Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2011.04.13. 10:07:07
Azt okosan teszed. Mármint a küldi optimalizálást, mert pl. egy 1000 LE-s Küldi mondjuk 5. szinten felér 20 vadászattal. No de pl. 25.-en már 1 vadászattal sem ér fel. Ergo nagyon megéri rápörögni. ;-)

Kieg.:Specializáció (Varázsló-Közelharcos) - hmmm... Érdemes lenne már rámenned (a szinteden már sok többszörös bajnok bizonyította az erejét), habár marhanehéz döntés, hogy merre induljon el az ember. Mindkettőnek van előnye-hátránya... A távlati céljaid elég fontosak lesznek a döntésben (Epizés, Entizés, Küldipörgetés, Lélekszívás, VF/EH - AF, stb.).
Dátum: 2011.04.13. 09:51:03
Ez igaz, DE...
Ha IQ és Tau erős vagy, akkor feltétlen a Másodlagos Varázslat a jobb választás. Ha Támadás és Erő a fő profil (közelharc), akkor többet fogsz sebezni összességében a Másodlagos ütéssel.
Kieg.: A helyedben a Krit helyett a Másodlagost Tturbóznám a küldinél. ;-)
Dátum: 2011.04.13. 09:38:25
Ugyan MŰjáték, de ha találsz valakit, aki hajlandó "előpuhítani" az állatkáját (Epivel, Entivel, Portyával), akkor LÉNYEGESEN egyszerűbb-gyorsabb a küldi teljesítése. ;-)
Dátum: 2011.04.13. 09:01:11
Jöhet ide érdekes Külditeljesítmény is? Esetleg VÚ rekord?
Mer’ akkó egy picinyke „önfényezés” következik…
Hosszas kutatómunka után arra a megállapításra jutottam, hogy talán nem csak szubjektíve, de objektíve is megér egy bejegyzést ez a mai „esemény”:
100 teljesített Küldetés KÉSZ! ............... 36. szinten!

No megyek, oszt úszom egyet a boldogság tengerében, és kíváncsian várom a még korábbi 100 küldi elérésről szóló értesülést.
Sok sikert hozzá minden próbálkozónak. (Erre azért van esély, mert több ponton nem volt szerencsém.)

Köszönetnyilvánítás:
A Dark Dragon Team, a Fekete Kéz és az Italos őskövületek szövetségnek a rengeteg tapasztalatért, segítségért és támogatásért.
SenMor-nak és Zartha fénye-nek a „külsős” partnerfüggő Küldetésekben nyújtott segítségért.
Az inaktív játékostársaknak, hogy vannak, mert pl. az ÖSSZES döntetlenem velük lett meg.
A Beholder Kft.-nek, hogy fejlesztéseikkel lehetővé tették a 100 küldi méééég korábbi elérését, mint amiről a Fórumon valaha olvastam és a Császári tekercs őskőért való megvásárolhatóságáért, mert anélkül „csak” 41.-en lett volna meg. /Mondjuk tudtommal az is rekord lett volna, mert csak „elméletben” fejtegette Ezüstszél a 40.-en való teljesítést Császárival valahol előrébb./
Elnézést az önmutogatásért és köszönet a türelemért.

Kieg.: A Császárit NEM az 5 döntetlenre (amint azt írtam is) és NEM az 5 szintlépésre használtam fel, hanem a „fattyasra”. ;-)
Dátum: 2011.04.06. 11:21:21
Ja-ja. Úgy látom, hogy az ALAPesetekre jól súlyozott a szitu.
Lenne azé' egy átfogóbb kérdésem, ami nekem még egy hangyabokányit homályos:
Ha a kihívó veszít (bukott EP), akkor mi a helyzet a MÁSIK oldalon?
Gyanítom, hogy a sebkötöző rutinnal javított, elszenvedett sebzésen és manamínuszon kívül kap TP-t és LE-t a kihívott nyertes.
No de számít-e győzelemnek a végelszámolásnál? Extra Győzelem a kihívó EP-jéért? Vagy levonódik a kihívottól is, ha az nyer?
Tudom-tudom, nem szokás veszíteni, ha az ember okosan választ ellenfelet, no de ÉN kissé másképp öltöznék, "állatkodnék" az event alatt passzív helyzetben ha...
Szóval függ a taktikám a választól.
Dátum: 2011.04.06. 09:41:50
... és indul a kalkulátorok csatája!
Elemzek erőőőssen. Vajh hol bújik meg a különbség?
Dátum: 2011.04.06. 09:21:03
Forrás: Craslorg 439. hozzászólás - Tegnap, 11:26:48
Egyébként szerintem nincs.
Dátum: 2011.04.06. 06:53:35
LE/TP arány 55-ös EH-val (1 CSP és 1 PP): 89
LE/TP arány 55-ös VF-fel (1 CSP és 1 PP): 91
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel, térkifordító használatával (1 CSP és 1 PP): 147
LE/TP arány 55-ös VF-fel láthatatlanul (2 CSP és 1 PP): 132
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel láthatatlanul, térkifordító használatával (2 CSP és 1 PP): 187
LE/TP arány 55-ös VF-fel láthatatlanul, sztázisbuborékkal (2 CSP és 1 PP): 147
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel láthatatlanul, sztázisbuborékkal térkifordító használatával (2 CSP és 1 PP): 202

Hmmm... Tehát maxos Vadászszakikkal picivel jobban jön ki a VF-es (első 2 sor). Szomorú vagyok. Cras korábbi táblázataiból (1PP+1CSP típus) még más jött le. Igazságosabb lett volna szubjektíve, ha ez az event Miklós szavait felhasználva "NEM Vadászevent lenne". Ráadásul retttenetesen nagy az optimalizálók (Térkifordító) és MŰJÁTÉKot favorizálók (Kiskapuhuszárok - Láthatatlan, Bubi) LEhaszna. Márpedig ha nem a szélsőséges taktikákat támogatja az Eventrendszer, akkor EZ mi?
Jó-jó, értem én, nem lehet tökéletesen kisúlyozott Eventet készíteni. No meg kisebb eséllyel lesz toplistás a Láthatatlan vadász... Ráadásul "féloptimalizátorként" én is fel fogom használni majd az 1 szem Térkifordítómat. Nem is zargatom tovább vele magam. Inkább rákoncentrálok az eventre, mert az igenis jó hangulatúnak ígérkezik.
Mondjuk annyira sikerült felborítani az agyam, hogy DIREKTE kisesélyes csapatba toljam át majd magam Event közben és apróra aprítva az ellent (és tömeges támadásnak kitéve magam) úgy próbáljak rámenni a Kufárkedvezményt jelentő Toplistás helyre. Legalább biztosan nem lesz célponthiányom. ;-P
A kezdésig félig "agyhalott" állapotban (Erőforrásgyűjtés) tengődöm, hogy legyen valami picinyke esélyem a szerver 90%-ával szemben a terveimre.
Ki tudja... Lehet, hogy "megengedik" a nálam magasabb szintűek, hogy felkerüljek a Toplistára úgy, mint az e havi Alvariel Toplistán. :S
Kieg.: Don Quijote de la Mancha - Szimpi kezd lenni ez az eszement figura...
Dátum: 2011.04.05. 06:47:31
Megéri az. A NYEREMÉNY haszna miatt. Persze nem rövidtávon.
A kérdés inkább az, hogy szabad-e, érdemes-e korlátozni az Eventteljesítményt.
Kevesebb Eseménypont = korlátozott teljesítmény.
Az, hogy ki mennyire megy bele - teszi oda magát az eventnek, az függ az event hangulatától és hogy mennyi közvetlen, illetve hosszútávú hasznot remél a jelentkező a részvételtől. Ha valaki a rövidtávú haszonért erőlködik inkább (jó LE/TP), az a fentebb említett taktikákat követi (Térkifordító, Láthatatlan vadászat). Ha a JV kvázi büntetni szeretné az optimalizálást, akkor megteheti pl. azzal is, hogy a Térkifordítás csííípőőőbőőől felezi a szerzett eseménypontot (a Láthatatlan 0,5EP-vel együtt). Az eredmény az lesz, hogy aki optimalizál az nem fog túlzásba esni. Illetve eshet, DE nem tud kiemelkedő teljesítményt elérni a szimplán erőlködőkhöz képest Győzelemszámban. Viszont még mindig marad a JÓ LE/TP aránya.
Valamiféle valamit-valamiért elv kezd kibontakozni érzésem szerint.
Kieg.: Nem ide tartozik, de az AF-Térkifordító viszonyt is inkább ebbe az irányban tudnám jobban elképzelni, azaz ha AF-es vált az optimalizálás végett, akkor NE eltünjön adott AF képessége (adott képesség kvázi nem működik, amíg nincs azon a taktikán), hanem korlátozódjon más tekintetben. Pl. csökkenő AFP/TP bevétel. Persze lehet, hogy ez meg programozási gubancos... No de mint említettem ez nem ide tartozik...
Dátum: 2011.04.04. 16:37:47
Hmm... Ennek a Topicnak értelme? Semmi, ha vérprofi-mindentudó valaki. Én nem vagyok az, úgyhogy jöhet! ;-P
Egyébként KIZÁRT, hogy tökéletes egyensúly alakuljon ki a FŐ irányzatok és a számtalan altaktika között egy event során. EZ még a Játékban is lehetetlen feladatnak tűnik. Persze meg KELL próbálni, hogy ne legyen egysíkú-egytaktikás-egyenarcú egy idő után a Játék.
A legtöbb esetben inkább (ha elfogadható a kompromisszum) alkalmazkodom a folyton változó kihívásokhoz. Izgalmasabb, mint... Mindegy...
Persze ha valaki inkább a világot szeretné magához igazítani, annak sok sikert hozzá... ;-)
Kieg.: Itt a "KEDVENC TAKTIKÁMAT MÁN MEGEN NERFELIK" típusú hozzászólásokra gondoltam. EZ a világ (Játék) amúgy sem a fix - egysíkú életvitelről, helyzetekről híres. Az valami kertészkedős játékra lehet leginkább igaz, HA kivesszük a környezeti hatásokat. Olyan legyen a VÚ?
Upsz... Ez egy tipikus topicoff...
Dátum: 2011.04.01. 14:28:54
Azért jó volt kicsit "rózsaszín felhőben úszni"...
Ígérem, hogy meg fogom nehezíteni a dolgod az Alvariel Kihívásban ebben a hónapban.
Mégiscsak "pofátlanság" az előző havi 1. hely után megen felkerűnyi a dobogóra, nem gondolod?
Mé' gondónád... Én se zavartatnám magam, ha menne...
Dátum: 2011.04.01. 07:47:20

Sajnálom. Még akkor is, ha így ugrásszerűen megnőtt az esélyem az Alvariel bronzra Kihívásban 34. szintűként. Színes egyéniséget veszít a VÚ. Persze remélhetőleg visszatér.
No meg azt se feledjük, hogy Április 1. van. Ki tudja...
Dátum: 2011.03.28. 12:47:04
No, ha ma 14.00-kor sincs kiírva, akkor az 1% jött be...
Spec én jobban örültem volna egy "bolondok napi" Bajnokinak, de sebaj. :S ;-)
Dátum: 2011.03.25. 16:24:35
Te tudod...
Pedig ez a kettősség a lényeg. Vadász a legritkább esetben van kihegyezve portyára - Portyás a legritkább esetben van kihegyezve vadászatra. Ettől egalizálódik a dolog. TERMÉSZETESEN a Térkifordítós optimalizálás előny ÉS vannak azért jópáran, akik nem hanyagolták el a másik irányzat szakijait sem. Valamint NAGYON speciális karinak kell lenned ahhoz, hogy közepes, vagy hosszútávon ne térüljön meg a választható nyeremény a per pillanatnyi LE bukta ellenére, hogy aztán átforduljon tápba. ;-)
Dátum: 2011.03.24. 13:24:48
Huhh... Inkább a közelébe sem megyek. Még a végén eltántorítana az eventtől.
Inkább máson töröm a fejem... Landragór óta kotlok az 1szem talált Térkiforgatómon, de még nem fialt meg.
Mi lenne, ha...
Ej, beszép ez a soktényezős Játék. Az újrakezdésem óta vagy 5x változtattam stratégiát a fejlesztésemben, játékstílusomban a lépésről lépésre bejövő szakik, a TP/LE arány folyamatos elemzése - a megfelelő portyaellenfelek fogyása, és az Eventek miatt. Oszt még csak 34. szintű vagyok.
Collateral idézet: "Ji csing, alkalmazkodás...".
I love this Game. Mit nekem a kosárlabda...
Dátum: 2011.03.24. 11:39:55
Igen. 300 CSP-t egyben toltam és osztottam szoroztam. 115-re jött ki, de mivel erősen TK-ztam mellette (30. szintű TK - még egy picit rosszabb az átlaga, mintha maxos lenne ha jól becsültem) és nincs 12 kvízmedálom, valamint HT bónusz sincs még a közelben sem, ezért 120 körülire becsülöm a maxot.
Dátum: 2011.03.24. 11:22:19
Ha minden maxolva van ami egy maxos vadászathoz kell + maxVF, akkor erősen 120LE/1TP-hez közelít a vadászat szinttől függetlenül egy nem olyan régi elemzésem szerint.
Kieg.: de ehhez már a Kvíz +10%-a és a medálok is erősen kellenek BUBI NÉLKÜL számolva.
Dátum: 2011.03.24. 11:18:52
TUTTI, hogy beleszámol a LEdiff-be. Akkor ennek megfelelően taktikázom a küldijeimmel. Köszönet a válaszért.
LE/TP. Hmmm... POCSÉK! (VF) Sebaj!
A nyereményért hosszútávon megéri.
Az Event várható hangulata miatt NEKEM nagyon-nagyon megéri.
Jól be tudom illeszteni a külditerveimbe az Eventet ami NEKEM per pillanat elsődleges (mééég nem pörgethetek).
Ennyit szívesen rongyolok a karimon mindezekért.
Dátum: 2011.03.24. 09:34:26
EZ is átgondolásra érdemes, pozitív kezdeményezés.
Dátum: 2011.03.24. 07:50:29
No...
Mán megen félrehord a topic.
NEM az a FŐ probléma a Bubival, hogy a használói kevesebb kavicsot használnak. Ez csak "melléktermék". E miatt főjön a Behó feje. Matekozzanak rajta ők.
NEM az a gond, hogy erős fejlesztő táp. Ettől még maradhat több okból is.

Olyan érzésem van a Bubi jelenlegi működése mellett, mintha egy középiskolában a következő párbeszéd zajlana le:
- Hátte meg mé' mászkász hátrafelé mán 1 hete?
- Te ostoba. Nem hallottad, hogy aki így tesz és befizet egy jelentéktelen összeget állambácsinak, azt minden gond nélkül felveszik az Egyetemre, de ott sem kell tanulnia. Automatice diplomát kap, csak 2 évvel tovább kell buliznia. Utána kinevezik Miniszternek és többé nincs is gondja a jövőéve', me' ott se kő semmit csinányi.

Vagy:

- Béla. Nem lesz nekünk bajunk abból, hogy a sarki italautomata hibás működése miatt ingyen szedjük ki a Colát?
- Hülye vagy. Ahogy a környéket ismerem legfeljebb az fordulhat elő, hogy a szomszéd kerületekben is követelni fogják az ingyen automatát, hogy ne kelljen idáig gyalogolniuk és amilyennek ismerem a tulaját le is cseréli náluk is hibásra.

Vagy:

- Hogy kerül a kezedbe az a jégkrém kisfiam?
- A hűtőbe’ tanátam.
- No de ebéd előtt jégrémezni? Tönkre fog menni a fogad, nem fogsz tudni rendesen ebédelni, a testvéred is hisztizni fog ha meglátja…
- E’nekem jóóó. A többi nem érdeköl.
- Hát legyen, de cserébe állj fél lábon 10 percig.
- OKKÉÉÉ! :-P

Elindult pár kezdeményezés anno. Az egyre jobban szétnyíló mezőnyt kissé össze kellene rázni. Ebben NEM segít a Bubi jelen formájában, mert az inkább ERŐSÍTI ezt a folyamatot.
A Láthatatlanságot NEM erre találták ki. Az eredeti funkcióját alig tölti már be a jelentős erőkülönbségek miatt. A jelenlegi formában MÉG különösebben működik, mert PONT azok használják előszeretettel, akiknek marhára nem lenne szükségük rá, mert vannak annyira erősek, hogy egyébként sem okoz gondot megvédeni magukat.
A Gy/V rontás egy IDIÓTA/TERMÉSZETELLENES, de egyenes következménye a jelen folyamatoknak.

A nyitótopicban széééép idegen szóval jellemzett, magyarul "átgondolatlan-kiegyensúlyozatlan" játékelem került be anno.
Ezzel többen éltek. EZ nem probléma. Ügyesek voltak. Meglátták a lehetőséget és éltek is vele.
Node...
1. A bubi elfogadott és kvázi önműködő tápcsomagot jelent.
2. Bekerülése ebben a formában minden eddigi kezdeményezést kukába dob és a játék jövőjét veszélyezteti HOSSZÚTÁVON! Aki ezt nem látja, az csak a saját érdekeit hajkurássza. Ez természetes dolog, de itt NAGYON nem egyénekről van szó, hanem az ÖSSZKÉPRŐL.
3. A Bubi KIVÁLÓ eszköz LEHETNE a lemaradtak felzárkóztatására, ha erre hajlandók időt/pénzt áldozni, de nem a jelenlegi formájában. MOST csak tovább borogatja az erőviszonyokat.
4. Mivel jóval erősebb, mint bármely más taktika (legalábbis V3-on), ezért természetes folyamatként szép lassan szinte MINDENKI erre fog ráállni és akkor el fog veszni a Játék fő erőssége, a sokszínűség, a testhezálló lehetőségek sokfélesége.
5. Ha már fizetett érte valaki, akkor kapjon is valamit.

Mit kellene tenni? Fura, hogy alig ötletelnek az emberek... Pedig számtalan megoldás lehet. Persze MINDEN igényt kielégítő nem. Az illúzió. Olyan az életben nem volt még SEMMIVEL kapcsolatban.

A javaslatom LÉNYEGE újra:
Legyen bubi a jelenlegi formájában, mert sokat segíthet a még nem törölt játékosok megtartásában, DE egy bizonyos fejlettségi szint fölött már LEGFELJEBB +1-2% Sajtolást jelentsen, ha már fizettek érte olyanok is, akik Életformának választották ezt a technikát, hajlandóak voltak „hátrafelé” menni érte.

Azért elgondolkodtató, hogy ennyi előnyért vajon így döntöttek volna-e? Mindenesetre elvenni csak úgy szabad belőle (ha már ennyire beépült a rendszerbe), hogy maradjon is valamennyi.