Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Magas szintű állatok
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
21. hozzászólás - 2021.01.06. 10:03:02 (Válasz Fsanyi82 #20 hozzászólására.)
Lehet a TÖ is kiakad, mondjuk ezeket a korlátokat azért jó lett volna mindenkinek tudni
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.71
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
22. hozzászólás - 2021.01.06. 10:03:54 (Válasz Unr34l #17 hozzászólására.)
Igaz nyilvánosan te tetted, de èn akkor v3on együtt voltam Salahhal aki a szövetsègi fórumon beszámolt a 1o ezrer szint fölötti állatának milliárdos sajtolásáról
Pontszám: 8.42
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
23. hozzászólás - 2021.01.06. 10:08:30 (Válasz siva #22 hozzászólására.)
Oké

azért azt is vegyétek figyelembe hogy nekem most van 270 sajtoló medálom és ment a lélekenergia sajtolás esszencia , sajtoló anomália , 400 karakterszint , állatok alapszintje is 400

Lehet a tárgylistátokban is van egy korlát most nézzétek meg nehogy portya italoknak is van max tárolható maximuma
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.71
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
24. hozzászólás - 2021.01.06. 10:08:50
Én ma sajtolgattam, 20K-s, 14K-s,10K-s állatot is, de feleannyi LE-t kaptam mint Unreal...235 sajtoló medálom van. Mármint a hétfői 14MRD-os állatához képest..
A hozzászólást Valheru75 módosította 2021.01.06. 11:14:14-kor
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 9.39
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
25. hozzászólás - 2021.01.06. 11:47:08 (Válasz Valheru75 #24 hozzászólására.)
Lehet azóta már él az új képlet
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.89
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
26. hozzászólás - 2021.01.06. 11:50:05 (Válasz LanMaffia #25 hozzászólására.)
biztos él az új képlet, már a tegnapi 16 óra után sajtoltam 32k és 23k visszaosztva szinte ugyanannyi LE kb 100 millió differencia van benne
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.71
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
27. hozzászólás - 2021.01.06. 12:42:56
Egyébként valamilyen számláló megoldás lehet arra, amit az előző oldalon írtam: amíg x LE-t nem sajtolsz legalább 5000. szintű állatokból, addig a régi képlet szerint sajtolsz, afelett pedig az új képlet szerint. X-et pedig egyszerűen annyinak kell választani, amennyit a régi képletből legtöbbet kinyerő játékos szerzett. Ezzel senkitől nem kellene levonni semmit, és mindenkinek adva lenne a lehetőség, hogy egy bizonyos keretig kihasználja ezt, utána pedig mindenkitől szépen eltűnne az exploit.
Pontszám: 8.47
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
28. hozzászólás - 2021.01.06. 12:49:42 (Válasz Ricskosz #27 hozzászólására.)
Idézet: Ricskosz - 2021.01.06. 12:42:56
Egyébként valamilyen számláló megoldás lehet arra, amit az előző oldalon írtam: amíg x LE-t nem sajtolsz legalább 5000. szintű állatokból, addig a régi képlet szerint sajtolsz, afelett pedig az új képlet szerint. X-et pedig egyszerűen annyinak kell választani, amennyit a régi képletből legtöbbet kinyerő játékos szerzett. Ezzel senkitől nem kellene levonni semmit, és mindenkinek adva lenne a lehetőség, hogy egy bizonyos keretig kihasználja ezt, utána pedig mindenkitől szépen eltűnne az exploit.


10/10.
Maximálisan támogatom!
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.99
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
29. hozzászólás - 2021.01.06. 13:07:14
Jó ötlet!

Szerintem a képletek nyilvánossá tétele sem lenne rossz ötlet. Esetleg még egy olyan, hogy sajtolás előtt jön egy popup, hogy ebből az állatból xy LÉ-t szereznél, biztos sajtolnál?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.89
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
30. hozzászólás - 2021.01.06. 13:27:44
továbbra se tiszta sor mitől lesz Pistike állatainak a sajtolt összeg 1 milliárd még Juliska ugyanilyen állataira nem kap csak pl 600 millió lé]

Írtam fent, ekkora a random a sajtolásnál, a maximum kapható kétszerese a minimumnak.

Ez a "finomítás" most történt meg, miután Unr34l írt nektek? Csak mert ha igen, akkor néhány ember előnyét ezzel konzerváltátok több milliárd LE-ben behozhatatlanul

Egyrészt, alaposan utánajártunk előtte, hogy ki mit sajtolt eddig, mit kapott stb, hogy biztosak legyünk benne, senkinek nem lett ebből behozhatatlan hátránya. Eleve azért itt húztuk meg a határt, a változásnak nincs számottevő jelentősége kb. 10000. szintű állatig, és a max. (30000) környékén is csak kb. 2x. Namost a random szórásnak is ennyi jelentősége van, Unr34lnek megdobta a gép a maxot, amikor kisajtolta a 23000. szintű állatát, másnak meg a minimumot, amikor az 5000-est... Én ezt a randomot sokkal igazságtalanabbnak érzem egyébként.
Másrészt, a változás teljes játékra vetített impaktjánál sokkal többet számít, mikor mennyit sajtoltál, ill. mennyi állatot húztál egyszerre! Ha valaki holnap egyszerre felhúz 15 állatot 100.000 templomkristályból, még mindig sokszorta több LE-t kap belőle, mint aki valaha bárhogy bármit sajtolt de csak 6-ot húzott egyszerre.

"Nem számítottunk arra, hogy valaha bárki elérheti ezeket a max szinteket "

Attól még mindennek van egy maximuma, hogy nem számítunk rá, hogy valaha elérik.
Akár azért, mert eleve beállítottuk. Akár azért, mert közben kiderül, hogy bölcs dolog egy maxot odarakni, ha visszamenőleg nem is lehet nerfelni (mint pl. transzdestrukció). Akár azért, mert eléred azt a számot, amit a számítógép még ábrázolni tud (pl. állatszint vagy átvihető hűségbónusz). Minden játékban, mindennek van egy maximuma. Pont azért, hogy a játék fenntartható és igazságos legyen.

Mindig rugalmasak voltunk, nem nerfeltünk, vagy csak minimálisat (mint ebben az esetben), De sok esetben a probléma forrása pont az, hogy rakjuk be a játékba azokat a fejlesztéseket, amiket ti kértek, és utána nem nerfeljük meg. A gigantikus templom egy nagyon jó fejlesztés volt, hatalmas jutalomboost, kattintásspórolás stb, viszont eszkalált egy olyan problémát, amihez már korábban sem mertünk hozzányúlni - pont a népharag miatt -, ez a templomkristályos kiképzés.
De tényleg vannak olyan dolgok, amivel muszáj kezdeni valamit, ilyen pl. A tudás fája c. AF képesség. Ez is egy javaslat volt tőletek, milyen jó dolog, ha sok AF pontért lehet fejleszteni valami igazán hasznosat. Na ennek az eredménye az lett, hogy néhány embernek elkezdett elszállni az aranydukát készlete, ebből már az élő aukción is volt probléma, a másik, hogy a végtelen mennyiségben generált sorsjegy elhasználásához sciptelni kell, meg olyan fejlesztés, hogy 100-at forgathassak egyszerre, nem is beszélve a "járulékos" problémákról, mint hogy már nincs értelmes forgatható jutalom a szerencsekeréken, meg havonta lehet emiatt egy gigantikus templomot csinálni,millió sajtoló medált kiszedni, stb gyakorlatilag a fenti problémát eszkalálja.

Egyébként valamilyen számláló megoldás lehet arra, amit az előző oldalon írtam: amíg x LE-t nem sajtolsz legalább 5000. szintű állatokból, addig a régi képlet szerint sajtolsz, afelett pedig az új képlet szerint.

Sok más esetben ez egy jó mechanizmus, de itt nem használható. Egyrészt, ezt az adatot nem tartjuk nyilván, tehát nem tudjuk rekonstruálni. Másrészt, aki 500. szintű állatokat sajtolgatott, már korábban is 10x rosszabbul járt ahhoz képest, aki 5000. szintűt sajtolt. De ez mind semmi ahhoz képest, aki olyan szövetségben van, ahol neki 2x, vagy 5, vagy 10x a tudás fája szintje, és az AF képességet is rátolta, na, az kb. 10-100x jobban eltápolta magát mindenben hozzád képest.
A hozzászólást Miklós módosította 2021.01.06. 13:29:00-kor
Pontszám: 7.76
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
31. hozzászólás - 2021.01.06. 13:37:46 (Válasz Miklós #30 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.01.06. 13:27:44
Eleve azért itt húztuk meg a határt, a változásnak nincs számottevő jelentősége kb. 10000. szintű állatig, és a max. (30000) környékén is csak kb. 2x. Namost a random szórásnak is ennyi jelentősége van, Unr34lnek megdobta a gép a maxot, amikor kisajtolta a 23000. szintű állatát, másnak meg a minimumot, amikor az 5000-est... Én ezt a randomot sokkal igazságtalanabbnak érzem egyébként.


Ennek a megoldása igazából csak rajtatok múlik És - szerintem - nem is lenne bonyolult.
A hozzászólást LanMaffia módosította 2021.01.06. 13:38:16-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.89
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
32. hozzászólás - 2021.01.06. 13:37:59 (Válasz Miklós #30 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.01.06. 13:27:44
továbbra se tiszta sor mitől lesz Pistike állatainak a sajtolt összeg 1 milliárd még Juliska ugyanilyen állataira nem kap csak pl 600 millió lé]
Írtam fent, ekkora a random a sajtolásnál, a maximum kapható kétszerese a minimumnak.


Akkor nem kellene ezt a randomot kivenni vagy finomítani egy kicsit?

az alap sajtolásnál évekkel ez előtt nem volt érdekes , de most hogy lehet csak 5000 nél sajtol mindenki ,ebből is viták lesznek idővel.
ha mellém áll a random én sajtolok 10 állatból 10 milliárdot a másik meg ugyanolyan 10 állatból lehet csak 6 milliárdot
szerintem bőven elég különbséget generál a sajtoló medálok száma
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2021.01.06. 13:38:56-kor
Pontszám: 8.01
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
33. hozzászólás - 2021.01.06. 13:42:13 (Válasz Miklós #30 hozzászólására.)
Miért ne keletkezne senkinek behozhatatlan hátránya? Valaki 20k+s állatokat sajtolt le a régi képlet szerint. A négyzetes növekmény nyilván sokkal-sokkal durvább mint a lineáris, ez több milliárd különbséget generált. Az persze szép elképzelés, hogy ha felrántok 15 állatot akkor esetleg jobban járhatok, mint aki csak 6-ot csinált meg a régi képlet szerint, de ez hogy jön ide? Akik erre álltunk rá az összes állathelyet erre áldoztuk, valaki megvette a +helyeket biztosító reliket is kétszer, nyilván maxon pörgött mindenkinél, úgyhogy ez nem érv. A tudás fája bónusz idekeverését pedig nem is igazán értem, a két V1-es topszövetség fái között nincs hatalmas különbség, a miénk valamelyest nagyobb, de messze nem generálnak több milliárdnyi különbséget ezek a cuccok(és főleg nem ilyen gyorsan). Akiknek meg jelentősen kisebb a fájuk, azok ezekkel a karakterekkel nem nagyon találkoznak, szóval ne bagatellizáljuk ezt most a tf bónusz említésével. A "havi 1 gigatemplom" meg aranyos
Pontszám: 6.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
34. hozzászólás - 2021.01.06. 13:59:07 (Válasz Ricskosz #33 hozzászólására.)
Annyira nem mélyedtem el a függvénytanban, de behúztam egy excelbe a kapott LE-t régi és új képlet szerint. 8000. szintnél a LE még kb. ugyanannyi volt, 12000nél minimális volt az eltérés, és annyira nem volt nagy a különbség 25000 szinten sem, olyan kb. 2x volt a differencia a lineáris és a négyzetes képlet között - pont azért, mert 5000.-ig mind2 esetben ugyanaz volt a képlet, és 5000 fölött pedig a lineáris növekményt az 5000. szint négyzetes növekménye alapján határoztam meg. Erre írtam, hogy a lehető legminimálisabb változást csináltam. Amikor erre sor került, még azt sem tudtam, hogy van az állatoknak maximuma, és egy olyan képletet akartam, ami 100.000. szintnél sem fog elszállni.

Hidd el, az, hogy hány sajtoló medálod van, mit dobott a random, egyszerre hány állatot neveltél a templomkristályból (1-2 differencia is többet számít, mint a fenti!), mennyi a havi templomkristály bevételed, milyen szintű a tudás fájád stb. ezekhez a faktorokhoz képest a fenti változás nagyjából 1%-nyit számít. HA 100.000. szintig mehetnének az állatok, többet számítana, de mint kiderült, nem.

A randomot szerintem is ki kéne venni egyébként a képletből. Alacsony szinten funny volt, hogy hol ennyit kaptál, hol annyit. Ha viszont ezen buksz 1 milliárd LE-t, mindjárt nem az. Szóval, ha rábólintotok, megígérem, hogy a randomot teljesen elimináljuk, ne legyen ez egy gamble. És akkor a pici nerf mellé kaptok egy nagy pozitív dolgot is
Pontszám: 7.63
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
35. hozzászólás - 2021.01.06. 14:06:49 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
kis szintre bent maradhat , legyen ez a random kivétel pl 1000 feletti szintnél , hisz a tetoválások miatt előbb utóbb mindenkinek min 1000 es állatokat kell majd sajtolni(áldozni )

ha már tetoválás .
Jöhetnek az újak , mert nekem hónapok óta megvan mind , meg szerintem már másoknak is

jut eszembe ,- ez esetben már csak a familiárisokkal kell kezdeni valamit ha elérik a max szintjüket lehessen velük valamit kezdeni
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2021.01.06. 14:08:36-kor
Pontszám: 8.01
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
36. hozzászólás - 2021.01.06. 14:16:47 (Válasz Fsanyi82 #35 hozzászólására.)
Ez így megfelelő lenne! Támogatom.
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 9.39
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
37. hozzászólás - 2021.01.06. 14:19:19
familliárisokkal kellene mert nekem ott vannak maxon meg volt kettő sima is , talán familliárisok szintben legalább mehetnének tovább azokat ugy sem lehet sajtolni , 32767 után a bónuszuk nem növekedne csak ilyen jelképes lenne kinek milyen magas
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.71
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
38. hozzászólás - 2021.01.06. 14:33:40 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
Jó, nyilván nem látjuk a képletet, nem tudom mekkora lineáris taggal kompenzáltad ezt. Azt tudom csak, hogy tegnap Unr34l már a 32k-s állatért kevesebbet kapott, mint előtte a 23k-sért. Ebbe belejátszhatott a brutális szórás ami van a sajtolás képletében, nem tudom hogy erről lehetett-e szó. Bár továbbra sem érzem meggyőzve magam, hogy aki a régi képlet szerint sajtolhatott annak nem betonozódik be az előnye, de ha egyebet nem terveztek ezzel csinálni akkor mást ne tudunk csinálni mint próbálkozni.
Pontszám: 7.45
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
39. hozzászólás - 2021.01.06. 15:18:06 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
A random kivétele sajtolásnál abszolút tetszik
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.89
népszerűtlenPacalboyFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Magas szintű állatok
40. hozzászólás - 2021.01.06. 17:15:47 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
Alacsony szinten nem funny, hogy hol ennyit kapok, hol annyit.
Pacc
V1 2010-2021
V2 2021-
Pontszám: 3.04
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!