Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Magas szintű állatok
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Magas szintű állatok
1. hozzászólás - 2021.01.05. 16:45:15
A magas szintű állatokkal kapcsolatban felmerült pár kérdést, ezekre szeretnék választ adni az alábbiakban.

Bár az állatok szintlépésének a játék eredeti koncepciója szerint lassulnia kellene, mivel egyre több TP a szintlépés, a templomkristályos kiképzés ezt megkerüli, mivel szinttől függetlenül +1 szintet ad minden állatodnak. Ráadásul, a szerzett templomkristály mennyisége még idővel nő is, tehát nemhogy lassulna, de egyre gyorsul az állatok szintlépése.

Ezt csak jóval azután ismertük fel, hogy a játékegyensúlyt borító nerfet be lehetett volna vezetni. Ezért akkor csak a templomkristály őskőre váltására vezettünk be korlátozást, a kiképzésre nem, és akkor ezt meg is ígértük, hogy nem is fogunk.

E nerf helyett jött inkább a pozitív táp, a "Kutatás", ahol a magas szintű állatok is hasznosíthatók.

Tehát az állatok szintje mehet továbbra is. Viszont kaptunk olyan kérdést, hogy van-e maximuma ennek?
Igen, van. Egyszerűen, egy technikai korlát, az állat szintjét tároló változó a 32767-et nem haladhatja meg, tehát ez a plafon.

A másik kérdés a sajtoláskor kinyert lélekenergia. Alapvetően nincs gond azzal, hogy a sajtolás során a templomkristályokat LE-re váltjuk. A sajtoláskor kapott LE-nél van egy elég nagy random (gyakorlatilag X és 2*X között bármi lehet), Emellett a LE-t egy exponenciális függvény számolja, ami annyit jelent, hogyha egy 5000. szintű állatot sajtolok ki, 100x annyi LE jár érte, mintha egy 500. szintűt sajtolnál ki. Ezt a szintet már nagyon sokan elérték állattal, és sajtoltak is, tehát ez nem fog megváltozni, ahogy a kiképzés sem. 5000. szint fölött azonban a négyzetes függvényt lineárisra finomítottuk, ami azt jelenti, hogy a 25000. szintű szörnyért kb. 5x annyi LE jár sajtoláskor, mint az 5000. szintűért. Tehát ha az 5000. szintet elérte az állatod, utána már mindegy, hogy mikor sajtolod ki - de nyilván minél magasabb szintű, annál több elnyelést ad, annál kevésbé akar tőle az ember megválni

Az elnyelés még kérdéses, hogy mennyire jó az, hogy ilyen szintű állatok vannak, ezzel kapcsolatban viszont a ti véleményetekre vagyunk kíváncsi, kell-e maximalizálni az állattól kapott elnyelést (azon felül, hogy a szintjüknek amúgy is van egy maximuma), hogy érzik ezt a top karakterek a csatában.

Az állat sajtolással kapcsolatban még annyit, hogy mindig van, aki véletlenül kisajtolja a sok ezredik szintű állatot, és utána nem tudja visszaállítani. A visszaállítás csak bizonyos feltételek esetén lehetséges, ezért pl. véletlenül se rakjatok gradulátumot olyan állatra, amit nem akartok kisajtolni!

Van még néhány kérdés a témában, ezeknek most nézünk utána, holnap bővítem majd a topikot ennek függvényében.
A hozzászólást Miklós módosította 2021.01.05. 16:46:12-kor
Pontszám: 7.76
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
2. hozzászólás - 2021.01.05. 16:53:11 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Hmmm.... majd a egyeztetések és ilyesmik után nem lehetne longintre állítani az állatok szintjét a db-ben? Nekem kb. már csak annyi a célom, hogy legyenek 100k szintű állataim. Tök jól elmazsolázok vele Meg már a barátnőmnek is megígértem
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.89
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
3. hozzászólás - 2021.01.05. 17:02:05 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
az elnyeléssel kapcsolatban én V3 on nem tudok nyilatkozni számít vagy sem , mert nincs akivel ez döntené el a csata kimenetelét
De szerintem ezzel más világon is hasonlóképp vannak a top karik .
Egyedül a kihívás tornyában van haszna , ha van ...

