Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.07.07. 18:45:15
szerintem nem kéne piszkálni a bajnokit. az aki többszörös bajnok az valszeg nem az előző bajnokijaiból adódó bónuszok miatt kap egy új plecsnit. ráérünk aggódni akkor ha valakinek lesz 15-20 bajnoki győzelme.
Dátum: 2009.07.06. 22:28:45
szükséged van a lélekenergia sajtolás szakértelemre, ezt 26-os tanulásnál kapod meg. érdemes maxolni minél előbb, de arra figyelj hogy kell mellé a csapdakészítés 10-20-on és mindenképpen kell legalább 10-15-ös vezetőkészség.

ez itt egy kiváló tájékozódási pont:
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek
Dátum: 2009.07.06. 22:22:11
beléptem a döntetlenezők táborába, egész nap csörgővel és villantóval táborozom, várom a sorstársak támadását.

(43-as szintű vagyok)
Dátum: 2009.07.04. 00:32:57
olyan hogy "smaragd=varázsló" nincs. tehát a smaragdot beskatulyázni nem lehet. ebből a játékból hiányzik a kasztrendszer. persze lehetne a smaragd a varázsló, a rubin a harcos, a zafírok kiegyeznének a paladin megnevezéssel, de akkor mik a gyémántok? a tolvaj kaszt? nem mert ahhoz nincs elég kitérésük (evasion). itt ti most a varázslásra és a varázsló felépítésre haragszotok. az hogy egy smaragd varázsló és "nem kéne" annyi ÉP-je legyen az vicc. az is vicc hogy egy varázsló ne viseljen páncélt. tessék megnézni hogy mennyi védekezést ad egy kifejezetten varázslóknak szánt felszerelési tárgy (bár a főmágus látóköpenye kicsit mintha kilógna a sorból).

a támadáslistánkat figyelem rendszeresen és amikor látok egy betámadást 50 felet akkor az úgy néz ki hogy "olyan nincs hogy Graham Treefrog nem lő vari kritet". Graham Treefrog a rubin horda jeles képviselője és 1.6-1.8k vari kritekkel adakozik a rászorulóknak. és a támadása nem lehet valami magas (a szintjéhez képesz persze) mert közelharcban többnyire melléüt.
Dátum: 2009.07.03. 22:58:40
véleményem szerint egy állandó értéknek nincs tűréshatára, az állandó.
Dátum: 2009.07.03. 22:25:00
IQ+Tau+Védelem. valóban. de hiába kapja meg a smaragd a gyakorlótér bónuszát, az neki nem segít. legalábbis akkor biztosan nem ha főleg varázslatra gyúrt. a maxos gyakorlótér támadásbónusza négyszerese a maxos fókusz adta IQ bónusznak. ráadásul ahogy elnéztem a legtöbb játékost eddig, hordától függetlenül hibrid tulajdonságelosztást preferál.

a hiba nem a smaragd bónuszban van hanem az elégtelen támadás bónusz a felszerelésen. védekezést könnyű húzni, támadást már nem annyira, ráadásul mint már írtam, látható hogy a magasabb szintű felszerelések a varázslatot erőltetik. nem a smaragdot kell butítani hanem a felszerelésen kell változtatni.

persze én csak egy 43-as smaragd vagyok, rossz felszerelésben, átlagos "képességekkel", de aki odafigyel egy kicsit a játékra, olvassa a játék wiki oldalát (köszönet érte), az eléggé hamar észreveszi hogy a hiba nem a hordabónuszokban van.

a "szerepjátékos" témával kapcsolatban: ez nem szerepjáték. abból már rég kinőtte magát az ilyen stílusú játékkategória. jó dolog ha van még valaki aki tudja hogy mit is jelent az igazi "roleplay", de sajnos már nem igaz a legtöbb "RPG" névvel fémjelzett játékra. a PvP sem igaz erre a játékra, az igazi PvP-t az jelenti amikor 2 játékos küzd meg egymással úgy hogy egyik sincs hátrányban a másikhoz képest. a PvP arról szól hogy ki az ügyesebb, találékonyabb. ha itt leütsz valakit max távról az nem PvP, azt MMORPG berkekben random PK-nak hívják ("player killer", "player kill"), és aki randon PKzik azt álltalában noob-nak. igazi PvP-ben szinte hiányzik a random, ott a "skill" dönt. az igazi PvP játékok az FPS kategóriában vannak, nem az RPG-ben.
Dátum: 2009.07.03. 19:08:37
akkor a szaki parasztvakításnak tűnik. és igencsak felmerül bennem a kérdés hogy hogyan is befolyásolja a szerencse a vadászatot...
Dátum: 2009.07.03. 15:21:24
43 vagyok, maxolt spektrális, maxolt sajtolás, de csak 20-as csapda (ma este maxolom ha tudom). egy kör vadászat átlagosan 18-23k LE, és körönként 1-2 elfogott állat. van nagyon rossz köröm amikor 20k alatti a bevétel és nem kapok állatot, van hogy 25k+ és 2 állat, a vége elérheti a 30-35k LE-t. ha ezt beépítem 20+20-as építéssel akkor 90-105k. ha van mellé 57-es fúziód és prémiumod akkor naponta tudsz építeni 160-180k LE-t. ez nem kevés. másik: manakonstrukció. 3.6k VP durván 30k építésnek felel meg (ennyim van most nekem, most tuningolom a mágiámat hogy több legyen).

a szintjéhez képest magas TÖ-t indokolhatja a jó optimalizáció, erős szövetség akadémia 10-el, magas LE difi és maxolt LE szerzés.
Dátum: 2009.07.03. 09:37:26
a felszerelésnél én is látom a problémát, magasabb szinten a fegyverek a varázslást erőltetik.
Dátum: 2009.07.02. 18:45:29
az azonos hordába tartozó szövetség támadásának lehetőségére reagáltam.
Dátum: 2009.07.02. 18:16:57
Idézet: Darksol - 2009.07.02. 17:19:16
A szövetségi hordaváltás lehetősége, mint fejlesztés, avagy az azonos horda-béli ellen indítható háború nem szerepel a tervek között? Mostanában mintha semmit sem lehetne hallani ezekről, pedig anno többször felvetődtek, mint a portyázási paletta szélesítésének eszközei...
Eccer majd ennek nyitok egy szavazós topicot...

meg ne próbálják, tökre örülünk hogy a VM meg az SÖ smaragd.
Dátum: 2009.07.02. 15:18:48
Idézet: Eliteninja - 2009.07.02. 13:08:38
Akkor inkább ne ismerjenek el! De az, hogy 7 szinttel magasabb jön és nem csak engem lő szarrá a hülye varázslattal(amik mellesleg baromira elszálltak, ezen is változtatni kéne.....)hanem belelő 400at a dögömbe! És ebből jön 4-5 ilyen támadás és máris se nekem, se a lényemnek nincs ép-je. Oké, mit tudok csinálni? Vadászok...elfogy a csp és most? jön még egy majom és bumm. Azt meg senki ne mondja nekem a nagyob karik közül, hogy csak azért üt, mert nincs kit ütnie....

1-2 embernek magába kéne néznie odafent. ha már esélytelent támadnak akkor lehet azt vakító fénnyel is, és akkor nem 200:3k-ra nyernének hanem 200:1.5k-ra. szerintem még a topnak is jobb volna így mivel nem ütik el egymás elől az összes célpontot. egy áltagos 50 eleji játékost 2 60 körüli simán K.O.-z 1-1 támadással.
Dátum: 2009.07.01. 18:57:45
abba gondolj bele hogy milyen durván kiszúrsz velük, csak nyomatod őket TP-vel, tápolod őket, egyszercsak ott vannak 55-60-as szinten miattad és teljesen esélytelenek a többiekkel szemben Nephilát és Crimson-t különösen ajánlom, gyors, fájdalommentes, és bennük lehet bízni, nem támadok már random magas szintűt mert van hogy fennakadnak az IQ-mon és a védekezésemen.
Dátum: 2009.07.01. 18:17:46
epikus?
nincs annál rosszabb mint ha van 1.5-2k ÉPd és vadászni szeretnél. arra van ott a környéken Nephila vagy Crimson
Dátum: 2009.07.01. 17:24:00
vissza a parázs vita elejére: van már valami konkrét infó az irányított vadászattal kapcsolatban?
Dátum: 2009.07.01. 06:46:05
ez így ebben a formában biztosan elfogadhatatlan a játékvezetés részéről. a fejlesztés és a szerverek fenntartása pénzbe kerül. de ha összerabolsz 30 kiégett őskövet (minimális lopás szaki szökséges, nekem 5-ös, átlagosan 1-2 hetente jön össze a 30 kiégett) akkor egy 940 forintos SMS-ért lesz 60 ősköved, az elegendő 10 hétnyi prémiumra, szerintem ez eléggé alacsony ár. ez a játék is beletartozik a "free to play, pay to win" kategóriába, mint oly sok más böngészős játék vagy távolkeleti MMORPG. te játszhatsz ingyen, a fizető játékosok "fizetik" a tagságodat.
Dátum: 2009.07.01. 00:29:23
ezen én nem csodálkozom, furcsa is lenne ha nem így volna. az ellen vertem a nyálam hogy ne legyen több top exklúziv épület. ilyen a hatalom tornya és a 20 feletti gyaktér és védőfal. nem volna helyes ha meghatározó erejű szakik csak a topnak lennének elérhetőek.
Dátum: 2009.07.01. 00:13:12
a mi taktikánk háborúban az, hogy a beásott tagjaink kémkednek folyamatosan és a fórumba írják az ellenfél ÉP-jét, kiszámoljuk mikor bukkan ki valaki és egy ütőember azonnal odacsap. ha a kémgöbnek pontrendszere lenne, ugyanúgy mint a térkapunak, az ezt a taktikát erősen megborítaná.
Dátum: 2009.06.30. 23:10:37
engem is halálra irritálnak a HKK-s kérdések (én nem játszottam egyetlen korábbi beholder játékkal sem), de ott a wiki. viszont így beszólni egy rakat embernek eléggé gyerekes.
Dátum: 2009.06.30. 22:44:02
te elég tápos vagy a szinteden, én már kevésbé ezért kell az extra CSP hogy minél hamarabb felhúzzam a szakikat aztán TÖ ezerrel. abból az 50 CSP-ből amit kapok elpazarlok vagy 4-5-öt turbóváltásra meg sajtra mivel nincs maxos krono és sajt, az a köv tervem. illetve előbb kereskedelem aztán krit vari. mindenesetre óriási bónusz a napi +10 CSP és a gyorsabb regeneráció, ennyi pénzért meg szinte ingyen van. simán belefér abba az összegbe amit hajlandó vagyok egy klikkelgetős játékra költeni. és az a +CSP amit naponta kapsz az nem akkora játékgyorsító elem ha van visszafogott fejlődésed (jelenleg 43-as szinten vadászatonként 15 TP, az nem sok).