Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Arinadottir

Oldal: 12
Dátum: 2011.10.16. 21:35:31
Üdv Emberek!

Nem tudom, milyen lesz a fogadtatása az alábbiaknak, én mindenesetre megpróbálkozom megosztani veletek egy saját készítésű rejtvényemet, részint feladatot adva a fölös szellemi kapacitásotoknak, részint pedig versenyre hívva titeket a megfejtést illetőleg.
Nem egyszerű a történet, mert ez egy „ugrás a sötétbe” típusú keresztrejtvény, ami a gyakorlott fejtőknek is nem ritkán megakad a torkán, 10-es skálán kb. 11-es erősségű.  Mindezek ellenére úgy gondolom, hogy érdemes nekigyűrkőznötök akár egyedül, akár klán szinten, de segíthetnek a családtagok, barátok, ismerősök is.
Díjakat sajnos nem tudok felajánlani, így az első 10 helyes megfejtést beküldőnek jobb híján marad a dicsőség, melyet e helyen fogunk fennen hirdetni.
Amennyiben T’hor főistenünk vagy valamelyik arkangyala is olvassa e sorokat, ezúton kérem őket, hogy lehetőség szerint szponzorálják 1-1 kvízmedál erejéig a nyerteseket! Előre is mélytengeri köszönetem érte!

Most pedig jöjjön előbb a rejtvény ismertetője, megfejtési útmutatója, majd maga a rejtvény a meghatározásokkal:

Ennél a rejtvénytípusnál nem adok meg hálózatot, hanem helyette külön-külön 10 kicsi keresztrejtvényt kell megfejtenetek, melyek határvonala meglehetősen kacskaringós, leginkább egy amőbára hasonlítanak. Sötét mezőket egyáltalán nem tartalmaznak. A meghatározásokat sorrendben adom meg, a vízszinteseket felülről lefelé, a függőlegeseket balról jobbra haladva. A zárt egybetűseket nem határozom meg. Hogy egy picit azért mégis könnyítsek a dolgotokon, megadom, hogy egy kicsi rejtvény összesen hány betűt tartalmaz.
A fejtés folyamatához szükségetek lesz egy négyzetrácsos füzetre, ceruzára és radírra, valamint sok-sok türelemre. Amint megvan a 10 kicsi rejtvény, azokat ki kell vágnotok, majd meg kell próbálnotok belőlük összeállítani egy összefüggő, szintén cikcakkos határvonalú, de tökéletesen szimmetrikus hálózatot. Tapasztalni fogjátok, hogy egy kicsi rejtvény fel fog maradni, de a megfejtés kulcsa mégiscsak ez lesz. Miután az összeállított ábrát lemásoljátok egy új lapra annak minden betűjével együtt, a maradék darabnak csak az alakjára lesz szükség, ezért célszerű azt befeketíteni, hogy a betűi ne zavarjanak. Ezt helyezzétek rá a nagy hálózatra, és addig tilitolizzátok, és forgassátok tetszőleges mértékben jobbra és balra, fel és le, amíg a sötét ábra körül, azt teljesen körülölelve egy értelmes mondatot nem kaptok, ami nem más, mint maga a MEGFEJTÉS, vagyis Seneca egyik roppant találó és érdekes mondása.
A megfejtéseket a sullar@vipmail.hu email címre kérem elküldeni ez év október 31-ig.
Kellemes fejtörést kívánok mindenkinek!

1. rész: (44 betű) Vsz.: Tudományos Ismereterjesztő Társulat – … Etienne Louis, francia fizikus, (1775 -1812.) – neves színész család – angol világos sör – elemi részecske – … tarda (túzok) – a Marshall-szigetek nyugati szigetcsoportja – táblakép – üdítőital – épületszárny
Fgs.. lantán vj. – afrikai ország – londoni képtár – az Ilona önállósult becézése – rézfúvós hangszer – tábori lakhely – olasz zeneszerző (Nino) – ritka női név (szept. 16.) – éles hangon felkiált – orosz félsziget – nátrium vj.

2. rész: (47 betű) Vsz.: sebhely – épület része – ruházatot átvizsgálni – magashegyi patások – Riki-Tiki-… - részesülne – nyílászáró – neves magyar színésznő (Erzsi) – ozmium vj.
Fgs.: orosz kispuska márka – hét napja – lombik – James Watt találmánya – eredetileg ama szent emlékének szentelt nap, kinek nevét valaki viseli – hangosan kiszól – némán leró – ezüst pénzérme, a régi pengő forint 10-ed része – a bárány apukája

3. rész: (36 betű) Vsz.: kopasz – óhajt – a darualkatúak rendjébe tartozó madárfaj ( Rallus aquaticus) – építészeti stílus – vonatkozó névmás – tó Közép-Ázsiában – oklahomai város Lahoma-tól keletre – angol sziget – irodalmi művek központi figurája
Fgs.: bő – a Simabőrű kutyája – B.A.Z. megyei kisváros Miskolc közelében – síró – a récefélék családjába tartozó madárnem – afrikai, oroszlánhoz hasonlító majomfaj – hódító sereg igéje – a Nílus német neve

4. rész: (51 betű) Vsz.: csillagunk – vízi állat – a táskába szóró – kézi szerszámmal elegyengetem – belepakol – kettő van belőle – kicsikar – hangtalan büfé! – vállon viselt női öltözék - igevégződés
Fgs.: Közép-Európai Kupa – éjjeli edény – részemre – egy adag növényi eredetű anyag – gyorsfénykép – hím rőtvad - …-47-es (gépkarabély) – a kacsa mondja – vulkanikus hegy a Dunántúlon – néha kilóg! - Baranya megyei község

5. rész: (34 betű) Vsz.: írható, olvasható memória – idegen ördög – orvostan-hallgató nő – cukorka ízesítésére használt gyógyfű – díszes épület – neves Forma-1 pilóta – halkan igéz!
Fgs.: protaktinium vj. – európai tévérendszer – szinte süt – köznép Athénban – originális – rockopera – angol férfinév – éneklő szócska

6. rész: (21 betű) Vsz.: savmaradék! – gyakori keleti férfinév – füzet, könyv csomagolója – erős, édes, spanyol bor – durva posztó
Fgs.: bárium vj. – Joskar-… - Egyiptom is ilyen ország – egykerekes kézi szállítóeszköz – polémia

7. rész: (37 betű) Vsz.: iratkapocs – magasra – kettős betű – álomba szenderül – névelő – herélt ló
Fgs.: Súrolóeszköz – munka utcai nyelven – gépkocsi márka – fesztelen – egykori munkatáboráról elhíresült község – gyönyörű – Ír Köztársasági Hadsereg – gemini – személyes névmás

8. rész: (44 betű) Vsz.: ab ovo – csónak – oxfordi tigris – hamis ítéletet igaz gyanánt elfogadó – nemzetközi kutyakiállításon adható cím – lassú gyaloglás – öblítőszer márka – nem itten - adenosine monophosphate
Fgs.: messzire – egykori súlymérték – női név – mulat – ügynök régiesen – mg. eszköz része – az összetett gyomor egyik része – hatalom, fensőbbség, uraság latinul – őskori szerszám, fegyver – atmoszféra röv. – égitest

9. rész: (31 betű) Vsz.: rangjelző – csónakgerinc – fogvatartás – könnyűfém – német névelő – szófaj – eres!
Fgs.: fed - … Dagover – liba – egykori űrállomás – a szebbik nemre jellemző – Royal Navy – római 3 – bécsi vonat! – ez

10. rész.: (37 betű) Vsz.: káté! – sertéshús féle – észak-somogyi község – a tulajdonos házába való befektetést lakbérként folyamatosan beszámít – a Szahara és a Közel-Kelet népe – orosz festő – japán fotómárka – összetételek előtagjaként: fél
Fgs.: Light Armoured Reconnaissance – gömbölyű – ilyen lány a masamód – kampózár – Spartacus nemzete – egykori minisztériumunk – nem fukar – szén és jód vegyjele
Dátum: 2011.09.14. 19:21:31
Üdv Halandók!

Entitás ügyben lenne pár keresetlen gondolatom, melynek apropójául az szolgált, hogy nem ritkán rontják el az emberek az áhított kincs eléréséhez szükséges entitás szint kiszámolását, valamint a jelenlegi event egyik brutál nyereménye (köszönet a ládikáért!) is "borítja" az entis matekot némileg. Biztos vagyok abban, hogy mindenki ismer ilyen emberkéket, akik éppen hogy nem tudják a sorozat 15 entitásával elérni a szürkét, vagy társait. Nem kis bosszúság az, ha be kell érnünk valamely olcsóbb, és kevésbé használható "drágaszággal".

Arra gondoltam, talán meg lehetne oldani a téves számításokból, vagy az esetleges koncepció változásokból eredő bakik javítását, persze korrekt áldozatok árán. (Ne haragudjatok meg érte, de az "áldozatok" tekintetében próbáltam Miklós üzleti szemléletével nézni a dolgokat.)

Az első verzió az lenne, hogy meg kellene engedni az utolsó entitás újbóli leverését, melynek eredményképpen a következő entitás szintje nem csak +3, hanem +4 is lehet. Az ismételt enti nem számolódna bele az adott sorozat 15 db-jába, de beszámítódna az adott szinten leölhető entitások számába, így korlátozná egészséges mértékűvé a használatot.

A másik verzióban egy új relikviát gondoltam ki, mely szokás szerint elérhető lenne kódért, vagy 100 kavicsért, és a többihez hasonlóan csak egyszer lehetne megvásárolni. Aki 3-nál többel számolta el magát, az inkább maradjon a búgó csigánál
A relic hatása az alábbi lenne: A következő entitás kihívásakor maximum +6 szintűt is választhatsz.

Úgy érzem, egyik sem lenne rossz megoldás, nagy tápot nem jelentene, pusztán hibajavítási lehetőséget. Megdumálás és némi szükséges korrekció után javaslom a megvalósítását sokunk nevében!
Tudom, hogy korábban már voltak hasonló törekvések, melyek T'hor Főisten részéről kategorikus elutasításban részesültek, de hátha megenyhült már a Főnök szíve irántunk és talán az ő perselyébe is több dukát vándorol.
Szimpatikus, támogatandó kiegészítés!
Valóban mindegy, hogy valódi pók, öszvér vagy küldi kari, mindhárom jellemzője a lassú szintlépés és a környezetükhöz mért, esetenként brutális túlerő. Szociálisan érzékeny ember lévén gyakran elgondolkozom azon, hogy nem szívesen lennék a másik oldalon, főleg tudva azt is, hogy nem csak én ütöm az éppen aktuális ellenfeleket. Totálisan demoralizáló lehet, de nincs mit tenni, amíg legális az, amit csinálunk, ezt fogjuk csinálni.

Az eseménypontos módszerrel javítani lehet a problémán, és a végleges megoldás első lépése lehet.
Most ugrott be egy újabb kiegészítési lehetőség, ezúttal a küldizéshez (ezért aztán fejjel lefelé fog eltemetni a VU-s társadalom, hogyha véletlenül feltámadnék, lefelé kaparjak): Szóval azt is el tudnám képzelni, ha egy ismételhető küldi elvállalásához szükséges feltétel lenne kb. 3 EP elköltése Lehet hogy durva ötlet és a saját tevékenységem ellen is szól, de így valóban meg lehetne állítani a helyzet további romlását, meg lehet fogni a nemkívánatos pók- és küldis irányzatot, valamint egészséges korlátot is jelentene egyben a mértéktelen küldizésnek. Egy új szerveren már mindenképpen így indítanám a játékot. Hogy mit lehetne az eddig kialakult különbségekkel kezdeni, azt most inkább nem írnám le, különben bérgyilkosokat küldenétek rám.

Összegezve az eddigieket, javaslatom a következő:

1. Portya indításának feltétele: 1 eseménypont (EP) elköltése
2. Ismételhető küldi elvállalásának feltétele: 3 EP elköltése
Igen, ráadásul harag itala is van, úgyhogy ez már több is, mint elégséges.
Dojca!
Nem egyszerre indultunk. Én kb. másfél hónappal késtem, bár ennek nagy részét az inspirációval sikerült ledolgozni.
A másik téves információd pedig az, hogy én pók vagyok. Inkább mondanám magam főleg portyázó karinak, merthogy a vadászatot nem száműztem a repertoárból és nem is fogom. Ismételhető küldikhez rogyásig kell az új állat és vadászatot igénylő event is van elég, amiket még sosem hagytam ki. Szóval én már amolyan "öszvér" vagyok, és további vadászatot is bevállalnék, ha megvalósulna ez az eseménypontos téma. Ezzel tulajdonképpen magam alatt vágom a fát, mert komoly mértékben rontja a sokat emlegetett LÉ/TP arányomat, de cserébe kapnánk némi kompenzációt és érdekesebbé, változatosabbá tenné a fejlesztési irányokat is.

Az EP tulajdonságturbóként való használatát nem tudnám támogatni, de nem azért, mert akkor esetleg kapnék a pofámra én is gyakrabban, hanem azért, mert egyáltalán nem életszerű a dolog. Szerintem erről Miklós sem akarna hallani.

Azt nem lehet senkinek megtiltani, hogy pók legyen. Ha a pókokat a tulajdonoson és a fejlesztőkön kívül a játékosok többsége is a VU rákfenéjének tartja, akkor a további fejlesztéseket kell úgy irányítani, hogy szép lassan ez az út kikopjon a népszerű dolgok közül. Mindennek első lépéseként javaslom újra az ötletem bevezetését a megfelelő finomításokkal, ballanszokkal.
Dátum: 2011.08.06. 18:13:21
Újra egy kellően nem átgondolt ötlet! Már ne haragudj, de foglalkoztál egy percet is az esetleges várható hatásokkal? Hidd el, nem véletlenül tettek be a fejlesztők egészséges korlátokat a mértéktelen tápolás megakadályozására. Ahogy jelenleg van, úgy a jó, mert így sokaknak kihívást jelent az optimális haladás az entik faragásában. Sajnos így is vannak számosan, akik kénytelenek gyengébb cuccokat kivenni.
Dátum: 2011.08.06. 18:00:16
Shut, te a tudatturbót a tulajdonságokra szeretnéd kiterjeszteni, ami itt ebben a formában érzésem szerint tuti nem lesz, sőt más formában sem. Az ötleted szerint szinte korlátlanul dőlne befelé az EP és brutál hatást lehetne vele produkálni. Nem is lenne jó, ha ez bármilyen formában megjelenne a játékban.
Igen, merthogy már említettem neked mindezt nemrég.

Ezzel a módszerrel - érzésem szerint komolyabb programozási szükséglet és a játékegyensúly megbillenése nélkül - új alternatívák kerülhetnek a játékba úgy, hogy semmi sem kötelező érvényű. Talán pár pók is átgondolja a jövőt és előveszi majd az íját.
Ritkán olvasok fórumot, még ritkábban szólok hozzá, de most újra az a kivételes eset jön, amikor megteszem.
A Birka féle szakis megoldás nem rossz, ezt bizonyítja a támogatók többsége is. Ennek ellenére törpöltem kicsit, megpróbálva Miklós üzleti szemléletével gondolkozni (tudom, ezért nem leszek túl népszerű), és felvetődött bennem egy másik alternatíva.

Ahogy látom már évek óta, a különböző fejlesztési irányvonalak harca megy mindig az új dolgok kitalálásakor. Ha az egyik oldal van megtámogatva, a másik oldal sír, és vissza is igaz. Miklós az echte pókokat nem támogatja, ami érthető is, így ezzel az irányvonallal én sem foglalkozom.
A VF-esek kevés TP-vel vadásznak, portyában nem igazán érdekeltek, legfeljebb a "munkásszállásukat" töltik meg. A szintlépésük nem gyakori, ami Miklósnak nem jó üzleti szempontból. Az EH-nak ugyanez a végeredménye, csak az EH-s éppenséggel vadászni nem szeret.
DE!!!!
Mi lenne, ha elővennénk az egyik eventnél már leprogramozott dolgot, az eseménypontot (EP)?
Arra gondoltam, hogy vadászatból mindig kaphatnánk eseménypontot, és ha annak birtokában portyáznánk, így kaphatnánk némi bónuszt, akár választás szerint is. Így a VF-es, ha akar bónuszt, portyáznia is kell, az EH-s pedig vadászatra lenne "kényszerítve" a táp érdekében. Azért írtam a kényszerítést idézőjelbe, mert ez nem lenne valós kényszer. Ha valaki nem akar vadászni vagy portyázni, ne tegye, de akkor nincs TÁP.
Az lenne a legkirályabb, ha be lehetne kattintani, hogy milyen bónuszt kérünk. Az alábbi választási lehetőségek ötlöttek fel nagy hirtelen:
1. EP-vel együtt végrehajtott portya esetén +x AF pont
2. EP-s portya esetén a következő vadászatra bizonyos % plusz vadász LÉ
3. ha nincs VF vagy EH szakim, érdekes lehetőség lenne a vadászat során bizonyos kellően kicsi eséllyel TK-s kincset (ergo dukátot) találni (ez utóbbi csak azért, hogy az építőknek is legyen kis érdekesség)

Árpi egy hozzászólásban a következőket írta:

"Ha a vadászat LE/TP aránya jobb, mint a portyáé -> nem érdemes portyázni (láthatatlan bubis vadász).
Ha a portya LE/TP aránya jobb, mint a vadászaté -> nem érdemes vadászni (v5).
Márpedig az egyik mindig teljesül, hacsak nem pont ugyanakkora a LE/TP arány - de ezt meg gyakorlatilag lehetetlen belőni.
Az, hogy az éppen gyengébb oldal meg lesz erősítve, nem biztos, hogy megoldás."

Erre a valós problémára a fentiek szerintem tényleges megoldást, vagy legalábbis a probléma enyhítését jelentik, ráadásul Miklós sem járna vele rosszul anyagilag, és mivel mindez nem kötelező, csak választható, a játékstíluson változtatni nem akaró karikra sem lenne rákényszerítve semmi.
Dátum: 2011.03.07. 19:50:38
Nos ... igen, ... valóban 50-es vagyok, eonok óta maxos a spekim, csapdám és sajtom is van, mert én anno úgy gondoltam, hogy nekem ez kell. Eddig is jó szolgálatot tettek ezek a szakik, ezután sem lesznek nagyon káromra, még akkor sem, ha növelik a többi szakim fejlesztési költségét, nem is elhanyagolható mértékben. Portyakarit mindössze pár hónapja játszom, mert úgy láttam - mint ahogyan sokan mások is a környezetemben - hogy ez így éri meg leginkább V5-ön.
Hogy neked csak 15 szintű a karid, és negyedévenként lépsz egy szintet, az a te bajod. Te választottad ezt az utat, és nem gondoltad át előre az esetleges hátrányait, csak az előnyeit nézted. Egyformán nulláról kezdtünk mindketten, a lehetőség előtted is megvan mindenre, csak tenned kell érte valamit a sírás-rívás helyett. Én beletoltam fél év uncsi játékot a mostani helyzetem megteremtése érdekében, és csak aztán kezdtem úgymond játszani is. Most már élvezem a játékot.
Komolyan mondom, most elgondolkodtam azon, vajh elcsesztem-e nagyon valamit azzal, hogy úgy alakítottam a karakterem dolgait, hogy "mindig, minden körülmények között" helyt tudjon állni. Tényleg elcsesztem???
Dátum: 2011.03.06. 13:34:48
Sokba kerül az event a pókoknak? Ugyan miért lenne ez így?
Sosem voltam TOP-játékos, most sem vagyok az, de tuti, hogy az event miatt nem fogok egy árva kaviccsal sem többet költeni a játékra a gyorsabb szintlépésből fakadó korábbi felszerelésváltáson kívül.
Nem vagyok prémes, de van még egy hónapunk, hogy gyűjtsünk PP-t, így akkor is elég lenne a fődíjhoz, ha nem lenne valóságformázásom. Csp van rogyásig, pedig ezer éve lefelejtettem az EF-et, emiatt fölösleges prémet betolni.
A jónak tűnő díjazás miatt szívesen le fogom vadászni a magam 400 CSP-jét a TP-vonzatával együtt. Úgy gondolom, az elérhető tápok minimum arányban vannak az értük hozandó áldozattal. Aki ezt nem így gondolja, annak egyszerűen nem kell részt vennie az eventen, nem kell feladnia a jól bevált játékstílusát, nem fog lepusztulni a karaktere a vadászattól.

Miklós helyében én nem is tenném ki az eventeket nyilvános vitára. Megkérdeznék 8-10 régi motorost, lehetőleg többféle játékstílus képviselőit, hogy mit szólnak a tervekhez, ők megírnák a véleményüket, javaslataikat rinyálás, veszekedés, anyázás, stb. nélkül, és ezekből valószínűleg ki is kerekedne a végső változat.
Innen elindul az event, ha teszik elindulsz, ha nem tetszik, kihagyod. Ennyi!
Dátum: 2011.03.06. 00:16:40
Komolyan mondom, ennyi sírás-rívás sehol a világon nincs, mint itt a fórumon egy új event előtt. Egyszerűen nem értem, hogy miért kell ennyit rinyálni. Ha valaki akár egy picit is jobban jöhet ki a dologból, akkor az ellen fordul mindenki az irigység miatt. Ha valamely játékstílus képviselőinek úgymond sérülni látszanak az érdekei a többiekkel szemben, indul a jajjveszékelés. Nem kell ez, gyerekek! Teljesen rendben van, ha okos, a játékot színesítő javaslatokkal állunk elő, de másról sincs itt szó szinte, csak a nyers tápolásról, és hogy ez a hiénázás minél egyszerűbben, minél kisebb véráldozatok árán sikerüljön. Olyan agyament dolgok jönnek elő, és olyan butaságokon tudnak egyesek problémázni, hogy az már fáj.
Miért baj az, ha a pókoknak vadászni kell? Hát baccus, senki sem kényszerített senkit, hogy pók legyen. Engem se kényszerített senki, mégis az vagyok, de nem nyafogok, ha be kell áldoznom valamit egy kis csecsebecséért. Nem ingyen várom a tápot, hanem megdolgozok érte.
Valaki jelezte aggályait a gyenge karik eventezési esélyeit illetően. Ezzel sem tudok egyetérteni egészen. Ha valaki a játék hétköznapjaiban is gyenge, miért ne lehetne az event alatt is ugyanolyan gyenge? Nem hiszem, hogy ez eventen való részvételre kötelezve lennénk. Ez csak egy érdekes lehetőség, és ha ebben valaki jobb másoknál, miért ne érhetne el jobb eredményt is másoknál? Ha mindenki, még a leggyengébb kőműves kari által is teljesíthető feltételek lennének megszabva, értelmét vesztené az egész, mert akkor mindenki mindent megszerez, és a legjobbak nem tudnak kitűnni a gyengébbek közül. Valahogy nem lenne arányos az egész. Csak képzeljétek magatokat egy strandra, ahol a nagy medence körül ki van téve a "mélyvíz, csak úszóknak" felirat! Aki nem tud úszni, menjen és pancsoljon 40 centis vízben a gyerekmedencében!
Dátum: 2011.03.04. 21:03:03
Annyit még hozzátennék az utolsó bekezdésemhez, hogyha valaki nem teljesíti legalább a bronz fokozatot, akkor az ajándék PP kerüljön levonásra tőle. Ez azért kellene, hogy csak PP-ért ne akarjon senki látszólag elkezdeni eventezni.
Dátum: 2011.03.04. 20:58:15
Na, pár évi játék után végre eljön az eddigi legkirályabbnak, legérdekfeszítőbbnek tűnő event! Köszi Miklós!
Pár elemhez hozzászólnék magam is, habár nem vagyok kimondottan a szavak embere.

Alapvetően jónak tartom az elképzelést. Nem értek egyet azokkal, akik féltik a pók karijukat egy kis vadászattól. Én is pókot játszom, de ettől az eventtől még nem lesz elcseszve a karim. A többiekhez képest nem fogok bukni, nem leszek gyengébb, csak a saját, eredeti terveimhez képest gyengülök. Az meg a várható nyeremény miatt bagatell.
Lassan tudomásul kellene vennie mindenkinek, hogy számunkra a VU játék, Miklósnak meg üzlet. Neki az a biznisz, ha gyorsabban lépünk szintet, így a őskavics felhasználásunk magasabb. Nem lehet ezért elítélni, és nem lehet elvárni, hogy egy jó játék szinte gratis fusson.

Egy dologgal nagyon nem értek egyet. Nem tartom jónak, hogy piaszürcsölésért is lehessen ugyanazt kapni, mint kemény harccal, amely utóbbit ráadásul csak kényszervadászat útján tudunk megoldani. Valahogy nem tartom egyenértékűnek a két dolgot még akkor sem, ha ez a rész kiegészül Birka módosító javaslatával. Azt el tudom viszont képzelni, hogy az előző event állatdögléséhez hasonlóan legyen elbírálva a szürcsölés, de csak arányos díjazással.

A csapatok kialakításával kapcsolatban nekem is aggályaim vannak. Én azt csinálnám, hogy vagy véletlenszerűen sorsolnám a karaktereket egy-egy csapatba az eventbe való bejelentkezéskor, vagy egy mókásabb dolgot is el tudnék képzelni. Mi lenne, ha az induláskor a progi megadna 1-1 konkrét ajándék PP mennyiséget mindegyik kufár lány csapatának esetében, amelyek a csapatok tagjainak száma, vagy harcértéke alapján lennének meghatározva. Magyarul az a LÉ-kofa csajszi adna a legtöbb ajándék PP-t a hozzá való csatlakozáskor, amelyik akkor a leggyengébb. Így egy kicsit érdekesebb lenne már maga a jelentkezés is, valamint valószínűleg közel egyenló erejűre lehetne ballanszozni a csapatokat.
Dátum: 2011.02.07. 19:47:57
Idézet: RoscoBorlo - 2011.02.07. 17:13:44
"Semmi bántó és személyes nem volt a hsz ben.


Nem is vettem bántásnak, csak úgy tűnt, kissé tájékozatlan vagy bizonyos dolgokban.
Dátum: 2011.02.07. 16:36:48
Pontosan erről van szó! Éppen erre lenne kitalálva az, amit javasolnánk. Nőne a kút is, lehetne event mellett is úgy növelni a szerencsét, hogy a klán nem lenne megszívatva.
Dátum: 2011.02.07. 16:26:07
Ha valaki nem olvasta volna a csapdaépítés megoldására vonatkozó javaslatomat (1318. és 1320. hsz.), kérem tegye meg és mondjon véleményt róla! Megfelelő módosításokkal próbáljuk közösen elérni, hogy kerüljön be a játékba! Meglennének az öszönzők és a jövő eventjeinek is lenne egy segédfonál, amit ki lehetne használni.

A javaslatomhoz máris mellékelném Birka módosítását, miszerint csak az 1600 fölötti építés növelje a szövi lélekkútjának méretét. Ez azért is így lenne fair, mert akkor az eddigi építések nagyobbik részéért nem lenne rinyálás.
Dátum: 2011.02.07. 16:14:45
"Igazad van kicsit túlzás volt. De a legjobbaknak sincs V5-ön 3-4 millás építése, akinek van az a legtöbb építész és harcra nem alkalmas."

Hmm... Nekem V5-ön 3 milla felett van az építésem, mégsem vagyok építész.
Hogy harcra nem lennék alkalmas? ... Hát nem tudom... Majd gyúrok még, mert tényleg fostalicska vagyok.

"Szerintem itt még a pókok is többen vannak, akik az életben nem építenek."

Ez megintcsak visszautasítandó állítás, lád fent. Ha valaki nem épít, az halott kari lesz hamar, mert ahogy Birka is már régóta próbálja beleverni a fejekbe, a szerencse egyike a legfontoabbaknak, ahhoz meg építeni kell.
Dátum: 2011.02.06. 21:38:53
Az általam javasolt transzporternek hoszú távon is meg kellene maradnia, hogy későbbi eventekben is szerepet kaphasson. A jövőben ez mindig fontos indikátora lehet a klánok nagyközösség érdekében tett erőfeszítéseinek.
Oldal: 12