardo #30 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.12. 20:12:12
Én azt nem szeretném, hogy csak őskőből megvehető legyen ÉS tápot is adjon. (+IQ +TÁM) Ha csak az egyik valósul meg, abban nem lehet kivetni való. (Bár még mindig vallom, hogy 111re senki nem fogja felvinni az elementárist.)


Azt en sem. A tapolasi otlet egyertelmun Miklostol ered, ez ey kenyelmi - nem gyozom elegszer leirni ezt a szot - kenyelmi funkcio, aminek a jatek eroforrasaiba se pro, se kontra nem kene belefolynia.

Egy helyen van a jatekot erinto vetulete, ott, hogy a vadaszo jatekos ritkabban bukkan fel a 15% alol, esetleges zsiros zsakmanykent, amire sztem realis lehet valamilyen a rablast segito fejlesztes ellensulyozaskent.
Pontszám: 6.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
35. hozzászólás - 2009.09.12. 20:22:49 (Válasz Kocos #33 hozzászólására.)
Ja, azt hittem még akkor elküldtétek, akkor ezt visszavontam, bocsánat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
36. hozzászólás - 2009.09.12. 20:23:12 (Válasz Xinx #32 hozzászólására.)
Idézet: Xinx - 2009.09.12. 20:14:26
egy petíció attól petíció, hogy az "illetékesek" "leülnek" és megbeszélik a "hogyan továbbot...", nem? no ez mintha elmaradt volna picit...


Ezt itt most nem az?
Pontszám: 6.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
37. hozzászólás - 2009.09.12. 20:28:44 (Válasz Kocos #34 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.09.12. 20:22:12
Egy helyen van a jatekot erinto vetulete, ott, hogy a vadaszo jatekos ritkabban bukkan fel a 15% alol, esetleges zsiros zsakmanykent, amire sztem realis lehet valamilyen a rablast segito fejlesztes ellensulyozaskent.


Ha mindenki számára elérhető a kényelmi funkció, akkor mindenki jobban védve lesz a rablásoktól. Lehet, hogy kevesebbet rabolok, de tőlem is ritkábban tudnak rabolni, tehát megvan a kompenzáció szerintem. (Az más kérdés, hogy az emberek nagy százaléka már most sem rabol szinte semmit, a kis százalékot meg szinte sosem rabolják le.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.97
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
38. hozzászólás - 2009.09.12. 20:32:24
Muszáj akkor ezt rendbe tenni.

A legrégebben kezdő játékosok egy éve nyüvik ezt a játékot. Mert szeretik, tetszik nekik és mert kikapcsolódásként ad valami mást ahhoz képest, mintha egy hagyományos számítógépes játékot játszanának.

Nem szeretnék abbahagyni.
De.

Egy vadászat a Gyorsítás nélkül 3,5 perc. 50 vadászattal számolva ez napi 3 óra elfoglaltság, csak vadásaztra.
De sajtolunk is. 5 illetve 10 percenként. Négyet naponta.
És portyázunk. 10 percenként 3-4-et. Minimum 15 pp-vel.
És Térkapuzunk 10 percenként.
És epikust ütünk.
És félóránként idomítunk, és félóránként gyógyítunk.

Ez rengeteg idő. Az ezért történő rinyálásokra válaszul született meg a 200 csp-s Gyorsítások rendszere.
Amikor ezt az élen járó játékosok, akik számára a csp az elsődleges erőforrás meglátták, össznépi felhördülés volt a válasz.

Miért?

Mert ez így bevezetve minket sújt legjobban, vannak, akiket kevésbé, és vannak, akiket egyáltalán nem.
Ez a fejlesztés nem lett átbeszélve, egyetlen árva szó nem volt róla, hogy hogyan kellene, egyszerűen csak lepottyant az égből.

Amikor erről beszélgettem többekkel (időigény miatt abbahagyom vs. ez a bántóan egyenlőtlen válasz a problémára), akkor született az ötlet, hogy beszéljünk össze.
Nem arról, hogy mindenki vegye meg mindet - persze ez is lehetne egy válasz, de egyrészt ellenőrizhetetlen, másrészt agresszíven belenyúl a játékosok kompetenciájába.

A cél az volt, hogy letegyünk az asztalra egy olyan megoldást, ami nekünk is elfogadható.

Az ősköves verzió Miklós számára elfogadhatatlan (majd elmondja miért), a 200*3 csp pedig nekünk (elmondtuk miért).

Itt meg is halt ez a dolog eddig a pillanatig, amikor döbbenten látom, hogy a félig sem kész valamink valahogy Miklós elé került, nyilván a benne lévő ötleteink nélkül, mert akkor ez a + IQ-s ötlet fel sem merült volna.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 9.58
kedvencXinxFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
39. hozzászólás - 2009.09.12. 20:33:52 (Válasz Kocos #36 hozzászólására.)
nem... ami itt van, az egy rossz ötletre (?) történő reakció-özön... talán, ha a kezdeti felvetés úgy hangzott volna, hogy "ezt és ezt kaptam, ebből ez és ez nem jó, találjunk itt ki mást", na ez az lenne, aminek van is értelme...
Pontszám: 9
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
40. hozzászólás - 2009.09.12. 20:35:13 (Válasz Kocos #33 hozzászólására.)
Bocs Kocos, akkor ezek szerint benne voltak az ötleteink is, amikor elküldted.

Így még furcsább ez a kényszerítős, tápolós verzió.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.52
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője