Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal utolso vérig...
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
241. hozzászólás - 2011.10.14. 07:03:25
Lehet vitatkozni "büntetőkről", "nerfekről", de én inkább ötletelek más téren, mert ezt érzem járhatóbb útnak.

ŐRÜLT ÖTLET(?)

Bajnoki variáció ötletvázlat

1. Kategóriák:
A nevezők TÖ szerint kerülnek csoportokba (pl. 50-250 ugrásokkal attól függően, hogy alacsony, közepes vagy magas a TÖ összeg).

2. Felszerelés:
1. szintű fegyver, pajzs, vért és 3. szintű varázslat.
Relikviák, gyűrűk és nyakláncok nem érvényesülnek. (szintkülönbség probléma csökkentése miatt)

3. Életerő:
Egészség tulajdonságból és az induló szintjétől független szorzóval számolódik. (szintkülönbség probléma csökkentése miatt)

4. Állatok:
X szintűre redukálódnak egységesen, így kiüthetők lehetnek 1 mérkőzés közben ha a vonatkozó szakértelmeket hatékonyan tudja valaki használni. Az állatfelszerelések nem érvényesülnek. A következő menetre felgyógyul minden állat.

5. Lefolyás:
Az BVUV-s szabályok szerint.

6. Szövetségi épületek:
Nem érvényesülnek.

7. Egyéb hatások:
Bajnoki övek nem vagy csak minimális hatással vannak a mérkőzésekre.

Jól látjátok. Ez a típusú Bajnoki Szakértelem centrikus és a TÖ kő-papír-olló elv alapján méretik meg.
Előnye továbbá az, hogy nem jellemző a lyukas, célponthiányos kategória.
EZ valóban különböző lenne az eddigi bajnokitól és SOKKAL színesebb, új arcokat 1 kategóriába összehozó rendszer lenne.
Talán jobban is méri egy karakter erejét, ha (szinte) semmi szerepe nincs a szintjének a megmérettetésben. (a szinttől azért függ pár dolog még, de ez már csak minimális hatással van a küzdelmekre)
Hogy azok nyernének akik eddig is? Biztos ez?

Vélemények?

Kieg.: Morzkod-tól átvéve - a TÖ-ből levonandó a Mágia tulajdonság kategóriába sorolásnál. A küzdelem szintfüggő módosítói egalizálódnak kategóriákon belül. (THX)
A hozzászólást McMad módosította 2011.10.14. 08:26:41-kor
Pontszám: 5.96
kedvencBartosgabiFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
242. hozzászólás - 2011.10.14. 07:20:39
Az 1. és 6. pontot jó ötletnek,kivitelezhetőnek találom.
A többi túl bonyolult és irreállis.
V5-Yar Afzal
V1-Yar Afzal
Pontszám: 7.06
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
243. hozzászólás - 2011.10.14. 07:22:32
1. Kitaláltak egy új/más rendszerű bajnokit, hogy ne mindig ugyanazok nyerjenek.
2. Még nincs semmi, de már megy a rinya, hogy mekkora hátrány éri az eddigi bajnokokat. Ku***ra nem éri őket semmilyen hátrány!
3. Nem kötelező elindulni rajt - nem kötelező játszani sem.
4. Aki csak ezért akarja abbahagyni, az nem normális.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.66
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
244. hozzászólás - 2011.10.14. 07:35:15 (Válasz McMad #241 hozzászólására.)
1-es pont bukta. Mindenki a környezetéhez képest akar erős lenni, nem a 30 szinttel előrébb tartóval akar versenyezni, aki a saját szintjén gyenge, de puszta LE-többletből már neki is akkora az ereje, IQ-ja, tauja, stb...

