Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Dátum: 2012.07.27. 21:25:37
Mi KITT elődjének a neve?
KARR
Nincs elődje
RATT
RARR


Spec.
Dátum: 2012.07.01. 14:32:05
Néhány épület leírására ráférne némi frissítés. Konkrétan:

Védőfal
Ha portyázás során támad valaki, bónuszt kapsz védekezésedre, ez háromszorosa a védőfal szintjének. A védőfal maximális szintjét 20. szinten éri el, ekkor +60 védekezést ad.


Javaslat:

Ha portyázás során támad valaki, bónuszt kapsz védekezésedre, ez háromszorosa a védőfal szintjének. A védőfal maximális szintje kezdetben a 20., ekkor +60 védekezést ad. Építészeti tudásotok bővítése azonban további fejlesztést tehet elérhetővé.


Gyakorlótér
A társaiddal való gyakorlás járatosabbá tesz a más végzeturak elleni harcban. Ha portyázás során támadsz valakit, bónuszt kapsz támadásodra, ennek mértéke a gyakorlótér szintje szorozva hárommal. A legmagasabb elérhető szint 20, ekkor +60 támadást kapsz.


Javaslat:

A társaiddal való gyakorlás járatosabbá tesz a más végzeturak elleni harcban. Ha portyázás során támadsz valakit, bónuszt kapsz támadásodra, ennek mértéke a gyakorlótér szintje szorozva hárommal. Kezdetben a legmagasabb elérhető szint 20, ekkor +60 támadást kapsz. Építészeti tudásotok bővítése azonban további fejlesztést tehet elérhetővé.


Kastély:
Minden szintje 1%-kal növeli a vadászatért kapott AF pontok mennyiségét, ha nem vagy láthatatlan (60. szinttől). A kastély maximálisan 25. szintig építhető.


Javaslat:

Minden szintje 1%-kal növeli a vadászatért kapott AF pontok mennyiségét, ha nem vagy láthatatlan (60. szinttől). A kastély maximálisan 25. szintig építhető lélekenergiából. Szövetségi küldetésiek teljesítésével a maximális elérhető szint 150.


Illetve a Nekrofun fókusz leírásában van egy kis nyelvtani baki:

Nekrofun fókusz
A nekrofun fókusz tovább növeli a VP regenerációd hatékonyságát. A mágustoronyhoz hasonlóan, minden szintje tovább csökkenti az időt, ami ahhoz szükséges, hogy a manád maximumba töltődjön, de emellett szintenként ad +1 IQ-t is. Maximális szintje 50, de a 15 fölötti szinte a mágiát növelik (szintenként 1-gyel), a manaregenerációt és az IQ-t nem.


Át kellene írni a kiemelt részt erre: 15 fölötti szintjei
Dátum: 2012.02.27. 20:03:13
Hány ujja volt Yodának egy kezén?
4
5
3
2


A következő mi lesz? Hány szőrszál van egy wookie pofáján?
Dátum: 2011.12.24. 23:43:41
Karácsony egyszavakban:
Huszonnegyedike, kénefa, ráérmég, nemérrá, majdholnap, elválok, veszekfát, azjólesz, hogynézmárki, jakérem, akkorazt, mennyilesz, ennyitegyfáért, legyenöt, legyenötfél, legyenhat, jóleszazelső. Megyünknagyihoz, nemakarok, jönjézuska, minimaxkell, nagyimesél, minimaxkell, mosthagydabba, hozdamackót, eléghárom, csókilonka, köszönjszépen, ilonkáéknakis, mér'nemköszöntél, nem...b...ajhabüdös, szálljbe, szálljki, ittanagyi, minimaxkell, hozjézuska. Hozdfelafát, holatalp, teraktadel, neménraktam, deteraktad, ottszok'lenni, deottnincs, merteraktadel, utlálomakarácsonyt, elválok, megvanatalp, ugyeteraktadel, eltörtbazmeg, menjteszkóba, félnégybazmeg. Holafűrész, szomszédnál, holaflex, szomszédnál, holaszomszéd, zalában, kurvaanyját, aztlátogatja, francbaafával, kellafa, utlálomakarácsonyt, faragomkéssel, deneazzal, deazéles, kenyérvágó, eszünkzsemlét, hozzáltapaszt, úristen, azmégvárhat, bentvannézdmeg, ferde, ésmost, jobbradől, ésmost, mégmindig, ésmost, derondafa, anyád, anyámathagyjukki, teddleakést. Holadíszek, fentiszekrény, nincsottsemmi, másikszekrény, égőjó, tavalyvettem, nemégbazmeg, pótizzó, azsemég, francbaazégővel, kellazégő, kontaktosvagymi, tedleakést, leszgyertya, leégaház, nemkellfűteni, szaloncukor, ötkilóvan, fasznakannyi, gyereknekkell, gömbdísz, szalmadísz, alufóliábandió, csengettyű, nincsencsúcsdísz, húzdráangyalt, fenyőttojik. Csomagoljál, tökpazarlás, akkorfőzzél, főzökpacalt, éntöbbetsemmitnemcsináloknektek, csomagolok, holacellux, papíroknál, holapapír, díszeknél, nincskarácsonyos, nebaszki, vanboldogszülinapot, nebaszki, ráíromjézuska. Gyertekenni, minimaxkell, gyertekenni, mindjárt, gyertekenni, mindjárt, éntöbbetsemmitnemcsináloknektek, nemszeretemahalat, pedigfinom, minimaxkell, nemjönjézuska, szeretemahalat, elsóztad, mosthagydabba. Teddfellemezt, minimaxkell, szentestenem, kiskarácsony, nagykarácsony, pásztorok, namitkaptál, nemlegó, nesirjál, legókell, fakocka, le-he-góó-kell, apaisezzel, nemeztkértem, nincsnemez, mondtamlegót, kurvadrága, neagyerekelőtt, nehisztizzél, feldőltafa, kurvaélet, égazégő, mondtamkontaktos, deszépnyakkendő, úgysehordod, akkorisszép, jóalánc, nemkellettvolna, pénznemszámít, ésalegó, kapszanyádtól, nesírjprücsök, szeretlek, énistéged.
OK, a LE bukás CSP helyett egyszerűen rossz ötlet. Nagyon. Az is beeszi időnként, aki nem használja a taktikát és sokkal drasztikusabb levonás, mint a CSP a játékosok túlnyomó többségének. Az elenyésuő kisebbség meg kb. röhöghet a markába. Inkább az entitást tessék erősíteni:

1) Automatikusan az entitás varázsol először.
2) Ha 15% alá üt a dög, a regenerációja megnő.
Én láthatatlan vadász vagyok, szökőévente egyszer portyázok, a PP kihívásra megy el úgy, ahogy van. Egyszerűen csak nem sietek. Nem kerülök semmilyen hátrányba azzal, ha lassabban haladok előre, mint azok, akik mindent őskőből gyorsítanak, nem mennek 15% alá az entitásnál, stb. Legalábbis, amíg a Le/TP arány rendben van, amire meg figyelek. Az hogy az emberek többsége elfejlődik mellettem, különösebben nem érdekel. Ezért mondom, hogy a CSP-t letojom. Elköltöttem pártucatot térkapura és entitásra? Nagy ügy, majd termelődik.
Nagyon is jól működik: engem a jelenlegi entitásom, két-három csatából kiüt. Na, ezután én még ott helyben rá szoktam verni ugyanennyi csatát, és ha csak az egyiknél is én találok először, már nyertem vele. És általában többször jövök én előbb, mint az entitás. ha meg türelmes vagyok és ismételten megvárom míg kimászok a 15% alól, akkor pár óra alatt le lehet darálni az életének a jó részét ingyen. Igaz, hogy CSP-t bukok, de azt ki nem tojja le? Könnyen jött, könnyen megy, én meg ráérek. Pont ezért nem is szoktam megvárni míg újra és újra 15% fölé érek, mert minek, szintenként egy entitást le tudok csapkodni anélkül, hogy a képernyő előtt malmoznék. De így is a sebzésem kb. 40-50 százaléka ilyen 16%-ról beütök kategóriába esik.

A megoldás az entitás szerencséjének a növelése lehetne, vagy megadni neki varázslatban az első ütés abszolút jogát. Az entitás folyamatos (epikus-szerű) regenjét túlzásnak tartom, ahogy azt is, hogy ne számítson a bevitt sebzésem, ha 15% alá megyek. Esetleg az reális lenne, ha megerősödne a regenje, ha kiüt (mondjuk dupla annyi életet töltene vissza, mint normálisan).

A ne lehessen nagyobb entitást kiütni, mint a szövetségi epikus megoldást megint nem tartom szerencsésnek Idővel ez azt éri el, hogy a kisebb szövetségek még jobban kihalnak és minden erősebb játékos rákényszerül valamelyik top szövetségbe belépni. Az ilyenfajta centralizáció szerintem nem elősegítendő. Persze, lehet mondani, hogy ha a 160 kincstáblától jönne ez be, akkor ez alig néhány embert érint az összes világon, de erre tudom azt mondani, hogy most még. Viszont az is jogos, hogy az AL egyedül dolgozik azért, hogy mindenki más entitásból elérje, ami kell, akár anélkül, hogy az epikust akárcsak megkarcolnák.

Szóval mindkét vitázó félnek az érvelésében van igazság, de az még soha nem oldott meg érdemben semmit, hogy habzó szájjal egymás torkának estek emberek. Szóval jó lenne az egymás pocskondiázását befejezni végre, mert egyrészt marhára unalmas, másrészt nem vezet sehova.
Arról nem is szólva, hogy ez a "vita" valahol másfél oldallal ezelőtt megszűnt konstruktív lenni bármilyen szinten is, illetve lassan már vitának is bajosan nevezhető. Ennél hasznosabb volt a "Mikor tanulnak olvasni a kisiskolások?" téma is...
Dátum: 2011.12.02. 17:06:53
Idézet: LanMaffia - 2011.12.01. 12:09:11
Építési toplista jutalma az volt

Na álljunk meg egy pillanatra, az építési top10 mellé végzet medál jár? Ez teljesen biztos? Mert ha igen, akkor itt valami bugzik, én a top1-es építéssel sem kaptam ilyet...

szerk.: És tényleg, most néztem meg az év eleji topikot.
Mi a helyzet Prisma? Savanyú a szőlő, hoogy nem a top1 szövetségben vagy? Mert a kommentjeidből más nem nagyon jön le így külsősként.
És azt te honnan tudod, hogy ez nem egy script műve, hanem kettőé?
Olyan nincs, hogy minden hónapban, tartalékkal való indulás nélkül vidd a prímet. Előbb-utóbb akkor is lesz egy medálom. És lássuk be: maximum a kihívásban és a kalandoknál van keresnivalóm a kategóriák közül. Kalandoknál is maximum akkor, ha a szükséges AF képességek megvannak. Az meg odébb van egyelőre, szóval előtte még a kihívásos részlegen kell, hogy megverjelek. És előbb-utóbb összejön, ha törik, ha szakad.
Hát nem. Mindegy, a minden plecsni begyűjtésében az ezüst is benne van. Aranyra majd vagy jövő hónapban, vagy három hónap múlva megyek, amikor nem indulsz tartalékkal, mert az előző hónapban a PP jó részét felélted.
Idézet: Warfoki - 2010.05.08. 18:46:36
Messze vagyok a toptól, mint Makó Jeruzsálemtől, szóval triviálisabb céljaim vannak.

Rövidtávon:
- csapdaészlelés, mászás és zárnyitás 25-re
- kronokompenzáció maxolni
- 20 állat befogós és döntetlenezős küldin átszenvedni magam

Hosszútávon:
- krtitkus varázslat és ütés, kivégzés, transzcendentális projekció, vastag bőr, intelligens kedvenc, hordázás, mágikus regeneráció, epikus spec és végül az ultraspec kitolása (hajaj, ezzel elleszek egy darabig )
- TÖ feltolása a következőre:
Erő: 125
Támadás: 125
Védekezés: 200
Egészség: 75
IQ: 175
Mágia: 100
Taumaturgia:175

Álom, álom, szép álom:
- eljutni az ismételhető küldetésig
- szerezni egy tápos relikviát az AH-ban
- egyszer bajnokit nyerni

Jelenlegi szintem: 34


Há' e' se' ma vót... Ebből egy maradt, a tápos cucc szerzése az AH-ból.
Mostani célok:
- mindenféle szerezhető plecsniből szerezni egyet (hosszú) (Xenós építés megvan, Alveriel arany meg meglesz, hacsak Tulok bátyó nem tartogat párszáz PP-t a pincében )
- piros bajnokit nyerni (közép)
- egyszer eljutni egy VU találkozóra (franc se tudja milyen távú)
- entitásból kiütni a szürkét (rövid)
- befejezni az összes rendes küldetést (közép) (egy van vissza)
Dátum: 2011.11.20. 15:52:52
Hogyan nevezzük a katanát magyarul?
japán étel
pajzs
japán kard
japán öltözék

Rossz megfogalmazás. A katana egy kardtípus, nem nevezünk minden japán kardot katanának. Illetve a katana akkor is katana, ha nem japánban készült.

Melyik híres író halt meg úgy, hogy galambetetés közben kiesett egy kórház ablakán?
Émile Zola
Bohumil Hrabal
Guy de Maupassant
Ernest Hamingway

Speciális némileg.
Dátum: 2011.11.19. 09:06:09
Egyrészt igazad van, másrészt nincs. Magától a tömegtől független a dolog (ledobsz egy ugyanakkora fagolyót és ólomgolyót, ugyanakkor érik el a talajt). Másrészt viszont a madártollnál a jóval kisebb tömeg jóval nagyobb felületen oszlik el, ezért ugye nem egyszerűen leesik, hanem "vitorlázik", így valóban a kalapács ér le előbb.
Dátum: 2011.11.15. 15:44:31
Mejik fém nem az alpakka alapanyaga?
ezüst
réz
nikkel
cink

Helyesírás.

Milyen fürdő található meg Mátraderecskén a mofettában?
Szén-monoxid gázfürdő
Nitrogén-dioxid gázfürdő
Kén-dioxid gázfürdő
Szén-dioxid gázfürdő

A hol a miben?
Dátum: 2011.11.15. 03:41:37
Egy egyszerű felvetés: nem lehetne a xenós építést is úgy megoldani, mint a landaragórosat? Konkrétan arra gondolok, hogy be lehessen írni, hogy hány LE-t szánok építésre (nyilván a minimum alatt ne fogadja el a rendszer). Ha nagyobb tételt akarok benyomni (pl. most én 1,4 millát), akkor szétesik az egerem középső gombja és befagy a Firefox is, mire elég új ablakot megnyitok hozzá. Plusz nappali csúcsidőben a szerver is gondolom örül az ilyen egyszerre 2-300-as laplekérésemnek.
Dátum: 2011.10.15. 08:33:22
Miért libabőrös az ember ?
Mert a hörgőd begyullad
Mert kék az ég
Mert az izmok össze húzódnak
Nem is libabőrös az ember

Helyesírás, tagadás, debil válaszok...
Dátum: 2011.10.14. 08:52:23
Bírom, amikor átmegy a dolog alap nélküli vagdalkozásba. Morzkod építőkarakter . Abból szerverszinten a legjobb, de bajnokija nem ebben az évtizedben lesz ezzel a karakterrel. FYI (V3 stat):
Szint: 125
Tulajdonságösszeg: 1757
Szakértelemösszeg: 1328

Ettől függetlenül egyet nem értek vele a témában, de ne egymás személyét, hanem érveit tessék támadni, köszöntem.

A magam részéről az egész új fejlesztésnek így nem látom értelmét. Egyrészt minimális változtatás van a mostani bajnokihoz képest az újban, ergo ugyanazok esélyesek megnyerni ezt is (maximum - ha van ilyen - egy örök második, egészséggel nagyon elszállt karakternek fog jelentős különbséget hozni). Erre lehet mondani, hogy de nem, mert a sok negatívum majd kiüti a mostani nagy bajnokokat. Ami meg totálisan rossz megközelítés. Egy bajnoki viadalnak pont az a lényege, hogy bajnokot válasszon, eldöntse ki a legjobb az adott kategóriában. Nem az, hogy minél több embernek legyen bajnokija. Bakker, így - tekintetbe véve a magasabb szinten játszók számát és a kategórialépéshez szükséges időt - 60-70+ szinteken (V3 tekintetében) záros határidőn belül minden nem kizárólag farmnak létező karakternek lesz bajnokija gyakorlatilag. Ezt szupernerfelést így nagyon nem tartom jó ötletnek. Az meg, hogy a levonás összeadódik, a bónusz meg nem még a vicc kategóriába is túl szánalmas. Ha ennyire szeretnék a fejlesztők, hogy ne legyenek ott mindig minden versenyen a mostani többszörös bajnokok, akkor inkább hó elején tegyék választhatóvá, hogy az adott hónapban piros vagy kék bajnokin akar-e indulni a játékos.

Mondom ezt úgy, hogy 1) egy nyamvadt bajnokim sincs még, 2) a legutóbb is egy öt bajnokival rendelkező karaktertől kaptam ki. ergo nem a saját "területemet" védem.