5000 es állatért 100x annyi lé, mint az 500 asért , ez szép igen , de továbbra se tiszta sor mitől lesz Pistike állatainak a sajtolt összeg 1 milliárd még Juliska ugyanilyen állataira nem kap csak pl 600 millió lé-t ( most a sajtolo medálok számát ne nézzük) Elvben ugyannyi idő és erőforrás befektetéssel egyik közel dupla annyi LÉ-hez jut , mint a másik
beszélhetünk arról, hogy a nagy számok törvénye szerint majd kiegyenlítődik de azért ez nem az a kategória , mert nem egy minden napos tevékenység pl 5000 es állatokat kisajtolni, még a mostani turbózott szintléptetéssel sem .

ha le korlátozzátok , hogy 5000 felett ne adjon több lé-t akkor valahogy közelítsük két azonos állatból szerezhető lé mennyiséget


plusz egy kérdés:
-Tetoválást megcsináltam mindet , lesz még a közeljövőben új tetoválás vagy erre már ne számítsunk rövid időn belül?
Pontszám: 8.01
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
4. hozzászólás - 2021.01.05. 17:04:34 (Válasz LanMaffia #2 hozzászólására.)
most sajtoltam ki kettő 32767-et , most már ne legyen ennél magasabb
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.71
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
5. hozzászólás - 2021.01.05. 17:08:11 (Válasz Unr34l #4 hozzászólására.)
100.000-et akarok! Már kiszámoltam, hogy hány templom meg token meg idő meg minden kell hozzá.

Engem a kolléga gondolatmenete is érdekel igazából. Mire való jelenleg egy magas szintű állat? Mert az SZB-t letoljuk vágóállatokkal is, bajnokira (ha érdekel ez valakit még egyáltalán) meg nem is váltok állatokat. De ez csak én vagyok.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.89
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
6. hozzászólás - 2021.01.05. 17:13:19 (Válasz Unr34l #4 hozzászólására.)
mennyire államtitok mennyit kaptál értük ?
Pontszám: 8.01
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
7. hozzászólás - 2021.01.05. 17:15:33 (Válasz LanMaffia #5 hozzászólására.)
és mire jó a familiáris? miért nem lehet lesajtolni aztán új állatokat nevelgetni ? Pl nekem semmi haszna, hogy jelenleg van 4 db 16 ezer pluszos állatom
Sehol semmi hasznukat nem veszem csak a kihívás toronyba , hogy nem halnak bele egy csatába
Pontszám: 8.01
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
8. hozzászólás - 2021.01.05. 18:00:31 (Válasz Fsanyi82 #6 hozzászólására.)
nem akarod ezt tudni

mai 32k kevesebb volt mint a tegnapi 23k
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.71
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
9. hozzászólás - 2021.01.05. 18:07:39 (Válasz Unr34l #8 hozzászólására.)
küld el privátba

én ma rákérdeztem , hogy landiba nem lehetne e betölteni max lé felett de nemleges választ kaptam , bár ebbe sem látok logikát ha már lesajtoltam van nálam egy konténernyi lé vagy így vagy úgy de elköltöm
Pontszám: 8.01
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
10. hozzászólás - 2021.01.05. 18:09:53 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.01.05. 16:45:15


A másik kérdés a sajtoláskor kinyert lélekenergia. Alapvetően nincs gond azzal, hogy a sajtolás során a templomkristályokat LE-re váltjuk. A sajtoláskor kapott LE-nél van egy elég nagy random (gyakorlatilag X és 2*X között bármi lehet), Emellett a LE-t egy exponenciális függvény számolja, ami annyit jelent, hogyha egy 5000. szintű állatot sajtolok ki, 100x annyi LE jár érte, mintha egy 500. szintűt sajtolnál ki. Ezt a szintet már nagyon sokan elérték állattal, és sajtoltak is, tehát ez nem fog megváltozni, ahogy a kiképzés sem. 5000. szint fölött azonban a négyzetes függvényt lineárisra finomítottuk, ami azt jelenti, hogy a 25000. szintű szörnyért kb. 5x annyi LE jár sajtoláskor, mint az 5000. szintűért. Tehát ha az 5000. szintet elérte az állatod, utána már mindegy, hogy mikor sajtolod ki - de nyilván minél magasabb szintű, annál több elnyelést ad, annál kevésbé akar tőle az ember megválni
.