Egyébként szerintem fölösleges ide most világmegváltó ötleteket írni. Lora leírta a menetét, ennek a finomhangolására van maximum lehetőség, hiszen ennek a programozása már elkezdődött. A finomhangoláson belül meg a bajnoki medálok pozitív-negatív hatásainak a változtatása miatt megy a lobbi, mással, rendszerrel, stb nem érdemes foglalkozni, az egy jóval távolabbi dolog, hogy akár fél évente lehet egy olimpia szerű valami, amiben sokféle kategória van a pusztakezes harctól a varázspárbajon keresztül a legnagyobb sebzésekig, stb...
Pontszám: 7.23
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
245. hozzászólás - 2011.10.14. 07:39:17 (Válasz Aurri #239 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.10.13. 23:47:31
Kócos ez itt nem a taktikákról szól. Számokról. Akik a "nagy" döntéseket hozzák fent azokat jellemzően nem érdekli az egyén nyomora. 224-é viszont már igen. (legalábbis ez így szokott/kellene működjön)
Vond le a helyes logikus következtetést a mondamdómból (hogy idézzelek), ha már az szerinted logikus, igazságos és egyenlő, hogy 224-nek kellene 1-2-3 taktikáját követni és nem viszont.


Nem igazan vagom, hogy kik azok, akik fentrol nagy donteseket hoznak, beavatnal?
Mi ertunk az egyen nyomora alatt? Azt, hogy nem fog tudni csak csak evi 9 bajnokit nyerni 12 helyett? Varj elmorzsolok egy konycseppet a szemem sarkaban, tenyleg megerintenek ezek az emberi sorsok.

A helyzet az, hogy akik itt megszolaltak (minimum) 90%-ben bajnokok, nagyreszt sokszoros bajnokok. Semmi mast nem tesznek, mint vedik a sajat territoriumukat. (Tisztelet a ritka kivételnek.) Természetes dolog ez, de nem szabad bedőlni neki játékfejlesztői oldalról. Én kivülállóként vizsgálom a kérdéskört tekintve, hogy bár az elmúlt bajnokin döntőbe jutottam az ott kialakult 3:23313-as sebzésarány jól mutatja, hogy én soha semmilyen rendszerben nem leszek bajnok ahol minimálisan egy ellenfelem lesz, és az nem a saját klónom.

Kivülállóként pedig ha a játék jövőjét veszem figyelembe egyértelműen támogatnom kell ezt a fejlesztést. Talán annyival megfejelve, hogy Birka (Ariel) javaslata, miszerint nevezhessen magasabb kategóriába inkább az aki a a máluszok miatt esélytelen lenne egy adott kategóriában még jobb lenne a jelenlegi rendszernél.
Aztán arról lehet vitatkozni, hogy a top szinteken ez alkalmazható legyen-e vagy sem, és ha igen hogyan.
Illetve nyilván mindenen lehet, de az eddig felsorolt érvekkel - márpedig én az új bajnokit is meg akarom nyerni, hátrány nélkül akarok indulni, több bónuszt akarok -, engem nyilván nem fogtok meggyőzni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.79
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
246. hozzászólás - 2011.10.14. 07:50:58 (Válasz Morzkod #245 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.10.14. 07:39:17
Én kivülállóként vizsgálom a kérdéskört

VS

tekintve, hogy bár az elmúlt bajnokin döntőbe jutottam az ott kialakult 3:23313-as sebzésarány jól mutatja, hogy én soha semmilyen rendszerben nem leszek bajnok

Magyarul nem kívülálló vagy, hanem nagyon is érintett, mert eddig nem jutott neked bajnoki, és nyilván minden olyan változtatás jó neked, ami minél több embernek osztogat medált. Kifejezetten arcátlanság a kívülállósággal takarózni, amely csak azt akarja elfedni, hogy irigy vagy. Ne haragudj, de ez a szánalmas, rossz vesztesek hozzáállása.

Még egyszer leírom: nem az a baj, hogy könyöradományként kiosztanak egy csomó medált arra érdemteleneknek, mert rendben, kapjanak plusz egy tulajdonságot. De az nem ugyanaz a teljesítmény, tehát legyen megkülönböztetve az igazi bajnokitól! Akár lehetne az igazi bajnoki medál olyan, ami nem ad semmit, de ne lehessen már megkapni a semmiért!

Ez az egész egyébként tipikusan magyar sztori. Aki elér valamit, azt húzzuk vissza, plusz a szokásos minden kell ingyen, mert az jár, de tenni ne kelljen érte.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.24
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
247. hozzászólás - 2011.10.14. 07:52:26 (Válasz McMad #241 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2011.10.14. 07:03:25
Vélemények?


Mi az a BVUV?
Ha jól vágom (Biri majd megmondja) a varázslat %-os bónuszt ad, az erő meg fixet, ezért első (harmadik) szintű tárgyakkal harcolva eléggé eltolódna közelharc irányba a csata.
Ezen kívül jó sok helyen van benne még a képletekben a szint (pl. erőbónusz, támadás).
A TÖ-ből a mágiát levonnám.
Azonos TÖ mellett jellemzően a magas szintűeknek magasabb lesz a harci szakértelme.
Ezektől eltekintve érdekes lehet.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.31
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
248. hozzászólás - 2011.10.14. 07:57:19 (Válasz Craslorg #244 hozzászólására.)
Többé-kevésbé egyetértek.
A javasolt rendszeremben NEM a szintkörnyezet méretik meg (igaz, de arra ott a sima bajnoki), hanem a TÖ felépítési hatékonyság és a Szakértelemháttér.
Talán erre is kíváncsi valaki, valakit érdekel az ereje egy ilyen környezetben is. Ennyi.
Nekem a jelenleg élő BVUV szabályrendszer is elfogadható, sőőőt kifejezetten tetszik. Jobban, mint a "sima" bajnoki (még az övbüntetésekkel együtt is).
Kieg.: Ez csupán egy ötlet, aminek (szerintem) ez a legjobb helye, mert ábszolúte a BVUV-re épül. Csak kissé tovább mentem...
A hozzászólást McMad módosította 2011.10.14. 08:12:28-kor
Pontszám: 6.24
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
249. hozzászólás - 2011.10.14. 07:57:39 (Válasz Prisma #246 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.10.14. 07:50:58
Idézet: Morzkod - 2011.10.14. 07:39:17
Én kivülállóként vizsgálom a kérdéskört

VS

tekintve, hogy bár az elmúlt bajnokin döntőbe jutottam az ott kialakult 3:23313-as sebzésarány jól mutatja, hogy én soha semmilyen rendszerben nem leszek bajnok

Magyarul nem kívülálló vagy, hanem nagyon is érintett, mert eddig nem jutott neked bajnoki, és nyilván minden olyan változtatás jó neked, ami minél több embernek osztogat medált.


Félreértetted, vagy nem jól írtam le: nekem soha semmilyen rendszerben nem lesz bajnokim, mind1, hogy alakulnak a szabályok, a játékban azzal akinek van bajnoki medálja semmit nem tudok kezdeni, függetlenül attól, hogy mi lesz a rendszer a jövőben, még talán azt hozhatnád fel, hogy biztos nincs a szövimben sokszoros bajnok, és az ő érdeküket védem, de igazából van egy rakás, a szövi fele bajnokira optimalizálva játszik, 63 bajnokival 3. helyen állunk a szerveren, tehát ez az érv sem áll meg.
Hidd el az én játékomat - azzal a karakterrel akivel most játszom, és a jövőben is tervezek - semmilyen módon nem érinti, hogy ki hány bajnokit nyer. Azt hiszem teljes joggal állíthatom tehát, hogy kívülálló vagyok.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.49
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
250. hozzászólás - 2011.10.14. 08:01:49 (Válasz Morzkod #247 hozzászólására.)
BVUV - UV - Bajnoki viadal utolso vérig...
Egyébként egyetértek.
Ezt is lehet finomhangolni, de ne fárasszátok vele magatokat. Cras-al értek egyet, ez nem közeljövős ötlet. Talán ha népszerű lesz, akkor majd terítéken maradhat.
Pontszám: 6.86
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
251. hozzászólás - 2011.10.14. 08:03:43 (Válasz Prisma #246 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.10.14. 07:50:58
Ez az egész egyébként tipikusan magyar sztori. Aki elér valamit, azt húzzuk vissza, plusz a szokásos minden kell ingyen, mert az jár, de tenni ne kelljen érte.


En nem visszhúzni szeretném, ha további kihívást szeretnék nekik. Pont ezért írtam, hogy a 3%-os bónusz nem jó, mert az már olyan hátrány, ami kizárja a sokszoros nyertest, és pontosan ezért támogatom a kategóriaugrást, akár az általad javasolt megkülönböztetett medállal is.
Egy pillanatra gondolj bele. Nem lenne nagy egy kategóriával feljebb is nyerni, mint ahol éppen vagy?

Az érved második fele meg sokkal inkább értelmezhető azokra a karikra, akik simán nyernének 10 bajnokit sorban anélkül, higy a két bajnoki között a nevezés gombon kívül bármi másra kattintanának a játékban, mintsem azokra a csöppet sem gyenge karikra, akik így közelebb kerülnének a győzelemhez, és akiknek - kapaszkodj meg - jó része már most is bajnok. Igaz nem sokszoros.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.98
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
252. hozzászólás - 2011.10.14. 08:26:29 (Válasz Morzkod #249 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.10.14. 07:57:39

Hidd el az én játékomat ... teljes joggal állíthatom tehát, hogy kívülálló vagyok.

1. Nem hiszem, mert nyilvánvalóan nem igaz.
2. Nem is lehet igaz, hiszen jelenleg csak két lehetőség van a játékban: vagy bajnok valaki, vagy nem az, de elvileg lehetne. Amíg ez így van, addig elvileg sem lehetsz kívülálló.
3. Még ha kívülálló is lennél, is egyértelmű lenne, hogy az irigység motivál.
4. Az előzőektől teljesen függetlenül ez a változtatás baromság, és igazságtalan. Senki nem akar olyan versenyt nézni, ahol az erősek nyakába koloncot aggatnak. Ld. Egerszegis hasonlatot, lefogadom, te lettél volna a legjobban felháborodva, ha az összes érmével a nyakában kellett volna úsznia, hogy esélyt adjon a gyengébbeknek. Ez egyszerűen nevetséges.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.66
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
253. hozzászólás - 2011.10.14. 08:34:03 (Válasz Morzkod #251 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.10.14. 08:03:43
En nem visszhúzni szeretném, ha további kihívást szeretnék nekik.

1. Te ne másnak akarj kihívást adni, hanem magadnak. Ez sajnos megint olyan, ami a magyar néplélekben erősen jelen van: túlságosan jól tudni, hogy másnak mit kellene csinálni.
2. A bajnokinál megvan a kihívás már most is: a legjobbnak kell lenni. Ezt jelenti bajnoknak kell lenni. Ha nem kell a legjobbnak lenni ahhoz, hogy nyerj, akkor nem vagy bajnok, ez ilyen egyszerű. Nem értem, mit nem lehet ezen érteni.


Nem lenne nagy egy kategóriával feljebb is nyerni, mint ahol éppen vagy?

Nagy lenne, de csak akkor, ha én szabadon dönthetek így, és nem kényszerítenek. Ez olyan, mintha odamennél Pacmanhoz, és azt mondanád, hogy ő ezentúl csak 3 súlycsoporttal feljebb indulhat, mert túl jó, és megkérdeznéd, hogy hát nem lenne nagy kétszer akkora ellenfelek ellen nyerni? Ez egyszerűen baromság.

De még egyszer: csak azt akarom, ahogyan sokan mások, hogy jelentsen már valamit a medál. Ezzel a változtatással ugyanis szinte semmilyen értelme nem lesz, egyszerűen annyit fog jelenteni, hogy eddig ezeknek a karaktereknek osztogattak ingyen medált, de még továbbiak várhatóak. Mi értelme ennek? Akkor töröljék az összes medált, és egyszerűen kezdjenek tulajdonságokat osztogatni. A legjobb azonban az lenne, ha lenne tényleges bajnoki medál (még ha nem is ad semmit), és a könyöradományt máshogy jelölnék.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.82
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
254. hozzászólás - 2011.10.14. 08:52:23 (Válasz Prisma #252 hozzászólására.)
Bírom, amikor átmegy a dolog alap nélküli vagdalkozásba. Morzkod építőkarakter . Abból szerverszinten a legjobb, de bajnokija nem ebben az évtizedben lesz ezzel a karakterrel. FYI (V3 stat):
Szint: 125
Tulajdonságösszeg: 1757
Szakértelemösszeg: 1328

Ettől függetlenül egyet nem értek vele a témában, de ne egymás személyét, hanem érveit tessék támadni, köszöntem.

A magam részéről az egész új fejlesztésnek így nem látom értelmét. Egyrészt minimális változtatás van a mostani bajnokihoz képest az újban, ergo ugyanazok esélyesek megnyerni ezt is (maximum - ha van ilyen - egy örök második, egészséggel nagyon elszállt karakternek fog jelentős különbséget hozni). Erre lehet mondani, hogy de nem, mert a sok negatívum majd kiüti a mostani nagy bajnokokat. Ami meg totálisan rossz megközelítés. Egy bajnoki viadalnak pont az a lényege, hogy bajnokot válasszon, eldöntse ki a legjobb az adott kategóriában. Nem az, hogy minél több embernek legyen bajnokija. Bakker, így - tekintetbe véve a magasabb szinten játszók számát és a kategórialépéshez szükséges időt - 60-70+ szinteken (V3 tekintetében) záros határidőn belül minden nem kizárólag farmnak létező karakternek lesz bajnokija gyakorlatilag. Ezt szupernerfelést így nagyon nem tartom jó ötletnek. Az meg, hogy a levonás összeadódik, a bónusz meg nem még a vicc kategóriába is túl szánalmas. Ha ennyire szeretnék a fejlesztők, hogy ne legyenek ott mindig minden versenyen a mostani többszörös bajnokok, akkor inkább hó elején tegyék választhatóvá, hogy az adott hónapban piros vagy kék bajnokin akar-e indulni a játékos.

Mondom ezt úgy, hogy 1) egy nyamvadt bajnokim sincs még, 2) a legutóbb is egy öt bajnokival rendelkező karaktertől kaptam ki. ergo nem a saját "területemet" védem.
V3: Xarun
Pontszám: 9.07
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
255. hozzászólás - 2011.10.14. 08:59:14
Sziasztok!
Több szövetségi társammal beszélgettünk erről a bajnoki rendszerről... Abban nagyjából meg is egyeztünk hogy ez az új bajnoki közelebb áll hozzánk mint a régi! Ugyanis ez lesz az a bajnoki ami tényleg arról szól hogy ki a jobb... (hiszen nem csak 7 körből fog állni, hanem ameddig az egyik "el nem esik")

Én azt szeretném hogy a régi bajnokit teljesen töröljék el! Fölösleges 2 hetente megmérettetés, jó ez így minden hónap elején...
Fölöslegesnek tartom azt is hogy aki nyert medált az hátrányba kerüljön:
- Kritikus ütésben
- Kritikus varázslatban
- Kivégzésben
- Tulajdonságokban
....stb
A fél karját nem akarjuk levágni????

Én csak 1 hátrányt adnék ebben az új rendszerben:
Minden medál 2%-kal csökkentené a MAX ÉP-t a nevezésnél a viadal idejére! (és pont...)
Egészség fejlesztésével némileg kompenzálható, a többi esélyesnek meg valódi esély az ha a bajnoknak az egészségre is fokozottabban kell figyelni...

Ezt a régi randomos rendszert meg dobjuk már ki a kukába...
V3-Alíz
Pontszám: 7.31
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
256. hozzászólás - 2011.10.14. 09:15:41 (Válasz Dozer #255 hozzászólására.)
IGEN!
Őőőőő... Többé kevésbé egyetértek.
Tetszik az ÉP büntis kiegészítés, de nem "törölném" a régit.
Átalakítanám, hogy jobban különbözzön a jelenlegitől.
Mi a különbség a kettő között per pillanat? Ki a Bajnok "1 menetben", illetve "utolsó vérig". 1-es Kivégzéssel is végeztem már ki bajnokin 1 meccsen ellenfelet... :S
Ezért kár 2 Bajnoki 1 hónapban. Más, illetve több szempontból kellene különbözniük ahhoz, hogy kvázi mindkét kategóriából havi rendszerességgel kikerülő bajnokként tudjam pl. én kezelni a Bajnokokat.
Kieg.: Így saccom szerint kb. kétszerezve lesz a legjobbak öve kicsit bővülő Bajnokszámmal. :S
A hozzászólást McMad módosította 2011.10.14. 09:21:06-kor
Pontszám: 6.24
kedvencNekem8Férfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
257. hozzászólás - 2011.10.14. 11:11:32
Nem értek egyet az egész ötlettel.
Ezzel csak magas ÉP-s, de gyenge "tankokat" generáltok!
Semmi értelme a bajnokoknak nevezni erre hóközi "szösszenetre", mert csak kárunk származik belőle a mínuszok miatt!
A játék fontos eleme a bajnokság, a bajnokok évek óta így fejlesztik magukat, ebbe az irányba!
Biztos vagyok benne, hogy normális bajnok nem fogja büntettetni magát feleslegesen! Bajnokság építőknek, ill elcseszett kariknak így is hívhatnátok ezt a szériát!
Gratulálok a megálmodójának!

Én azt javaslom, hogy minden bajnok összes SZÖ-je és összes TÖ-je nullázódjon a bajnokin!
Így talán megverné az állataimat egy építő! Talán!
Lehet, hogy kategórikus a véleményem, de ebben az ötletben zéró kreativitás van!

Másik javaslatom Miklós, hogy lehessen őskőért piros medált venni! Hisz ez a célod, hogy mindenkinek legyen!
Nekem nem lesz, én az igazi harcot kedvelem, és maradok a kék szériánál!
Remélem nem törlitek el az igazi bajnokságot, ahol komoly karik küzdenek egymással, és nem a torzak!

Jó Játékot - Jó Ötletelgetést!
Sic itur ad astra!
Pontszám: 8.06
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
258. hozzászólás - 2011.10.14. 11:53:18 (Válasz Nekem8 #257 hozzászólására.)
RÖHEJ!
Komolyan elhiszi valaki, hogy ha egy építő rátol 100 pontot az Egészségére, akkor lesz esélye egy gyilkológép ellen?
NEM. Legfeljebb tovább bírja.

Ennek az egész BVUV-nak a lényege az, hogy SOKKAL valósághűbbek, VÚ hangulatúbbak lesznek benne a meccsek.
Annyit módosítanék rajta, hogy kivenném a Szövibónuszokat és az Esszencia használati lehetőséget. Ezzel egyből "gyere ki a tornyok mögül, oszt MOST mutasd meg mit tudsz" érzetem lenne. Már csak azért is meghúznám ezt a lépést a JV részéről, hogy legyen VALÓDI és erős különbség a kétféle Bajnoki között. Még az övbónuszhoz is hozzányúlnék. A piros adhatna +1% kritvarit és kritütést felváltva övenként. Szubjektíve ezzel már nem is tartanám annyira "életbevágónak" a Bajnokik összekeverését, egymásra hatását (összeadódó övbüntinek nem lesz értelme). Maradna szimplán a nagyobb számú övfajta utáni bünti.
Pontszám: 7.17
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
259. hozzászólás - 2011.10.14. 11:54:48
Ez a második bajnoki ötlete jó, ami hibádzik, hogy a medálok negatív módosítói összeadódnak...így akinek már van kék medálja, az hülye lenne indulni a piros medálosban, mert csak még tovább gyengülne a sima bajnokin, semmi haszna nem származna a piros bajnokin való indulásból azon kívül, hogy van piros medálja. Ha a negatív módosítóba nem az összeg számítani, hanem a a kék medál minuszai a kék bajnokin, a piros a piros bajnokin, úgy már korrekt lenne, így is nagy egészséggel és magas kivégzéssel sok új esélyes lesz. De ha minden így marad, akkor a kék medálos bajnokok, köztük én is, nem fogunk indulni a piros bajnokin, így kapunk egy kiherélt "bajnoki megmérettetést", ahol egy igazi bajnoki karakter se fog indulni, így kihívás se lesz...mondjuk úgy is, hogy ez lesz a kis emberek külön bajnokija, ami az egész játékot nézve irreális képet fog adni az erőviszonyokról...egyszerűbb lenne úgy csinálni, hogy maradna a sima bajnoki és osztunk medált mindenkinek, nem?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.37
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
260. hozzászólás - 2011.10.14. 12:08:53
Egész egyszerűen a jutalmazást kellene megváltoztatni. A régi (kék) bajnoki maradna úgy ahogy volt, az új (piros) pedig adna +1 egészséget, +1% krit varázslatot, +1% krit ütést, +1 kivégzést. mindkettő számítana a viadalon kívül és belül is, a régi medálos szabályokkal (*1, *3).
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.98
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője