Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2014.09.18. 06:55:53
Szervusztok!

Miklós: Tetszene az ötlet, hogy a generált ellenfelektől is lehessen kiégett őskövet lopni, kevesebb játékos tépné a haját miatta.

Ja, és a szőlő (napkristály és egyéb kiseseményi gyűjtögetnivaló) található ajándékcsomagból való esési százaléka pokoli alacsony volt a nyáron. Nem lehetne egy kicsit több esélyt adni a szőlő, és hasonlók találására?
Szervusztok!

Azazel: Budakeszi biztosan nem, sőt talán Budaörs sem.

***

RoscoBorlo: A beírásból ítélve létezhet a négy település valamelyikén ilyen településrész. Ettől függetlenül jogos volt az elutasítás. :-D Magyarország minden településének minden részletét ismerje a lexikon, meg a térképgyártó program.
Szervusztok!

Scott, a válaszaid mindegyike helyes, mert mit ad a balszerencse, pontosan a legmagasabb értéket kellene bejelölni. Ez így rossz kérdés. Ha egy helyes választ akarnál, akkor azt jelölt válaszként is visszadobhatják, mert ugye a legkisebbet kellene választani. Ez a kérdés tipikusan egy lexikális kérdés, egy számadatra kérdezel rá, amit az emberek nagyrésze nem fog fejből megválaszolni. Nagyjából mindenki sejti az értéket, de, mint Azazel is mondta, nincs hivatalos, pontos adat.
Dátum: 2014.05.05. 06:50:30
Szervusztok!

Kaptam ma egy kérdést arról, hogy hány metróvonal van Budapesten. Aktualizálni kéne a helyes választ, mert a választások előtt rohamtempóban átadták a négyes metróvonalat, tehát most már a helyes válasz a négy.
Dátum: 2014.05.01. 06:07:24
Szervusztok!

Vlad Tepes neve simán kiverhette a biztosítékot a kvízadminnál. Valami normális, valóban dalokat (is) előadó művész neve kellett volna, nem egy történelmi alak, aki teljesen másról nevezetes.
Dátum: 2014.04.28. 07:04:03
Szervusztok!

Arrakys: Nagyon rossz hírem van a számodra: A kérdés tökéletesen jó. Lehet, hogy te a biológiaóráról hiányoztál, amikor a rendszertant tanították, de sajnos a rendszertanban is szerepelnek országok. Nem földrajzi értelemben használják ugyan, de így nevezték el a kategóriát.
Szervusztok!

Sun Zih: Egyértelműen lexikális kérdés, semmilyen érdekesség nincs benne. Csakis azok tudhatják, akik közlekedéstörténetet, avagy vasúttörténetet tanultak.
Szervusztok!

Nem lenne rossz tipp, ha esetleg kisebb eséllyel bennmaradna a lehetőség, például úgy, hogy amikor fókuszkristályt nyersz, akkor egy huszonegyedik típus lenne, a kiégett relikvia helyett, vagy az mellett. Mondom ezt úgy, hogy tudom, hogy nem fókuszkristály, de így kellene talán a legkevesebbet módosítani a programon, és ez mindenkinek tetszene talán.
Szervusztok!

Maci: Nem élek panasszal, ha tudom, hogy valami prémiumos eleve. Ha nem az, és átlagkari által nem elérhető, vagy nagyon nem egykönnyen elérhetőnek tűnik, akkor nyifogok. (A Hordák harcában két hegynyi tartalékolt erőforrást elhasználtam, de meglett a maxos plecsni. A relikek nem, mert arra esélyem sem volt, de nem is érdekeltek, majd meglesznek később.)

Azt is kinyifogtam, hogy legyen a szerencsekeréken a sorsjegy, hogy nem prémes is hozzájuthasson piros relikhez. Hogy azóta sem lett semmim, az pech. :-D A pechpont már nem az én művem. :-D

És sajnos, az a helyzet, hogy nem nem akarok, hanem nem tudok költeni a játékra. Az okokba nem megyek bele, nem erre a fórumra való.
Szervusztok!

Maci: Ebben nincs igazad. A befizetésért járhatnak, sőt, járjanak is tápok.

Azt nehezményezem, hogy elérhetetlen ennek a fétisnek a megszerzése a játékosok 95%-ának. Talán a legtöbb prémiumos játékos sem tud annyi őskövet megmozgatni, amennyi a szintidőn belüli befejezéshez kell. Az átlagos játékos ugyanis nem ér el elegendően magasra a három hét alatt, a dekrétumok pedig eszement drágák a másodiktól felfele. És még nő is a költség.

Ja, nincs annyi mozdítható pénzem, hogy őskövet is vehessek magamnak, csak azon minimális mennyiséggel gazdálkodhatok, amennyit a hűségszilánkokból, és a templomkristályokból be tudok váltani.
Szervusztok!

RoscoBorlo: Milyen profitot? Egy szóval sem állítottam, hogy meg akarom nyerni a BÚ-t ingyen. Azt fájlalom, és az szerintem jogos is, hogy a beharangozott újítás rengeteg pénz befizetése nélkül elérhetetlen, noha Miklós nem írta sehol, hogy csak és kizárólag prémiumos karakterek használhatják. Vagy te be tudod mutatni nekem azt a hozzászólást?

Azért sem szólok egy szót sem, hogy a prémiumosok kisüthetik a lélekkútjukat, és rengeteg LE-hez juthatnak pár kő árán. Ott azonban szerepel a leírásban, hogy feltétele a prémium tagság, tehát a fizetés. Ezért vagy írják le hivatalosan, hogy csak fizetség ellenében elérhető, és akkor nem próbálom használni, vagy tegyék elérhetőve átlagos karakter számára is.

Módosítás: A familiáris miatt sem szólok semmit, ott is szerepelt az, hogy bizonyos termék vásárlása esetén van lehetőséged olyant szerezni. Az is korrekt volt. Nem vettem, nincs familiárisom, ennyi.
Szervusztok!

Offsboy: Nekem egyelőre az a gyanúm, hogy nem. Pontosan azért, mert a BÚ-hoz sok őskövet kell felhasználni, és az plusz bevétel.

***
Abcdefg: A hozzászólásod téged minősít, ha csak a sértegetés megy, inkább ne írj semmit.
Szervusztok!

Miklós: A fétis a játékosok 99%-ának elérhetetlen, nekem is. Szomorú, hogy ennyire elittápolásra tervezed az egyébként nagyon jó ötletet. Jobb lett volna a harmadik-negyedik sorba betenni, azt még némi erőfeszítéssel elérheti bárki.
Dátum: 2013.12.16. 09:06:23
Szervusztok!

A második válasz miatt lett az összes ennyire eltorzítva, hogy ne akadjon meg a szűrőn. A kérdés jó lenne szerintem, talán nem ártana egy kvízadminnak manuálisan helyretenni.
Dátum: 2013.12.02. 06:44:45
Szervusztok!

Lan: A század száma római szám lenne helyesen. De javítás után már elférős kérdés.
Szervusztok!

Az igazán érdekes kérdés az, hogy a fétisek raktározhatóak lesznek-e. Az, hogy havonta lehet új csatlóst készíteni, az érthető... de ha nem használom fel a lehetőséget, az úszik, vagy gyűlik? Utóbbi jobb lenne.

***
Javítás: pontosítás.
Szervusztok!

Georgee: A jó válasz, ha jobban megnézzük, értelmetlen. Mit törnél a szemeddel? Diót? Lehet, hogy ha úgy teszed fel a kérdést, hogy a jó válasz az emberi szemlencse fénytörőképessége, akkor elfogadják, vagy legalábbis a küldetésed teljesül.
Szervusztok!

Lanmandragoran: A jelölt helyes válasz nem biztos, hogy az eredeti kérdésben is így volt írva, én hiszem azt, hogy csak itt írta így DonGuba.

A másik kötözködésem, de ennek utána kéne néznem a régi Kozmosz Fantasztikus Könyvek kiadású A Birodalom visszavág könyvecskémben, hogy nem így írták-e a fordításban, ahogy Csubakkáról biztosan tudom, hogy így szerepel. Az angol névleírás csak a rendszerváltás környékén érkezett Magyarországra. Ugyanígy a magyar változatban a Dagoba bolygó nevének a végéről is hiányzik a h betű.
Dátum: 2013.11.11. 08:01:03
Szervusztok!

Dagon: Köszönöm a kigészítést, a kérdés így arra a már egyszerű kérdésre redukálódik, hogy volt-e Von Rundstedtnek akármilyen rövid ideig ennek a hadszíntérnek a vezetője, ha korlátozott jogkörrel is. Ha igen, a kérdés rossz, ha nem, akkor a kérdés jó, de nem feltétlenül ártalmas Von Rundstedt nevét másra átírni. Arról ugyanis a jelenlegi kérdés nem szól, hogy egyedüli parancsnok volt-e Rommel, vagy sem.
Dátum: 2013.11.10. 08:03:35
Szervusztok!

DiscoPocahontas: Én úgy tudom, hogy egy hadszínteret általában egy tábornok vezet, legyen az tízperces csata, vagy kéthónapos. Természetesen tévedhetek, mert nem vagyok történész, de gyanítom, hogy volt épp elegendő frontvonal, és harci cselekmény, hogy a másik tábornok végig másutt lehessen lekötve. Amennyiben azonban tényleg előfordult mindkét, a kérdésben szereplő német tábornok a normandiai partraszállás hadszínterén (akár rövid ideig is), akkor a kritikád teljesen jogos.