Ez a "finomítás" most történt meg, miután Unr34l írt nektek? Csak mert ha igen, akkor néhány ember előnyét ezzel konzerváltátok több milliárd LE-ben behozhatatlanul. Nekem jelenleg 5000. szint körül vannak az erre a célra szánt állataim+60k templomkristály+107 templomi pálca+23 verempálca.
Nyilván ebből még bőven mehetnének és én is tudnék 20-30 ezres állatokat sajtolni, de akkor ezek szerint már nem lesz értelme.
Ha azokkal akik elfüstöltek minden erőforrást nem történik semmi, akkor pár emberen kívül az egész v1 top törölhet, mert több tízmilliárd LE hátrányt az életben nem fogunk behozni. Persze nem igazán lenne tőlük korrekt levonni bármit is, hiszen ők csak jól játszottak, és kihasználták a lehetőséget, viszont az sem igazán korrekt, hogy mindenki más aki még nevelgette az állatait vagy csak simán nem darálta le az erőforrásait az már nem részesülhet az exploitból, mert ez egy hatalmas ollót betonoz be örökre a játékba a top szintek környékén.
Amúgy apróság, de a négyzetes függvények azok nem exponenciálisak. Úgy tűnik mintha ezt a két fogalmat szinonimaként használnád, ez kicsit megtévesztő lehet.
Pontszám: 8.08
népszerűhpityuFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
11. hozzászólás - 2021.01.05. 22:43:14 (Válasz Fsanyi82 #7 hozzászólására.)
Cseréljünk! Adok értük 4 db 1-es szintű Lélekmorzsolót. Mondjuk lehet nálam a moráljuk óránként a béka s***e alá esne...
---
Pontszám: 8
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
12. hozzászólás - 2021.01.05. 23:11:42 (Válasz hpityu #11 hozzászólására.)
a moráljukkal nem foglalkozok kb 10 perc alatt elmegy a kedvük

kicsi állat nem kell köszi van még 1900 tartalék állatembrióm

amúgy hidd el nekem itt v3 on semmilyen hasznuk nincs csak elfoglalják az értékes állathelyeket 17 helyből 4 egy évbe két héten keresztül hasznos
ha pedig elérik a max szintjüket ami ma kiderült létező szint ,akkor már a 12 szintlépős küldibe sem számítanak bele (bár ez a része sem érint engem igazán , de akinek nincs az uj relikviából 1 v 2 db És vagy esetleg már 5 fétise van , annak a kiképzésből majd kétszer kell nyomni , hogy egy küldi meglegyen
Pontszám: 8.01
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
13. hozzászólás - 2021.01.06. 00:04:37 (Válasz Fsanyi82 #12 hozzászólására.)
Ha itt most úgy derülnek ki a dolgok ahogy, én kukázom az összes familiárist meg mindent ahogy van
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.89
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
14. hozzászólás - 2021.01.06. 00:32:29
Hát Miklós ez így nagyon nincs jól. A tavaly nyári találkozón, amikor ez a jelenség felmerült,- Salah ad Din volt akkor az első aki 400. szint fölött magas szintű állatokat sajtolt és megosztotta az eredményt /ugyebár már ő sincs köztünk kedves játékostársi feljelentgetés és saját sértődése okán/ --akkor azt mondtad,- személyesen nekem kérdésre- látod a jelenséget, de hát az erőforrások végesek, mindenkinek megvan a lehetőség magas állatokat húzni néhányszor, nem fogtok változtatni ezen. Eddig 5 karakter érte el a 400. szintet a játékban és ők azok akik nagyot sajtoltak –mivel a sajtolás szorzóba az állat alapszintje is beleszámit, ami ugye szintén max 400 és ez AF ponttal simán elérhető.
Ricsinek teljesen igaza van, én is hasonlóan állok, itt vannak az 5000es állatok, 100k templomkristány, 10 nagytemplomnyi pálca, rengeteg tartalék, ami 400. szinten terveztem elhasználni. Egy éven belül 400.on vagyok, addig hizlalom a dögöket, nem egyszerre eltolva sokezer küldetést. Ez a volt a terv. Szóval légy szíves gondoljátok át a dolgot, ha ez marad megöröklitek a párezer őskövem és szevasz

Mod

Pár napja sajtoltam 368. szinten egy majd 5000 szintüt tetoválásért persze minden extrával, kaptam érte 600 millió Lét, Unreál a 400. szinten sajtolt 23 ezres lényért ca 23szor ennyit kapott.

mod2- elolvasva ismét Miklós a kezdőhozzászólásod, az az érzésem mint már élőben is, te nem igazán ismered a saját játékod. magasszintü állatot elnyelés miatt nem sajtolunk??? és ehhez egy mosolygós fej.... + egy kis infó a véletlen sajtoláshoz :néhány éve a játékosok kérésére az állatok alatt szerepel egy gomb, apró lakattal ábrázolva, ahol be tudjuk állítani, hogy az állat sajtolható vagy sem
A hozzászólást siva módosította 2021.01.06. 02:37:57-kor
Pontszám: 8.42
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
15. hozzászólás - 2021.01.06. 00:43:05 (Válasz LanMaffia #13 hozzászólására.)
és hogy kukázod le a familiárisokat?
Nem lehet sajtolni sem elengedni , csak vannak dísznek de funkciójuk mára nulla vagy inkább mínusz ha hamarosan még a 12 szintesbe számítanak bele
Pontszám: 8.01
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
16. hozzászólás - 2021.01.06. 01:40:00 (Válasz Fsanyi82 #15 hozzászólására.)
Hát jelen esetben ott vagyok, mint Maha Kali, hogy vagy én, vagy a familiáris Most ez sok milliárd LÉ-ben mérhető bukta, ha nem lehet sajtolni. Mondjuk akkor is, ha csak elengedni lehet....

Életünk döntése volt sok száz kavicsért familiárisokat venni
A hozzászólást LanMaffia módosította 2021.01.06. 01:40:26-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.59
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
17. hozzászólás - 2021.01.06. 05:08:06
Én most elmentem katakombákba megvárom mi lesz a vége ennek lehet nincs értelme folytatni , ezt a magas szintű állat sajtolást rendbe kell tenni mert ez így nem oké, de engem ezek zavarnak nagyon ami lejjebb leírtam, de Ti màr fel tudtok készülni és figyelni , most már 5000-es állatoknál érdemes levágni őket ha így marad .

tavaly márciusban lett észrevéve hogy az AF pontok: 21474,836 beragadttak itt állt nekem is a számláló, buktam biztos én is sok AF-et mert toltam akkor is mint a robot , direkt megkérdeztem ÜSZ-n hogy az állatoknak van max korlátja november 30.-án mielőtt neki kezdek az állatoknak még a levélben is megemlítettem hogy tavasszal az AF is kiakadt , termeszetesen azt kaptam vàlasznak hogy elvileg nincs korlát, de most kiderült hogy van 32767 ,szuper megint jó pár szint ment kukába , mert ha tudom en yi akkor már kezdődik a kör előröl és akkor nem bukok rajta LE, esszencia ,barna mytokronit.
Közben most az is kiderült hogy a hüségbónusznak is van felső hatàra hogy mennyi és mi a képlet azt nem tudom de nálam ez
van most két napja: 42949672 lélekenergia ugye ha ezt is tudom ( Ti most már tudjátok ) akkor nem sajtolók ki egy nap csak egy magas szintű állatott na itt is buktam sok LE-t, gondolom a hétfői 23000. szintű àllatom után majd lesz levonás mert az volt 14MRD LE ezzel nincs is baj , mert a keddi kettő 32767-es már kevesebb volt 13-13MRD LE és egy 23003-as meg már csak 9MRD volt, ennél a három állatnál már ugrott is 2x42949672 LE hüségbónusz LE.

Maha Kali aki megosztotta az én voltam tavaly májusban de azok 4300-as állatok voltak 440-650 millió LE ezek az 5000-es határ alatt vannak és így azok még megfelelnek más nem osztott meg csak kicsilagozva mindent
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 9.14
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
18. hozzászólás - 2021.01.06. 08:51:34 (Válasz Unr34l #17 hozzászólására.)
"Nem számítottunk arra, hogy valaha bárki elérheti ezeket a max szinteket "

egy végtelen játékban ...

Mondtam nem okos dolog ez a turbózott állatszint lépegetés sem ,-ha ez nincs ,akkor valószínű igen kicsi az esélye bárki mostanában eljutott volna a max állatszintig ügye , márpedig ha senkinél nem fagy be az állat szintje nem lett volna senki aki jelezze ezt .

Egyébként gyanús kellett volna legyen, hogy mindennek van max szintje , mióta kiderült a trollvér af nek pl 9999 holott elvbe nincs annak sem maximuma

A sajtolt összegekből meg ki kellene venni ezt a x -2x terjedő változót ,pláne akkor ha már 5000 es állatokat vágok le, mert akinek ekkora állatai vannak ,annak egyforma erőfeszítés volt megszerezni hozzá az erőforrásokat aztán mégis az egyik 100 milliókkal többet kap, mint a másik .

Ha lesznek pl új tetoválások , akkor megint kelleni fognak idővel 5000 nél nagyobb állatok is hisz már most 7000 hatalomkristály és templomkristály kellene ha lenne újabb tetkó
Pontszám: 8.01
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
19. hozzászólás - 2021.01.06. 09:18:01 (Válasz Fsanyi82 #18 hozzászólására.)
Mondtam nem okos dolog ez a turbózott állatszint lépegetés sem ,-ha ez nincs ,akkor valószínű igen kicsi az esélye bárki mostanában eljutott volna a max állatszintig ügye


Itt az új küldetésre gondolsz a 10x-re? Ha erre akkor így is úgy is meglett volna nekem most februárban kiakadt volna, csak már novemberben leálltam mert sok kattingatás untam és folyamatban volt hogy lesz ez küldetés valamilyen formában, csináltam 15 napon át napi csak állatszintlépős küldetést egyesével ami 3000 szint fél hónap alatt így 3 hónap alatt meglett volna így lazán a 32767, szóval inkább ha nincs ez a új küldetés akkor mindeni másnak sokkal nehezebben vagy csak simán az állatoldalon egyesével katt katt...ami 10x lassabb és még küldetés jutalom sem jár érte ;-)
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.71
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
20. hozzászólás - 2021.01.06. 09:55:00 (Válasz Unr34l #19 hozzászólására.)
hát lehet te kitartó lettél volna és végig kattingatod de lehet bele fáradtál volna s első körbe lesajtolod 20 ezres szint körül az állatokat
de most lényegesen többen neki estek ennek a projectnek , csak van akinek még belefért az extra lé van akinek meg már sose lesz lehetősége ennyit szerezni .

bár mondjuk az eredeti verzióban sem lenne igazságos ha te és még rajtad kívűl mindenki le tudna eredeti lé vel sajtolni 30 ezres állatokat vagy maradjunk a 23 ezresnél amire tudjuk 14 M ot kaptál
lehet nekem meg pechem lenne s csak 7 milliárdot kaptam volna egyenlő helyzetből indulva a x-2x változó miatt

a következő ami ki fog derülni lehet, hogy az építésnek is van maximuma vagy minden tö-nek
Pontszám: 8.01
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője